Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    Huhh, tudja valaki mennyivel indult az x100 annak idején? Csak hogy mikorra lehet belőni az áresést...

    Nekem az x100 nagyon musthave volt, csak az af lassúsága zavart benne, emiatt esett ki. Nekem az elsődleges "célpontom" a viszonyla gyorsan rohanó 19 hónapos lányom, sokszor bent a lakásban, erre az az af kevés lett volna talán.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • Freddy76

    addikt

    válasz nord_ #14 üzenetére

    Nem csak neked, hanem az előtted szólóknak is.

    Én egy nikon d3100-5100-olympus om-d-nikon d7000 utat jártam be. Az előző szettem egy olympus om-d em-5 volt, 9-18, 20/1.7. 45/1.8 trióval, most egy d7000 van 17-50/2.8, 50/1.8G, 18-105, sb700 szettben. Nekem az oly af-jével már nem volt bajom - azaz de, túl nagy volt a fókuszmező, emiatt néha tévesztett, és zavart az is, hogy nem voltak pontok, hanem az egész képernyő fel volt osztva fókuszmezőkre, tehát ha át akartam volna "menni" középről a szélére, akkor nyomkodnom kellett a gombot. De gyors volt és pontos... Jobban zavart, hogy az om-d-t elb.szták azzal, hogy kezelhetetlen gombjai voltak.

    A d7000 nagyon baba, szeretem, a mostani obijaimmal pazarul tesz a dolgát, de nagy. Ebből kifolyólag nem tudnám eldönteni, a kettő közül melyik összeállítás lenne nekem jobb (képminőségben mindkettő teljesen jó volt iso 3200-ig, de kompromisszumokkal felette is). De ha kérhetnék valamit, az az om-d lenne, a két tárcsa mellett három normálisan használható dedikált gombbal, és egy kicsit más af-fel.

    A videó nem az én világom, sem készíteni, sem nézni nem szeretem - de a feleségem állandóan emiatt nyaggat, az általad leírt érvek miatt is. A d7000 (és általában a dslr) normális videózásra nem annyira alkalmas, erre jobb lenne egy milc.

    A fuji-val kacérkodtam, de az ára azért eléggé eltántorít. Ha lenne egy ütős, jó af az XE-1-ben, talán. Akkor beáldoznám a mostani cuccomat. Vagy megvárom az em-6-ot :DDD.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák