Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JHC

    tag

    Amúgy Intel-nél is van ECC support, igaz nem sok desktop proci van ilyen, most konkrétan csak az i3-4330 ugrott be. De nekem AMD oldalon folyamatos a támogatás. Phenom 2-vel kezdtem használni a használtan vett modulokat, majd proci csere után ment vele az FX is, bár csak néhány hét után az eseménynaplóban vettem észre hogy valami bibi van. Kipróbáltam a 4 közül bármelyik hárommal tökéletesen működött a gép, bármilyen kombinációban, de ha mind a négy benn volt akkor hibázott. Ráadásul úgy hogy Memtest alatt sosem volt hibám. Állíthattam a BIOS-ban bármit, akkor sem akart működni a négy modul együtt az FX-el. Tudom hogy a procinak van limitációja, hogy 4 modul esetén csak 1333MHz a max, de így sem ment. Kénytelen voltam venni sima RAM-ot hozzá. Most Athlon 5350 használja még mindig ugyanazokat a modulokat. Hirdetésben találtam anno 4x4GB DDR3 ECC unbuffered modul pakkot, de gép fejlesztés csak félévvel később sikerült, de adta az alapot, mert fele áron volt mint a sima RAM a boltból újonnan, pedig ez még a memória árak elszállása előtt volt. Természetesen az alaplap BIOS-ának tudnia kell a dolgot, ez benne szokott lenni a leírásban. A BIOS-ban az opció csak akkor jelenik meg ha olyan modul is kerül bele.

Új hozzászólás Aktív témák