Hirdetés

2017. szeptember 19., kedd

(#5501) emre33 válasza E770 (#5500) üzenetére

emre33
(PH! kedvence)

Kollégámnál van egy Z68 giggabyte lap, CORSAIR Vengeance lappal.

De Mugen 3-al.

Elkezdtünk méregetni, de Ninja3 nem volt, csak amit neten képekről láttunk.

Arra jöttünk rá, hogy 2mm hely lesz a borda és a RAM közt.

MUGEN 3 esetén 8mm a távolság (Mugen 3 legszélesebb pontja és a ram közt)

Samsung Galaxy S6 Edge 128GB Black (Vásárolva: 2015. április 23.) TV Samsung 55js8000 Erősítö: Harman/kardon avr365

(#5502) smiti

smiti
(PH! addikt)

Sziasztok!

Szemezgetek egy Scythe Kaze Server-el. Az lenne a kérdésem, hogy a rajta lévő kikapcsoló gomb az egész panelt kikapcsolja vagy pedig csak a kijelzőt?

[ Szerkesztve ]

(#5503) Moddingboy válasza smiti (#5502) üzenetére

Moddingboy
(Modder)

Szia!

Csak a kijelzőt kapcsolja ki (a beállított fordulatszámok változatlanul maradnak) :K

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#5504) Tidus

Tidus
(őstag)

Sziasztok.
Még mindig megvan a Ninjám, de LGA2011-es(Rampage IV Extreme) alaplapra akarom felfogatni. De nincs mivel.
Az alaplaphoz adtak gyárilag egy átalakítót amivel fel lehet tenni rá az LGA1366-os felfogatásokat de az enyémet nem lehet. Pedig annak idején a Scythe Magyarország-tól rendeltem a 775-1366 Clip-et ami jó is volt az 1366-os alaplaphoz.
Keresgettem a neten is LGA2011-est de nem találtam, azért próbálkozom itt. Hátha valami ötlet, v. link...
:R

..."Fortune favors the bold"...

(#5505) Tidus válasza Tidus (#5504) üzenetére

Tidus
(őstag)

Úgy tűnik megoldódik a probléma. :K

(#5506) easy...rider válasza Tidus (#5505) üzenetére

easy...rider
(őstag)

Ha nincs gyári megoldás, akkor barkács marad :)

(#5507) Youri

Youri
(PH! kedvence)

Üdv!

Vettem egy Mugen 2 rev B-t az Asrock 970 Extreme 4 lapomhoz. Nekem olyan furcsa ez az összeszerelés, hiszen a blackplatehez adott csavarok sokkal kisebbek, mint a furat az alaplapon. Megpróbáltam a gyári backplattel, de azt feszülésig csavartam, mégis lötyögni tud a hűtő a procin :F

(#5508) Youri válasza Youri (#5507) üzenetére

Youri
(PH! kedvence)

Már semmi :)

(#5509) Potzee

Potzee
(PH! kedvence)

Sziasztok!

A gyári cooler-t szeretném lecserélni egy Intel E5300 procin LGA 775 (max.TDP 65W)
Cél, hogy minél halkabb legyen a konfig...már nem játszom, csak netezek, olvasok, filmet nézek...4 GB DDR3, int. 4500HD VGA, int. hang, 1 HDD

Milyen coolert ajánlotok PASSZÍV módra?
MINE 2, MUGEN 2 v. 3, NINJA 3?

Köszi szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#5510) Potzee válasza Potzee (#5509) üzenetére

Potzee
(PH! kedvence)

Hát, ez a topic befulladt... :((

(#5511) hermanyi válasza Potzee (#5510) üzenetére

hermanyi
(őstag)

HR2 Macho
De csak mert Scythe :D
Amúgy mugen félpasszívban .

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#5512) Potzee válasza hermanyi (#5511) üzenetére

Potzee
(PH! kedvence)

Köszi! Először egy kicsit meglepődtem...a HR 02-t ajánlják itt??? :)
(olvastam, hogy jó cucc...már ha kapni lehet...)
A Mugen 2 tényleg jobb, mint a 3-as?
És mit jelent a "félpasszívban" ? a hűtő venti nélkül + egy jó, halk házventilátor?

(#5513) easy...rider válasza Potzee (#5512) üzenetére

easy...rider
(őstag)

Nézőpont kérdése. A 2 akkor jobb ha kisebb a légszállítás. Ha a ventik maxon mennek akkor úgy tudom a 3 jobb. Én a kettő közül inkább a 2-t venném

Félpasszív azt jelenti hogy a hűtőn nincs venti, de a házadban van huzat és ennek az útjában van a borda. Szóval levegő jár körülötte.

(#5514) easy...rider válasza Potzee (#5509) üzenetére

easy...rider
(őstag)

Sythe nem olyan jó már sajnos passzívra. A Ninja 2 volt nagyon jó erre a célra, még a 3 is elmegy, de akkor már jobb nála más gyártók termékei.

Drága és brutál hűtők:
-EKL Alpenföhn K2
-Noctua NH-D14
-Thermalright Archon

Normálisabb árban brutál hűtők:
-ThermalTake HR-02 Macho
-Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2
-Scythe Mugen 2

egész jó árban hűtők viszont nem passzívak
-Arctic Cooling Freezer 13 Pro (venti minimumon a kis venti pedig kikötve)
-Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev. 2 (venti minimumon)
-ezek is hangtalanok lennének

a helyedben én olcsón akarnám megoldani és egy Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev. 2-t vennék ;) ha viszont szeretnél a jövőre is gondolni, akkor meg a fentiek közül valamelyik

[ Szerkesztve ]

(#5515) Potzee válasza easy...rider (#5514) üzenetére

Potzee
(PH! kedvence)

Köszi a segítséget!
Sajnos ez a passzív hűtés egy örök dilemma marad... :F
Halk, maga a passzív hűtés, de kell hozzá egy jól szellőző ház és min.1 házventi...
Akkor az az egy venti már lehet, akár a procihűtőn is...viszont az már nem paszív... :W de halk még lehet...
Most megint egy halk, de aktív hűtés felé hajlok...pl. AC Freezer 13
Esetleg kipróbálom passzívan a Mugen 2-t (10k), ha nem bírja a proci, visszateszem rá a ventit és minden megy tovább... :K

(#5516) N_A_S válasza Potzee (#5515) üzenetére

N_A_S
(PH! kedvence)

passzívra lehet a Ninja 3 jobb lenne :U

(#5517) easy...rider válasza Potzee (#5515) üzenetére

easy...rider
(őstag)

AC Freezer Xtreme egész jó passzívra.

computerbase.de oldalon vannak tesztek, csak német, de google translater segíthet. szetintem angolra fordítsd és azt olvasd mert a magyarra fordítás nem igazán jó

Ha a házad szellőztetése is halk ventikkel van megoldva, akkor lehet nyugodtan passzív a borda. Az AKL csinál tudtommal elképesztően jó ventiket, de drága nagyon. 5-6000Ft a venti maga :( youtubeon szokott lenni egy teszt ahol a hangját lehet meghallgatni sok ventinek. Erre érdemes rákeresni.

(#5518) Potzee válasza easy...rider (#5517) üzenetére

Potzee
(PH! kedvence)

A SCYS-1000 YASYA-val van valakinek tapasztalata?
Elég érdekes a bordázata... :) ez a sok háromszöges kialakítás talán kedvez egy passzív hűtésnek :U

(#5519) jerry311

jerry311
(PH! nagyúr)

i7 2600k procira tettem fel a regi Infinitym.
Az egyetlen tuning opcio (egyelore), hogy egyszerre mind a 4 magra engedelyezve van a turbo core.
Jol szellozo hazban 30-31 fok, 20 fokos szobaban. 1700 RPM-en porgo ventivel.
Kicsit soknak latom ezt az erteket egy 95 W-os procihoz. Elotte a 2 magos Athlon (110 W) ugyanezzel a hutovel elment passzivan ha nem volt terhelve, es raadasul nem volt melegebb.
A 2 magot teljesen kiterhelve a maximum amit lattam 55-57 fok volt, +35%-os tuning mellett, ugy hogy a venti meg csak 1000 RPM korul volt.
Ehhez kepest a 15 W-tal kevesebbet futo intel siman felmegy 68-70 fokra, 100%-n porgo venti mellett.

Elrontottam volna a pasztazast? (vekonyabb lett a paszta reteg, mint az Athlonon volt, de tobb mint az intel gyari hutojen.)

https://www.facebook.com/RailwayRelay/

(#5520) easy...rider válasza Potzee (#5518) üzenetére

easy...rider
(őstag)

olyat nézz aminek ritka a bordázata. aminél sűrű ott nem tud mozogni a levegő ezért rosz passzívra. vagy egy használt ninja 2 vagy amiket írtam fentebb. A ninja 3 félpasszívan egész jó még

(#5521) easy...rider válasza jerry311 (#5519) üzenetére

easy...rider
(őstag)

Ezek nem rossz értékek.
Ha csökkentenél a fordulatszámon nem sok különbség lenne sztem. Megnézheted h nincs e valami a borda és a proci között. vagy lehet a procinak homorú a felülete ezért rosszul fekszik fel rá a borda talpa.

De ilyen értékeknél nem kell aggódni főleg ha tuningoltad.

(#5522) jerry311 válasza easy...rider (#5521) üzenetére

jerry311
(PH! nagyúr)

Egy közel 1 kg-os hűtőről és 1700 RPM-en pörgő 12 cm-es jobb értékeket vártam volna.
Főleg, hogy az elméletileg többet fűtő tuningolt Athlon X2 hidegebb volt.

(#5523) easy...rider válasza jerry311 (#5522) üzenetére

easy...rider
(őstag)

Elmélet meg gyakorlat nem mindig ugyanaz :)
2 mag vs 4 mag, meg athlon gyengébb, meg akkoriban az AMD felélőtte az értékeket. Tapasztalat mert nekem is volt phenom x2 és athlon x2, amikor meg mértem fogyasztásmérővel akkor egyértelműen kevesebb volt a fogyasztás

(#5524) jerry311 válasza easy...rider (#5523) üzenetére

jerry311
(PH! nagyúr)

Hát ha ez a jó, akkor ez a jó.
Majd hozzászokom az új értékekhez.

(#5525) easy...rider válasza jerry311 (#5524) üzenetére

easy...rider
(őstag)

Milyen feszültséggel és órajellel dolgozik az i7 2600k?

Ha visszaveszed a fordulatot akkor nagyban változik a hőmérséklet? Új pasztát tettél alá amikor áttetted az új konfigra? Illeszkedik rendesen? (a lefogatók gyáriak vagy milyenek?)

(#5526) jerry311 válasza easy...rider (#5525) üzenetére

jerry311
(PH! nagyúr)

Alap orajel es feszultseg.
A "tuning" csak annyi, hogy 4 mag is mehet egyszerre turbo core orajelen es a memoria 1600-on van hajtva.

(#5527) jerry311 válasza easy...rider (#5525) üzenetére

jerry311
(PH! nagyúr)

UI...

Ha visszaveszem a fordulatot, akkor a idle nem sokat valtozik, de terheles alatt joval feljebb megy.
Termeszetesen kapott uj pasztat, igaz kevesebbet, mint elotte az amd-n volt.
Infinity-n gyari lefogato van, szerintem illeszkedik rendesen.

(#5528) [CM]Crusher

[CM]Crusher
(senior tag)

Egy kis vérpezsdítés a topiknak. Érkezett néhány Scythe újdonság.

Scythe Katana 4

Scythe Screw Kit, LGA 2011

(#5529) adalbert1

adalbert1
(PH! addikt)

Sziasztok,
jól értem, hogy az 1156 és az 1155 hűtő szempontból azonos? Tehát ha van egy Mugen 2 Rev. B-m, ami kompatibilis az 1156-tal (honlap szerint 1155-tel is), akkor az gond nélkül fel fog menni 1155-re (plusz alkatrész vásárlása nélkül)?

(#5530) hermanyi válasza adalbert1 (#5529) üzenetére

hermanyi
(őstag)

Igen

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#5531) adalbert1 válasza hermanyi (#5530) üzenetére

adalbert1
(PH! addikt)

Köszi, akkor lehet hogy megtartom. Igaz így hogy nincs tuning kicsit overkillnek érzem egy 77W TDP-s CPU-hoz, illetve ez a hátlapos felszerelés a mai napig nem igazán tetszik...

Szerintetek egy 500-as percenkénti fordulaton járó noctua ventivel (34 m3/h légszállítással) értelmes hőmérsékleten tartana egy core i5 3550-t?

(#5532) hermanyi válasza adalbert1 (#5531) üzenetére

hermanyi
(őstag)

Pedig hidd el ,hogy a legjobb ha hátlapi merevítéssel van használva egy hűtő .
De igen elbírna vele . De én a Noktua ventiket nem szeressem :)

(#5533) adalbert1 válasza hermanyi (#5532) üzenetére

adalbert1
(PH! addikt)

Az előnyeit én is szeretem, viszont a hátrányaival nem vagyok kibékülve: körülményes fel és leszerelés, illetve miután felkerült a processzor környékén is nehezebb ügyködni. Nekem tetszik ez a régi Noctua venti, 2 db van belőle, kis megszakításokkal már majdnem 4 éve gond nélkül mennek.

(#5534) easy...rider válasza adalbert1 (#5533) üzenetére

easy...rider
(őstag)

a hátlapnál lehet problémád ha vannak tüskék, akkor azokon zárlatot okozhat. Van hogy alaplapba amik be vannak forrasztva alkatrészek, azok lába túloldalt kilóg és a hátlap pont ráesik. Majd figyelj erre nehogy nálad is legyen ilyen. ;)

(#5535) hermanyi válasza adalbert1 (#5533) üzenetére

hermanyi
(őstag)

Te unalmadban szeded szét rakod össze a gépet?
Egyszer kell vele kicsit többet mokolni és kész ,évente mondjuk 1X leszedni pasztázás miatt . Amugy az én SA-m le és feltevésénél a hátlemez az ott marad 2 db csavart kitekerek és lent is van a borda és a tartója pedig szépen fen a deszkán meg sem mozdul :D

easy...rider :
ha nincs szigetelve a hátlemez akkor az gagyi .

(#5536) easy...rider válasza hermanyi (#5535) üzenetére

easy...rider
(őstag)

Szokott lenni rajtuk szivacs, de ha az 2-3mm vastag csak és be is nyomódik akkor zárlat lehet a vége. Az én hátlapomnál volt néhány lábacska az alaplapon, azokat szépen "elfektettem" ellentétes irányba és akkor nem lehet probléma.

(#5537) adalbert1 válasza hermanyi (#5535) üzenetére

adalbert1
(PH! addikt)

Nem, abból már kinőttem, most már csak akkor nyúlok hozzá, ha muszáj... De akkor is zavaró szokott lenni a nehezebb szerelhetőség. Valószínűleg én vagyok túl finnyás, de egy igazán jó termékhez hozzátartozik szerintem az egyszerű és könnyű kezelhetőség is (persze bizonyos súly felett nem lehet megkerülni ezt a rögzítést).
Amúgy elégedett vagyok a hűtővel, sajnos így könnyebb megtalálni az ilyen kisebb hibákat is. :))

(#5538) yolan

yolan
(őstag)

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy nem rev b-s mugen 2-m van, így 775-re és 1366-ra van lefogatóm, meg tucatnyi amd-re, de nekem pont 1155 kéne.
Azt megtaláltam, hogy annó volt forgalmazva ilyen kit, SCCSMG2-1156 termék kóddal, de bárhol keresem, sehol nem találok olyan boltot, nagykert ahonnan tudnék rendelni.
Esetleg valakinek valami tippje, ötlete, megoldása?
Annó megvettem elég borsos áron a hűtőt, és minden szuper is, de ez a support, hogy nem lehet 1155-re lefogató kit-et szerezni, kicsit idegesítő. Ezért nem tartom logikusnak, hogy ha 1155-re akarom felrakni, akkor vegyek egy rev b-t.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#5539) adalbert1 válasza yolan (#5538) üzenetére

adalbert1
(PH! addikt)

Rendelhetsz külföldről is, így hirtelen itt találtam, remélem ez ugyanaz a termék. Persze ebben az esetben lehet hogy a postaköltség úgy megdobja az árat, hogy jobban jársz, ha eladod a hűtőt, és veszel egy újat.

(#5540) yolan válasza adalbert1 (#5539) üzenetére

yolan
(őstag)

Na az fasza. És akkor mindenki aki most vált 1155-re és régi Mugen-je van megszívta?! :W

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#5541) #90933760

(törölt tag)

Sziasztok.
A jó öreg Ninja 1-es hűtővel rendelkezem, passzívan használom (illetve 60 fokra kapcsoló ventivel), szerintetek megérné a kettesre lecserélnem? Menyivel jobb? A hármas kinézetre nem tetszik.

(#5542) adalbert1 válasza yolan (#5540) üzenetére

adalbert1
(PH! addikt)

Ezek szerint... Esetleg innen is próbáltál mindenkit?

(#5543) yolan válasza adalbert1 (#5542) üzenetére

yolan
(őstag)

Mindet. Téma letudva, 775-öt szétreszelek amíg meg nem jön usákiából a gyári 1156 kit..

(#5544) easy...rider válasza #90933760 (#5541) üzenetére

easy...rider
(őstag)

2 jobb. próbálok majd tesztet is keríteni, de régen olvastam pont passzív használat mellett volt összehasonlítva egy orosz oldalon az 1, 2, 3 és a 3 volt a legrosszabb. Mert annál sűrű a lamellázás és magától nem szellőzik át olyan jól mint az 1 vagy a 2.
Nekem 2 van passzív (félpasszív ha a házszellőztetést is belevesszük) és így hibátlan. De nagy különbségre ne számíts, meg ha nincs nagyon tuning akkor az 1 is kiszolgál :)
Nekem ez a véleményem.

(#5545) smiti

smiti
(PH! addikt)

Sziasztok!

Hosszú idő után ismét itt vagyok mint Scythe tulaj, most egy Kaze Servert sikerült beszereznem.

Az lenne a kérdésem, hogy az érzékelőket hova lenne érdemes felrakni úgy, hogy értelme is legyen.
Legfőképpen a CPU hőfok érdekelne.Gondolom valahova a hűtő talpára lenne érdemes felrakni. :F

(#5546) Salvador20

Salvador20
(őstag)

Hi! A Kozuti FM1 kompatibilis? Mert nincs feltüntetve a listában, bár nekem nem tűnik túl eltérőnek egy am3-fm1 csatolófelület.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#5547) Tidus válasza smiti (#5545) üzenetére

Tidus
(őstag)

A talpnál nem sok hűtőnél tudod megoldani barkács nélkül, Scythe-nél biztos hogy nem.

(#5548) [CM]Crusher válasza Salvador20 (#5546) üzenetére

[CM]Crusher
(senior tag)

Szia!

Igen, FM1 kompatibilis.

(#5549) Salvador20 válasza [CM]Crusher (#5548) üzenetére

Salvador20
(őstag)

köszi

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#5550) hoffman_

hoffman_
(PH! nagyúr)

Üdv,

Egy Scythe Mugen 2 elvisz vajon jól passzívan egy i3-2120-at? :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.