Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D1Rect

    félisten

    válasz proci985 #37 üzenetére

    Ezzel nem értek egyet.
    Ha jól látom a számtech piacon erősen a "sok vadász+kevés fóka" felállás van.
    Mivel szeretném elérni, hogy a vásárlót én vadászhassam le, jó lenne valami csali.
    Pl. Listaár alatt adni drága gépet. Akár nulla haszonnal is.
    Miért?
    Mert ha a jövőben ki akarja nyitni a gépházat, akkor el kell hoznia hozzám, és tőlem veszi a fejlesztéshez szükséges bármit, én fogok neki oprendszert rakni jópénzért, vírustírtani, adatotmenteni, meg akármitis.
    Ha értem a dologm mint kereskedő, akkor valószínűleg mindig túlteljesítem az elvárásait, sőt előbb-utóbb kialakul benne a poztív kép az üzletről, és akkor is hozzám jön, ha máshol 300Ft-al olcsóbb. Mert ismeri a helyet, eddig is meg volt elégedve, és tudja, hogy a pénzéért szolgáltatást kap.
    3 évem van rá, hogy bebizonyítsam, érdemes vagyok a bizalmára.

    Persze ez az, ahogy én csinálnám a boltot.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • kelzsoca

    félisten

    válasz proci985 #37 üzenetére

    és akkor van teljeskörű garancia, tehát nem a usernek kell otthon hibakeresnie.

    És a kedves felhasználónál elszáll mondjuk a táp, lásd codegány és társai, azt mondja oké, hát semmi gond itt van nekem a 3 év garancia, beviszi szépen a boltba (ha az addig még a piacon megtalálható lesz) és leadja, majd x idő múlva közlik vele hogy a javítás pénzbe fog kerülni, mert nem rendeltetésszerű használatból eredő károkra a garancia nem terjed ki.

    Tehát ez a gariztatás sem egy szent írás, és több nagyobb boltban (nevet inkább nem) is megy a szemétkedés.
    Volt rá példa hogy az egyik jelenleg is működő boltba egy hibás alaplapot vittek vissza, ami talán be sem kapcsolt vagy mi volt vele, a faszikám bevitte hátra, majd kis idő múlva hozta vissza hogy sajnos az alaplapon a processzort fogadó tüskék közül el van hajolva pár darab (szándékosan rongálták meg a boltban) és ezért nincs a termékre garancia.

    Pedig a tüskék hibátlanok voltak, amikor a vevő odaadta az emberkének a lapot.

    [ Szerkesztve ]

  • #98593280

    törölt tag

    válasz proci985 #37 üzenetére

    Tegyenek rá felárat, ha 3 év gart adnak rá, ezzel nem is volt gondom, csak azzal, hogy vacak és kifutó alkatrészek is kerültek a konfigokba (Kodegen, Seagate, DDR2, stb...)

    A Giga 720 még jó hogy elég az 5870-hez, az 5970-hez is BŐSÉGESEN elég lenne:) Egyébként én meg azt mondtam, hogy egy 400-as jó minőségű táp is elvinné az 5870-et és ez így is van, pl. ez az FSP a maga 394 leadott wattjával: [link], de én is inkább 500-ast szoktam hozzá egyébként ajánlani, mit ahogy azt a megfelelő topikban többször már meg is tettem, 500-as Bluestorm-ot pl.

    Komolyan azt gondolod, ezekben a kodegen tápokban van esély arra, hogy esetleg fsp beles legyen? Gondolom csak az olvasókat akarod lenyugtatni, mert én egyáltalán nem tennék erre, 1 üveg sört sem:)

    Egyébként meg egy kodegen ház táppal együtt is kb. 9-10eFT, na most veszek egy Gigabyte Luxo házikót, ami a maga árkategóriájában elég jónak mondható, jobbnak mint egy csillivilli noname sz@r kodegen, teszek bele egy 5500Ft-os Chicony Hipro minőségi, vagy egy FSP 350 APN tápot, ami szintén minőségű, árban kb. ugyanott tartok és máris egy korrekt alapra építkezek, nem életveszélyes kodegenre.

    A +5k nem viselhető el a nagyközönségnek, de a 20-30eFt többlet amennyivel adják a gépet az elviselhető?:)

  • Roxbury

    őstag

    válasz proci985 #37 üzenetére

    A Gigabyte SuperB 460-as tápnak, ami elég lenne ezeknek a rendszereknek bőven, FSP belseje van. Tulajdonképpen FSP 400-as aktív PFC-s táp (Azon belül is az FSP BlueStorm II. 400W-os, csak Giga matrica van rajta) csak itt ideiglenesen le tud adni 460 wattot is, ja meg 80+-os, Giga csak a matricát teszi rá... (nekem is ilyen van, ezért alaposan utána néztem, mielőtt megvettem)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés