Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    válasz Karavik #4514 üzenetére

    Először azt írtad, hogy nem láttál még normális képet, amit a Xiaomi lőtt.
    Aztán meg mondasz egy olyan szitut, amin DSLR-rel is lehet kegyetlen sz@r fotókat lőni, ha nem értesz hozzá... :U

    Én igenis lőttem számomra tökéletesen elfogadható, kompakt gépekhez mérhetően jó fotókat a telóval.

    Tisztában vagyok vele, hogy ez nem a DSLR kategória, de én a képet úgy nézem, hogy szép csónakázótó, nem pedig úgy, hogy a közepén vízibicikliző turista fején látszik-e az ősz hajszál... :U

    Mi értelme egy 13 MP-es képen 100%-nál nagyítva keresni a hibákat, ha úgysem úgy fogod nézegetni, összességében a kép meg szép, vállalható, és látszik rajta, amit le akartál fotózni? (Gondolok itt napos v felhős időben nappal lőtt képekre, bár hozzátenném, hogy szerintem a vakuja is egész jó.)

    Szerintem kár fikázni a benne lévő kamerát, mobilos szinten kifejezetten jó (bár azért van egy pár típus ami még ettől is jobb). Én még emlékszem, amikor a T610-es Sony Ericssonnal próbáltam valamit "lefotózni"... :O

    A helyén kéne kezelni a dolgokat... :U Ez még mindig egy telefon! Nem azért van nálad, hogy végigfotózz egy esküvőt, hanem hogy csinálj egy vagy két képet valamiről, amikor nincs nálad a fényképezőgéped.

    Egyébként a DSLR-ről meg annyit, hogy aki megveszi, 3-4 objektívvel, költ rá egy milliót, de nem tud vele fotózni, meg nem is akar (ilyen ismerősöm is van, csak veri arra, hogy neki milyen gépe van, de 4 napos olaszországi út alatt fotózott 17 gépet a csodájával...) azt én csak sajnálni tudom, nagyobb lúzer mint aki telefonnal fotózik. De aki tud, és akar is, az költsön rá, és cipelje magával a kilókat, nem az én világom.... :D

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák