Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xain

    csendes tag

    Üdv!

    Néhány napja van egy i5 2400-asom, és alatta egy asrock z77 pro3 lap (többi látható a cuccaimnál). Összeraktam a gépet, telepítettem a win 7-et, telepítettem a lap drivereket stb., eddig minden rendben is volt. Ezután raktam fel a vga drivert, majd amikor annak telepítésével végzett, megfagyott a rendszer, nem reagált semmire. Próbáltam elsőre reset gombot, de arra sem, hosszú powerrel aztán kikapcsolt. Ez után fogtam és újratelepítettem megint a win 7-et. Drivereket megint felraktam, és most amikor a Xonar hangkarinak a driverét telepítettem akkor fagyott be, sőt ezután, frissítette magát a win, és a közben is befagyott. Elöször 2x2gb kingston hyperx blu + 2x1gb kingmax ram volt benne. Kivettem a 2 kingmaxot, akkor is fagyott, próbáltam csak 1db kingstonnal úgy is, próbáltam csak a 2x1gb kingmaxal azokkal is. Lehetőségem volt 1 Apacer 2gbal is kipróbálni, de nem jó azzal sem. Alapból 1,585V-ot ad a ramoknak a lap, levettem 1.5V-ra hátha, de semmi, command rate alapból cr1, áttettem cr2-re de nem segített. Annyit még hozzá tennék, ami érdekes, hogy még egyetlen tesztprogi alatt sem fagyott be, azon eseteken kívül amiket leírtam, még többször is "csak úgy" befagyott, és általában ekkor alig vagy egyáltalán nem volt terhelve. Most utóbb már olyat is csinált, hogy boot közben fagyott meg. Nem tudom, mi lehet a baj, megköszönném ha valaki erre a problémára tudna megoldást.

Új hozzászólás Aktív témák