Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    hát srácok, le vagyok nyűgözve - nincs két napja, hogy felvetettem, hogy 2. gépbe dilemmázok egy llano / trinity és egy intel + dVGA között, és már itt is a full extrás teszt róluk :D gyorsak vagytok, mint a szél! :C

    komolyra fordítva, nagyon jó lett a teszt - életszerű problémát boncolgat, teljesen jól lettek kiválasztva a tesztalanyok, és világosak az eredmények. ha nekem nagy vonalakban elég lenne ez a VGA teljesítmény, akkor nem kérdés, hogy valamelyik AMD APU-t venném, és szenvedne a kórság diszkrét VGA-val 20-30% miatt.

    két komment a kommentekhez:
    - a játékos grafikonokon elég jól látszik, hogy CPU-limitről nem nagyon van szó, az anno 2070-et és a starcraft II-t egy kicsit fogja a CPU, de az sem vészes. ezért a játékokban holt felesleges lenne 10-20%-kal gyorsabb pentiumokkal tökölni, mert érdemben semmit nem változna az eredmény. a productivity vonalon meg kijönne ez a különbség, és aztán mi lenne? a trinity úgyis messze gyorsabb.
    - ebben az árkategóriában 2-3e FT-os ugrásokkal már érezhető teljesítmény-különbséget lehet elérni, ezért nem érvényesek a "dehát ez csak 2k-val drágább és mennyivel gyorsabb" mondások, mert az nem helyettesítő teszteset lenne, hanem hozzáadandó, és azért az sejthető, hogy a tesztelői kapacitás véges. nekem is lenne alternatív jelöltem (g1620 + 7750-gDDR5), viszont az a) 5e pénzzel drágább, mint az A10-5800k b) játékban gyalulná a teszt mezőnyét, míg productivity-ben ugyanolyan trágya lenne, mint a g555. szerintem a g555-tel pont a megfelelő kompromisszumot sikerült megkötni, mert a kategóriájában elég magas az órajele, és elég olcsó, hogy egy nemultraszar kategóriájú dVGA is beférjen mellé.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák