Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Galagonya

    újonc

    Sziasztok! Ha előfordul itt még Samsung NX500 tulajdonos és tudna néhány kérdésemre válaszolni, nagyon megköszönném.

    DPreview-en nézegettem ennek a gépnek a képeit. Egészen feltüzeltem magam, mire feltűnt, hogy egy 300-400 ezer forintos objektív van a gépre tekerve. Amit adnak hozzá Power Zoom obit azzal is lehet azért éles, jobb képeket csinálni, vagy az gyengén muzsikál? Mert ha csak ezzel a F2.0-2.8-as 300 rugós lencsével csillog ez a gép akkor nem ácsingózok utána tovább (főleg, hogy amúgy is művészet már beszerezni).

    Samsung telefonokon van ilyen hangvezérlés, hogy "Smiley!", "Shoot!" stb. szóra készít egy képet. Ezen a gépen véletlenül nincs ilyen lehetőség (ha már Samsung ez is)? Esetleg valami app-al vagy ezzel a hacker programjával hasonlót elérni?

    A mostani régi gépem ha lemerül, elfelejt mindent. Lehet újraállítgani dátumot, időt, képméretet, képminőséget, ISO-t, f-számot, NTSC/PAL-t, digizoomot stb. minden a szöszt, úgyhogy végül rászoktam, hogy állandóan töltögetem. Egy kis olcsó Canon gépen olyat láttam, hogy van benne egy gombelem, ami dolgozik ha lemerült a gép akksija és ráadásul egyáltalán így a gépen kívül is lehet tárolni az akksikat, nem kell benne hagyni. Ebben a gépben nincs ilyen okosság? Ez is ha lemerül, lehet újrapötyögtetni mindent?

    Ezen 16/9-es segédrácsot lehet bekapcsolni? Esetleg ha több rácsot tud, egyszerre lehet a kijelzőn többet is bekapcsolni (azt hiszem Sony gépeknél van olyan, hogy eltérő színnel egyszerre lehet jelezni többfélét is (talán harmadolórács + 16/9)?

    Mekkora kártyát tud még kezelni (32-64-128-256Gb)?

    Előre is köszönöm, ha egy erre tévedő NX500 tulaj válaszol.

  • Galagonya

    újonc

    Üdvözletem ismét. Köszi az előző válaszokat! Januárban volt itt szó utángyártott aksikról. NX500-ba is merhet venni az ember? Én azt nézem, hogy az eredeti aksin 7.6V van, de az összes utángyártotton 7.4V van csak. Ez nem gond? Mert eredetiben 10 egy töltő, 10 egy aksi, elég horror. Ráadásul úgy tűnik, hogy pl. a kínai eredeti Samsung aksi is hiába eredeti, valaki panaszkodik, hogy nagyobb kicsivel mint a saját eredetije, így mégsem jó. :(

  • Galagonya

    újonc

    válasz sesshou #615 üzenetére

    Ebay-en "Samsung NX flash"-ra keresve jön elő pár találat, kitvaku meg nagyobbak is.

Új hozzászólás Aktív témák