Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz joysefke #140 üzenetére

    Ennyi hülyeséget már régen láttam egy hozzászólásban összesűrítve...

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Oliverda

    félisten

    válasz joysefke #140 üzenetére

    "-A RAID0 ahogyan a neve is mutatja 0 sebességnövekedést hoz rendszermeghajtóként valós felhasználás mellett (PC-ben)"

    Ezt ha komolyan gondoltad akkor no comment, ha meg viccnek szántad akkor egy elég sz@r vicc. :D

    "-A RAID 0 esetleg minimális sebességnövekedést hoz nagy fájlok olvasása írása során"

    Ez egyszerűen marhaság. Pont nagy fájlok olvasása és írása során hoz a legtöbbet.[link]

    "-Ha elszáll a PC-ben lévő nyilván alaplapi RAID vezérlő akkor vége az adatoknak"

    Ez is hülyeség. Nincs vége semminek.

    "-Ha valamilyen felhasználói program úgy gondolja hogy módosít a partición, akkor jó eséllyel vége az adatoknak."

    Ja, mert egyetlen HDD vagy SSD esetében szerinted ez nem így van? :U

    "Olvastam valahol egy felmérést: PC-s felhasználást vizsgáltak, A RAID0 tömb 6x-ra növelte az adatvesztés gyakoriságát egy HDD-s konfiguracióhoz viszonyítva. (RAID vezérlő hibája, HDD hibája, Szoftverek particiómodosítása etc)"

    Én meg azt olvastam valahol, hogy a magas fokú hozzá nem értés 60x-ra növelte a hülyeségek leírásának gyakoriságát.

    "A privát véleményem, hogy egy már teleszemetelt oprendszer esetén PC-ben többet dob az oprendszer sebességén egy RAID1 tömb rendszermeghajtóként mint egy RAID0"

    Szerintem te nem tudod hogy mi a RAID0 és a RAID1. Esetleg kevered a kettőt...

    "A fenti fejtegetés nem vonatkozik az SSD-kre."

    Csak úgy csendben megsúgom, hogy a RAID nem tesz különbséget a HDD meg az SSD között tehát ha igaz lenne az a sok okosság amit feljebb leírtál akkor az pont ugyanúgy vonatkozna az SSD-kre is.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • sysrq

    őstag

    válasz joysefke #140 üzenetére

    Ez tényleg megmosolyogni való.
    Alaplapcserénél kipróbáltam, csak átdugtam a két vinyot, és szépen felállt a win.
    Elég sok kell az adatvesztéshez.

    Keresek Thermalright 1150 lefogatót

  • Oliverda

    félisten

    válasz joysefke #147 üzenetére

    "Rendszermeghajtót írtam, melyen értelemszerűen az operációs rendszer terjeszkedik. "

    Jobb helyeken az alkalmazások is ezen vannak. Ezek között pedig nem egy olyan akad ami nem kis fájlokat ír és olvas.

    "a HDD-k pozicionálási idején pedig a RAID0 nem javít, sőtt, most már nem egy, hanem 2 db fejnek is pozicionálnia kell az olvasáshoz."

    Két tök ugyanolyan különálló HDD együtt miért pozíciónál lassabban mint egy?

    "Tartom az állításomat és igazat adok neked is, nagy fájlok esetén hozza a legtöbbet de az sem ért öbbet mint a pápa fütyije. "

    Akkor az a röpke 80-90% plusz szerinted kevés... :DDD Igen, ezt el lehet érni alaplapi RAID vezérlővel is nem kell hozzá komolyabb RAID kártya.

    ""-Ha valamilyen felhasználói program úgy gondolja hogy módosít a partición, akkor jó eséllyel vége az adatoknak."
    Ja, mert egyetlen HDD vagy SSD esetében szerinted ez nem így van?

    Nem."

    Ezt aztán sikerült rendesen alátámasztani. :D Bár mivel csak egy általad kitalált újabb hülyeségről van szó ezért még erre ki kell találni valami még nagyobb hülyeséget magyarázatként amihez azért kell még egy kis idő. :D

    "Persze, adatok fele itt, másik fele ott, RAID vezérlő nem működik, és nem valószínű, hogy egy másik gyártmány szintén alaplapi RAID vezérlő kompatibilis lenne a tiéddel."

    Nem kell hogy kompatibilis legyen sőt akár teljesen más modell/chipkészlet is lehet. :) Esetleg ha próbáltad volna már valaha akkor még lehet hogy tudnád is...

    "ott pedig a seek time a döntő, ami RAID1 esetén kissebb mint RAID0 esetén, hiszen RAID1 esetén az első fej amelyik a kívánt szektorhoz ér azonnal elkezdhet olvasni."

    Ezt melyik mesekönyvből ollóztad ide?

    "A RAID nem tesz különbséget, csak ez eredmény lessz más, illetve a skálázódás, hiszen teljessen különböző a HDD és SSD technológia."

    :DDD

    "Való igaz, de az is, hogy ha már RAID akkor igenis kell érteni hozzá, ha el akarod kerülni a user errorokat. ."

    Pontosan, és látszólag neked nem sok fogalmad van róla. Nagyon lejön hogy kb. zéró mennyiségű tapasztalatod van RAID0 ügyben.

    Itt pedig pár hitelesebb teszt: [link] , [link]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Oliverda

    félisten

    válasz joysefke #154 üzenetére

    Nem fogom kommentálni az összes pontot mert teljesen felesleges. :) Ahogy elnézem Itt az tagok többsége szerencsére nagyon jól tudja, hogy amit itt összehordtál annak a nagy része nem igaz és/vagy óriási hülyeség is. Ráadásul ezeket 4+ éves ilyen-olyan webes tesztekkel próbálod alátámasztani. További jó önáltatást. :)

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Oliverda

    félisten

    válasz joysefke #156 üzenetére

    Ezt a bizonyitvanyt inkább ne fényezd tovább...

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • twine

    addikt

    válasz joysefke #140 üzenetére

    "Miért nem lehet megérteni, hogy egy PC-ben semmi pluszt nem hoz a RAID0 szinte semmilyen felhasználás esetén sem, hátránya viszont számtalan."

    Szeretném megkérdezni tőled próbáltál e már HD nyersanyagot vágni Premiere, alatt 1, maximum 2 különálló, nem RAID0-ba kötött HDD-vel szerelt gépen? Ahol b@szhatod az SSD elérési idejét, mivel a tárkapacitás egyenlő a nullával! Mert a nyersanyag pár száz gigabájtra rug, és akkor még a projekt mappa előnézeti file-jait, ami még legalább ugyanennyi (hasraütés szerüen) nem is vettem számításba! Húzzd be "csak" ugyanazt a videót két-három sávra, és dobj rá egy pip-et! kezd el lejátszani "full" minőségben! HA menne, próbálj meg kockapontosan vágni vele,majd ugyanezt tedd meg Egy Raid0 rendszeren! Vagy.....mert ugye nem mindenki vág a gépen, de sokan játszanak! C: downloads mappa (csak a példa kedvéért) tele hasznosabbnál hasznosabb szarokkal! A srác átmegy LAn-ozni a haverjaihoz, ahol azonnal megindul a filecsere,az adott mappából, és közben elinditják kedvenc játékukat! Mivel ugyanarról a HDD-ről fut a játék és a másolás is, figyeld hányszor lövik ki a srácot a szaggatás miatt....Majd tedd meg ugyanezt egy RAid0-án! Egy darab szaggatást nem fogsz látni....Ha ezeket a maguk fizikai valóságában is kipróbáltad, és nem csak táblázatokat linkelgetsz, gyere vissza és kérdőjelezd meg a RAID0 létjogosultságát....De Fordulhatsz egyből bármelyik NLE rendszer gyártójáhóz is, hiszen ott is idióták a mérnökök....egyik sem tudja miért jó a RAID0..csak szórakozásból csinálnak kizárólag RAID0-t a video drive-nak..............
    Nem gyorsul a rendszer akkor amikor (és tudom hogy nem pontosan igy van) majdnem párhuzamosítva történik az írás/olvasás? :Y E fent vázolt példák nem szintetikus tesztek..azokat én is lesz@rom...de a google második találatátis ajánlom figyelmedbe a RAID0 keresőszó után....
    Ha jól emlékszem ICH8-on volt az első raid tömböm létrehozva....MOSt 10-nél járok ugyanazzal a tömbel....egyszer nem hullot szét ;)
    Üdv
    Twine

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz joysefke #166 üzenetére

    Két darab raid0 tömb a válasz a kérdéseidre.....
    És mivel ugyancsak gyakorlati tapasztalat hogy a kevésbé gyakorlott felhasználók alulméretezik a System particiójukat, igy sűrün kerülnek játékok az egyéb tároló HDD-kre, particiókra! Pontosan ugyanez előfordulhat amit vázoltam.....DE úgy látom elakadsz a szavak között és nem látod át az egészet.....Én elindítok egy kitömörítést, egyik tömbről a másikra, és közben fut a játék, másolnak tőlem, vagy videót vágok, vagy,,vagy vagy,,,,nem tudom felsorolni az összes példát ha nem látod a lényeget....Ugyanezt nem tudod megtenni két darab HDD között, mert az egyik ir a másik olvas, és ha még valamit ráinditassz,,megrohad.....
    Hidd el,,hiába erőlteted,,,próbáld ki és rájössz......még mindig érezni hogy csak az elméletet(amit magadnak kitaláltál) próbálod erőltetni, gyakorlati tapasztalat nélkül....
    Nem tudnak olyan "agresszivan" letölteni/másolni hogy beszarjon a raid0.... ;) ha ez történik akkor már tudatlanságról beszélünk és ész nélküliségről....

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz joysefke #168 üzenetére

    Nekem nincs rá szükségem köszönöm! Minden nap ezt használom.....Volt idő amikor nem igy használtam a gépet....tehát még összehasonlítási alapom is van! Egy ideig néztem a viaskodásodat Olvierdával, de már nem tudtam én sem szó nélkül hagyni a végén, hiszen sokan olvassák ezt a fórumot, nem kell őket félrevezetni!Főleg úgy nem hogy NINCS benne gyakorlati tapasztalatod.......

    Az eredeti hozzászólásban pedig ezt olvastam:
    "Miért nem lehet megérteni, hogy egy PC-ben semmi pluszt nem hoz a RAID0 szinte semmilyen felhasználás esetén sem, hátránya viszont számtalan."

    ha pedig érdekel a téma, olvasd át az ezzel kapcsolatos topicot! Sok okos ember van ott gyakorlati tapasztalattal....Én hangyányit sem értek a RAID-hez az ottani nagyhalakhoz képest....csak használom ;)

    [ Szerkesztve ]

  • twine

    addikt

    válasz joysefke #170 üzenetére

    Ennek tükrében,,,tök felesleges volt szétoffolnunk a topicot! ;)
    Ami a sebességet illeti már az elején mondtam (annak tudatában hogy tök átlagos sebességű HDD-ket használok, sőt mondhatni "lassuak" egy modern darabhoz képest)
    hogy nem kimondottan a sebesség az amit megérzel,,,illetve nem mindig a szó hagyományos értelmében lesz gyorsabb a rendszer....nekem pld. egyszerüen rugalmasabb! És ezt a táblázatok nem érzékeltetik veled....csak a (ki)használat...
    Asszem én is abbahagyom mert meglincselnek off-ért :B

    [ Szerkesztve ]

  • Oliverda

    félisten

    válasz joysefke #178 üzenetére

    Remek. Az meg talán nem újdonság, hogy az alkalmazások felépítése változó. Ergo nem egy olyan akad ami nagyobb méretű fájlokból épül fel és nagyobb fájlokkal is dolgozik.

    Az meg hogy éppen milyen cuccaid vannak szerintem nem tartozik a topikhoz, és még az is lehet, hogy nem tévedek nagyon ha azt mondom, hogy ez nem is érdekel itt sok mindenkit.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák