Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz tordaitibi #1 üzenetére

    Összefoglalom: nem értesz nagyon a számítógépekhez, a Windowst alapszinten tudod használni és ha bármit máshogy kell csinálni, az neked baj.

    DRM is theft

  • #05413120

    törölt tag

    válasz tordaitibi #1 üzenetére

    Sok mindenben nem értek egyet, de közel 20 év kizárólagos Linux felhasználói lét után vettem 1 Windowst, és kicsit sem bántam meg...
    Az utóbbi időkben az egyetlen érv a Linux mellett az ingyenesség volt a Win 10-zel szemben, az pedig kevés, ha a szopás mennyiséget is figyelembe veszem...
    Két hónapja csak a 10-es van a gépemen, és még 1x sem jutott eszembe, hogy kéne Linux mellé, márt csak azért sem, mert ilyen programok használok Win alatt, mint SMplayer, Audacious, Vim, Okular, Gimp stb., és azok is müxenek, amiket Linux alatt képtelenség volt beüzemelni, pl. LG OnScreen Control.

    Szal öregen és kopaszon nem volt türelmem a Linux Desktop évét kivárni, ~20 év után feladtam... :N

    [ Szerkesztve ]

  • Lenry

    félisten

    válasz tordaitibi #5 üzenetére

    dehogynem.

    te vagy az a csávó, aki az alsó képre odaírja, hogy "köcsög bicikli Linux"
    nem értesz hozzá, elbaszod és aztán a rendszer az instabil. mhmm
    érdekes nálam nem instabil. se az asztali gépemen, se a laptopomon, se a szervereimen. jah, hogy értek hozzá? van ilyen.
    ha Windowson kitörlöd a system32 mappát, mert sok helyet foglal, aztán összehányja magát a rendszer, akkor ki a helikopter?

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #5 üzenetére

    Valamit nagyon rosszul csinálsz, ha instabil és megbízhatatlan.
    Kajak olyan jelenségeket írtál le, amik ezer éve nincsenek, vagy sosem láttam. (Meg Arch kezdőként? Persze, hogy nem fogod szeretni. Kezdőnek valami felhasználóbarát való.)
    De különben miért szívatod magad vele? Nem is akarod érteni, nem is akarod tudni, akkor hagyd a fenébe, jó lesz neked a winfos, mert úgyis az a jó, nem? :D

    "Nem, nem és megint csak nem. Én nem megismerni és szögelni szeretném folyamatosan a rendszeremet hanem használni."
    Ismeretek nélkül a Windowst sem tudnád használni. Pont itt jó a rádiós hasonlat, mert a rádióval kapcsolatos ismeretek olyan régiek, hogy beépültek a társadalom alapműveltségébe. A Windows is beépült már a te gondolkodásodba (20 év), így persze, hogy nehezen vonatkoztatsz el, és azt hiszed, hogy azt könnyebb, pedig nem.
    Általában tetten érhető, hogy a fújeztnemakarommegérteni nemérdekel hozzáállás okoz sok problémát minden műszaki eszköznél.

    "Autót sem úgy vásárolnak a népek hogy előtte hetekig bújják a gépkönyveket,"
    Csak utána pislognak, hogy sikerült a legproblémásabb motorral megvenni :D

    "Google, keresés a Fájl áthelyezés, másolás parancsokra, rendszergazdai jogok, sudo, nem sudo, miért nem, átmásolta? nem, nem másolta, miért nem másolta, "
    Ja, ha nem érted, mi miért van, akkor nem fog működni. De különben Winfoson sem, tehát próbáld meg megtalálni egy friss rendszeren a C:\Program Files-t. Mármint azt, és nem azt, amit virtualizál neked...

    (Amúgy tippelj, hogy Windows parancssorból miket lehet csinálni? Mert usert létrehozni, jelszóval, csoporthoz adni, konkrétan gyorsabb, mint GUI-n)

    "Mind a három disztró homlokegyenest más csatolási pontokat, csatolási megoldásokat használ a másod, háttér meghajtókra/partíciókra. "
    A C: D: sokkal informatívabb :D Pláne hogy 15 éve akarja eldugni ezeket a MS, mert sajnos a kompatibilitás miatt nem merik kidobni a 30 éve rosszul kitalált struktúrát :D

    "Ilyenkor a tárolót kézzel hozzá kell adni és így telepíthető."
    -Letörik a konzoltól a kezed? (Kemény ctrl-c ctrl-v)
    -Nem csak konzolból lehet tárolót hozzádni, de gondolom csomagkezelő GUI-ján nem nézted :D ).

    ...ha már Samba, akkor van rá kismillió GUI-s felület, csak gondolom te nem láttad, és akkor az szar.

    @Eastman : 3 perc visszatenni a tálcára...

    @DS39 : Amikor az emberek elkezdenek rájönni, hogy a windóz nincs ingyen, akkor lesz majd népszerűbb - csak ugye lehet venni licencet pár ezerért, de ha esetleg ez változna...
    IBM és Redhat : Tavaly vette meg.
    Mondjuk a RH igen jól ment, az IBM kevésbé :D A RH cloud megoldásaira fájt a kékek foga.
    Persze ez furcsa lehet hogy igen nagy cégeknél ezerszám vannak Linux szerverek, mert még az átlag szakember sem feltétlen hall ezekről :)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #61 üzenetére

    "Nem turkálok a rendszerbe, mint valaki példának felhozta hogy a Win alól kitörlöm a system32 mappát és "összehányja" magát a rendszer."
    Senki nem mondott ilyet, a sxs-ről volt szó :D

    "Hogy ezek működjenek, a 4 hét alatt kb. 50 fórumos levélváltásom és kb. 25 beleölt órám bánja,"
    Hogy a windózt tudd használni, azt meg pár éved?

    " Ugye ezt is minden átlaguser, aki nyomtatni akarna, ezt végigguglizza és magyarra lefordítózza?"
    Nemrég írt nekem egy átlaguser, hogy a windózon nem megy az újonan vásárolt nyomija. Akkor a windóz szar.

    "A szkenner szerintem külön agyrém lesz mert Manjaro alatt is az volt, de " a ahlál tudja, én bedugtam a multifunckióst a gépre, és nyomtam egy Skanlite-t, és már scannet is. Ja, Kubuntu. Szerintem az a scanner Win10-re már nem is telepíthető :D

    ". És a Debian igen, már "hányja össze" magát, a bluetooth döglődik, az autostartos programok indulnak-nem indulnak, a monitor hol kikapcsol 10 perc múlva hol nem."
    Érdekes, nálam pl. nem csinál ilyeneket. Pedig Debian ez is, és van rajta pár cucc. De vajon miért...?

    Egyébként az is érdekes, hogy a xxx program hibája miatt az OS a szar, meg azért is, mert a program írója nem írt dokut a programjához. Azért az meredek :D

    Az is meredek, hogy nem találkoztál még olyasmivel, ami winfos alatt nem ment volna. Mert én nem keveset. Ld. még napokig szívni vele. Sőt, olyasmivel is, amire a MS support is annyit mondott, hogy ja, rakd újra.
    Viszont amit látok, hogy anyámnál a Lubuntu tök jól megy, nálam a K + Debian 8ez 2 gép), Ubuntu Server a NAS-on, melós gépen üzleti disztró (nem Suse), frankón megy.
    (Melóban a Win10 user kollegák már nem szívesen updatelnek... :D )

    @snowy_owl : "Egyébként az írás elejével egyet értek ami a szoftververziókról, és szoftverek telepítéséről, "
    Ezt amúgy nem értem. apt-get install és felsorolof a szoftverek neveit, amit akarsz. Ennél mi kényelmesebb, és mi érthetőbb?
    Általában azoknál szokott gond lenni a telepítéssel, akik azt hiszik, hogy letölt, telepít van itt is. Nincs. Tárolóból köll megoldani, és akkor nem szokott gond lenni, mert az abban levő cucc az tesztelt, és ahhoz a verzióhoz való.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tordaitibi #69 üzenetére

    Beírtam, hogy sane....tényleg bonyolult lenne kitalálni, melyikre van szükség. Mondjuk, ha valaki lusta a keresőn átkattintani, hogy csak név legyen név és leírás helyett... Talán, ha figyelnél is arra, amit csinálsz! ;) Kicsit olyan ez így, mint ha nem is akarnád a megoldást, hanem a tudattalanodban az van, hogy ezt sem fogom tudni megcsinálni úgysem, jujdesz*rezazegész!

    Az tény, hogy egy adott program telepítése másképpen történik, mint Windows alatt, de a csomagkezelésről már írtak itt, nem mennék bele.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #83 üzenetére

    "Ezt Te látod így, és talán mások is, és igen, bizonyára van egy stíílusom ami"
    Tehát tudod, hogy irritáló tudsz lenni, de még véletlenül sem változtattál semmin. Valahol itt kellene elkezdeni a más OS-ekhez való hozzáállást is, nem ott, hogy minden idomuljon ahhoz, amit te egyszer megszoktál.

    "Kezdd el kérdezgetni az átlagembereket. Érdeklődj, tudják-e mi az az Arch, a Debian, a Fedora, "
    Kezdjuk ott, hogy megkérdezed az adminisztratív munkaerőt arról, hogy milyen Windows van a gépén :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tordaitibi #83 üzenetére

    Nem szívesen veszem fel a kesztyűt mert Te és énköztem abból nem sül ki jó, próbálok erre az egy válaszra szorítkozni.

    Az idők során bölcsebb is lettél! :R Nálam még ez várat magára. ;]

    Miután innen elüldöztél- elüldöztetek, ennek kb. 2 éve, találtam egy fórumot ahol ha nem is mindig súrlódásmentes a viszonyom a tagokkal de 2 éve segítenek. Szabadidejükben, önzetlenül, nem felhánytorgatva hogy Tibi te egy arrogáns hülye vagy.

    Senki nem üldözött el, szerintem aki végignézi a kapott válaszokat, láthatja, hogy korrekt segítségeket is kaptál, ha az baj, hogy a stílusoddal megegyező stílussal is találkoztál.....hát istenem. Ez lenne az elüldözés?

    Manjaro topikban is közel 100 hsz neked segít, de kb ilyenek voltak, amik elüldöztek, ahol hivatkozom arra, hogy már párszor leírták neked a megoldást, csak nem vetted figyelembe!? (amúgy itt is arról esik szó, hogy Te küldtél el mindenkit a fenébe) :D

    A linuxmint.hu-n gondolom szeretik a stílusodat, mi páran pont úgy jártunk normális kérdésekkel, hogy többé oda se megyünk, igaz volt egy hosszadalmas problémám, amit ott oldottak meg. De az ottani főmufti olyan barátságos, hogy aki még pórul járt ott, engem simán ipari tanulónak tart hozzá képest!

    Egyébként minden piszkálódás nélkül, ha a Windows annyira jó a Linux meg ennyire nem működik évek alatt sem a gépeiden......tényleg nem értem. :N

    Kezdd el kérdezgetni az átlagembereket.

    Ez komoly? Annyit tud max az átlagember, hogy neki Windows van a gépén. De nem is kell az átlagembernek ismerni a Linux desktop disztróit, én se nagyon ismertem 6 évvel ezelőttig, egyszer láttam, de nem tudtam semmit róla. Átlagemberként elkezdtem keresgélni, kipróbáltam párat és a Mint Maya után egy hónappal már más nem is volt a gépemen. Soha nem tanultam számítástechnikát, első PC-mre is más rakta fel a W98-at, de elszántam magam, akkoriban nehezebb is volt jóval AMD VGA-val, nem is kaptam százszámra segítséget. Viszont elsőre elfogadtam, hogy ez nem Windows és kifejezetten jól is esett, hogy nagyon nem az! Szerinted akkor mennyire volt buli Debiant telepíteni úgy, hogy még a hálókártyát sem ismerte fel a telepítő? És senki nem írta le féloldalon keresztül pontos linkekkel, mit hogyan csináljak, de mivel nem akartam többé Wint, így nem volt mese. Ha akkor az lett volna az elvárásom, hogy Windowsként települjön a Debian, ma Winx-et használnék.

    Sokkal hosszabb blogot írhatnék a Debian viccelődéséről, mint ez, de arra gondoltam, ha másoknak is megy, nekem is fog. Igaz 50x annyi energiát kellett beleölnöm, mert hülye voltam hozzá, de minden problémát úgy kezeltem, hogy ezt is meg lehet oldani, eszembe sem jutott, hogy milyen lenne ugyanazt WIn7-en megoldani.

    Ma sem értek hozzá, legfeljebb már tudom használni, tudok hová nyúlni, ha gond van. A csomagtelepítés nekem a világ legundorítóbb dolga volt Windowson, ahhoz képest az apt csomagkezelő maga a szabadság érzetét adta! Csak éppen el kellett fogadnom, hogy ez teljesen más, mint a Windowson.

    **********************************************************

    Egyébként kettő van belőled? Írod, hogy 2 éve a másik helyen kérsz és kapsz segítséget, de nekem úgy tűnik, mintha két hónapja még írtál volna a Manjaro topikba. Az nem Te vagy akkor? Ha igen, akkor elfeledkeztél róla? Elég érdekes ez.....

    ------------------------------------------------------------------------------------

    Itt pár hete azt is írod, hogy megoldva, tökéletesen működik! A blogodban ugyanerről már kicsit másként írsz. Mi ennek az oka?

    [ Szerkesztve ]

  • DS39

    nagyúr

    válasz tordaitibi #125 üzenetére

    Nagyon alap usernek pont való egy Ubuntu. Bekapcsol, netezik, kikapcsol. Még vírusírtó sem kell, csak egy reklám blokkoló, azt elvan. Elrontani sem tudja, ha nem kap rá jogot.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz tordaitibi #125 üzenetére

    "Értitek a dilemmámat?"

    Nemigazán.

    Leginkább azt, hogy miért vergődsz vele 10 éve, ha ennyire nem vált be?

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Domonkos

    Ármester

    válasz tordaitibi #125 üzenetére

    A szabad szoftveres mozgalomnak hatalmas szerepe van/volt/lesz ebben.
    Egy-egy linux disztrot teljesen ingyen beszerezhetsz, tanulmanyozhatod, modosithatod es a modositott valtozatodat is tovabbadhatod. Ha fogsz egy adott valtozatot, de az nem felel meg teljes mertekben az elvarasaidnak, igenyeidnek akkor (a windows-zal ellentetben) itt semmi nem fog megakadalyozni, hogy kijavits benne hibakat, uj featureoket adj hozza vagy csak siman valtoztass valamit rajta. Ingyen megkapsz valamit, jobba teszed es visszaadod a kozossegnek, hogy utana mindenki hasznalhassa/jobba tegye/valtoztasson rajta... Az ilyen projektek legnagyobb resze igy jott letre. Volt valami ami pont nem volt elegge jo, hogy azt a felhasznalok valtoztatas nelkul szeressek hasznalni, ezert valtoztattak rajta - de ezzel a valtoztatassal egy olyan jo dolgot sikerult megalkotniuk, hogy azt kar lett volna csak maguknak megtartani; ezert betoltak a kozosbe. Ha meg nem volt egyertelmuen az eredeti javitasa, akkor meg csinaltak egy masik valtozatot belole, uj neven. Persze ennek az arnyoldala az, amit most pl. a disztrok szamanal es kulonbozosegeinel is latni. Nehez kivalasztani azt, ami neked tokeletesen meg fog felelni, de ha egyik-masik nem tetszik, akkor is van meg tobb ezer masik, ami jobb lehet - vagy hogy ha hardcore vagy, akkor egy meglevot is modosithatsz a sajat igenyeidnek megfeleloen. Hiszen megadjak a szabadsagot, hogy ezt tetszoleges mertekig - de tenyleg a legmelyeig - megtehesd.

    Eppen ezert vagyok en is ugy, hogy nem szivesen hasznalok zart forraskodu dolgokat. Egyreszt, mert ha nem mukodik tokeletesen, akkor akarmilyen kicsi es trivialis is a hiba valoszinuleg en teljesen el leszek attol zarva, hogy magam meg tudjam javitani. Masreszt egy-egy ilyen szabad szoftverben hatalmas mennyisegu megismerheto es megtanulhato technika van, ha az ember tenyleg normalisan lathatja a mukodeset (forraskod) es esetleg meg bele is nyulhat az eredetibe. Arrol nem is beszelve, hogy a szoftver szabadda tetele legtobbszor siman meg tudja azt menteni a "tervezett elavulastol" is.

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • Dave™

    nagyúr

    válasz tordaitibi #125 üzenetére

    Nagy vonalakban a lényeg hogy egy Linux rendszer nem való az átlag közönségnek. A gépet bekapcsoló, ikonokra kattingató majd kikapcsoló típusú embereknek.

    Pedig lehet így is használni. Egy jól választott modern disztribúciós esetén nem kell terminálhoz nyúlnod, ha nem akarsz.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #125 üzenetére

    azért van linuxon desktop, mert volt kéznél és rá lehetett rakni.
    nehogy azt gondolod, hogy a desktopot linuxra fejlesztették ki.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Domonkos

    Ármester

    válasz tordaitibi #125 üzenetére

    De valaszolok tetelesen is:
    De viszont ez a típus van domináns többségben. Ha a Linux rendszerek nem nekik valók, akkor akkor az asztali disztribúciókat kinek és miért fejlesztették ki?
    Mert voltak fejlesztok akik akar csak a sajat maguk reszere kezdtek el fejleszteni, de miutan felig mar elegedettek voltak a munkajukkal, felnyitottak, hogy hatha mas fejlesztoket is be tudnak majd vonzani, akik ujabb javitasokat es fejleszteseket raknak bele a projektbe - cserebe hogy ingyen hasznalhatjak a mar meglevo dolgokat. Hogy igy olyanokhoz is eljutott a szoftver, akik nem ertik a hasznalatat vagy nem tudnak erdemben hozzajarulni, igazabol nem baj a projekt szempontjabol, attol nem lesz kevesebb.
    Egyebkent egy "mezei" user is tok sokat tud tenni egy ilyenert, hogyha legalabb az altala felfedezett bugokat bejelenti.

    Miért öltek bele millió munkaórát, ha a célközönség mégsem tudja zökkenőmentesen használni, sőt egyáltalán nem tudja használni?
    Mert az embereknek szant szoftverek azok olyanok, hogy igazabol sosem lesznek kesz. Az igenyek valtoznak, uj fejlesztesek jonnek, amiket be kell emelni es a regiekkel szinkronban tartani. Keves olyan szoftver van ami tokeletes, de amire odafigyelnek, azok tudnak nagyon jok is lenni. Szerencsere a FREE kornyezetben meg a lehetoseged is megvan, hogyha nem is konkret hibajavitasokkal, de legalabb az eszreveteleiddel jobba tudd tenni a szoftvert.

    Mint itt többen írták, ez a rendszer csodálatosan működik célhardvereken, szervereken, konzolos vagy távoli eléréses konfigurálással.
    Akkor miért nem maradt meg ott?

    En nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de hogyha valaki ingyen odaadja azokat a fejleszteseit, ami neki mar legalabb egy celhardveren normalisan ment, akkor en nagyon boldog leszek. Nem csak akkor hogyha sikerul is hasznalnom, hanem mar akkor is ha megertem, hogy mi miert ugy mukodik, ahogy. De ha tenyleg csak annyi kell, hogy egy picit az en rendszeremre reszeljem az amugy ingyen kapott szoftvert hogy hasznalni tudjam, akkor az nagyon kiraly. :)

    Miért kellett óriási fejlesztői munkával egy tömegeknek szánt desktopot megalkotni, ha PONT a nagy tömegek képtelenek használni?
    Szabad szoftverbol is jokora penzeket lehet kaszalni.

    Ha pedig nem ez volt a cél, akkor mi..?
    Ott a pelda az elozo kommentemben.

    Értitek a dilemmámat?
    En csak azt latom, hogy szamodra szokatlan az a hozzaallas, hogy valamit ingyen megkaphatsz, kedved szerint hasznalhatod sterilen vagy akar teljesen szet is barmolhatod es ezert senki nem fog megszolni. Sot! Ha valami jot is sikerul az egeszbol kihoznod, akkor talan meg masok at is fogjak venni a hackeleseidet. Ezt egy teljesen masfele hozzaallassal lehet jol elvezni, mint a osx/win vonalat.
    De tenyleg, miert kell azert haborogni, hogy ha valamit ingyen kapsz, akkor az nem biztos, hogy pont olyan lesz, ahogy az mindenkinek egybol jo? :U Inkabb orulni kellene, hogy nem mindenkinek sajat maga kellett belerakja azt a "millió munkaórát". ;)

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • paprobert

    senior tag

    válasz tordaitibi #125 üzenetére

    "Nagy vonalakban a lényeg hogy egy Linux rendszer nem való az átlag közönségnek. A gépet bekapcsoló, ikonokra kattingató majd kikapcsoló típusú embereknek."

