Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lkksioskdl3

    aktív tag

    válasz total90 #12 üzenetére

    nekem úgy rémlék, hogy különbség az a császár és bacon szalonna között, hogy bacont valahogy ízesítik.
    Asszem füstölik vagy bekenik, vagy ilyesmi, és ezért más az íze is.

    KÖzben találtam egy receptet is:
    "A "gyáriról" nem tudok nyilatkozni, ott valamilyen nagy nyomáson beinjektált páccal(sós lé) készül, pár nap alatt.
    Itthon így készítem:
    Alapanyagnak hasa, és oldalszalonnát használok, az oldalon rajta hagyva a dagadót, és az oldalast, az oldalasból a bordacsontokat alkalmas eszközzel (bordatépő) eltávolítom, de gyakorlat hiányában érdemesebb eleve borda nélkül beszerezni.
    Csak kis súlyú,(100-110 kg), hústípusú sertésből lesz igazán jó.
    Besózom száraz konyhasóval, másnap átsózom.
    Ha nem akarod fűszerezni,(én nem szoktam), akkor ebben a keletkezett sólében érlelem, 8-10 napig, naponta megforgatva, levével locsolgatva.
    Az idő elteltével lemosom a sótól 40 C-fokos vízben, és 12-24 órára fedőpácba teszem. Ez 6%-os konyhasó oldat (hideg), célja a külső-belső sókoncentráció kiegyenlítése.
    Ezután egy nap szikkasztás függesztve, (fontos, mert a víz és a füst kénessavat képez, ami az ízt negatívan befolyásolja), és irány a füstölő.
    Ha fűszerezi akarod, akkor a szárazon sózott szalonnára másnap-harmadnap, fűszeres lét főzöl(bors, fokhagyma, babér, kis cukor, boróka, meg a kismaci f.sza) és 10 literre másfél kiló sót számítva a húsokra öntöd. 10 nap elteltével a további eljárás ua. mint fentebb.
    Máris kész a bacon, vagy kolozsvári szalonna.
    Ez, ha megfőzöd, és úgy füstölöd, máris császárszalonnának lép elő."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák