Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icyshadow

    csendes tag

    válasz T J #779 üzenetére

    Szóval te se találtál ilyen állítást az oldalon. (Az IPCC sem állított ilyet.)

    1. Igen, a globális felmelegedés következményei miatt kell aggódni az azt fokozó CO2 koncentráció emelkedése miatt.

    2. Tekintve, hogy a kvóta által engedélyezett kibocsátás csökkenni fog, így definíció szerint kevesebb lesz tőle a kibocsátás. És igen, ez egy pénzügyi/politikai nyomásgyakorló eszköz, másképp nehezen érné el a célját. A kiszolgáltatott országok gazdasági fejlődését nem ez korlátozza. (De amíg a CO2 szerepéről vitatkozol a klímaváltozásban, addig nyilván értelmetlennek látod a szabályozást is.)

    Tudományos cáfolatot kértem, nem véleményeket. A blogon lévő "tanulmány" pedig még véleménynek sem hiteles. Van benne néhány kiragadott idézet, hol olyanoktól, akinek nem ez a szakterülete, hol olyanoktól, akiknek az, de nem azt állítják, mint amit a papír sugallni akar. Például Szöllősi-Nagy András a következő cikk szerint igenis fontosnak tartja a klímacélokat: [link]

    Ezért mondtam, hogy a blogot kerüld, nem azért mert előítéleteim vannak. Ellenben az IPCC nem rejtegeti a bizonytalanságokat. Be vannak jelölve a linkelt grafikonon is. Szóval nagy felfedezést nem tettél a megjegyzéseddel.

    Az összeesküvés-elméleteid pont olyan logikusak, mint az összes többi. De ha csak jópofa videókat szeretnél nézni a témában, akkor tessék: [link]

    Az örvendetes, hogy te is rájöttél, hogy a (világ)politika minden oldalán érdekek vannak, amelyek érvényesítéséhez minden eszközt felhasználnak. Ettől még a klímaváltozás szempontjából az esőerdő égése súlyos probléma. De ez már nyilván nincs benne cikkben.

    Viszont nem tudom miből gondolod, hogy én feltétlenül egyetértek minden zöld szervezet, vagy ilyen célokat hangoztató politikai tömb munkájával. Szóval nem nagyon értem minek linkelgetsz a tárgyhoz nem tartozó cikkeket.

Új hozzászólás Aktív témák