Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N€T0X|N

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz KaraDani #2260 üzenetére

    "Nekem csak ez a db-ra történő büntetés ötlet nem tetszik. Nem lehet ezt ennyire objektívvé tenni sajnos."

    De lehet, sőt szerintem kell, meg is mondom miért gondolom ezt.
    Ahogy te is említed, az igaziban szólnak rádión, itt senki se szól. Itt már csak a versenyeredmények ismeretében lehet büntetést kiszabni, az meg pl. szarul jön ki, hogy "Na xy azért ne kapjon inkább semmit, mert azzal pont elveszti a z. helyet". Még ha nem is ezt mondja ki a bíróság, akkor is bele lehet látni bármit. Az persze egy dolog, hogy tilos megkérdőjelezni a bíróság döntését, a fellebbezést leszámítva, de a hangulatra szerintem egyértelműen rátesz az ilyen.
    Emiatt gondolom azt, hogy mindent büntetni, de csak megfelelő mértékben (előre dokumentálva azt, amit lehet), mert akkor senki se mondhatja, hogy jaj pont emiatt ez meg az, elvesztette az x helyet, vagy mit tudom én. Hanem le van írva, ki kell szabni, cső így jártál.
    Lehet darabra is mérni, csak akkor kicsire kell venni a büntit. Az enyhébbre is kijöhet, mint az, hogy "na akkor ezért a sokért kapsz egy nagyot". Teszem azt, 1mp minden vágásért. Ez egyáltalán nem túl erős, hanem reális, az olyan vágásoknál, amiket pl. linkeltem. Persze lehetne mondani, hogy 1mp, akkor már minek, de láttuk, hogy bizonyos helyzetekben másodpercek jelentik a helyezéseket, és ha valaki végig szabályosan megy, azzal szemben igenis előnyt jelent a másik vágása. Mondjuk ez konkrétan nem járna neked semmivel, mert Zodónál is van két ugyanolyan vágás, így még pont megmaradna a sorrend (ha elfogadjuk, hogy az elsőnél azt mondod nem padlóztál azonnal).
    Nem akarok nagyon példálózni a vcrc.hu-val, mert ők átlagban tapasztaltabbak nálunk, de az ő szabályzatuk 3 vagy 4 kör levágása akár 25 mp-et is jelenthetne (sorozatos kanyar vágás (amennyiben azt a program nem büntette): +25 mp időbüntetés - ez tőlük származik).
    Persze van egy olyan lehetőség is, hogy pl. kimondjuk, hogy 3 enyhe (mint a képeken) vágás után járjon - mondok valamit - 5 mp időbüntetés, míg a durva vágásokat külön bíráljuk, tehát ha ugyanott valaki keresztülhasít, mint barom, az kapjon egyedi 10-et. Lehet pl. úgy is, hogy kanyaronként számoljuk a dolgokat (bár ez túl sokat engedne), vagy úgy is, hogy a versenyben számolt összes vágást számolva - kivéve azokat, amiket külön büntetünk. Ezzel már mindjárt nem büntetnénk minden apróságot, viszont a sorozatok tulajdonosai, tehát akik folyamatosan kicsit figyelmetlenek is megkapnák, ami jár.

    Hangsúlyozom, hogy most csak "hangosan" gondolkodok. A két nappal ezelőtti álláspontom jelentősen változott, de a játékot ugyanúgy nem szeretném ellehetetleníteni senkinek. Az biztos, hogy én nem vállalok fel ítélkezést olyan változó helyzetekben, ahol nincs megszabva konkrétan mit kell tenni, milyen büntetést kell kiszabni.

    Sent from my keyBoard

Új hozzászólás Aktív témák