    Tőlem idéztél, de pontatlanul, úgyhogy máshogy megfogalmazom:

    1. Az ikonra kattintgató felhasználó leginkább a weben él, ami platformfüggetlen, és emiatt tökéletes bármelyik népszerű disztribúció számára. Ez a felhasználó nem sok mindent akar, emiatt maradéktalanul elégedett tud lenni a tudatlanságával együtt is Linuxon.

    2. Van a hozzáértő, aki bármit meg tud oldani Linuxon amit szeretne. Az igényei nagyok, és az ezzel együtt járó kacifántos, kisimítatlan dolgokat is el tudja rendezni a gépén.

    3. Itt vagy Te félúton, akinek az igényei már elég nagyok, de a tudásod nincs meg hozzá. Na ilyenkor Te elég nagy bajban vagy, mert ha nem tudod megugrani a kihívást, akkor csalódottság lesz a vége. Tulajdonképpen ez a bejegyzés is ennek a lenyomata.

    A Linux körüli ökoszisztéma fejlődött annyit az utóbbi időben, hogy a web, a tartalom fogyasztás, videó-fotószerkesztés, illetve mostanában a gaming is egyre készre csomagoltabb, egyre kényelmesebb. Nagyon úgy néz ki, hogy lassan a te igényeidet is kulcsra készen fogja tálalni.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • UnA

    Korrektor

    válasz tordaitibi #125 üzenetére

    "... ha a célközönség mégsem tudja zökkenőmentesen használni, sőt egyáltalán nem tudja használni?"

    Pont az ilyen megfogalmazások miatt kaptál keményebb leszólásokat. Mert (1) van egy nem szokásos probléma, amivel küzdesz, erre (2) mi a következő félmondat: semmi sem működik... Ezt azért a hozzáértőknek elég nehéz tolerálni. ;)

  • balazsandras

    újonc

    válasz tordaitibi #10 üzenetére

    szerintem ügyes összefoglalás, tényszerű
    A cikk céljából nem éreztem, hogy ettől a Windows 10 annyira jó lenne. csupán néhány szempont alapján végzett egy összehasonlítást. Nyilván fordítva is meg kell csinálni.
    20 év It után:

    - linux kiváló tud lenni szűk hardver támogatással célterületekre(egyszerűbb office, vagy szerver terület) ingyen(de már néha ez is fizetős lásd RH)
    - alma kiváló tud lenni adott hardvertámogatással korlátozott célterületre igen drágáért
    - zöld ember - nagyközönségnek occón valamit. jó hardverrel és jó softwarrel jól fut
    win - nagyközönségnek és szervereknek nem olcsón, de azért válts ki egy AD-s Exchange-t vagy SCOM-ot linuxxal....

    mr.T

  • buherton

    őstag

    válasz tordaitibi #227 üzenetére

    A csomagkezelést terminálból csináltad? Ha hiba is van, akkor kiírja hogy mi volt az és könnyen lehet, hogy megoldást is ad.

    Véleményem szerin azért nem írtál cikket az Androidról (mit ad Isten ez is Linux...), mert két nyommással kb minden megoldható, ahogy azt a Windows-on megszokhattad. Az írásod is pontosan is pontosan azt mutatja, hogy nem vagy kész belépni ebbe a világba. A Rejtő Vanek úrját is hiába küldték a katonaságba, ő akkoris civil maradt.

    Nem értem mi ez a terminál ellenesség a részedről. A windows után nagyon nehezen álltam át a terminálos felületre, mert én is elavultnak éreztem, de aztán rájöttem, hogy az IT világ legjobb dolga a C kitalálása után. Borzasztó hatékony, scriptelhető, visszakereshető, egyszerűen forwardolható SSH-n, stb. Azóta csak és kizárólag terminált használok Linuxon, legyen az otthoni szerver, munkahelyi szerver (C/C++ fejlesztés) és a munkahelyi fejlesztendő eszköz. Részemről teljesen értelmetlenné vált a GUI a kliens gépet leszámítva, de az meg Windows az irodai környezet miatt :( . Mondjuk, ha az is Linux lenn, akkor egyedül azon lenne GUI.

    Egyébiránt az sem szabad elfelejteni, hogy a Linuxon kb. mindent szabad csinálni és emiatt rengeteg a beállítási lehetőség és ezzel együtt a buktató is. Az Androidon kb semmit nem tudsz csinálni, pont úgy ahogy Windowson.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #227 üzenetére

    "9 év alatt nem találkoztam olyan .apk fájllal amit 3 bökéssel ne tudtam volna telepíteni és használni. Linux alatt lásd a témaindító cikkem ezzel foglalkozó sorait."
    Go to Apkpure, leszedsz valamit, vagy felmegy, vagy nem. Nyilván a legcsillivillibb új droidra igen, de ha nem arra kell...

    "Nekem meg nem, ha kívánod videóval illusztrálom ahogyan beleszakad egy helyi .deb fájl telepítésébe."
    Tényleg, ha valamit nem úgy telepítesz, ahogy kéne, akkor nem megy... De ez sem Linux specifikus. Ha esetleg megnéznéd, mire való az a .deb, vagy a függőségeivel együtt akarnád feltenni, stb. Meg azért ez megint nem Linux error : a csomag készítőjének felelőssége, hogy ha odaírja valamire, hogy arra jó, akkor az arra legyen jó.
    Ettől még a dpkg alkalmas helyi .deb-ek telepítésére, csak neked nem ment fel egy .deb, tehát szar :D Nekem már nem egyszer működött.
    S van a "szoftver telepítése" menüpont (gdebi) , amivel eddig nekem kb. minden felment, ami külön deb-ben volt.

    "Érdekes, a 9 éve először, és azóta is napi szinten használt okostelefonokról vajon miért nem írtam egy ilyen cikket...?"
    Mert azt láttad először, és azt szoktad meg. Fogj egy ifont, lehet azt is leszarozod.

    "Nem rakattam fel Linuxot, én raktam fel az eddigi 10-en x disztrót és nem vagyok Wines beállítottságú, épp azért" szidod az alternatívát :D Menj Mac-re, azt állítólag egyszerű használni. (Bár az is Unix gyökerű :D )

    @bambano : Na ezt nem tudtam. Illetve a HP még a Süsüvel van összebútorozva.

    @Buherton : "A csomagkezelést terminálból csináltad? Ha hiba is van, akkor kiírja hogy mi volt az és könnyen lehet, hogy megoldást is ad."
    Azt el kell olvasni :D Mint megtudtuk, ha valamivel foglalkozni kell, az már szar. Windowson meg nincsenek hibák.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz tordaitibi #230 üzenetére

    Lol. Nem akartam hozzászólni ehhez a témához, de ez a hsz-ed már sok volt.
    hcl fórumtárs azért nem az az agresszív fajta, és azért elég sok érdekes és hasznos írást tett már itt közzé, ellentétben egyesekkel.

    Ebből az egész írásodból sugárzik az arrogancia, meg úgy általában az összes hasonló írásból, ami a linux hibáit fejtegeti, ellenben a ms windóz hibáiról mély hallgatás van.

    Nekem személy szerint nincs gondom azzal, hogy a többség szerint szaralinux, de amikor ennek árnyékában a corporate cuccok istenítése zajlik mint amit elkövetett itt egy-két user, az eléggé álhír terjesztés kategória, tekintve hogy összexarná magát a világ ha az openszósz cuccok megszűnnének és mindenért is fizetni kéne. Mert amúgy érezni, hogy valahol ez a cél.

    A nagy és laikus linuxhater vonalnak (mint amilyen ebben a topikban is látható) egyébként általában az a magyarázata, hogy elég nagy a butthurt amiért a linux nem úgy működik ahogy a dóz, de azért derogál annak kezelését megtanulni.

