Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fail3D!

    addikt

    válasz spyduck #21400 üzenetére

    ugyan a benchmarkban nem bizol viszont alltanosagban veve ha nezed 1 jatekban az fpst.. esetleg a minimum fpsben kene hogy lassal differenciat... szoval ne csak azt nezd mennyi pontot ad... van jo par jatek benchmark crysis, resident evil amiben az fps lathatod. vagy esetleg sajat meres frapsal jatekon belul bar az csak nagyon viszonylagos meres lehet.... mert 2xer ugyan azt a helyzetet osszehozni eleg nehez de az a progi legalabb lementi a jatekban toltot fps szamok egeszet... abbol mar lehet valamit kovetkeztetni.

    [ Szerkesztve ]

  • katt777

    félisten

    válasz spyduck #21400 üzenetére

    Tervezés (AutoCAD, 3DSMax), videó szerkesztés (HT támogatás esetén), de vannak videó kódoló progik, amelyek egy kódolást futtatva mondjuk 3 szálat terhelnek le (ergo elég HT off), 2-t viszont már 6-ot (azaz erősen segít a HT). Ilyenek a Xilisoft videós szoftverei, én ezeket használtam, de ott a TMPGenc, amely mindemellett még CUDA-t is képes. Tehát 1 folyamattal sok esetben nem nyersz semmit, 2-vel viszont jóval hamarabb végzel, mintha egymás után futnának.

    Egyébként odafigyeléssel leprogramozott játékoknál is lehet előnye az erősebb procinak, nálam több is használta az extra szálakat anno i7-920-szal. Wolfensteinre emléxem konkrétan, az már más kérdés, hogy min. egy HD7970 quad CF kellene neki, hogy megérje, mert az összes szál 6-8%-on mozgott egy HD4870 alatt. :DDD

    Afterburner/HWinfo kombóval, vagy ATT-szal (ha AMD-d van, de adatlapodon nincs ott) okosabb lennél, mert így lekövethetnéd az FPS mellett a processzorhasználatot is, ráadásul Fraps sok alkalmazást képes belassítani, főleg, ha OSD-zel.

    players111: Átlagos.

    Roxy27: Komoly sebességet i7-tel nyernél, i5-tel szintén érezhetően nőne a teljesítmény, i3 is erősebb, de nem annyira, hogy megérje, főleg, ha HT-t nem tudsz használni.

    N_A_S: 1.5V-ot olvastam anno az ajánlott beállításoknál, és direkt ezért javasolták az 1.5V-os RAM-ok használatát. Alaplap QVL-ben sem látni 1.5V-nál igényesebb RAM-okat, persze sokan azt sem nézik meg, csak megveszik a hű de baró RAM-okat, aztán jöhet a túlfeszelés. :C Természetesen minél kevésbé mész 1.5V fölé, annál kevésbé veszélyezteted a proci memóriavezérlőjét, amúgy tényleg adhatsz akár 1.8V-ot is. :) Én biztosan nem adnék 1.55V-nál többet, mert hosszú távra építek ált. rendszert. Kész szerencse, hogy olyan remek RAM-jaim vannak, amelyek elvannak 1.5V-on, akármilyen tuningot alkalmazok is. De hogy rohadt drága RAM-okat vegyek, amelyek annyi feszt igényelnek, hogy aztán veszélyeztessék a procimat, az nem az én világom. :R (Amúgy nem ártana figyelembe venni, hogy a gyártók mennyire szeretnek minket hardvercserélésre inspirálni, tehát fenntartással kezelni a megadott határértékeket, és nem kihasználni őket.) De a te rendszereddel te azt csinálsz, amit akarsz, ezt elfogadom. :R

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák