Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Archttila #26 üzenetére

    Ha nem zavar a fogyasztás, bírja a tápod és nem zavar hogy nyáron jobban melegíti a szobát a 300 Watt (légkondival pl semmi probléma), akkor cserélheted valamelyik 390-re. Hosszabb távon 8 GB-al ez jobban megérheti. Mondom ezt 970 tulajként... én már csak használtan vennék max, jó áron.

    Arra nagyon kíváncsi leszek, mivel mindenki azt hangoztatja, hogy majd a Pascal idomul a DX12-höz és addigra már a Maxwell zacskó csipsz sem lesz :) Szóval kíváncsi leszek egy 980 Ti ára mennyit zuhanhat 1 év alatt... lehet népkártya lesz belőle addigra.

    Jelenleg még semmiféle csökkenés nem jellemző használtpiacon, semmi pánik nincs. Sőt 4-5 hónapja ugyan annyiba kerülnek használtan a 970-ek. Amíg DX11 lesz a domináns ez nem is fog változni.
    Esetleg ha majd jönnek ki dögivel a DX12 only játékok...

    Számomra a döntő ítéletet a Deus Ex fogja kimondani. Addig nem igazán foglalkozok csere gondolatával sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Abu85 #31 üzenetére

    Ha az NV architektúrákat nem fogják figyelembe venni, csak átrántják a DX12 konzolos kódot PC-re, abból óriási botrányok lesznek, mivel a PC-k 85%-án rosszul fognak futni.
    így nem adhatnak ki szerintem játékot. Ha kiadnak, akkor nem csak egy szar konzolport lesz, hanem botrány.
    Illetve gazdaságilag minek is lenne értelme kiadni PC-re akkor? Minimális gépen futna?

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz velizare #36 üzenetére

    de ha játszhatatlanul lassú lesz NV-n a konzol port, akkor majd elpüttyög vele 15%-nyi GCN-es user, vagy hogy?

    HA meg nem lesz játszhatatlan, csak AMD-n 90 FPS, NV-n meg 60, akkor tökmindegy nekem, max a kártyám értéke amortizálódik 'kicsit'. Abszolút nem tudni milyen mértékek lesznek.

    (#34) sati: Újonnan jó ár esetleg full garival. Használtan nagyon nem jó ár. 85-87 körül már kapsz 2 év Ipon garisat is.. nem egy ilyet láttam itt is.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Abu85 #38 üzenetére

    Az azért eléggé hamar ki fog derülni, hogy egy jobban async játékban esetleg 15 FPS lesz, a havernál meg folyamatosan 60... vagy 15 helyett 60, de tetris grafika

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Menthirist #44 üzenetére

    Nem jól érted. Elfogadjuk inkább, hogy az NV ezt az archot nem erre szánta, hanem hogy az aktuális játékokban kiüsse az AMD-t - most belekényszerült ebbe a helyzetbe.
    Ennek ellenére senki nem aggódik annyira túlzottan, amíg valós játékokban nem történik blama. Ha egy Deus Ex röcög 15 FPS-el a 980 Ti-n, egy 290X-en meg 60 FPS-el, az már b...szni fogja egypár ember csőrét például. A 3.5 GB gate is mekkora pánik volt, aztán igazából nagggyon minimális helyzetben jöhet elő a negatív hatása. Ellenben azóta is elsőszámú támadófegyvere a vöröshadseregnek :D Már ha a tök értelmetlen vitákat vesszük...

    Mondjuk ezt 970 tulajként mondom, amin szerintem nem fogok bukni annyit hogyha el kell adnom (ha forró lenne már a talaj) ... ellenben 980 Ti tulajként lehet rosszabbul érintene a dolog. Illetve jobban aggódnék mi lesz a kártyám sorsa a későbbiekben. Főleg ha kijön Pascal, mennyire fogják telibeszarni az optimalizálást?

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz imi123 #51 üzenetére

    (Meg ref 980 szintre tuningolva, tegyük hozzá. :P Ekkora perf/watt && tuning-ot egyik 3XX sem tud. - bár szó se róla jó kártyák azok is. Ha bejön az AMD számítása, akkor még egy ideig azok is lesznek)

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Olajka02 #67 üzenetére

    Eddig tudtommal nem volt ekkora változás mint ez. Tulajdonképpen jöhetnek már elég korán olyan játékok, amik el se indulnak DX11-ben, mert képregényben futnának. Elvileg AOTS-nak is lesz egy nagyobb ilyen pályája, ez csak az ízelítő volt. Persze nem feltétlen AAA címekről beszélünk... Ilyen esetben lényeges az NV optimalizálása is, reméljük sikerül. Vagy esetleg következményképpen ki sem jönnek PC-re, mert sok erőforrást igényelnének.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz 4264adam #69 üzenetére

    Miért is? dVGA piac amúgy is egy nagyon szűk drága szegmenssé vált. Mondhatjuk nem sok vizet zavar.

    Ha kijön egy ilyen DX12 only játék akkor az lehet mint AOTS esetében - ha nem sürgetik az optimalizálást. Eleinte jó szarul fog futni, talán még lassulna is, aztán összerakják rá a peccset később és jó lesz a port.

    NV-nek szinte semmi anyagi hátránya nem lesz. Még most is viszik mint a cukrot a 970-eket 980-akat, 980 Ti is népszerű. Ez még egy darabig így is marad... amikorra égető lenne a szükség, akkor ott lesz a Pascal. Addig AMD is elad pár kártyát, örüljünk neki, lesz egy kis cicaharc. Ha visszaharapnak a tortából egy picit, csak jólesz mindenkinek. Használtpiac meg tárt karokkal várja a jóárasított 980 Ti-ket :P

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Olajka02 #73 üzenetére

    Már felkészületlenül ért. Itt hümmögnek ezzel az AOTS-al, amire egy csomó idejük volt felkészülni... ráadásul pont arról szóltak a hírek, hogy teljesen jól kooperálnak az Oxide-al, és dolgoznak a motoron.

    Ehhez képest még nem nagyon láttam hivatalos kommunikációt az ügyben, miért lett lassabb a DX12 kód. Persze így helyre lettek téve a dolgok slow context switch-el, illetve hogy kiderült nincs még implementálva az async.
    Szóval bizony itt valami furcsaság van, hiszen mit csináltak akkor eddig? Elfelejtették, hogy DX12-ben kelleni fog erősen az Async fícsör? Miért most állnak neki implementálgatni a szoftveres motort?

    (#74) rumkola: Egyetértek teljesen. Én nem láttam semmi maradandót az Oxide-től eddig. Az, hogy technikailag mit hoznak össze, az nem túlságosan érdekel úgy, hogy egy 2009-es graffal nyomják kb...
    Viszont felhozodd egy olyan problémát, amit jobb ha sürgősen elkezd megoldani az NV, különben tényleg váratlan helyzetek lesznek.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Menthirist #84 üzenetére

    Ezt már megtárgyaltuk párszor. Nem teljesen egy kategória. Több tesztet átolvasva kb 100 Wattal eszik többet. A 970 egy 4 GB-os 170 Wattos vágott Nano-val lett volna párban... de ilyen nincs (sokak nagy-nagy bánatára)

    +azt azért kicsit elfelejtette mindenki, hogy alig hoz valami pluszt a 8 GB RAM főleg a legnépszerűbb FHD-n. Kicsit olyan előnyként emlegetni, mint hátrányként a 3.5 GB-ot 970-nél - szinte sosem jön ki. 390 egy nagyon jó kártya, a jövőre nézve. Bizonyos területen előrébb van a 970-nél. Szerintem amúgy ez a VGA bomba atom siker lett volna 390X/390 4 GB formában. viszont -15/20K-ért.

    Szóval "mindössze" a fogyasztást, tuningot, másik oldalon pedig a várható jövőt vesszük ki a képletből akkor van egálban a két eszköz.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Menthirist #86 üzenetére

    Definíció kérdése mit nevezel egy kategóriának. Ennyi. Neked egy kategória, nekem nem :)
    A véleményed számít, azért az mutat valamit, hogyha a piac tekintélyes részének meg fontos a perf/watt mutató is. A 970/980 eladási számok is tükrözik valamelyest ezt + nem véletlenül gyúrtak rá AMD slide-okon is Nano esetében.

    Az AMD ideája szép volt, építeni egy nagy jövőbe mutató architektúrát és átnyomni az iparon a Mantle-t meg a DX12-őt. A valóságban viszont nem jött be, mert jó nagyot csúszott a dolog. Ezért tartunk most 83% vs 17% körül. Az, hogy a (közeljövőbeli) problémák miatt lehet fordul a kocka, az benne van a pakliban. Ezért mondtam, hogy csak le kell szakítani a gyümölcsöt az AMD-nek.. de minél előbb, amíg nem jön ki a Pascal, mert akkor viszont vérengzés lesz NV oldalról ez tuti. Nehéz elrontani nekik ezt a kört, bár egyelőre sem a Fury, sem a Nano nem fogja kihúzni őket a gödörből. Az "elrontott" hűtésű Hawaii után pedig valami újat kellene mutatni, mert annak ellenére, hogy rendbehozták a 3XX szériával, a rossz benyomásokat nehéz eloszlatni egy rebrand termékkel. Az, hogy te vagy én tudjuk, hogy a 390 egy jó kártya, még nem győzi meg az átlag usert és veszik tovább a Maxwelleket... Tény, hogy engem is csak egy alacsony fogyasztású merőben új, nép-Nano-val tudtak volna meggyőzni... és a probléma az, hogy nem engem vagy téged KELL meggyőzniük, hanem a maradék 83.9% NV tulajt...

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Menthirist #115 üzenetére

    Gazdaságilag értettem, hogy nem jött be. Igen teljesen hülye mind a 83%-nyi ember, hiszen még a vak is látta azt 970 megjelenésekor, hogy bár a Hawaii-ok sokkal többet fogyasztottak, "sokkal de sokkal" jobbak lesznek majd DX12-ben. Nem jött be, és kész. Nem kellett az embereknek. Teljesen mi van technikailag, érzelmileg mögötte, ezek tények, számok - ennek pedig valahol kell egy felelőst találni. A vezetésben, marketing osztályon akárhol, de ez van. Rettentő kockázatos lépés volt ennyire előre tervezni, és nem is jött be. Természetesen sokkal kényelmesebb le agymosott zöldezni 83% vásárlót, akik csendes, gyors, hűvös, jó driveres, tuningolható (és zöld is) címszavakkal vettek kártyát.

    Az, hogy most (végre) bejön-e ez a lépés a múltból AMD-nek majd a vásárlók és a piac eldöntik.

    "Az "elrontott" hűtésű Hawaii után".

    Nekem erősen elrontott hűtésű kártyának tűnt, mikor válogattam customok között... hogy a Tri-X-en és főleg inkább a Vapor-X-en kívül nem volt kb ajánlott egy sem... A refről ne is beszéljünk. Ha vettem volna csak Vapor-X (ami még manapság is mocsok drága), Tri-X sem mindegyik ütötte meg a mércét - többeknél röcögő ventivel, és nyáron azért nem volt olyan hűdehalk az sem - ennek ellenére az volt azért a 2. top 290X.

    Ezt a beégett negatív képet kéne kimosni az emberek (NV tulajok.) agyából az AMD-nek, főleg egy olcsóbb Fijivel. Meg kell győzni zöld tulajokat, hogy váltsanak. Ez hatalmas feladat, itt nem lehet szarakodni már. Én nem érzelmi alapon döntök... egyszerűen győzzenek meg, hogy cseréljem le a Maxwell2-őt. DX12-vel és Fijivel megtehetik.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Archttila #114 üzenetére

    Újonnan bolti garival ez jó ár.
    Vedd meg nyugodtan, hogyha a következő 1 évben komolyabb hátrányba kerülnél vele DX12 terén / esetleg nagyot esne a használtpiaci ára, akkor add el. Szerintem nagyon minimálisat buknál rajta. Addig meg gyönyörűen fognak menni rajta a jelen és a múlt játékai DX11-ben :)

    Nekem ez a stratégiám... Ha bukok rajta 15 rugót, akkor is bőven megérte az árát.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz kikikirly #126 üzenetére

    ... legalább a cikket olvasd el, semmi gond nincs a DX12 támogatással. Le fog futni a kód, csak optimalizációt igényel, és nem lehet még tudni mennyit fog gyorsulni az async-tól. SEMMI nem bizonyítja az állításaid gyakorlati mivoltát.

    Azt meg végképp nem értem ki és miért csapott volna be minket. A context switch-et már ezer éve tudtuk, hogy szoftveres lesz, és nem stateless HW mint a GCN... Maximum te csodálkozol rá, mert eddig nem követted az írásokat.
    Az, hogy ennek milyen hatásai lesznek, nem tudtuk akkor sem, sőt megsúgom most sem tudjuk. Jellemző mindkét oldalra, nem is tudom miért, hogy szereti felnagyítani a másik oldal problémáit.

    Kazán AMD, szar drájveres AMD, black screenes AMD, sípoló pumpás Fury, stb...

    Vagy

    970 3.5 GB memória, Maxwell 2 jövője, Titan X után Ti, stb....

    Ezek közül szinte mind vagy már megoldódott, vagy pont a tulajoknak nem okoz szinte semmi problémát, vagy csak fel van nagyítva mint a fene - pont azok nagyítják fel akiknek nincs ilyen VGA-juk. :C

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz kikikirly #131 üzenetére

    Nem, nem, nem. "Lesz" helyett írjál "Lehet"-et... és akkor sem biztos, hogy ki kell kapcsolni, maximum limitálva lesz integrálva a rendszerbe.

    Most azért kell kikapcsolni, mert konkrétan MÉG nincs implementálva a driverbe. Mindenki most tanulja ezt a DX12 kutyulmányt, főleg NV-nek igazán előlegezhetnénk egy kis türelmet, mikor az ő architektúrájuk - amikor kihozták nem erre volt szabva. Arra volt szabva, hogy helyben kivégezze a 290X-eket, ott ahol a legsebezhetőbbek voltak. A Maxwell 2-vel az NV torokra harapott, kihasználva az összes negatív AMD-s benyomást.

    ... itt csupán üzletről van szó, ha beálltak volna a sorba és az AMD vízióját követve kiadnak egy GCN like archot amikor még tervbe sem volt véve egy DX12 játék sem, akkor most lehet nyugodtak lehetnének. Csakhogy nem keresték volna magukat rommá a Maxwell 2-vel és nem lenne ekkora brutál részesedésük. Ezt kell megérteni, itt komoly piaci farkastörvények uralkodnak.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Raysen623 #135 üzenetére

    Le fog futni:

    Ez azt jelenti, hogy a grafikai motor minden olyan képességgel rendelkezik, amivel a copy és a compute motor, míg a compute motor tartalmazza a copy motor képességeit. Ez a hierarchia teszi lehetővé, hogy a fejlesztőknek elég legyen multi-engine funkcióval kompatibilis kódot írni, és az fut bármelyik DirectX 12-t támogató hardveren.
    (...)
    Hardveres szempontból a DirectX 12 egy dolgot követel meg. Az adott grafikus vezérlőnek képesnek kell lennie fogadni minimum egy copy, egy grafikai és egy compute feladatot párhuzamosan.

    Nem tudjuk mennyit fog gyorsulni:

    Mivel a DirectX 12 specifikációja a hardverállapotra vonatkozóan semmilyen követelményt nem fogalmaz meg, így az fog történni, hogy a multi-engine kód nem feltétlenül hoz majd gyorsulást azokon a hardvereken, amelyek elméletben támogatnak különálló copy, compute és grafikai parancsmotorokat, és ezeken képesek is párhuzamosan feladatokat fogadni...

    Azonban a hardveres támogatás megléte a különböző hardverek képességei és a DXKG implementációk eltérése miatt nem jelent majd feltétlenül sebességelőnyt, sőt akár hátrányos is lehet a teljesítmény alakulása a multi-engine kódtól.(...)Pontosan ezért ad a Microsoft lehetőséget a multi-engine funkció úgymond szoftveres támogatására, és ezen az NVIDIA-nak is érdemes elgondolkodnia. Bár egy szoftveres implementációval az elméletben lehetséges gyorsulás nem használható ki, de legalább lassulni sem fog a hardver a ráeresztett multi-engine kódtól.Valószínűleg az NVIDIA azért nem lépte még meg a hardveres támogatás letiltását, mert a második generációs Maxwell architektúrára épülő GeForce-ok több esetben is gyorsulhatnak, és ezt ki szeretnék majd használni. Mindemellett a multi-engine funkciónak része az aszinkron DMA is, amely egy nagyon fontos képesség a GeForce-on is, és ezt azért jó lenne megőrizni.

    A letiltáshoz:
    "...hogy ténylegesen van hardveresen kezelt aszinkron compute a második generációs Maxwell architektúrán, csak elképzelhető, hogy az adott kód gyorsulást helyett lassulást eredményez. Utóbbi esetben érdemes letiltani a funkciót..."

    Ebből nekem az jön le, hogy abszolút kódfüggő az egész. Az, hogy hogyan fogják megírni a következő év játékait Abu sem tudhatja... és azért bármennyire is szakmai dolog, ez csak egy hazai cikk, jósolgatós végkövetkeztetése. (Azért olvashattunk már egypár ilyet)
    Ha valaki ebből azt szűri le, hogy NV-n ki lesz lőve az Async... bármilyen hivatalos NV mérnök kommentár (nem szakíró!), és egyetlen DX12 játék kintléte nélkül, akkor annak gratulálni tudok.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz kikikirly #149 üzenetére

    A vásárlók 99,9%-át meg full hidegen hagyja kit "kéne" támogatni, mert az humánusabb cég elméletben.

    ...de kérdem én, kinek jó a nagy humánusság? Kinek jó az, hogy az AMD kinyírta a saját piacát, minden utóbbi évben veszteséges volt, ráadásul így lassan tudnak új termékekkel kijönni, nincs pénzük K+F-re... ilyen gazdasági helyzettel csoda, hogy tudnak versenyezni a konkurenciával. Ez egy öngerjesztő folyamat volt.

    Nem humánusság kell, hanem nagy választék, új termékek átnevezés helyett, és rendes gyártás startra.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz kikikirly #152 üzenetére

    Amúgy meg belekényszerítették a teljes piacot abba, hogy gyakorlatilag a saját API-jukat használja mindenki GCN-en kívül. Azért nem semmi ugatás ez egy kis legöthösödött csivavától. :D

    Viszont arról nem beszél senki, hogy ez nem feltétlen olyan jó a usereknek. (Nem csak az itt a kérdés, hogy NV-nek) MS azt tette ami nyilván neki jó az Xbox miatt. Ez most rendesen szétszakítja a PC játékvilágot, és ez nem feltétlenül jó. Jobban örültem volna annak, hogyha az AMD, NV, és Intel leülnek egy kerekasztalhoz és ők hozzák össze a DX12-őt közös megegyezéssel - lefektetve az alapokat egy előremutató archnak. Közös erővel lehet jobbat hoznak össze... Ilyen tekintetben az AMD eljátszhatja most ugyan azt a kapzsiságot, mint az NV.

    Ha Pascalig nem lesz valós DX12 ellenfél, akkor azt csinálnak a saját játszóterükön amit akarnak, és annyiért adják a kártyákat amennyiért akarják. Gondolom ki is fogják használni ezt...

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz [CS]Blade2 #155 üzenetére

    Nekem pl +100 Watt pont annyira terhelte meg a tápomat, hogy már rendesen megjött a hangja. Persze egy túlméretezett 80+-os táp esetében nem tudom ez mennyire jellemző.... és arról is tényleg hallgatás megy mindig, hogy 100%-ban házbafújós VGA-król beszélünk. Kíváncsi volnék, kivinné azt a +100 Wattot a mostani hangtalan alapon járatott 12-esem, és a ház tetején csücsülő 14-es. Gyakorlatilag alig szellőzik a házam 970-el, még sem okoz problémát. Amíg pl benne volt a 955 BE kb +100 Wattal, addig esélytelen volt ez a szett. Csak úgy fosta ki a forróságot a gép teteje :K

    de ez már tényleg off

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz LordX #158 üzenetére

    Akkor meg egy szó sem érheti az NV háza táját, mert jófejségből eddig nem akadályozták foggal körömmel a játék piac fejlődését - mikor nincs nekik Pascalig (elvileg) rendes HW-jük, ami profitál belőle. Sőt még rábólintottak a Vulkanra is. Tudnék pár dolgot mondani, mivel lehetne megakadályozni a fejlődést, például inf money :D
    Amikor meg elkezdték fejleszteni a Maxwellt, ki gondolt még erre, hogy ez lesz?

