Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wortz

    tag

    Hű, jó nagy vélemény topik következik részemről.
    Aki követi a hozzászólásaimat tudja, hogy ritka nagy Win8 hater vagyok, paradox módon pont azért, mert alapvetően Windows párti vagyok, de szerintem a W8 az a Windows név gyalázása volt, annyira sz*r lett.

    Ellenben a mostani preview alapján a W10 (WX) igen csak szimpatikus nekem, UGYANAKKOR nagyon sok még a kérdés, amire nem kaptunk semmiféle választ.

    No de kezdjük az elején. Név. Elvileg azért 10-es lett a neve, hogy kiemeljék, hogy milyen nagyvonalú újítás az új Windows. Olyan magyarázatot is hallottam, hogy nem akarták, hogy a Win 95-98-as megnevezések bekeverjenek. De hogy őszinte legyen engem pont nem érdekel, hogy hívják, tőlem Windows C-nek (WC) is hívhatták volna, a funkcionalitás a lényeg, hogy mennyire stabil, és mennyire könnyű/élmény használni, illetve nekem elkényelmesedett (l)usernek még a kinézet is számít.
    Ez utóbbi bár még mindig nem valami atom gyönyörű, határozott fejlődése a korai StartScreenes foschtalicskához képest. Valami aero féle is van, remélem ezt majd be lehet állítani valami black glass effectre, annál jobb nekem nem kell. No de a név után ez a második legkisebb probléma.

    Tegnap este élőben követtem a konferenciát a The Verge-n, és ha jól értettem, akkor legalább 3 féle felülete lesz a WX-nek. Egyfelől az asztali gépeken végre visszatér az asztal, tálcával, start menüvel, méghozzá testre szabható start menüvel. Ez egy szép nagy, sőt hatalmas piros pont, meg még hozzá 2 darab csillagos hatos fölé. Végre. Ez pont így van helyén.

    Aztán lesz egy úgynevezett Continuum felület, amit a töcskölős notik, ill. a tablet/noti hibrid tulajok munkáját fogja megkönnyíteni. Ez még - elvileg - csak egy dizájn koncepció, változhat, de nekem első pillantásra nagyon tetszik. Lényegében az asztali felület egy elé vetített csempés felülettel. Ez PONTOSAN az, mint amit tablet tulajként elvárnék a Windows-tól, és szerintem már a W8-nak is így kellett volna megjelennie a StartScreen-es baromság helyett.

    Vannak viszont fontos dolgok, amik nem derültek ki egyértelműen. Ilyen kérdés az, hogy mi lesz az ARM támogatással. Erre csak annyit válaszoltak, hogy a Win 10 ARM-en is elérhető lesz. De hogy milyen formában (herélt verzióként, mint a Win RT, vagy esetleg más módon) arról nem volt szó.
    Szintén "yes" (igen) volt a válasz arra a kérdésre, hogy a WX egyen telefon OS-is lesz-e. De szintén nem részletezték, hogy akkor most WTF. Mert ha igen, akkor csak X86-os procis telefonokon (Atom, ill a 2W TDP-s Core M-eken), vagy ráhegesztik az ARM-es procikra is.
    Szóval ezen a területen teljese a homály, mint ahogy a tabletek frontján is.

    Mert ugye, ha megnézzük az első képet, balról jobbra az első 3 eszközön csak egy METRO felületű UI látható. Nem derült ki, hogy ez a pici kiejelzők, vagy az ARM-es procik felülete lesz, és hogy ezek alól elérhető lesz-e az asztali felület, vagy kompletten ki lesz irtva onnan.

    Nyílván azt kérdezitek most, hogy ugyan mégis mi a búbánat értelme lenne egy telefonon az asztali felületnek. Nyilván semmi. Egész addig, míg 4 colon, telefonként használod. DE, ha azt feltételezzük, hogy kijönnek X86-os telefonok, amin egy teljes értékű Windowst is fel lehet pakolni, akkor miért ne lehetne elképzelni, hogy vezeték nélkül csatlakoztatok a telefonomhoz egy Miracast kijelzőt, egy bluetooth egeret, billentyűzetet, és máris van egy komplett asztali PC-m, ahol igencsak nagy előny lenne az asztali felület. Ez azért olyan funkció, amit egy andoidos telefon SOHA nem fog tudni, és ha valami, hát ez igazán megdobhatná a WP eladásokat. Én, aki baromira utálom a WP-t, mert egy testre szabhatatlan, funkcióhiányos rusnyaságnak tartom, egy ilyen Windows-os telefont simán megvennék, az Androidos telómat meg szétrúgnám acélbetétessel.

    Én, mint 8 colost Win 8 tulaj arra sem kaptam választ, hogy akkor ezen a tableten megtartható lesz az asztali felület (és/vagy a Continuum), vagy rám lesz kényszerítve a hulladék Metró. Annó pont azért vettem, Win8-as tabletet, hogy legyen asztali felület a tabletemen, ha a WX úgy dönt, hogy 10 col alatt elveszi az asztalt, akkor adhatom el a fenébe a tabletem, mert Metro only fosch nekem nem kell, de nagyon nem.

    Aztán ott a Charms bar kérdése, ami láthatóan maradt, bár hallottam olyat, hogy később kiszedik a Winből. Igazából én csak azért utálom, mert néha bejön, mikor nem kéne neki, néha meg akkor sem jön be, ha kéne, ill a gép kevergeti néha a lapozó/swipe-oló mozdulatokkal. Ha megoldják, hogy baromira ne keverjen be semmibe, tőlem maradhat, bár hogy őszinte legyek, szvsz nincs benne annyi funkcionalitás, amit másként nem lehetne megoldani, így jobban örülnék neki, ha menne a fnébe.

    Az appok mennyisége, és minősége is jó nagy kérdőjel, a jövőre vonatkozólag, ugyanis jelenleg a Win Store legnagyobb baja az, hogy a meglévő programok és végtelenül primitívek, fapadosak, és ez még a gyér választéknál is komolyabb gond. Remélem, hogy eltűnnek a metrós megszorítások, amik megkötötték a fejlesztők kezét (ami miatt pl nincs egy normális Metrós böngésző W8 alá), és jöhetnek a szép, funkciókban gazdag appok.

    Ezek után már csak tényleg a kompatibilitás (régebbi dolgokkal, játékokkal, hardverekkel),az ergonómia és a stabilitás a legfontosabb kérdések (bár a méret és a gyorsaság sem elhanyagolható) márpedig egy ennyire komplex OS-nél ezek igazán kritikus kérdések lehetnek. Kicsit félek tőle, aztán lehet meglep az MS.

    De ha ezt tényleg le tudja úgy tennie az MS, hogy minden szempontból, ha nem is hibátlan, de megfelelő legyen, akkor az akkorát fog szólni, hogy beleremeg a világ, és a többi gyártó (Apple, Google) kezdheti copy-zni a Windowst.

    Külön tetszett, hogy kiemelték, hogy a parancssorban végre működik a ctrl+v. Ezek után felteszem a 15 éve durmolt kedvenc kérdésemet (persze csak azért, mert legalább ennyire "komoly" (bár tényszerűen létező) probléma): és az OS végre képes lesz a mappákat is sorba rendezni méret alapján?? Vagy az még mindig űrtechnológia??

    Szerk: ha valamiben tévedek, vagy van extra infótok, javítsatok már plz, mert nekem még kicsit homályos az összkép. Homályos, ámbár biztató. :)

    [ Szerkesztve ]

  • wortz

    tag

    Még annyit tennék hozzá, hogy ha a Win 8 így jött volna ki anno (és stabil lett volna, meg mindennel kompatibilis) akkor ma már az iPad-et, és a hasonló tableteket ma már csak a techniakatörténeti múzeumok egy poros sarkában lehetne fellelni.

    Atya ég, ha ez tényleg megüti a "használható" szintet (amit a W8/8.1-nek nem sikerült megugrania), ezzel az MS durvát tarolhat, főleg ha lesznek elérhető árú hardverek is alá, bár az utóbbi években ez egyre kevésbé probléma, mert jönnek szép sorban az "olcsó" Windows tabletek/hibridek, még ha nem is épp a teljesítmény bajnokai.

    (#115) AS: vagy még ott sem.

    [ Szerkesztve ]

  • wortz

    tag

    válasz camillus #125 üzenetére

    Szerintem még nem késő. Ha ez az OS tényleg jól sikerül, most jöhet csak igazán az MS tabletek aranykora.
    A látottak alapján én még fogadni is mernék rá. Bár persze sok még az ismeretlen részlet, viszont az MS most úgy fejleszt, hogy hallgat a tesztelők véleményére.
    Nagyon-nagyon-nagyon komoly cucc is lehet még ez a WX.

  • wortz

    tag

    válasz Воланд #126 üzenetére

    Ez csak találgatás, vagy konkrét infó. Mert (mint mondtam) egy ilyennel engem is vissza lehetne csábítani a Win telefonokhoz. A mostani fosch viszont nagyon nem érdekel.

  • wortz

    tag

    válasz Воланд #135 üzenetére

    Persze, persze, ez nekem is megvolt, de ez lehet, hogy csak a képernyő saját UI-ára vonatkozik. Az nem derül ki, hogy akkor hozzáférhetsz-e egy asztali felületre, ha így "bedokkolod" egy motor/egér/bill kombóba. Lásd az első hozzászólásom (hsz94).
    És, igazából nem is annyira a DT a lényeg, hanem, hogy pl egy X86-os SOC-os teló a teljes értékű Wint kapja-e (tehát hogy futtatható lesz-e rajtuk a legacy éra termékei, akár asztali felület nélkül is) vagy csak egy butított WinX lesz rajtuk, amolyan RT féle a Metrós appokal.

    Előbbi cool lenne, utóbbi hidegen hagy.

    [ Szerkesztve ]

  • wortz

    tag

    válasz Воланд #141 üzenetére

    Szerintem az atomok már alkalmasak rá, és tudtommal a Core M-ekből is jönnek 2 W TDP-s darabok, az meg már simán befér egy telefonba.
    Jah, és 2W mellett is elég combosak lesznek. Egy tablet színtjét simán lehet hozni velük. Az meg nem elég ahhoz, hogy 22 colos monitoron tudjál "Windows-ozni" a telóddal?? :)

    [ Szerkesztve ]

  • wortz

    tag

    Erre a telós dologra visszatérve: szerintem nem lenne lehetetlen úgy megcsinálni a fent említett "full Win for Phone" modellt, hogy üzletileg is megérje, és megfizethető is legyen (Pl nem hiszem, hogy egy iPhone árából ne jönne ki). DE én azt is megértem, ha az MS még nem áll készen rá, csak akkor a WP-s verziót különböztessék meg az asztali/tablet/noti/hibrid vonaltól. Akkor legyen a neve Windows Phone 10, vagy Windows Core (10) (lévén közös kernel ugye), vagy Windows light, stb, bármi, csak ne Windows 10. Mert ha nincs meg a teljes Windows 10 funkcionalitás, legacy supporttal, stb, akkor Windows 10-nek nevezni nem más, mint egy sima átb(ííííp).
    Szóval vagy teles WX funkcionalitás tegyenek be a telókba, vagy különböztessék meg valahogy a Phone OS-t.
    Részemről csak ennyi a kifogás.

  • wortz

    tag

    válasz Rickazoid #167 üzenetére

    Elég nagyot tévedsz. A legnagyobb újítás, hogy végre ismét használható lesz asztalon, ÉS EMELLETT (talán) érintős eszközökön is kényelmes lesz, valamint talán értelmes appok is lesznek. Ha ezeket így együtt nézed, igazából még csak konkurense sincs a Windowsnak, nem hogy még ők zárkózzanak fel valakihez. Persze részenként nézve, lehet a Linuxban van pár + funkció, pl a virtuális asztal, és az android is nagyságrendileg jobb, OS, mint a WP de egy olyan OS-t nem tudsz mutatni, ami ennyire multiplatform, és emellett ennyire produktív.
    Szerk: ergo, ha ez stabil is lesz, meg kényelemes is, és bejövős, akkor a többi techcég tehet rakétát a hátsójába, és tekerhet keményen, hogy utolérjék a Windowst.

    [ Szerkesztve ]

  • wortz

    tag

    válasz szabonagyur #169 üzenetére

    Te figyelj már. Amíg egy normális ebook reader nincs a store-ban, vagy amíg a Windows posta offline nem jeleníti meg az email-ekben lévő képet (legalábbis a pár napnál régebbi mailek esetén), vagy amíg nincs egy alternatív böngésző Metró alá, ráadásul elvi szinten is csak az alapértelmezett böngészőnek tudod a metrós verzióját használni,addig miről beszélünk? Borzalmasan színvonaltalan az egész. Tudom, napi szinten használom, és egy táragya. Ha nem lenne az asztal, már rég bevágtam volna az egész tabletet egy építkezésen egy úthenger alá annyira hulladék...

    Szóval elhiszem, hogy tudnál vitatkozni, csak értelme nem lenne, mert igazad nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • wortz

    tag

    válasz geleati #173 üzenetére

    Nem, nem akarok ebből vitát. Ez a véleményem, csak úgy mint a Windows tábor 90%-ának. Ezért is ez a szép nagy hátraarc MS-éknél. A többit a képzeletedre bízom.

  • wortz

    tag

    válasz szabonagyur #177 üzenetére

    Ececcceccceccc... ne sarkítsunk. Az igenis az MS hibája, hogy egyfelől túl restriktív volt a metrós felület, sok mindent nem tudtak normálisan leprogramozni rajta, és egész egyszerűen azért nem elérhető egy csomó app, mert LEHETETLEN lefejleszteni. Mert nem kapnak a fejlesztők hozzáférést szinte semmihez.

    Az sem tett jót a dolognak, hogy valóban 2-3 felé kellett fejleszteni, ráadásul ha az összes felhasználói létszámot nézzük (köszönhetően a 2%-os WP-s, és a 10%-os W8-as részesedésnek) az sem valami impresszív, mikor konkurens termékeken ezeknek a számoknak a sokszorosát elérik.

    A Modern UI dizájnyelve, illetve az, hogy még maga az MS sem képes (vagy akar) benne olyan programot írni, ami megfelelő módon testre szabható, jószerivel egy felhívás a fejlesztőknek, hogy "Tessék nyugodtan funkciók nélküli gagyit fejleszteni, ezt csináljuk mi is."

    Tehát azért láthatóan óriási felelőssége VAN az MS-nek a kialakult helyzetben. Nem is kicsi. (Ja, hogy az átverős-fizetős appokat már ne is említsem, amit az MS nem szűr a stor-ból ugye).

    De most az összevont Store szerintem kiváló alkalom lesz a helyzet orvoslására. A Metrós UI kötöttségei nélkül, egy kernelre fejleszteni, sok felhasználót belengetve a fejlesztők előtt, sokat dobhat az ügyön!

    [ Szerkesztve ]

  • wortz

    tag

    válasz Rickazoid #181 üzenetére

    Nem, nem látom a logikai hibát. Én a Windows 8-ban látom a logikai hibát, és a Windows Rt-ben. Mert a helyzet az, hogy az állításoddal ellentétben itt nem "csak" esztétikai hibák, hanem funkcionalitásbeli hibák is szép számmal adódtak, sőt az egész koncepció hibás volt, legalábbis a megvalósítása.
    Viszont amit eddig láttunk a Win10-ből, hogy hogy a helyes mederbe terelni látszik a dolgokat, és mindent a helyén kezel.

    Az ARM részemről egy tök hülyeség, egy kvarcjáték csupán, ami valóban hatalmas lemaradásban van az X86-os ökoszisztémához képest. Ráadásul az MS-t még az is húzza, hogy odáig sem jutott el ARM-en, mint a versenytársak, hogy egy korlátozott, de szép/vonzó/a maga területén használható terméket tegyenek le.
    Úgyhogy én szerintem (lehet, hogy biggest mistake ever ezt majd a történelem eldönti) az ARM teljesen egy félresiklott vonal az MS-nek, és ráadásul mára ott tart a technika, hogy foglalkoznia sem kell már vele, hiszen a 14nm-nél kisebb gyártástechnológiának hála, ma már X86-os chippekből is tudnak olyat gyártani, ami passzívan hűthető, nudli a fogyasztása, ugyanakkor a teljesítménye meg elég egy Windows OS, és a nem HC igényű felhasználók kiszolgálására.
    Abban igazad van, hogy egy telefonra más appok kellenek, mint asztali PC-re, de míg egy telefonból (mármint ARM, és a rá épülő OS-ek) sosem lesz asztali PC, asztali PC-ből (OS-ből) simán lehet telefont csinálni. Miért ne lehetne a következő Windows olyan, hogy telefonon X86-os SOC-on fut egy touch base felületen, de ha rárakod egy wireless töltőre (otthon/munkahelyen), automatikusan párosítja hozzá a monitort, egeret, billcsit, és van egy asztali géped.

    Szerintem ez a jövő (vagy annak egy szelete), és erre jelenleg csak a Windows képes, az Andoid és társai (és egyébként az RT, és a WP is, csak azok még rondák és buták is) csak halovány játékszerek ezekhez a lehetőségekhez képest.

    Ezért mondom azt, hogy ez lehet az MS újkori történetének legnagyobb dobása. A tegnapi prezin elég sok olyan dologról volt szó, amire azt mondom, hogy engem, mint Win fant, és WP+W8 hatert igenis komoly reményekkel tölt el.

    Úgyhogy én egyáltalán nem becsülném le a WX-ben rejlő potenciális lehetőségeket (persze ha egy bughalmaz lesz, akkor nincs miről beszélni), mert igazából tényleg nincs olyan OS, ami ilyen színvonalon ennyiféle eszközön képes lenne futni.
    (De ha te tudsz ilyet, nevezz meg, akár csak egyet).

    [ Szerkesztve ]

  • wortz

    tag

    válasz szabonagyur #182 üzenetére

    Őőő... hát nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de én szeretem elmondani a véleményem a dolgokról, PLUSZ, mivel jártam már úgy, hogy egy a tesztelők által agyon istenített, dicsért dolgot megvettem, és egy hulladék volt, szeretem felhívni az emberek figyelmét olyasmire, ami a tesztekből nem derül ki, ilyen vagy olyan okoknál fogva.
    A másik az, hogy ha mindenki hallgatna, mint egy kuka, akkor a fejlesztőknek sem lenne visszajelzése arról, hogy merre tovább. Stb. Egyébként meg mi értelme lenne az ilyen fórumoknak, ha nem az, hogy megosszuk egymással, a világgal a véleményünket.

    Én spec azért szidom, gyalázom, an***m a Win8-at mindenütt, mert megvettem, méghozzá azért, mert számomra HASZNOSABB, mint egy androidos tablet. Hasznosabb, de nem KÉNYELMESEBB.
    (Szerk: és persze ebben az igazi tragédia az, hogy ISZONYATOS potenciál van a Windowsban (jóval nagyobb, mint az Andoidban pl.), csak a W8-al annyira félrevitték, hogy képtelenség volt ebből bármit is kihasználni. Ezen pazarlás ellen meg már erkölcsi kötelezettségnek is érzem a küzdelmet.)
    Ezen felül én addig fogom fújni a saját véleményemet, amíg nem kapok egy nekem tetsző terméket. Persze lehet, hogy ez soha nem fog megtörténni, meg az is lehet, hogy elég csak 3 évet szidnom az adott terméket, és lám a fejlesztők csak le tudnak pakolni valami nagyon ígéreteset, tetszetőset.

    Más: Igen, a Play sotre is teleis tele van hulladékkal, de van egy komoly különbség: ott akad azért igényes, használható app is. Na ez az, ami nem, vagy csak szökő évente egyszer mondható el a Win Store-ról. Ha használtál már Win8-as tabletet, akkor tudod, hogy miről beszélek, ellenkező esetben vaknak próbálom a színeket leírni.

    [ Szerkesztve ]

  • wortz

    tag

    válasz Alice90 #196 üzenetére

    A videók alapján nem lesz bonyolult a start menü. Egy egérmozdulattal vissza lehet majd tenni a "klasszikus" formátumúra (csak a programok, semmi csempe, azt csöcsi). Jó lesz ez a WX, hidd el. (Legalábbis nagyon bízok benne. Ha mégsem lesz jó, nálam is marad a W7 asztalin. Tableten meg mindenképpen frissítek, W8-nál rosszabb úgysem lehet, fizikai képtelenség).

  • wortz

    tag

    válasz BiP #203 üzenetére

    Mert én már becézem. :)
    A Windows8-at is becéztem, de ha leírnám miként, bannolnának. :)

    [ Szerkesztve ]

  • wortz

    tag

    válasz _Atesz #236 üzenetére

    "Gyárákák beszámuláót"... de komolyan. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményekre. Van egy régebbi gépem (core2) lehet leporolom, és felteszem rá. :):)

    Amúgy végre volt időm végignézni a 39 perces videót, és élében még meggyőzőbb a rendszer, meg amit mondanak mellé, mint képeken. Egyelőre szerintem telitalálat lesz. Már ha stabil is lesz, mert hiába szép és jó egy rendszer, fújhatod, ha naponta 6-szor lefagy...

    szerk: honnan töltitek?

    [ Szerkesztve ]

  • wortz

    tag

    Köszönöm a linkeket, már töltöm, holnap (de lehet hogy csak hétvégén) megy fel virtuális gépre, meg talán a régi desktopomra.

  • wortz

    tag

    válasz alevan #310 üzenetére

    Nem ez az a progi, ami csak fektetett üzemmódban képes működni?? Márpedig én egy 8 colos tableten nem fogok landscape módban olvasni. A Modern UI-os irányelveknek megfelelően pedig SEMMI érdemi testreszabási lehetőség nincs benne. Egy nagy nulla ez a progi :W :W

Új hozzászólás Aktív témák