Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wortz

    tag

    válasz Rickazoid #181 üzenetére

    Nem, nem látom a logikai hibát. Én a Windows 8-ban látom a logikai hibát, és a Windows Rt-ben. Mert a helyzet az, hogy az állításoddal ellentétben itt nem "csak" esztétikai hibák, hanem funkcionalitásbeli hibák is szép számmal adódtak, sőt az egész koncepció hibás volt, legalábbis a megvalósítása.
    Viszont amit eddig láttunk a Win10-ből, hogy hogy a helyes mederbe terelni látszik a dolgokat, és mindent a helyén kezel.

    Az ARM részemről egy tök hülyeség, egy kvarcjáték csupán, ami valóban hatalmas lemaradásban van az X86-os ökoszisztémához képest. Ráadásul az MS-t még az is húzza, hogy odáig sem jutott el ARM-en, mint a versenytársak, hogy egy korlátozott, de szép/vonzó/a maga területén használható terméket tegyenek le.
    Úgyhogy én szerintem (lehet, hogy biggest mistake ever ezt majd a történelem eldönti) az ARM teljesen egy félresiklott vonal az MS-nek, és ráadásul mára ott tart a technika, hogy foglalkoznia sem kell már vele, hiszen a 14nm-nél kisebb gyártástechnológiának hála, ma már X86-os chippekből is tudnak olyat gyártani, ami passzívan hűthető, nudli a fogyasztása, ugyanakkor a teljesítménye meg elég egy Windows OS, és a nem HC igényű felhasználók kiszolgálására.
    Abban igazad van, hogy egy telefonra más appok kellenek, mint asztali PC-re, de míg egy telefonból (mármint ARM, és a rá épülő OS-ek) sosem lesz asztali PC, asztali PC-ből (OS-ből) simán lehet telefont csinálni. Miért ne lehetne a következő Windows olyan, hogy telefonon X86-os SOC-on fut egy touch base felületen, de ha rárakod egy wireless töltőre (otthon/munkahelyen), automatikusan párosítja hozzá a monitort, egeret, billcsit, és van egy asztali géped.

    Szerintem ez a jövő (vagy annak egy szelete), és erre jelenleg csak a Windows képes, az Andoid és társai (és egyébként az RT, és a WP is, csak azok még rondák és buták is) csak halovány játékszerek ezekhez a lehetőségekhez képest.

    Ezért mondom azt, hogy ez lehet az MS újkori történetének legnagyobb dobása. A tegnapi prezin elég sok olyan dologról volt szó, amire azt mondom, hogy engem, mint Win fant, és WP+W8 hatert igenis komoly reményekkel tölt el.

    Úgyhogy én egyáltalán nem becsülném le a WX-ben rejlő potenciális lehetőségeket (persze ha egy bughalmaz lesz, akkor nincs miről beszélni), mert igazából tényleg nincs olyan OS, ami ilyen színvonalon ennyiféle eszközön képes lenne futni.
    (De ha te tudsz ilyet, nevezz meg, akár csak egyet).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák