Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz kelzsoca #33 üzenetére

    és akkor van teljeskörű garancia, tehát nem a usernek kell otthon hibakeresnie. azt a pár százalékos felárat szerintem megéri... nem ért mindenki a géphez, az ismerős infosok piszkálása (ugye teszteled fél napig a konfigot, csak mert szépen mosolygok) meg rossz megoldás. egyetértek az előttem szólóval, szerintem ez így ennyiért teljesen korrekt.

    más, táppal kapcsolatban: a Giga SuperB az olcsóbb szériájuk, a beléről meg sokat nem tudni. ennek ellenére a rendszerhez elégnek kell lennie. ellenben a 400as FSPvel. csak a proc és a vidkari le tud venni együtt megterhelve 320Wot (húzás nélkül!), aminél a PNFnél már lassan rezeg a léc (sehol nem találtam kombináltat arról). Tehát ezen spórolni egy i7+5870 konfignál szerintem nonszensz. azért, mert a 400Wos táp az esetek nagy részében elég, itt már rezegne a léc. folyamatosan 100% körül terhelni nem egészséges.

    a codegen berakása szerintem is elítélendő (bár nem tudjuk, melyik belű van a házban... volt ám FSPvel szerelt széria is), bár +5k egy olcsó gépben már nem biztos, hogy elviselhető a hozzánemértő vásárlókörnek. annyit meg, amennyit az a gép fogyaszt, annyit el fog bírni 2-3 évig. tudok a védelmek hiányáról, és aggasztónak tartom, ugyanakkor viszont a piac extrém árérzékeny, és amíg a védelem nélküli, olcsó, névleges teljesítmény felétől meghaló tápok nincsenek betiltva, addig el is fogják őket adni.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz kelzsoca #43 üzenetére

    a boltot nem kommentálnám.

    én abból indultam ki, hogy a gépre teljeskörű garancia van (gyakorlatban is!), rendesen össze van rakva (pl nincs alulméretezve semmi), és ezért épeszű prémium van felszámolva. pl a Dell/HP gépek sem ár/érték bajnokok, ugyanakkor a hozzáadott plussz miatt adott esetben gépépítőként nézve sem annyival drágábbak. pl nem kell cserélgetni a hardvereket inkompatibilitás maitt (ezzel a konfiggal nekem ez a második lapom, a harmadik tápom, a harmadik prochűtőm és a harmadik házam... pedig ezek egyike se befolyásolja a 3trémárk eredményt /húzás nélkül/). amit a quaddal nagyon megtanultam, hogy a "támogatott" és a "jól megy vele" távol áll egymástól, mint sün a hátvakarótól. azért meg elég nehéz visszaküldeni bármit is, mert a specifikációs lapon leírtak köszönőviszonyban sincsenek a gyakorlattal.

    adott esetben, akinek jó fizetése és kevés gépösszerakásra fordítható ideje van (értsd, jobban jár, ha dolgozik ahelyett, hogy teszteket bújna; gépet használni akarja, nem összerakni), annak ez egy reális plussz kiadás lehet, ugyanis még mindig olcsóbban jön ki.

    D1Rect: amit Te leírsz az is egy járható út. én abból indultam ki, hogy otthon kinyithatom a gépet:) bár igazából ha nem, ebben az esetben az se biztos, hogy baj (habár a takarítás gáz lehet).

    ShellKretor: ritka, de volt fsp beles codegány, ld melyik tápot első hsz:)

    az a 20-30k szerintem 300k fölött a prémium szegmensben elfogadható. más fog onnan venni, mint akinek a 60-65ks gép van összerakva.

    a 400as FSPkből én még a régi pnf/gln bélből indultam ki :B az 500asnak egyébként tényleg bőven elégnek kell lennie.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Roxbury #50 üzenetére

    pontosabban FSP-400GLN(60) bele van:) viszont teljesen igazad van, az jó táp (bár szerintem a csúcskonfighoz eléggé határeset szinten lenne elég). ami ideiglenesen szintén le tud adni 400nál többet (azt hiszem 430as peaket ad meg az FSP). egyébként tényleg jó táp, a nagytestvéréből (500gln) pihen nekem is egy Mo.n.

    kicsit pongyolán fogalmaztam, a SuperB a Giga olcsó vonala, és tényleg csak a matricát veszik.

    viszont, a 460as Superb FSP, az 550es egy régebbi AcBel, 360Wos kombinált 12Vs teljesítményel (az FSP GHN400 többet tud rajta), a 720as meg szintén egy AcBel, 3 részre bontott 12Vs ága van, ami hosszútávon tud max 610Wot (én inkább rádobnék 1-2ezret, és 650es Corsairt vennék ennyiből).

    D1Rect: na, ez mindjárt jobban hangzik:) normális hozzáállást egyébként díjazzák páran (analógiával xpressnek is eléggé jól megy tudomásom szerint, pedig nem ők a legolcsóbbak, viszont rendesek), szóval kereslet szvsz lenne:)

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz helkis #60 üzenetére

    kizárt, az x800asok óta lézerrel levagdossák a nem kellő részeket. az nekik annyira nem volt jó, hogy gtkből gtok, gto2kből meg 16/16os XTk lettek:DDD

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák