Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jones965

    Modder

    válasz Drizzt01 #810 üzenetére

    Mint ahogy már korábban utaltam rá, és ezt tartalmilag szab.tam le is írta, itt konkrét dolgokat nehéz megadni. ezeket mind neked kell megcsinálni, ráadásul az elvi dolgokat már el is mondtad, gyakorlatilag a megvalósítása van hátra.
    Mivel ezeknek az elemeknek a legyártásához pontos méretek szükségesek, amik ráadásul menet közben egyébb dolgok kapcsán még módosulhatnak is, így kénytelen vagy magad, vagy valakit megbízni a legyártására.

    Én minden átalakítás alkalmával a pontos méretezés és az elvi megtervezést követően fogok hozzá.
    Többek közt én is azok táborát erősítem, akiknek a gyári állapot még csak félkész stádium. Nem félek haználni a fúró-vágó eszközöket, így a garancia kérdése számomra sokadrendű.

  • Ramses07

    Modder

    válasz Drizzt01 #810 üzenetére

    Díjazom jonesnak ezt a hozzászólását ((#813) jones965) és szerintem fogadd meg. :K Ezek a dolgok tényleg így vannak. Ha megvan az elképzelés, akkor már csak kivitelezni kell. Ha érzel magadban annyit, hogy ezt meg tudd csinálni, akkor menni fog... :)

    Life is short, ride hard!

  • válasz Drizzt01 #810 üzenetére

    Én ha szabad kezet kapnék és kezdő (ne érts félre, a kezdőt nem n00b ként értem, hanem úgy kezdő, mint ahogy mindannyian kezdtük a jelenlévők közül is) lennék az anyagmegmunkálásban, akkor úgy csinálnám, hogy minden kiszedhető elemet, amit garivesztés nélkül el lehet távolítani, azt leszedném, és semmi olyanon nem módosítanék, ami szegeccsel, hegesztéssel van rögzítve.

    A leszedhető elemek helyére pedig saját készítésű elemeket próbálnék visszatenni. Azt elkezdheted százszor, szétvághatod elronthatod, az eredeti gépház részei megmaradnak.

    Ha saját fabrikálású lemezeket akarsz betenni, akkor igyekezz őket úgy elkészíteni, hogy amikor a helyükre kerülnek, akkor tudd a gépház eredeti csavarhelyeire rögzíteni, ne kelljen miatta furkálni stb.

    Ha véletlenül valami nem sikerül, összegányolod, még mindig semmi gond.
    Ha nem festettél még, remélem nem kell mondanom, hogy ne az eredeti darabon próbálj meg először, mert abból vakolás lesz, nem festés.

    Ezek ilyen totál általános tanácsok voltak, lehet hogy semmi újat nem mondtam vele, akkor elnézést kérek.

    Egyébként a moddolás erről szól amit már előttem is elmondtak, és csak csatlakozni tudok hozzájuk:
    Kreatív elképzelés
    Hatékony megvalósítás
    Biztos, ügyes tapasztalt kézbe való megfelelő szerszámok

    Ebből kizárólag a megvalósítás módjaihoz tudunk utat mutatni, ha tudjuk milyen problémát kell megoldani. Ha nem tudod, hogy milyen festéket válassz műanyagra, fémre, nem tudod mivel ragassz, vagy hogy rögzíts valamit egy megadott helyre stb...

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák