Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xtreme69

    csendes tag

    Sziasztok !
    Adott egy Samsung RV509-A01HU laptop. 9hónapja installáltam a gépet egy barátomnak. Microsoft Windows 7 - Ultimate - Service Pack 1 (x64) - DVD (Hungarian), daz2.0.9 loaderrel aktiválva. Működött is gond nélkül egészen múlt hétig, amikor is nem indult el a Windows rajta. Megpróbáltam visszaállítással megmenteni, de nem lehetett. Sok órát szórakoztam vele, mire annyit sikerült elérnem, hogy a képfájl megadásánál be tudtam menni a windowsba és legalább a gépen lévő saját fájlokat ki tudtam menteni. Ezután újra telepítettem, ugyanúgy, ahogy régebben is sikerült gond nélkül. Működött pár napig, majd megint nem bootolt be a Windows. Készítettem a friss rendszerről biztonsági mentést, azt sem lehetett vissza állítani. Újra telepítés, ugyanaz a Windows, a legújabb daz2.1.7 loaderrel megpróbálva, a ket alap pipa, plusz az "Ignore existing SLIC" és a "disable type 4 memory bejelölve. Így működött a legelső telepítésnél a gép. Most 2 napig ment és ismét nem bootol be. A gyári telepítő lemeze helyett leszedtem a Samsung oldaláról a drivereket, kikerülvén azt, hogy esetlegesen a Samsung update szoftvere szedjen le valami okosságot a kiütéshez. (A boot a winload.sys-nél akad el, de volt olyan is, mikor a classpnp.sys-nél. Kézzel bemásoltam neki a fájlt, akkor meg a drivers/disk.sys-nél. Ezután feladtam a másolgatást és reinstall a Win). Fórumokat órákon át olvastam, láttam azt, hogy MSDN Win7-et ajánlanak hozzá többen, daz loaderrel, a loaderben pedig ezekkel a beállításokkal: http://noob.hu/2011/09/02/xx.PNG Az MSDN Win7ről is írnak aktiválási gondokat, találkozott már valaki ilyen problémával, hogy hónapokon keresztül jó volt, aztán egyszer csak meg nem ? Már arra is gondoltam, hogy gép probléma van, nem Windows...
    Köszönöm előre is a segítséget !

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák