Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Szerintem itt az egyetlen kérdés az ár. Miért tudott az LCD elterjedni? Mert piszok olcsón lehetett kapni a kisebb modelleket.
    Persze nyugaton kolbászból van a kerítés de a tapasztalat azt mutatja, hogy nagy mennyiséget ott is a konzumer termékekből adnak el. Az átlag jános ott se nézi a képminőséget, meg hogy milyen jó az álvány, hanem azt, hogy bakker ez ugyan úgy fHD meg smart és mégis 2-300 euróval olcsóbb. Nem érti, nem tudja és igazából igénye sincs a minőségre.
    Ameddig azonos méretben drágább az OLED és igazából nincs belőle minden LCD-ből elérhető méret nem fogja átvenni az uralmat.

    Persze tudom nyugaton az 1200 eurós tabletet csak úgy bedobják a kosárba a margarin mellé mint azt itt páran kifejtették, de ez nagyon nincs így. Viszonylag jól kereső német kollégákkal (3-4k euró) is komoly vitát kellett folytatni, hogy ne a 300 eurós lapost vegye meg hiába van ráírva hogy i5 meg 1 TB mert nem éri meg. Szánjon rá dupla annyit azért már gépet is kap.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz MaUser #17 üzenetére

    Vagy nem. Én éltem, barátom vagy 10 éve kint él, tehát nem kéne lőzungokat puffogtatni. Németországban arányaiban jóval kevesebb mérnök van mint itthon, eleve a diplomások aránya jóval alacsonyabb társadalmi szinten. Pl a raktáros/targoncás heti 40 óra ( ami inkább csak 35) ha hétvégén nem dolgozik tartománytól függően 1600-2200 euro. Pék 1800-2200. Nem mindenki orvos meg mérnök meg atomtudós ott sem. Hidd el egy átlagembernek a 3000 euró nettóban messze átlagon felüli fizetés.

    Persze a hétvégi szorzóval, meg mindenféle egyéb extra túlórával egy targoncás is tud 4k-t keresni, de ezt jellemzően nem teszik meg csak ha éppen gyűjtenek valamire vagy nagy dolgot kell hirtelen kifizetni.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz MaUser #29 üzenetére

    Miért te a bruttó fizetésedből vásárolsz? Most lehet vakarni a szart, de ott is bruttó és nettó van csak nem olyan egyszerű mint itthon, hogy a bruttó 50-60% a fizetés tök mindegy kivagy mi vagy. (persze ha nem feketén alkalmaznak)

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák