Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DanD88

    tag

    válasz Abu85 #22 üzenetére

    Azért most jóval kevesebb zagyvaságot hordtak össze mint a Turing megjelenés előtt(1180 rtx nélkül valaki?), ahol mindenki a sötétben tapogatózott, és kb. senki talált, semmivel kapcsolatban.

    De az NVCache-el azért vitatkoznék. Utánanéztem a cikknek - ami 4 hónappal ezelőtti - és tekintettel arra hogy "elméletben" egy cikkíró leírja egy spekuláns youtube videós találgatásait, amiket belsős forrásaira alapozott - nem áll messze a valóságtól:

    "Finomszemcsés adatmenedzsment" -ilyet nem láttam benne, de nem is tudom ennek mi lenne az angol megfelelője.
    NVCache - az RTX IO azt a célt szolgálja amit a cikk leír.
    GA102 - 84 SMs / 12GB GDDR6 / 384-bit
    GA103 - 60 SMs / 10GB GDDR6 / 320-bit
    GA104 - 48 SMs / 8GB GDDR6 / 256-bit

    Az nem lehetséges hogy az RTX IO valójában az NVCache, csak a pletykagyárosoknak kicsit túl élénk volt a fantáziájuk, az nvidia meg közben átnevezte?
    Vagy hogy ezek a kártya konfigok valamikor még a cikk megjelenése előtt valós lehetőségek voltak csak időközben úgy látták jónak hogy több shadert tiltsanak le, a 3090-et meg dupla annyi rammal pakolják meg?

    Amúgy én élvezem ezeket a találgatásokat - és teszem ezt abban a tudatban hogy semmi nem garantálja hogy bármi is bejön belőlük.
    Nekem ez kicsit olyan mint játék remake-t csinálni forráskód nélkül - reverse engineering-gel(még egy ékes példája magyar tudásomnak).
    Hát kövezzetek meg érte.

Új hozzászólás Aktív témák