Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sensut

    őstag

    Közben befejeztem a RETURN OF SCAR modod és mondhatom, hogy nagyon, nagyon, nagyon tetszett, és csak ajánlani tudom mindenkinek. A játékmenet elég nehéz, de nem nehezebb mint a Secret Trails 2 vagy a Fotograf. Leginkább az "one shoot kill" nehezíti meg a játékos dolgát, ami jó is, meg nem is igazán jó. Jó azért, mert nem kell több száz golyót cipelnünk magunkkal, még a legvadabb mutánsokra is elég 2-3 sörétpatron. Viszont nem igazán kellemes amikor ránk lőnek, mert egyetlen golyó kinyírhat, vagy teljesen tönkreteheti a páncélunkat. A javítás baromira drága, csak Sakharov professzornál érdemes bármit is javítani, mert ő valamitől erősen kedvel bennünket és szinte ingyen megjavít bármit rajtunk :) . A történet alapja egyszerű: Scar (avagy mi mint játékos) ugyanúgy egy hosszú kómából ébred Cordonon, mint Stelok, 2 évvel a kívánságteljesítő leállítása után. Scar lánya kórházban van Németországban és a kezeléshez 2 millió rubelre van szüksége. Ezt a pénzt kell összegyűjteni mindenféle nehéz feladatokat teljesítve először a tudósok megbízásából, majd Voronin utasításait követve. Ezek a feladatok annyira komplexek és kalandosak, hogy a játék végén úgy éreztem, mintha legalább 2-3 éve játszanám ezt a modot egyfolytában. Már nem is emlékeztem az első feladatokra, vagy szereplőkre, annyira messzinek tűnt az eleje. Rengeteg valós életből bevitt elem van beépítve a játékba, és sok ST2 és Fotograf effekt van átvéve a két korábbi játékból. A fegyverek kiválóak, jól működnek és változatosak. Ugyanúgy a ruhák is. Számuk nincsen túlzásba víve, és általában megkapjuk az épp soron levő feladathoz a legmegfelelőbb eszközöket, vagy először meg kell szereznünk azokat. Kedvenc fegyvereim a Remington 870 "Marine Magnum" sörtétes és az FN "Ghost" gépkarabély volt. Az előbbi egy igazi vadászpuska mutánsok ellen, a másik pedig egy hatalmas felbontású optikával ellátott gyorstüzelő Nato fegyver. Ezzel a két fegyverrel végigvittem a játékot, hacsak épp a feladat nem követelt más fegyvert, mint mondjuk a számszeríj vagy a lángszóró. A pályák közti átjárókat csak sorra kapjuk kézhez és mindegyikért jól meg kell dolgozni. Nem árt néha belenézni a mellékelt végigjátszásba sem, mert olykor a feladatok sorrendje megviccelhet. A történet befejezése után free play van, lehet tovább kalandozni és feladatokat teljesíteni. Viszonylag stabil modról van szó, alig volt crash az egész játék alatt. Egyszer egy beépített visszaszámláló miatt dobott ki az asztalra mert visszaszámlálás közben mentettem és töltöttem vissza az állást, majd egy másik alkalommal a dinamikus megvilágítást kellett statikusra állítanom a Jupiter pálya miatt, mert azt nem szerette a motor. Ez a mod a történet első része, a második rész készülőben van és remélem lesz is valami belőle, mert nagyon megérné. Csak ajánlani tudom mindenkinek még egyszer.

Új hozzászólás Aktív témák