Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz IstvánLászló #80 üzenetére

    Hello!

    Én csak azért írtam be, mert Dr. Akula egy standard ősrégi tévképzetet hajszol itt a topicban, miszerint ha egy szoftver működése rejtett, az segíti a biztonságot. Ezen kívül csinált sok mást is, azért voltam csípős.

    Azt nem gondoltam hogy ő erre privátban fog kurvaanyázni, de ez legyen az ő dolga, senkinek sem javaslom ezek után hogy Dr. Akulával vitázzon, mert nincs értelme, csak önmagát sodorhatja az ember bajba, ha belehevül.

    Én személy szerint UWP-hez vagyok kötve évek óta, de a nagy Ubuntus Steam induláskor anno ott voltam, kb. akkor volt legnagyobb tábora Steamen a Linuxnak, aztán elég durván leapadt, sokáig az XP is népszerűbb volt.
    Azóta meg lettem .NET fejlesztő az ipari automatizálásban, meg tolok 1-2 UWP-s játékot. Tehát kötve vagyok.

    Amit hiányolnék Linuxon az UWP-s játékot leszámítva az a minőségi android emulator. Ezen kívül én tök jól elvoltam Linuxon 2013-ban is, meg eleve Nokia N900-am volt anno. Inkább a kereskedelmi szoftverek tartanak Windowson, ami a mérnöki ipari világban Windows alapú, még ha egy beágyazott eszközön Linux fut is.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz IstvánLászló #84 üzenetére

    Sajnos nem, a szoftveriparban a működés elrejtése nagyon is veszélyes bizonyos esetekben, olyan csernobili letagadjukaproblémát helyzethez vezet. És ennek a rendszergazdákhoz semmi köze nincs, meg a privát szerverekhez.

    A protokolloknak, APIkat kezelő libeknek, oprendszereknek, böngészőknek nagyon jó dolog, ha nyílt forráskódúak. Matematikailag lehet bizonyítani egy titkosítási algoritmusról, hogy emberi hiba nélkül feltörhetetlen, az más szint, mint hogy "hát kitaláltunk valami bonyolultat", ami igazából komolyabb tudás nélkül feltörhető.
    Nyílt forráskódú szoftverben egy hibát gyorsabban ki tudnak javítani, hamarabb veszik észre jó szándékú emberek, mint a zárt forráskódú esetben. Ott inkább eladják az exploitot és bűnözésre használják. Persze ilyen open source cuccoknál is van, de ott sokkal inkább múlik a nem frissítésen a kihasználhatóság.

    Angolul van ennek leginkább szakirodalma, de kikerestem egy diát példának.

    A teljes tananyagot szerintem nem hozhatom nyilvánosságra, lévén ez pont csak belső hálós volt, de ha érdekel, privátban elküldöm.

    CWE oldala.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák