Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HummeRC

    senior tag

    Előzményeket, személyes tapasztalataidat nem ismerem. Saját események/érvek:

    Ha egy mód van rá, csakis személyesen üzletelek.
    Ha valamiért a másik fél nem tudja megoldani, akkor keresünk olyan embert amelyikkel megoldható a személyes találkozó és a másik megbízik benne.
    Ha ez sem járható út, akkor marad az általam választott futárszolgálat. Itt szokott elmenni a kedvük a vásárlástól, mert ennek a díját a mindenkori vevő állja. (Nem az én nyűgöm, ha a világ végén lakik, nem is hajlandó megmozdulni és ismerőse sincs...) Ez egyébként jó szűrő. Nem nagy összeg, MO-n belül nincs 3'000Ft és garantálják a csomag épségét, valamint telefonos egyeztetéssel szállítják házhoz. Ellenben sokan ezt is sokallják/sajnálják.
    És akkor marad az utolsó, a seftes. "Adjam csak fel sima postán és minél olcsóbb csomagköltségű legyen, mert Ő ugyan ki nem fizeti a postai felárat". Aztán az esetek 95%-ban eltünik a csomag, vagy ha kivételesen megérkezik, akkor még Ő hisztizik hogy mi ez a szemét amit küldtem, hisz sérült/nem működik. Persze ha utánvéttel küldi az ember, akkor át sem veszik, mert vagy meggondolta magát, vagy már nincs meg rá a pénze, vagy csak nem volt annyi gerinc benne, hogy visszamondja ha már vett másikat.
    Szóval én logikus lépésnek tartom az előreutalás módszerét. Persze nem az 1 napos újoncnak fogok utalni, de azért aki forog itt egy ideje, nagyjából tudja, kivel üzletelhet.

    Ez az én véleményem, kizárólag saját tapasztalatok alapján.

    Ha van kiváltó oka a cikkednek, akkor szivesen olvasnék róla, mert "lebunkózásról" még nem hallottam itt.

Új hozzászólás Aktív témák