Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz AstraCDX #678 üzenetére

    A routertech-es firmwareben két főverzióval frissebbek a hálózati meghajtók, mint abban a szoftverben amit most használsz. Biztosra veszem, hogy némi javulást ez már önmagában is kell eredményezzen.

    A modem cserét azért helyeztem kilátásba, mert bár a TI7300-as platform amire a 380T épül, a maga idejében jól megépített platform volt, azért eljárt már felette az idő, a Broadcom chipsetes cuccok nagyobb és/vagy stabilabb sebességeket tudnak hozni, de a legfőbb különbség abban van, hogy a TI7300-ra épülő modemek ADSL interfészét semmilyen módon sem lehet finomhangolni, ami különösen probléma esetén nagy segítség tud lenni, több megabitet is lehet adott esetben nyerni ezzel.

    Természetesen a routertech-es firmware-t teljesen máshogy kell felrakni, mivel az egy más platform.

    "Három Modulation mode-al kísérleteztem, és készítettem képeket, de mint korábban írtam, az ADSL2, és az ADSL2+ eredményei (többszöri mérés után is) teljesen azonosak voltak, ezért csak egy képet tettem fel ."

    Ez azt jelenti, hogy az ADSL2+ nem engedélyezett a portodon, különben magasabb becsült sebességeket kellene látnunk a képeken.

    "Egyébként csodálkozom, hogy az alaphelyzetben ADSL2+, és 24Mbps képesnek hirdetett DSL-380T modem gyakorlatban nem lenne képes teljesíteni a gyári standardjait ?"

    Én olyat még laborkörülmények között sem láttam, hogy egy ADSl2+-os modem összeállt volna 24mega vonalsebességgel. Ezt értsd úgy, hogy a DSLAM és a modem között 3 méter telefonvezeték volt. Asszem ennél ideálisabb körülményt nehéz elképzelni. Itt egyébként sem arról van szó, hogy "nem tudja", hanem hogy a vonali körülményekhez melyik modem mennyire jól alkalmazkodik. A régi 360R-ekben lévő trenchip a legszarabb minden szempontból, utána jön a Ti7300-as platform (360T/380T) ami már elég jó, de nem paraméterezhető, majd pedig a Broadcom chipsettel szerelt termékek (360R T1, 321B stb.) amik élből helyzeti előnnyel indulnak, mivel ugye a Telekomnál központi oldalon is Broadcom chipset van, ezért a két Broadcom cucc tud értelemszerűen a legjobban együttműködni, plusz még jól paraméterezhető is.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák