Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz Tapsi #9 üzenetére

    Én inkább úgy fogalmaznék, ha egy hackernek fizikai hozzáférése van a géphez az már régen rossz és a cég biztonsági szolgálata is durván felelős lehet, illetve a informatikai biztosági szabályzatot úgy kell elkészíteni hogy ilyen ne fordulhasson elő...

    Természetesen ha tegyünk fel géppuskával jönnek a terroisták lásd DieHard 4 az megint nem a kivédhető kategória...

    szóval építhetsz egy patakra 10m es gátat de még így is jöhet egy földrengés és egy 11m es árvíz de kérdés mekkora a valós veszély.

    Nyilván a hacker is akkor fog ilyen bűncselekményt végrehajtani ha megfeleően értékes információhoz juthat. Nyilván nem marinéni receptjeire kiváncsi amit úgyis posztol facebookon :D

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz dabadab #21 üzenetére

    Pont ezt mondtam hogy ha már fizikai hozzáférése van egy rendszerhez akár felhasználó szintű simán megnyithatja gépen tárolt fileokat. lemásolhatja elmentheti másként stb egy pendrivera. vagy küldhet emailt stb.. Azt kell megakadályozni hogy fizikailag illetéktelen személy hozzáférjen a géphez ez meg már nem az informatikus problémája csak.
    Az extrém, kormányzati hírszerzőszolgálatok meg úgyis azt lopnak el amit akarnak. Olyan eszközeik vannak.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz dabadab #27 üzenetére

    A Cikk sem tárgyalja azt hogy, hogy kell feltörni egy lelockolt de futó tegyük fel rendszeresen frissített win-7 vagy 8.1 rendszert. Amin persze valami komolyabb jelszó van nem 12345. De biztos meg vannak rá a módszerek. De hogy komoly szaktudás kell hozzá az biztos egy átlag informatikus nem elég.

    Én csak arra akartam rámutatni ha már a heckernek fizikai hozzáférése van a rendszerhez és felügyelet nélkül ott hagynak egy a céghez nem tartozó személyt a gépmellett, vagy bejut az olyan helyre ahova nem kéne neki (fizikailag besétál egy bögrével). Akkor már ott annál a cégnél nagyobb problémák is vannak mint egy sérülékeny usb.

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

  • SaGaIn

    senior tag

    válasz dabadab #30 üzenetére

    "Ez pont olyan felállás, ami nem feltétlenül jó, ha megtörténik, viszont ilyesmire pont fel szoktak készülni a biztonsági előírások."

    Igen Igen de ha ez előfordul és megtörténik és más volt a hanyag akkor feltehetem a kezem hogy kérem a biztonsági szolgálat illetéktelen személyt engedett be. És a felhasználót is aki az illetéktelen személyt felügyelet nélkül hagyta terheli a felelősség.

    És ez már inkább a személyi biztonság mint az informatika kérdése... Legalábbis a userek bizonyos szintű biztonság technikai képzésén kívül. Nem sokat tehetek bíznunk kell személyi biztonsági rendszerbe is.
    Főleg ha nem akarunk élhetetlen és a munkát szükségetelnül nehezítő körülményeket.

    nah én itt végeztem mert mennek kell nem tudok többet írni ma

    [ Szerkesztve ]

    "DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

Új hozzászólás Aktív témák