Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syl

    nagyúr

    válasz nemlehet #9 üzenetére

    >Nekem pl volt, hogy 4 hónapig nem indítottam GSM hívást, és mindössze 2x hívtak amiből 1 az közvéleménykutatás volt. Minden mást vagy chat-en vagy Voip hívással intéztem/kaptam

    Pont ezért nem lesz itthon soha korlátlan mobilnet. Bolond lenne a szolgáltató biztosítani a korlátlan filléres hívásokat, amikor 40-50 forintot is be tud ugyanazért a percért zsebelni. :U

    A korlátlanság meg nagy szopóka. Ott van példának a OneDrive. Így korlátlan, úgy korlátlan, most meg az is pórul jár, aki a családi fotókat tárolta az MS-nél.

    [ Szerkesztve ]

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • bambano

    titán

    válasz nemlehet #9 üzenetére

    "ergo csillió megabit helyett egy cella csillió felhasználót szolgáljon ki": a kettő ugyanaz.
    ha növeled a cella sebességét, akkor ugyanolyan használati szokású felhasználóból többet tud kiszolgálni.
    ugyanígy: ha növeled a szolgáltatás sebességét, akkor ugyanazt a tartalmat hamarabb tölti le egy felhasználó, ezért több usert bír a csatorna.

    a probléma az szokott lenni, hogy a sebesség növelésével változnak a felhasználói szokások, azt viszont már nem bírja a technika. pár oldalt, facebookot, menetrendet, stb. elvisz a cucc, de ha ehelyett online videót nézel rajta, abba belerokkan.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Viszlát

    addikt

    válasz nemlehet #9 üzenetére

    Manapság azért ez már jóval olcsóbb. A jelenlegi csomagom 26 font (~11k huf), korlátlan hívás, korlátlan sms, korlátlan 4G és benne van még a Euro Traveller csomagja is a Vodának, amivel Uniós országokban úgy használhatom a telefont, mintha Angliában lennék. Vagyis semmilyen roamingos felárat nem fizetek EU-n belül, ami nem elhanyagolható, tekintve, hogy átlag 6-8 hetet töltök csak Magyarországon egy évben.

    Ez a korlátlanság valahol persze értelmetlen amíg valóban mobilnetnek használja az ember, utóbbi hónapban dőlt meg az egyéni csúcsom mivel elég sokat utaztam és így használtam el 32 GB-ot, de ebből nagyjából 14 GB csak a képek és videók felhőbe mentése volt, plusz rengeteg Netflix, Youtube, online zenehallgatás, navigálás, voip hívás és netezés.

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • bambano

    titán

    válasz nemlehet #17 üzenetére

    a világon gyakorlatilag minden szolgáltatásnál overbookot, túlfoglalást használnak.
    a repülőre is több jegyet adnak el, mint ahány utas felfér, arra számítva, hogy nem mindenki jön el.
    a víz, a villany is úgy van megtervezve, hogy az épületbe bejövő kapacitás nincs annyi, mint az összes fogyasztó kapacitása.

    mindent úgy terveznek, hogy arra készülnek, hogy senki nem folyamatosan és nem egyszerre akarja használni. amikor ez megborul, akkor baj van.

    ugyanígy az internet. ki hitte el, hogy 100 megás csomagot tudnak adni lte-n, amikor a csatorna fizikai kapacitása annyi, amennyit 3-5 user is képes kisámfázni? ott is arra számítanak, hogy egy-egy user rövid ideig kihasználja a netet és utána pihen. letölti az index.hu-t kéttized másodperc alatt, és utána 5 percig olvas. addig jut másnak is sávszélesség.

    na a streaming ebbe köp bele, de nagyon. ott bizony akár órákig is dedikáltan viszi a kapacitást, ott nincs mese, nincs overbook. ezért drága és ezért korlátozzák a használatát. mert azt egyszerűen nem lehet bírni semmilyen erőforrással sem, hogy ami máskor 100-200 ügyfelet elvisz, azt most megzabálja 3.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Stanlee

    őstag

    válasz nemlehet #17 üzenetére

    Ha jol emlekszem akkor az LTE eseten a cella ellatokepessege fugg attol, hogy mennyi frekvenciasav all a szolgaltato rendelkezesere es milyen a cella technikai kialakitasa, de talan 1500-2000 aktiv felhasznalonal nem tud tobbet kiszolgalni egy cella. Ha nagy teruletet fed le a cella, akkor gyorsan osszejohet annyi felhasznalo, ami miatt tobb aktiv felhasznaloja nem lehet. Aztan ott van a cella up/down link-je is. Hiaba ad a cella mondjuk 100 Mbit-et a usernek, ha az uplink 10 Mbit. Akkor 10 Mbit-en osztozik az osszes felhasznalo, LTE-n :-)

    A halozatmeretezes szerintem egy kulon tudomany, amit csak rosszul lehet csinalni, a felhasznalo elegedetlen a sebesseggel, a szolgaltato meg a magas koltsegekkel, hogy az egyszeri csucsokat ki tudja elegiteni.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák