Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz azopi74 #92 üzenetére

    Ha nem tűnt volna fel, asztali procik nem nagyon fejlődnek lassan 4-5 éve sehova ...

    azért én ezzel erőteljesen vitatkoznék. a notimban 3 éves processzor van, a gép amin dolgozom szintén kb 3-4 éves, de asztali proci, otthonra egy 3770-et raktam össze, és elég látványos a fejlődés a 3 gépet megfigyelve.

    tömörítés, adatokkal való dolgozás, stb szempontjából igenis szembetűnő, de a benchmark eredmények sem mutatnak mást. nyilván a gyorsabb ramok, vinyók is dobnak a sebességen, de a tiszta számítási teljesítmény is jelentősen nőtt.

    azzal nem vitatkozom, hogy a fejlődés már nem annyira ugrásszerű az előző generációkhoz képest, mint 10 éve, de azért még így is jelentős, és a fogyasztás is csökken.

    Áruld már el, milyen feladatokra akarsz te használni egy asztali CPU-t, ahova nem elég a mai (és tegnapelőtt-előtti) teljesítmény?

    én nem hiszek a "640kb ought to be enough for anybody." jellegű kijelentésekben, de egyébként a fentebb írt feladatoknál (szövegértés, képfeldolgozás-felismerés, intelligens vagy annak tűnő gépek) azért nem árt a számítási teljesítmény.

    sajnos a számítási teljesítmény növekedésével csökken az optimalizáció iránti igény, és az alkalmazások annak ellenére gyorsak, hogy sokszor 10-100x lehetnének gyorsabbak optimalizáltan (csak ezért nem fizet semmilyen megrendelő, mert olcsóbb a gépet lecserélni). viszont, azért komolyabb feladatokra még mindig bőven van hová növelni a számítási teljesítményt. persze ez nem word meg excel, de ha tényleg olyan alkalmazások kezdenek megjelenni, ami "gondolkodik" helyetted, akkor ott azért van mit számítani-elemezni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák