Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz MaCS_70 #34 üzenetére

    Node milyen méretben, milyen körülmények között? Talán egy 20 colos monitort ki tud váltani prezentáláskhoz. 2-3 ember még körbe is tudja ülni.

    Amilyen irodákban én mozgok, ott képtelenség úgy besötétíteni, hogy nappal használható legyen. Ott meg, ha akad egy monitor, máris előrébb vagyunk, mert sokkal kontrasztosabb a képe.

    Persze lehet, vannak magyar cégek, ahol nem fér bele 200eft egy megfelelő eszköz beszerzésére. Általában ott más gondok is vannak, például, hogy mikor jön a csődeljárás ;]
    Ettől még megértem, hogy egy személyes mikro projektnél menőbb ilyenen prezentálni a laptop képernyője helyett az egy személyes ügyfél számára. Mondjuk ilyen 100 ezer forintos projekt esetén.

    Ezt azért mondom, mert a hírbélitől dupla valós fényerejű projektor is kevés lenne. Az üti meg alulról azt a szintet, hogy 1-2 méterről vetítve már átlagos körülmények közt látni lehessen valamit, de még az sem ideális, mert egy sima lámpafényes szobában már az is kevés.

    (#32) Hobbbyt
    ha nem erdő mélyére utazós család, hanem szállásra, ott van konnektor a hasonló méretű de 2-3x nagyobb fényerejű akku nélküli megoldásoknak :) Már, ha van falfelület (képek, színes fal*) és nem a plafonról akarják nézni.

    Meló miatt megfordultam pár hotelben. Azok közül a legtöbb úgy volt berendezve, hogy nem nyomasztóan üres fehér falak voltak, hanem dekoráció. Máshol meg olyan kicsi volt a hely, hogy a tévénél nagyobb méretben a vetítés sem ment volna. Ezért is említettem a chromecast / firetv stick megoldás. Nekem az jött be. A projektort otthon, besötétített szobában használom, ahol a falak is le vannak függönyözve. Meg karácsonyra családlátogatásra viszem haza tripod álvánnyal, sötét szobában filmezéshez. Annak névleges 600 lumenje van, állítólag a valós 450 körüli.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák