Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz arn #7 üzenetére

    tamogatnam, hogy lehessen kulonbozo meretu monitorokat venni, aztan utana mindenki olyan modulokat vesz hozza, amit akar (smart, tvtuner, htpc etc). sokkal esszerubb lenne, csak persze nekik nem biznisz, ha pl csak a smart funkciokat updateelem benne.

    Én évekkel ezelőtt sírtam ezelőtt, amikor az AV-forumon tesztelgettünk. Kell a fenének bele TV tuner, a legtöbben úgy is beltérivel használják, és amíg a SMART TV-k képességei sokszor megmosolyogtatóak, addig nyugodtan ki is hagyhatják. Tényleg jó lenne egy TV-s projekt ARA, de az esély rá kb. zéró... :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Vesa

    veterán

    válasz arn #7 üzenetére

    Monitornál pont nagyon rossz ötlet lenne! A monitoron sokkal több a vonal, gondoljunk csak a garfikázásra, 3D animátor, vagy egyéb tervező programokra. Életveszélyes lenne, ha az egyébként egyenes vonal akár csak minimálisan is íveltnek látszana. Megjegyzem, CRT időkben iszonyú pénzeket fizettünk a minél síkabb képcsöves monitorokért. Mai napigg áll egy irdatlan áron vett 21-es ViewSonic a pincében, amit kifejezetten DTP-re fejlesztettek. Úgyhogy az előttem szóló kollágával maximálisan egyetértek, a gyártók nem normálisak, amikor kvázi szándékosan elbasszák a sík képet.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • sb

    veterán

    válasz arn #7 üzenetére

    Nekik még az sem biznisz, hogy egy jó "beleégetett" smart modul legyen benne.
    Mit tökölnek már ilyen szirszar dolgokkal?
    - Mennyiből tartott volna már teleszórni az összes TV-t 2-3 antenna bemenettel és tunerrel, hogy normális PVR/felvétel legyen? Filléres tétel.
    - Mennyiből tartana egy használható smart rendszert beletenni amikor egy filléres droidos kütyün elfut kb minden?

    Egyszer kéne rendesen összerakni és ha valóban jó szolgáltatás lenne (pl. egy HTPC iszonyú kényelmes) akkor húzó funkció is lehetne. De Így marad az - teljesen érthető módon - hogy mindenki egy jó panelt+bemeneteket akar a TV-re, mást semmit. A szolgáltatás körítés kritikán aluli. :(

    Hogy ON is legyek: A ívelt TV-t én is dizájn elemnek tartom csak és ennek megfelelően tudom kezelni: se rajongani nem tudok érte se ellenezni nem tudom. Bizonyos esetben jól mutathat... más esetben (fal mellett pl) meg sz*rul. Ha valakinek funkcionális hátránya (5-en nézik oldalról) nem származik belőle akkor vegyen.
    Már ha normál árban adják. :) Extrának viszont semmiképpen nem tartanám.

    Monitornál több haszna lenne valóban.

    szerk: Szóba került a képfrissítés. Én is inkább azt növelném, még a felbontás (4k) előtt. Sőt, nulladik lépésben nem is a képfrissítést, hanem a bemeneti frekit. Rakás 100/120Hz-es TV van amit 60Hz jellel vagy 3D-ben 24/30Hz-el lehet csak meghajtani.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák