Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz [CS]Blade2 #27 üzenetére

    A "szimplán leportolom az Xbox One kódot dolog" nem megoldás. Az nagyon rosszul fog futni mindenen, ami nem GCN. Az lehet a normális rendszer, amit az Oxide csinál, hogy mindenkire optimalizálnak, de valóban ezt kevesen fogják megtenni. De ha eljutunk oda, hogy a fejlesztők több mint fele csak az Xbox One kódot hozza át, akkor az gáz lesz. Akkor elmondhatja a Microsoft, hogy csak jó volt az a megközelítés, amit korábban alkalmaztak. Persze akkor már mindegy lesz, így is nagyon belenyúltak a piacba.

    (#20) cain69: A stateless compute csak bonyolult hardvert kíván. Valós büntije nincs azon kívül, hogy piszok nehéz megtervezni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz [CS]Blade2 #35 üzenetére

    Dehogy felel meg nekik a szimplán portolt. Ha úgy áthoznak egy játékot PC-re, akkor a GTX 980 Ti az R7 370 ellen is kevés lesz. Nagyon fontos számukra, hogy ne naiv portok szülessenek, mert az rendkívül hátrányos lesz. Pontosan ez az oka annak, amiért az Oxide-tól specifikus kódot kértek. Az AotS esetében csak az NV hardverek rendelkeznek ilyennel, mert azzal a fő kóddal, ami az Intelen és az AMD-n fut jóval lassabbak a GeForce-ok. De mondták is, hogy a legtöbb optimalizálást az NV kapta a Nitrousban. Persze ez nyilván relatív, mert általában a fejlesztők is arra figyelnek a legjobban, ahol valami látható probléma van, és ezért törődtek annyit a GeForce-szal, hogy annyira jól fusson, amennyire csak lehetséges.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz [CS]Blade2 #43 üzenetére

    Most 2017-ről beszélünk? Akkor egészen más problémák lesznek terítéken szvsz.

    A low-level irány egyik hátránya, hogy nem igazán lesz jó, ha új architektúra jelenik meg, mert esélyes, hogy nem lesz gyorsabb, mint az előd, de idővel a játékokba bekerül az új architektúrára való optimalizálás is.

    Elég sokan AMD hardveren dolgoznak az elején, mert a GCN van dokumentálva. Egyszerűbb alapjaiban így építeni a játékot, mert később jobban lehet reagálni a nem dokumentált hardverek problémáira. Az Oxide is jól tette, hogy így dolgozott, mert igen jól tudtak reagálni arra, hogy a GeForce-on a fő kód nem futott jól, de írtak mellé egy specifikus kódrészt, hogy jó legyen.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz [CS]Blade2 #155 üzenetére

    Nekem pl +100 Watt pont annyira terhelte meg a tápomat, hogy már rendesen megjött a hangja. Persze egy túlméretezett 80+-os táp esetében nem tudom ez mennyire jellemző.... és arról is tényleg hallgatás megy mindig, hogy 100%-ban házbafújós VGA-król beszélünk. Kíváncsi volnék, kivinné azt a +100 Wattot a mostani hangtalan alapon járatott 12-esem, és a ház tetején csücsülő 14-es. Gyakorlatilag alig szellőzik a házam 970-el, még sem okoz problémát. Amíg pl benne volt a 955 BE kb +100 Wattal, addig esélytelen volt ez a szett. Csak úgy fosta ki a forróságot a gép teteje :K

    de ez már tényleg off

    [ Szerkesztve ]

  • tailor74

    őstag

    válasz [CS]Blade2 #155 üzenetére

    Ez a második bekezdés elég hosszúra sikerült. :)
    Engedd meg, hogy ellenpéldaként magamat hozzam fel. Én pl. heti 5-8 órát játszok, többre nincs időm, azt viszont szeretném elég jó beállításokkal tenni. Ez az 5-8 óra alatt felgyülemlő többlet fogyasztás pont nem érdekel, igaz reális kereteken belül a vga ára sem érdekel, azt veszem, amelyik jobban tetszik, vagy ki szeretném próbálni.

    Gondolom minden fogyasztásra érzékeny fórumtársnál teli van a lakás led izzókkal, és nem a hagyományos "villany körtével", és azok is szigorúan a helyiségben tartózkodás idejéig világítanak, mert ezzel is jelentős összeget lehet megspórolni. :K

    Ugyan, ne sarkítsuk már ennyire ki ezt a témát. :)

    A drágább, erősebb ( megbízhatóbb) táp, a megfelelően szellőző ház kialakításában egyet értek veled, de nem hiszem, hogy erre csak amd kártya tulajoknak lenne igénye, ill. nem csak ők élvezik ennek az előnyét.

    Nem védem én az amd-t,se az nv-t, de olyan pocskondia áradat megy már hónapok óta, ami kezd unalmassá válni, elveszi az ember kedvét a fórumok olvasásától, amikben egyébként hasznos információkat, tapasztalatokat szeretne kapni. (Ne vedd magadra, ezt nem rád értettem, általánosan)

    [ Szerkesztve ]

    Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

  • LordX

    veterán

    válasz [CS]Blade2 #155 üzenetére

    A 7850 3,5 éves konstrukció, és mai nappal is erős középkategória, nem diavetítés. Mivel ugyanazt adják el ma is kicsit megpöckölve az órajeleket. Nem gémelek rajta 4k-ban, nabumm. Szerintem ilyen hosszútávra még semelyik kártya nem bírta.

  • Yutani

    nagyúr

    válasz [CS]Blade2 #166 üzenetére

    Azt nagyon fontos megjegyezni, hogy az embernek sokkal jobban fáj 5-8k Ft kiadása egyben, amikor kártyát (bármit) vesz, mint ha azt 1 év alatt apránként teszi bele a villanyszámlába. Ha nem értesz ezzel egyet, akkor nem ismered az embereket. :)

    Ami számíthat, az a többletfogyasztás miatt termelt hőmennyiség elvezetése. Viszont ha az embernek van egy jól szellőző háza, megvan a tápegység teljesítménye, és a VGA hűtése sem hagy kívánnivalót maga után, onnantól kezdve tökmindegy, melyik kártyát választja, és rövid távon csak azt látja, hogy olcsóbban kapott ugyanolyan teljesítményt, azaz úgy érzi (és joggal!), hogy jól járt az R9 290 kártyával.

    Ha ki van hegyezve a gép alacsony fogyasztásra és halk üzemmódra, akkor egyértemű, hogy jobban jár a GTX 970-nel. Pont. Nem kell ezt túldimenzionálni. A jövőben meg lesz, ami lesz, addig is élvezkedjünk a jelen és a múlt játékain! Én például az idei évet a Borderland 2-vel töltöttem és még fogom is. ;)

    #tarcsad

  • kikikirly

    senior tag

    válasz [CS]Blade2 #155 üzenetére

    Én sem 5-6 évre vettem a Radeont.És ha a 970-et választottam volna, azt sem ennyi időre vettem volna,akkor még úgy volt hogy DX12 szempontból egy kutya.Előző oldalon leírtam hogy miért Radeont vettem,akit érdekel elolvashatja.Szerintem most annyiban más a helyzet hogy eddig nem volt olyan DX ami növeli a hardverek kihasználtáságát,vagyis a számítási kapacitást.Szerintem 4 évre igen is lehet előre tervezni ha mérlegelünk minden szempontot.Természetesen az Nvidiafog lépni mégpedig jövőre,szerintem reális hogy az már DX12,mégpedig TIER3,csakhogy én nem akarok jövőre kártyát vásárolni,mire azok emberi áron megvásárolhatóak lesznek használt piacon...,boltban pedig nem szeretek vásárolni,tiltakozik a pénztárcám.
    Szerintem a jövőre nézve 2 dolog lehetséges:Vagy jó lesz ez a kártya,és a játékfejlesztők használják az AC vagy pedig csak olyan formában használják amik a mostani Nvidia kártyáknak is megfelelnek.Tudomásom szerint minkét konzolon fut rendesen a DX 12 AC-val együtt.Ott szerintem érdemes volna kihasználnia fejlesztőknek ráadásul DX12 alatt a PC portot is könnyebb elkészíteni.B verzió hogy a PC porton lebutítják az AC-t és mindenki kártyáján egyformán fog teljesíteni.De akkor mi lesz majd azokkal akiknek Pascal van a gépében?Elvégre 2 évvel később fognak nagy számban kijönni a DX12-es játékok,addigra már Pascal 2 is kint lesz,ezért nem tartom ezt reálisnak,egy ILYEN szempontból rosszul sikerült sorozat miatt sutba dobják ezt a dolgot.Fogyasztásban természetesen jobb a 970,de erről tapasztalat híján nem tudok véleményt mondani,észrevehető e a villanyszámlán vagy sem,viszont a vásárlásnál úgy voltam vele hogy valszeg nem fogom érzékelni.Melegedésről viszont tudok nyilatkozni:Jól szellőző házban(természetesen ez is hosszútávra lett vásárolvaX D ),nekem egy ASUS DC2 van,ez az egyik legjobb a 290X-ekhez,tökéletesen végzi a feladatát,igaz nem tuningolom,elég nekem a gyári OC.Tápom 1000 wattos 80+Gold,(nagyjából 50% pörög,ez az ideális)mivel nagyon olcsón lehetett venni 2 hónapja hardveraprón,így eladtam a régit 550W és +16K-ért megtudtam venni,hosszútávú fejlesztés címszó alatt.Tapsztalat:Az nekem tényleg nincsen ,januárban raktam össze az első saját Gépemet(akkor még egy 6gigás 780 lapult benne,és a korább gépeimben is Nvidia volt),1 hónapnyi olvasás fórumozás,utánajárás után,kell-e félni a használt hardvertől,mi a különbség a 8magos AMD és i5 intel között,stb.Igaz hogy még nem vagyok vén róka a hardvereket illetően,igazolni nem tudom hogy ez az út beválik-e én azonban úgy vélem,érdemes adni neki egy esélyt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák