Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balojazz

    aktív tag

    válasz leslieke #7063 üzenetére

    Azzal vitatkoznék, hogy mennyire értéknövelő beruházás egy 2-3 millás napelemes rendszer, főleg mondjuk egy 100 milkás házon. Hogy ne mondjam: aprópénz. És ha már 10-15 éves a használt leharcolt napelemes rendszer, szinte egy fillért nem ér, vevőként költségnek fognám fel a felújítási kényszert. Ha mondjuk egymillióba kerülne max mindennel, és feltételezem, hogy az összes villanyt fedezni tudom vele, akkor 12,5 év lenne, míg nekem elkezdene hasznot termelni, és mire termelne egymilliót, már 25 éves és csereérett, plusz teljesen el is avult hatásfokban. 25 éves befektetés 1 milliós haszonért? Viccnek is durva. És a sok macera a telepítéssel és használattal. És az invertert milyen gyakran kell cserélni? És vajon kijön szumma egymillából bármilyen nagy támogatással? De ezek az én szempontjaim, nyilván másnak megérheti valahogy, és ha egyszer rákattanok, én is telepítek, de nem kattantam rá. De ha valaki meggyőz vagy változnak a paramétereim, megcsinálom én is. Ha már befektetés és megtérülés és értéknövelés, sokkal jobb buli lakisoft szigetelési projektje - már ha sikerül végül.

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Új hozzászólás Aktív témák