Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vazee00

    tag

    válasz King Unique #15 üzenetére

    Mikor én csináltam, ezt a leírást nem találtam meg, pedig spóroltam volna vele pár órát a próbálkozások helyett :D

    Telepítés:
    Pendrive -ra az exe -s segédlettel felment az iso, bootoláskor pedig TAB gomb segítségével beleírtam az INSTALL=1 parancsot, majd feltelepítettem. Formázáskor ext4 -re formáztam, mert a fat egy régi fáljrendszer, és nagy fájlokat nem kezeli.
    Ezt követően linuxra telepítettem a Grub Customizer programot, létrehoztam a boot menübe egy új opciót az alábbi kóddal:

    insmod gzio
    insmod part_gpt
    insmod fat
    set root='(hd0,5)'
    linux /android-2016-01-14/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86_64 androidboot.selinux=permissive SRC=/android-2016-01-14 DATA=/android-2016-01-14/data CREATE_DATA_IMG=1
    initrd /android-2016-01-14/initrd.img

    Itt a root='(hd0,5)', ami igazán fontos, itt a 0 jelöli a merevlemez "számát", az 5 -ös szám pedig hogy melyik számú partícióra van telepítve a Remix. (Remix telepítésénél írja pl.)

    Gyakorlatilag ennyi, újraindításnál bejött a linux rendszerbetöltő, ahonnan kiválasztottam a -Remix -et, és be is töltött szépen.

    Ha valaki frissíteni szeretné a Remix -et:
    Pendrive -ra fel kell másoltatni az exe -vel az iso tartalmát, majd feltelepíteni a HDD -re a korábbi partícióra, nem kell formázni. A telepítő az adott partícióra csinál egy mappát, ami az "android-dátum" (Pl.: android-2016-01-14) nevet kapja. A korábbi telepítésből származó mappába be kell lépni, és a data.img fájlt kell átmásolni az új telepítésre, majd a mappanevet át kell írni a Grub Customizer segítségével. Újraindítást követően ki is írja, hogy frissül a rendszer, meg kell várni, és működik is.

    A youtube gond, miszerint 60fps -es videók szaggatnak, másnál is fenn áll?

    [ Szerkesztve ]

    FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

Új hozzászólás Aktív témák