    Lényegében az NV most a jófiú, és átadja a stafétát az AMD-nek, hadd élje ki magát ;]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz AAAgold #167 üzenetére

    Ha olvastad, sehol nem írtam hogy valaha is szempont volt a többlet áram fogyasztás. Csak és kizárólag hőtermelés számít nálam. A 270X volt érzésem szerint a max (160 Watt körül) amit jó szívvel beleraktam a gépbe nyáron.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz kikikirly #172 üzenetére

    Ez az 5-6 évre veszek számtech eszközt nálam is így volt régebben. Aztán amióta sorra dobtam át anya gépébe, apa gépébe, vagy egyszerűen csak a szekrénybe a hegyekben álló eladhatatlan cuccokat... akkor nyilallt belém, hogy ez sem egy jó megoldás.

    A másik véglet az, hogy szintentartod tudatosan a PC-t. Anyagilag biztosan mindkettő bukó, de a szintentartás és használtpiaci kereskedéssel fenntartható egy folyamatosan jelen és közeljövőálló PC szerintem nem olyan túl nagy bukással. Biztos van erre valami diffegyenlet, vagy magic kalkulátor, de pl a VGA a leggyorsabban amortizálódó alkatrész. Minden más sokkal értéktartóbb. Ha veszek egy VGA-t 100K-ért, és eladom 10K bukóval, majd rádobok némi pénzt és veszek egy 30%-al gyorsabbat, akkor szerintem jobban megéri, mintha szenvednék vele 10 évig mint Crytek :D Ő is ugyan úgy kidobja a kukába a 100K-s VGA-ját, csak épp már évek óta képregénnyel lowon játszik szegény, és bosszantja, hogy mindig jön az új és jobb, de sosem elég. :K

    Valahol mindig van egy optimális megoldás, nem a csúcs Titán meg Fury, hanem a best buy. Ha így nézzük, akkor nem kell vért felköhögve aggódni, hogyha kiderül 1-2 év múlva a Maxwell 2 bedadog DX12 alatt, mert nincs rendes Async.Nekem nagyon bejött a módszer, hogy minden Karácsonykor veszek valami PC-s cuccot és eladom aprón, vagy elajándékozom szüleimnek a régit. Nem egyszerre veszek félmillióért egy csúcsgépet, aztán jövőre meg már B kategóriás csak :)

    TL;DR Összegezve: Nem ördögtől való újgazdag hülyeség, amit sok NV-s csinál. Cserél amikor lehet vagy kell. Elnyomja a régit még jó áron, és vesz egy Pascalt ha lejjebb ment az ára. Lehet ár/érték/élményben ugyan ott van, mintha 5 évig GCN-ezne.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz jedis #175 üzenetére

    Ezen is csak ti problémáztok, miért nem olvastam még EGYETLEN Titan tulaj sírását sem? :D
    Mert aki ilyen vesz az leszarja. Pont.

    Pont azt mondom best buy kártya. Megveszed 85K-ért használtan, és eladod 70K-ért, miközben kijátszottad az összes jó DX11 játékot és örültél egy hűvös, keveset fogyasztó kártyának. Különben meg ez a probléma Pascaltól meg fog oldódni, mert akkor már ott lesz benne a sok újítás és NV is 'beállt a sorba'

    Vagy befektetek egy 390X-be, és jövőre megtetszik a VR... azt mélyen elhallgatja mindenki, hogy ugyan úgy baromira nem lesz alkalmas a régi rebrand GCN smooth VR-re hányinger nélkül, mert nincs benne finomszemcsés preempció ... Vagy vegyek Tongát, ami lassabb jóval mint a 970? Nincs termék kb a piacon ami cserére buzdítana...

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Jack@l #181 üzenetére

    Nagyot nevetnék, hogyha NV-n simán futna rókamóka nélkül... a sok szájtépés után :D akkor asszem nem olvasok többet szakmai írásokat és kommenteket itt.

    Simán lehet amúgy, hogy aki kevésbé érzékeny rá, az észre se fogja venni... Vagy csak megszokható.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák