Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    válasz Oliverda #145 üzenetére

    Köszi a választ,

    "-A RAID0 ahogyan a neve is mutatja 0 sebességnövekedést hoz rendszermeghajtóként valós felhasználás mellett (PC-ben)"
    Ezt ha komolyan gondoltad akkor no comment, ha meg viccnek szántad akkor egy elég sz@r vicc.

    Rendszermeghajtót írtam, melyen értelemszerűen az operációs rendszer terjeszkedik. Az összes általam ismert oprendszer normál működése során leginkább kis rendszerfájlokat ír/olvas. Ebben az esetben pedig a HDD sebessége szempontjából a fej poziciónálási ideje a döntő. Amint a fej a kívánt szektorhoz ér, a kis fájlt azonnal beolvasta. a HDD-k pozicionálási idején pedig a RAID0 nem javít, sőtt, most már nem egy, hanem 2 db fejnek is pozicionálnia kell az olvasáshoz.

    "-A RAID 0 esetleg minimális sebességnövekedést hoz nagy fájlok olvasása írása során"
    Ez egyszerűen marhaság. Pont nagy fájlok olvasása és írása során hoz a legtöbbet.[link]

    Tartom az állításomat és igazat adok neked is, nagy fájlok esetén hozza a legtöbbet de az sem ért öbbet mint a pápa fütyije. És itt kiemelném, hogy végig PC-s felhasználásról írtam, nem szerverekről komoly RAID kártyával.

    "-Ha elszáll a PC-ben lévő nyilván alaplapi RAID vezérlő akkor vége az adatoknak"
    Ez is hülyeség. Nincs vége semminek.
    Persze, adatok fele itt, másik fele ott, RAID vezérlő nem működik, és nem valószínű, hogy egy másik gyártmány szintén alaplapi RAID vezérlő kompatibilis lenne a tiéddel.

    "-Ha valamilyen felhasználói program úgy gondolja hogy módosít a partición, akkor jó eséllyel vége az adatoknak."
    Ja, mert egyetlen HDD vagy SSD esetében szerinted ez nem így van?

    Nem.

    "Olvastam valahol egy felmérést: PC-s felhasználást vizsgáltak, A RAID0 tömb 6x-ra növelte az adatvesztés gyakoriságát egy HDD-s konfiguracióhoz viszonyítva. (RAID vezérlő hibája, HDD hibája, Szoftverek particiómodosítása etc)"
    Én meg azt olvastam valahol, hogy a magas fokú hozzá nem értés 60x-ra növelte a hülyeségek leírásának gyakoriságát.

    Való igaz, de az is, hogy ha már RAID akkor igenis kell érteni hozzá, ha el akarod kerülni a user errorokat. .

    "A privát véleményem, hogy egy már teleszemetelt oprendszer esetén PC-ben többet dob az oprendszer sebességén egy RAID1 tömb rendszermeghajtóként mint egy RAID0"
    Szerintem te nem tudod hogy mi a RAID0 és a RAID1. Esetleg kevered a kettőt...

    Nem hiszem, mint írtam, az oprendszer kis fájlokat ír/olvas, ott pedig a seek time a döntő, ami RAID1 esetén kissebb mint RAID0 esetén, hiszen RAID1 esetén az első fej amelyik a kívánt szektorhoz ér azonnal elkezdhet olvasni.

    "A fenti fejtegetés nem vonatkozik az SSD-kre."
    Csak úgy csendben megsúgom, hogy a RAID nem tesz különbséget a HDD meg az SSD között tehát ha igaz lenne az a sok okosság amit feljebb leírtál akkor az pont ugyanúgy vonatkozna az SSD-kre is.

    A RAID nem tesz különbséget, csak ez eredmény lessz más, illetve a skálázódás, hiszen teljessen különböző a HDD és SSD technológia.

    Mivel dobtál egy tesztépet, én is keresgéltem egy kicsit:
    http://www.bestpricecomputers.co.uk/reviews/home-pc-raid/
    http://www.anandtech.com/show/2217/7
    http://www.storagereview.com/php/cms/cms.php?loc=news_content&id=970&start=6&range=10[link]

Új hozzászólás Aktív témák