Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    Annyival pontositanám a cikkben leirtakat, hogy ennek az elődje nem az L502x (amire a cikkben szereplő link mutat), hanem az L511z vagyis az első generációs XPS 15z. Most nem találom az elődöt a hivatalos oldalon, de ITT egy teszt róla.

    Nekem az előző generáció van (FullHD, Core-i7 2640M, Dual Core 2.8-3.3 GHz, GT525M), úgyhogy annak fényében szólnék pár szót.

    Sajnálom, hogy azt a fényes diszcsikot nem sikerült elfelejteni, az előző szérinál szörnyen kopott (és pattogott le róla a festék), néhány hónap alatt eléggé el tudta csúfitani a gépet, nem is cserélhető csak teljes csuklótámasszal együtt.

    A hűtés sem volt valami fényes az előző generációban, én ki kellett kapcsoljam a proci Turbóját, mert egyébként nagyon fűtötte a gépet (turbó nélkül, alap 2.8 GHz-en teljesen rendben van, de 3.3GHz-en a 95 fokot közelitette a proci hőmérséklete huzamosabb terhelés után és a billentyűzet körül is eléggé égetett). Szerintem az új generációnál is gond lesz a négymagos i7-tel (nem számit hogy ugyan az a TDP, jobban melegszik mint az i5). Ez a fajta hűtés egyszerűen gyenge, kéne ide már valami komolyabb, két ventilátorral.

    A billentyűzet kiosztása is elég bugyutára sikeredett, az előző 13-as Latitude-omban sokkal használhatóbb volt a kiosztás (minőségről, kényelemről nem is beszélve). Ez úgy látom ennél sem változott, pedig lenne hely egy sokkal jobb billentyűzetre (numpad nem is kell feltétlenül, ha FN billentyűvel el lehetne érni mint a Latitudenál, de legalább dedikált PgUp PgDn, Home, End billetyűk lehetnének).

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz rudi #38 üzenetére

    Ezt nem teljesen értem, te Inspiron-t inkeltél, nem XPS-t. :)

    Kódnevek alapján nem teljesen egyértelmű a dolog (L511z -> L521x ?, vagy L502x ->L521x ?), nekem úgy tűnik, hogy összeolvasztották az XPS 15 és XPS 15z szériákat és ebből lett ebben a tesztben szereplő masina.

    Ebben a tesztben szereplő gép mindenképpen sokkal közelebb áll technikailag (úgy design mint belső kialakitás) a régi XPS 15z-hez, mint a vastagabb XPS 15-höz. Az hogy hogy hivják szerintem nem oszt nem szoroz.

  • nkmedve

    őstag

    válasz rudi #43 üzenetére

    Nekem is úgy tűnik, hogy összeolvasztották a két szériát, és egyszerűen XPS 15 néven kiadták. Tehát a nevet a vastag XPS 15-től kapta, nagyjából minden mást a 15z-től, amit már annak idején a Macbook Pro kihivójának tituláltak.

Új hozzászólás Aktív témák