Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golota

    aktív tag

    válasz deicide #5750 üzenetére

    Az a bajom ezekkel az új hullámos thrash bandákkal, hogy minden egyes riffjüket már hallottam, ennél sokkal eredetibb előadásban. Pár fiatalabb kollégám ajánlott jónak tartott mai thrash bandákat, de abszolút deja vu érzésem van ezekkel kapcsolatban. Nem köt le, nem mozgat meg. Lapos, sablonos.

    Imádom a thrasht, messze a legnagyobb hatású metal műfajnak tartom, de míg a 80-as években és a 90-es évek elején egymás után jöttek korszakalkotó, zseniális művek, gyakran kisebb, hamar eltűnő, vagy kevésbé jegyzett csapatoktól is (Infernal Majesty & co), addig manapság csak kliséket hallok.

    Sokkal inkább megtalálom azt a fajta izgalmat pl. egy Inquisition lemezben.

    Akik szerintem sikeresen átmentették magukat, az az Exodus. Nekik mai napig vannak jó thrash lemezeik, bár a Tempo of The Damned óta szerintem ők is gyengélkednek. Szerencsére a 80-as évekből van akkora thrash anyag, hogy kitart még vagy 100 évig, mire kicsit is kezdené unni az ember. Minden nap találok új, már félig elfelejtett gyöngyszemeket, amiket érdemes leporolni, pedig már nem is emlékeztem rá.

Új hozzászólás Aktív témák