Hir​d​e​té​s​

2017. november 22., szerda

(#5601) szente

szente
(őstag)

Sziasztok!

Kaze Server 5,25-höz lenne kérdésem.
A semi mód tud olyat, hogy beállítom, hogy ne menjen mondjuk 50 fok fölé a CPU, amit úgy ér él, hogy nem fullon tekeri a ventit, ha eléri az 50et, hanem csak kicsit emel fordulatszámot amennyire kell? Mert az alaplapom sajnos elkezdi maxon tekerni a ventiket.
PWM-és ventit is tud szabályozni?

Eladó Connect IT Evogear Mechanikus Billentyűzet: http://href.hu/x/fnts

(#5602) szente válasza szente (#5601) üzenetére

szente
(őstag)

Senki nem használ ilyen szabályzót? :(

(#5603) [CM]Crusher válasza szente (#5602) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

MANUÁLIS mód: A ventilátorok sebességét saját magunk állíthatjuk be. Kaze Server ventilátor vezérlőt teljesen automatizált és félautomata üzemmódban is használhatjuk.

AUTO mód: Kaze Server kikapcsolja a ventilátort, ha a valós hőmérséklet jóval alacsonyabb, mint a beállított hőmérséklet.

FÉLAUTOMATA mód: Automatikus mód kibővítve, így nem csak hőmérséklet értéket, hanem minimális ventilátor fordulatszámot is beállíthatunk

AUTO és félautomata módban is minden esetben maximálisan járatja. Csak az alsó értékkel tudsz játszani.

(#5604) szente válasza [CM]Crusher (#5603) üzenetére

szente
(őstag)

Köszi a választ!

Sajnos már én is rájöttem, hogy nem lehet szabályozni a max. fordulatot, mert vettem egyet. :(

Amúgy van olyan szabályzó, ami tudja ezt?

(#5605) [CM]Crusher válasza szente (#5604) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Nem nagyon tudok én sem olyat amit te keresel.

(#5606) [CM]Crusher

[CM]Crusher
(senior tag)

Ashura most már kis hazánkban is elérhető több viszonteladónál, raktárról. Aki még nem látott volna elég képet róla, vagy infót: [link]

(#5607) [CM]Crusher

[CM]Crusher
(senior tag)

Scythe Ashura nyereményjáték. Csak hogy pörögjön a Scythe topik :)

(#5608) tudi13

tudi13
(kvázi-tag)

Sziasztok.

Nem rég a kezembe kaparintottam egy Scythe Big Shuriken 2 Rev B. processzorhűtőt.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan jobb a ventilátor állása? Ha a proci felé tolja a levegőt vagy ha a procitól húzza el?

Válaszokat köszönöm! :)

(#5609) Stifler85

Stifler85
(lelkes újonc)

Sziasztok
Nekem olyan problémám lenne hogy nincsen amd lefogatásom a hűtéshez nem tud valaki nekem segíteni abban hogy hol lehet ilyet venni vagy nincsen valakinek felesleges???
Előre is köszönöm

(#5610) Stifler85 válasza Stifler85 (#5609) üzenetére

Stifler85
(lelkes újonc)

Ilyen típushoz kéne Scythe Ninja 3 Rev. B Amd lefogató

(#5611) Hooper

Hooper
(őstag)

Sziasztok

Scythe kaze venti vezérlők közül melyiket érdemes megvenni, melyik a legmegbízhatóbb?
(Ace, Server, pro stb)
4 csatorna elég.

(#5612) [CM]Crusher válasza Hooper (#5611) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Mindegyik megbízható. Kérdés, mi az igényed és mire van szükséged, mennyire szeretnél automatizálni stb.

Ha "okosat" szeretnél akkor Server
Ha "egyszerűt" akkor szinte bármi más ami nem Server

(#5613) [CM]Crusher válasza tudi13 (#5608) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Ház típustól is függ, de az általános felhasználása az, ha a procira fúj. Abban az esetben ha olyan házad van ahol közvetlenül fölé lóg a tápegység és pár centire van csak, akkor akár venti nélkül is működhet.

(#5614) [CM]Crusher

[CM]Crusher
(senior tag)

Scythe Mugen 4 nyereményjáték van folyamatban. Aki szeretne nyerni egy ilyet, az fáradjon ide.

(#5615) TDeusEx válasza [CM]Crusher (#5606) üzenetére

TDeusEx
(újonc)

Ezt a hűtőt néztem ki magamnak (Ashura), de nem vagyok biztos, hogy elfér a Corsair Vengeance "torony" memóriák mellett. Az alaplap egy Asus F2A85-M LE. Meg tudná valaki erősíteni, hogy elfér (elvileg a leírásban az van) vagy esetleg cáfolni?

A másik kérdésem az lenne, hogy mikor lesz kapható a Scythe Grand Kama Cross 2 és kb mennyiért, ha lehet tudni már. Ez alá már biztosan beférne a "torony" memória.

köszi a válaszokat előre is.

Elsüllyeszthetetlen mint a Titanic... A számítástechnikai eszközök füsttel működnek, ha kijön belőlük a füst nem működnek tovább.

(#5616) [CM]Crusher válasza TDeusEx (#5615) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Ezzel a lappal konkrétat nem tudok mondani, de elvileg a legtöbb lapnál el kell hogy férjen. [link]

Grand Kama Cross 2 nem érkezik még egyelőre, de Scythe Mugen 4 akár már a héten megérkezhet.

(#5617) KAMELOT válasza TDeusEx (#5615) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Scythe Grand Kama Cross 2....10 000ft....35euro.
Inkább ezt vegyed.

V1200 - 8CORE - 1080Ti - 4K

(#5618) [CM]Crusher válasza KAMELOT (#5617) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Ha hűtési teljesítmény fontos neki akkor az Ashura jó vétel, most toronymagasan a legerősebb Scythe hűtő. Ráadásul nem csak házon belül, de más gyártók ellen is igen szépen szerepel. [link]

Ha tutira akar menni, hogy elférjen akkor a Grand Kama Cross 2, viszont az teljesítményben alatta van.

Az az ár amit írsz az kicsit kevés :)

(#5619) KAMELOT válasza [CM]Crusher (#5618) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Nálunk ennyibe kerülnek.
Scythe Grand Kama Cross Rev.B 35euro
Scythe Ashura 44euro
Ashura természetesen jobb hűtésben.

(#5620) [CM]Crusher válasza KAMELOT (#5619) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Grand Kama Cross 2-ről van szó "SCKC-3000"

Ami még csak most fog kereskedelmi forgalomba kerülni és még az Európai raktárba sem érkezett meg.

SCKC-2100 - EOL

[ Szerkesztve ]

(#5621) KAMELOT válasza [CM]Crusher (#5620) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Hát nemtudom, de csehországban már kapható és eleve ugyan úgy néz ki mint a rev. B

(#5622) [CM]Crusher válasza KAMELOT (#5621) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Érdekes, ha tényleg van a Cseheknek mert ma beszéltünk a Scythe központtal és a napokban várják a szállítmányt.

(#5623) [CM]Crusher válasza [CM]Crusher (#5622) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Többek között ezért sem kapunk most mi sem még belőle (Scythe Magyarország), csak a Mugen 4-et, mert az már beérkezett Európába.

(#5624) KAMELOT válasza [CM]Crusher (#5622) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

De mi a különbség a rev. B és a 2-es között mert én nem látok semmit max a heatpipok vége másabb.

(#5625) [CM]Crusher válasza KAMELOT (#5624) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

- Más ventilátor (erősebb, nagyobb légszállítás)

Régi
Zajszínt:9.6 - 24.7 dBA
Légszállítás: 27.2 - 69.93 CFM

Új
Zajszínt:13 - 30.7dBA
Légszállítás: 37.37 - 97.18 CFM

- Felfogatási rendszer lecserélése ( H.P.M.S Hyper Precision Mouting System)
- Csavaros rögzítés
- Apróbb változások (design)

(#5626) KAMELOT válasza [CM]Crusher (#5625) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Ja így már más.

(#5627) TDeusEx

TDeusEx
(újonc)

köszi a válaszokat.

Crusher: igen, fontos a hűtési teljesítmény, mert proci tuning lesz, de még fontosabb, hogy a memóriák elférjenek. Valahol rá kéne próbálni egy Ashura-t, hogy lássam elfér-e.

Nem értem, miért lenne jobb az Ashura mint a Kama Cross 2 ?
Kama Cross 2 légszállítás: 37,37 - 97,18 CFM
Ashura légszállítás : 37.37-97.18 CFM

Ezeket az adatokat találtam a neten. Az Ashura jobban tetszik, de a lényeg, hogy melyik mellett férnek el a memoriák.

Kamelot: Bárcsak igazad lenne az árban, de gyanítom, annyiba fog kerülni, mint az Ashura. :F

Az jutott még eszembe, hogy ha az Ashura mégsem férne el, akkor a ventit hátra tenném fel szívó módban (pull) a ház hátsó kifújó ventije felé eső oldalra. Lehet, hogy vesztenék pár fokot, de a ház tetején is van két 140-es venti, ami talán kompenzálná.

Vélemény?

Elsüllyeszthetetlen mint a Titanic... A számítástechnikai eszközök füsttel működnek, ha kijön belőlük a füst nem működnek tovább.

(#5628) KAMELOT válasza TDeusEx (#5627) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Neked milyen memóriáid vannak?

(#5629) TDeusEx válasza KAMELOT (#5628) üzenetére

TDeusEx
(újonc)

CORSAIR Vengeance 8GB DDR3 1866Mhz CMZ8GX3M2A1866C9 (2 x 4 GB kit)

(#5630) [CM]Crusher válasza TDeusEx (#5627) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

A légszállítás az csak egy adat a sok közül. Hiába van egy bordán akármilyen ventilátor, ha maga a borda kialakítása, lamella kialakítás stb. rossz, akkor nem lesz jó/hatékony a hűtő. Aki úgy választ cpu hűtőt hogy melyiken van erősebb az csak bedől a "parasztvakításnak"

Ha tuning lesz, akkor egyértelműen az Ashura még úgy is, ha úgy adódik hogy kénytelen vagy átrakni a túloldalra a ventit.

(#5631) Rypejakten válasza TDeusEx (#5629) üzenetére

Rypejakten
(PH! kedvence)

Az Ashura mellett elférnek a RAM-jaid.

(#5632) TDeusEx válasza [CM]Crusher (#5630) üzenetére

TDeusEx
(újonc)

Köszönöm a tanácsot. Így most el is dőlt annál is inkább, mert a Cross 2-t úgyse lehet kapni. :R

(#5633) [CM]Crusher válasza TDeusEx (#5632) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Pár hét és azt is lehet majd, de a tuning miatt az Ashura egyértelműen. Amit kolléga mutatott neked fotón azon is nagyon jól látszik, hogy a magas RAM problémára nagyon odafigyeltek tervezésnél. ;)

(#5634) TDeusEx válasza Rypejakten (#5631) üzenetére

TDeusEx
(újonc)

Remélem, hogy így lesz. Az aggodalmam onnan ered, hogy a lapom mATX. Amennyiben a CPU slot és a DIMM slot közötti távolság minden lapon standard, akkor elfér. :)

Ha nem, akkor megy a túloldalra a venti.

(#5635) KAMELOT válasza Rypejakten (#5631) üzenetére

KAMELOT
(PH! félisten)

Jó kis kép! Végre valami más arcképed van. Ez jobban illik hozzád! :)

(#5636) [CM]Crusher

[CM]Crusher
(senior tag)

Scythe Mugen 4 tegnap megérkezett. Hamarosan minden viszonteladónál kínálatba kerül.

(#5637) Sonja

Sonja
(PH! kedvence)

Hol a fenébe lehet idehaza Ninja Wire cuccot beszerezni?! :F Sehol nem találok. :(

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Lite (Android 7.0, EMUI 5.0), Apple iPad Mini (iOS 7.1.2), Kobo Glo HD (FW 3.19.5761), Nook Simple Touch (FW 1.2.1) - Linux User #586716

(#5638) [CM]Crusher válasza Sonja (#5637) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Nehéz lesz itthon találni, mert amíg itthon kereskedelmi forgalomban volt, annyira kevés volt iránta a kereslet (évente kb 1-2 darab fogyott), hogy végül minden kereskedő levette a kínálatából.

(#5639) Sonja válasza [CM]Crusher (#5638) üzenetére

Sonja
(PH! kedvence)

Ez nem jó hír. :( Ez van. Köszönöm a választ! :R

Huawei P9 Lite (Android 7.0, EMUI 5.0), Apple iPad Mini (iOS 7.1.2), Kobo Glo HD (FW 3.19.5761), Nook Simple Touch (FW 1.2.1) - Linux User #586716

(#5640) [CM]Crusher válasza Sonja (#5639) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Nincs mit :)

Vegyél egy darab bowdent, hozzá egy kampót és kösd ki azzal amit szeretnél :)

Vagy vannak ilyen megoldások is kártyákhoz: [link]

Bár nem tudom, pontosan mit is szeretnél rögzíteni. (Hűtőt, kártyát stb.)

(#5641) Sonja válasza [CM]Crusher (#5640) üzenetére

Sonja
(PH! kedvence)

Egy Alpenföhn K2 hűtőt szeretnék kikötni, kicsit féltem az alaplapomat. :B Sokan mondják, hogy nem lesz baja, de kikötve lennék nyugodtabb. :K

(#5642) [CM]Crusher válasza Sonja (#5641) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Van hozzá hátlapi merevítő, szóval nem lehet baj. De azért megértelek, 1kg az még is csak 1kg :DDD

(#5643) ST05

ST05
(PH! addikt)

Scythe lefogatót keresek cserével, vagy/
de akár koplett hűtés csere is mehetne :R hírdetés !!
kösztök :C

(#5644) vjozsef

vjozsef
(őstag)

Na mit találtam? :D

Jó kis Scythe Mugen4 cikk

És már kapható is, klikk ide!

[ Szerkesztve ]

https://computermode.hu - hűtés, különlegesség, szakértelem

(#5645) batagy válasza vjozsef (#5644) üzenetére

batagy
(őstag)

Hmmm.

A Mugen 4 vajon ráférne az Asrock H77M-ITX-re úgy, hogy ne érjen rá a PCIe slotra?

Jelenleg Ninja 2-m van, de régebben számoltam, hogy a Ninja 2 a H77M-ITX lapon kb 12 mm-rel ráér a PCIe slotra.
A Ninja 2 116x116m méretű, míg a Mugen 4 130x88mm, azaz a keskenyebb irányban nézve 28 mm-re keskenyebb, akkor ez oldalanként 14mm csökkenés. Hát necces, de így lehet hogy 2 mm híján még éppen nem éri a PCIe slotot. Feltéve, ha ebben az irányban fel lehet fogatni.
Másrészt, nem tudom a Mugen 4-nek milyen magasan kezdődnek a lamellái (pl. RAM modul alá fér-e), a Ninja 2 lamellái kb 35mm magasan kezdődnek, ahogy néztem. A mugen 4 ránézésre elég magasan kezdődik....

(#5646) vjozsef válasza batagy (#5645) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Lehetséges PCI-e probléma:

A Mugen4 cpu socketre szerelendő talpa es a lamella szelei között 45-47mm távolság van. A Mugen4 felszerelése csak úgy ésszerű, ha a szelesebbik fele néz a gép hátulja fele, hiszen a ventit is így fogod rá szerelni és kifele hajtja a lamellákon át a levegőt, tehát a 90 fokkal elforgatva nem latom értelmet...

Mugen4 lamellai 41mm magasan kezdődnek a talpa aljától.

(#5647) batagy válasza vjozsef (#5646) üzenetére

batagy
(őstag)

Köszi a választ.

Igazad van, 90 fokkal elfordítva nincs nagyon értelme, ebbe nem gondoltam bele.

A PCI-e slotba egy Firewire kártyát akartam tenni, a becslésem szerint az 42mm magas az alaplap szintjétől, azaz ha "rendes" irányban fogatnám föl a Mugent, akkor kissé necces, hogy a lamellák alá befér-e. Mivel azt írod 41mm a talptól, de a talp lehet hogy picit emelkedetten helyezkedik ez az alaplap síkjától, így lehet hogy aláférne. De ha alá is férne, akkor is a PCIe slotból nem tudnám a kártyát kivenni a procihűtő leszerelése nélkül, így ezt az ötletet elvetem.

Másik workaround, ha meghagyom a Ninja 2-t, de egy PCI-e flexibilis riser-rel egy slottal arrbb rakom a Firewire (vagy bármilyen) kártyát. Ilyen PCIe flexibilis risert használt már valaki?

(#5648) vjozsef válasza batagy (#5647) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Flexi risert lehet kapni ebayen, lehet h meg nekem is van, de neked PCIe kell belole.

[ Szerkesztve ]

(#5649) vjozsef válasza batagy (#5647) üzenetére

vjozsef
(őstag)

Esetleg akkor latom ertelmet a 90 fokos elforditasnak ha also tapos hazad van es felul ki tud menni a meleg levego, a venti ekkor rasegit. :)

Ekkor viszont a heatpipeok lehetnek utban, pl a ram slotok miatt...

(#5650) batagy válasza vjozsef (#5649) üzenetére

batagy
(őstag)

Nincs alsó tápos házam...
Jelenleg rendes Full ATX méretű házam van, felső tápos, és MicroATX méretű H77 lap van benne. Az egészen csak azért elmélkedek, ha MiniITX-re akarnám variálni, akkor alaplap, ház és táp csere is kellene Mini-ITX méretűre.

De a Mugent mindenképpen úgy érdemes berakni, hogy a szélesebb oldala nézzen hátrafelé.

Egyébként ha jobban belegondolok ezt a Firewire kártyát se nagyon használom, szóval lehet az se kéne, és akkor nem kell semmilyen plusz PCI/PCI-e kártya bele.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.