Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IstvánLászló

    senior tag

    De jó, hogy támogatják a linuxot és örülök is ennek, mert én is használok Steames játékokat örömmel.
    Szerintem is király, amit a Feral csinál és innen is köszönöm a munkájukat. :) :R :C

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    leviske Szép napot neked és mindenkinek itt.
    Most olvastam is el az összes hozzászólást és témához is szeretnék is csak is építőjelleggel is hozzá is szólni.

    Engem, mint fizető játékost, a következő okokból fogott meg és érdekel is a Steam vs Valve, mert os független a platformja és számomra ez a fontos tényező, ha már - kifizettem a játéknak az árát - akár a boltban is venném és ez itt a lényeg.

    Jelezni szeretném, fontos - csak is építőjelleggel is hozzá is szólok a játékoknak a kapcsán a témához.
    Antegos Arch Linux az éles rendszerem és most írom a soraimat is ide és szeretném is a korrekt tapasztalataimat is megosztani - itt mindenkivel és nem az Ms ellenében - mondani, bármilyen véleményt is alkotni is nem a szándékom, remélem hogy ez látszik is majd a mondataimból.

    A lényeg az összes játékom fut ezen az os-en és anomáliát nem is tapasztalok, igaz sokat is kellet tanulnom is hozzá és tanulásnak - még nincs is vége, hogy megismerjem az os-t és hardvert is fejleszteni is kellet és főleg jó bőven is kitartás is kellet, hogy mára - így alakult és ezt is külön köszönöm: Linux kezdőknek a fórumának a tagjainak, akik - sokat segítettek nekem önzetlenül, hogy örömmel is tudjam használni az xy os-t.

    A többit - amit és előttem felsoroltatok, azokra is adok egy nagy +1 igent, kivéve a disztribúcióknak - versenyére, azzal nem értek egyet, mert mindenkinek van lehetősége választani, hogy mit szeretne használni és meg is tanulni az adott os használatát, mert tanulás és kellő akarat és kitartás is kel hozzá 100%-ig.
    A lényeg a játékoknál az hogy kel egy jó hardver - ez minden os-re igaz és ez itt a fontos a számunkra és ezt ne is felejtsük....

    A Steam és Valve - szerintem egy jó platfomot is biztosít mindenkinek, igaz fizetős - mint minden játék is mint a Blizzard is példaképpen mondom.
    Nálam is mondanám, hogy idáig - még nem is találkoztam olyan jelenséggel, hogy a játék közepén is megállna a szerver és vele együtt maga a játék és ez itt a fontos tényező, akár Ms-t is használhatnék - mint itt a kollégák is többnyire.
    Szerintem a valve célja jó os független és van választás, hogy ki melyik os-t szeretne - használni.
    Itt nem csak a linux közösségről van szó, hanem user - igényeire is figyelnek.

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz quailstorm #76 üzenetére

    quailstorm Szép délutánt neked és mindenkinek.

    Én erre most nem reagálnék, mert nem is értem - kollégának a gondolatait, mert itt játékokról van szó.
    Szerintem beszéljünk a játékokról, hogy kinek milyen gondjai is vannak a futtatásukkal és melyik os-en is van probléma.
    Érdekelne a válaszod és mindenkié is persze építőjelleggel amit előre is köszönök.
    Tisztelettel, István László

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz quailstorm #81 üzenetére

    Értelek - Windowson mérnöki ipari világban vannak olyan programok, amik kellenek a munkához.

    Szerintem - ha egy szoftver működése rejtett, az segíti a biztonságot, nem és nem - cégeknél nem is véletlenül használnak saját szervereket és rendszergazdákat is alkalmaznak, napi 24 órában is ügyelve a biztonságuknak az érdekében és ők a rendszergazdáknak az engedélyével, amit a cég jóvá is hagy - engedélyezheti a usernek a számítógépnek a használatát is névre szólóan és ez itt a lényeg.

    Remélem jó a kérdésem, Windowson milyen gondok vannak játékokkal.
    Beidézem a szavaidnak 1-részét és nem kötekesésböl - kérdezni, " Ezen kívül én tök jól elvoltam Linuxon 2013-ban is", most mik a gondjaid, én a fent nevezett os-en jól el is vagyok, mert nálam most jelenleg az összes, Steames játékom és Blizzárd is fut ezen az os-en, amit használok és ha gondolod és időd is engedi, írjál privátban és remélem hogy tudok segíteni.
    Tisztelettel, István László

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz quailstorm #86 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat és korrektségedet - tudom hogy a privát szerverek is másképpen működnek, részemről ezt a témát - le is zárom is most magamban, mert nem is értek a szerverekhez, mert csak egy user vagyok és örömmel tolom a mostani os -t, ami jól működik stabilan.
    Köszönöm a bizalmadat hálásan, de nem vagyok biztonsági szakértő és ezt gondolom jelzem is mert így a korrekt a részemről.
    További szép estét is kívánok, most megyek pihenni.
    Tisztelettel, István László

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz leviske #90 üzenetére

    leviske Szép napot neked és mindenkinek itt.

    Neked is szép napot itt vagyok! Akkor aránylag azonos véleményen vagyunk azt hiszem, igen és igen...
    Most olvastam is el az összes újabb - hozzászólásokat és témához is szeretnék is csak is építőjelleggel is hozzá is szólni.

    Engem, mint fizető játékost, a következő okokból fogott meg és érdekel is a Steam vs Valve, mert os független és a platformja és számomra ez a fontos tényező, ha már - kifizettem a játéknak az árát - akár a boltban is venném és ez itt a lényeg.

    Jelezni szeretném, fontos - csak is építőjelleggel is hozzá is szólok a játékoknak a kapcsán a témához.
    Antegos Arch Linux az éles rendszerem és most írom a soraimat is ide és szeretném is a korrekt - tapasztalataimat is megosztani - itt mindenkivel és nem az Ms ellenében - mondani, bármilyen véleményt is alkotni is nem a szándékom, remélem hogy ez látszik is majd a mondataimból.

    A lényeg az összes játékom fut ezen az os-en és anomáliát nem is tapasztalok, igaz sokat is kellet tanulnom is hozzá és tanulásnak - még nincs is vége, hogy megismerjem az os-t és közben hardvert is fejleszteni is kellet és főleg jó bőven is kitartás is kellet, hogy mára - így alakult és ezt is külön köszönöm..

    A Linux kezdőknek a fórumának és a tagjainak, akik - sokat segítettek nekem önzetlenül, hogy örömmel is tudjam használni az xy os-t.

    A többit - amit és előttem felsoroltatok, azokra is adok egy nagy +1 igent, kivéve a disztribúcióknak - versenyére, azzal nem értek egyet, mert mindenkinek van lehetősége választani, hogy mit szeretne használni és meg is tanulni az adott os használatát, mert tanulás és kellő akarat és kitartás is kel hozzá 100%-ig.

    A lényeg a játékoknál az hogy kel egy jó hardver - ez minden os-re igaz és ez itt a fontos a számunkra és ezt ne is felejtsük....

    A Steam és Valve - szerintem egy jó platformot is biztosít mindenkinek, igaz fizetős - mint minden játék is mint a Blizzard is példaképpen mondom.

    Nálam is mondanám, hogy idáig - még nem is találkoztam olyan jelenséggel, hogy a játék közepén is megállna a szerver és vele együtt maga a játék és ez itt a fontos tényező, akár Ms-t is használhatnék - mint itt a kollégák is többnyire.

    Szerintem a valve célja jó os független és van választás, hogy ki melyik os-t szeretne - használni.
    Itt nem csak a linux közösségről van szó, hanem user - igényeire is figyelnek és ez itt a fontos tényező.
    A pénzemért és pénzünkért már - hadd döntse is el - mindenki is önállóan hogy melyik platform a jó választás.

    Más téma: +1 igen, remélem hogy látszik is hogy nem is vagyok - elfogult, én is ismerem az Ms disztrokat és - régebben is hogy átállnék - a x winre, de előtte sokat olvastam is róla és mit hogy sok a gond és el is gondolkodtam is ezen és máma is vannak gondok, nem csak az ára: Microsoft Windows 10 (32/64bit) dobozos (gépfüggetlen) változatért 46 990 Ft + szabadidő és ez is + pénz, na most nem is szánólom a többi - egyéb mást....
    Jelzem is rögtön is előre, nem degradálok egy os-t sem és remélem látszik is az építő szándékú mondataimból.

    Beidézem a szavaidat, "Az meg, hogy senki nem szedett 30% vámot a PC piacról a Valve előtt... nem is volt ilyen méretű és komplexitású felület a fejlesztők számára." , igen ez így is van jól..

    A szervereket is fent is kel ám tartani - 24/24 -ben ez is pénzbe kerül, tehát a 30% már rögtön 15% lesz, remélem jól gondoltam, mert pontosan nem számólotamki és ezért nekünk külön még nem is kel + pénzt fizetni, hogy játékainkkal bármikor tudjunk játszani, szerintem nagyon korrekt ez a hozzáállás velünk szemben.
    Ha gondolod írjál privát üzit, várom tisztelettel a válaszodat.
    Most mennem kel, majd csak később tudok itt lenni és válaszolni.

    Tisztelettel, István László

    [ Szerkesztve ]

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz joysefke #99 üzenetére

    Tiszteletem. joysefke

    Érdekel a Steames téma és kérdezni szeretném is a játékoknak a kapcsán, csak is építőjelleggel is mondanám is alábbiakat - most itt Windows háború van, mert nekem ez így jön le......

    A lényeg nem értem hogy miért is okoz most gondot is ez, idézem a címet," Windowsra kiadott játékokat futtatna Linuxon a Valve?" , ezzel most mi a baj.

    A Windowsos gamerekre és más os-re is gondolnak, szerintem egyik játékost és gámert sem ér csalódás, gondolom ők is tudják hogy több platformon is toljuk a jétékokat és ez itt a fontos....
    A lényeg nem hinném ha nem olvastam volna, " PATFORM FÜGGETLENEK", ez azt jelenti is hogy te és én és mindenki más, akik mi megvásároljuk a kedvenc játékainkat, bocsánat nem személyeskedem - csak beszélgetünk és remélem hogy nem vagyok félre is érthető.
    Az első és többi játékaimat boltban vettem és tudtam is előre, hogy Steames -ek a játékaim, mert utána is olvastam,
    A Stemen olvastam a szabályzatot is hogyha ilyen játékokat is veszek, akkor bármelyik platformon is használhatom is őket - ha akarom, remélem érthető is hogy én erre gondolok.
    Tehát ez itt a fontos tényező - Steames játékoknak a kapcsán és ezt biztosan érted.

    Bocsánat előre is ha tévedtem és félre is értettem is volna bármit.
    Remélem semmilyen sértődést - nem okoztam a mondataimmal.

    (#102) Akula
    +1 Igen.
    Mondanék egy példát, nálam a Blizzárdos játékaim jól futnak az os-en, amit most örömmel használok, ö egy Arch alapú disztro és stabilan működik és a Steames játékaim is.

    Tisztelettel, István László

    [ Szerkesztve ]

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

  • IstvánLászló

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #101 üzenetére

    Tiszteletem. CPT.Pirk
    +1 igen.
    A Vulkan grafikus driver fejlesztését - az Amd is támogatja, sajnos a csapatnak a neve most nem ugrik be.
    Ha jól mondom Windowsra és Unix-ra is megy a fejlesztés is egyszerre.
    Az Amd vga-i miatt kezdték is el a vulkánt, de az Nvidia is be szált a támogatással.
    Jelzem a Vga-k fejlődését már régóta nem tudom követni, tehát nem vagyok vga szakértő.

    Tisztelettel, István László

    Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Új hozzászólás Aktív témák