    Nyilvánvalóan nincs tökéletes OS, mert vannak a corporate cuccok között egyértelműen sokkal jobb, fizetős megoldások, még ha az enterprise vonalról is beszélünk. De akkor tessék lerakni az asztalra a vaskos pénzkötegeket a supporthoz, és nem az ingyenes alternatívákról dezinfomációkat terjeszteni, meg az openszósz cuccokat író és karbantartó csoportokat ócsárolni.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • cami][us

    senior tag

    válasz tordaitibi #335 üzenetére

    Megint lehúztad a Linuxot. ;]

    Véleményes, de én már kinőttem a térítést.

    Egy BSD-Linux flame azért felhergelne, mivel ott már nem azon menne a siránkozás, hogy nincs next-next finish telepítő, x programhoz. :P :U

    [ Szerkesztve ]

  • Syl

    nagyúr

    válasz tordaitibi #335 üzenetére

    > a MacOs, az Ios, az Android az Linux alapú, igen, tudom.

    Sem a macOS, sem az iOS nem Linux alapú :N Anno réges-régen BSD-ből készült a NextStep, majd abból a macOS (akkor még OSX néven), később pedig az egyszerűsített változata lett az iOS.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tordaitibi #335 üzenetére

    Szerintem az Android az pont úgy Android, ahogy a Linux Linux. Ha azt mondanám, hogy a legutóbb vett telóról a használója leügyeskedte az OS-t, tudnál-e nekem 100eft-ért gyorsan hozni rá és felrakni egy Android-ot, akkor már hoznád is? :N Hát persze, hogy nem, hanem pontosítanál, hogy a sokezerből melyikre gondoltam én idióta tudatlan marha.

    Megértem én a frusztráltságod, de az a baj, hogy leírsz baromságokat és ha rávilágítanak eme tényre, Te akkor is foggal-körömmel bizonygatod, hogy de az pedig úgy van.

    Hogy a népek 90%-a az én utamon jár és így gondolkodik az biztos.

    Szerintem nem, mert aki kipróbálja és ennyire nem tudja használni, az visszatér Windowsra. Illetve ez sem igaz, mivel Te úgy nem tudod használni, hogy mégis használod, erre mondom én, hogy ez így értelmetlen. Vagy tudja valaki használni vagy nem. Ahogyan azt már leírták itt is, olyan szinten szeretnél változtatásokat eszközölni a rendszeren, amilyen szinthez 5000x akkora hozzáértés szükséges, mint amivel jelenleg rendelkezel.

    A legdöbbenetesebb, hogy nem annak örülsz, hogy ezer dolgot sikeresen megoldasz, hanem amiatt nyekeregsz, amit nem tudsz megoldani. Visszaemlékezve arra a 160 hsz-re, amennyi választ kaptál, határozottan ez jön le konklúzióként. Néhány dologban még én is tudtam segíteni, pedig nem használok Archklónokat, de csak azt szajkózod a Manjaro topikban is, hogy én mindenhonnan elűzlek. Erre mondanám én, hogy ide nem is biztos, hogy Linuxos segítség kéne..... :N (de nem mondom, mert az már....)

    Végkövetkeztetésem annyi, hogy hatalmas baromság azt megállapítani, hogy a desktop Linuxokat nem tudja egy átlag home user használni, ha ugyanúgy felrakja valaki a gépünkre, mint anno a Windowst. Ha valakinek nem tetszik akármelyik Linux, ne használja, főleg ha annyire tetszik neki a Windows.

    Ha otthon van olyan kaja is, amit szeretsz, inkább azt fogod enni, amit nem szeretsz, csak azért, hogy újra elmondhasd, mennyire ehetetlen? Gyanítom, hogy Te így teszel! Gratulálok! :DD

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #335 üzenetére

    "a MacOs, az Ios, az Android az Linux alapú, igen, tudom.": nem, nem tudod. a macos-ben és az ios-ban legbelül mindig is bsd kernel volt, a FreeBSD kernel üzleti támogatású verziója, a BSDi. Amióta ezt a céget megvette az apple, azóta rendes freebsd kernel van bennük.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tordaitibi #377 üzenetére

    Most sincs debian alatt megosztásom pedig kéne.

    Most fakadtam sírva! :O Nem boldogulsz a kifejezetten kezdő disztrókkal, erre felraksz Debiant. :DD Inkább nem is írok erre semmit.....viszont a blog címe lehetne inkább a Vadász és a medve újra találkozott az erdőben.

    Ha ezzel sem megy, mi fog jönni, Gentoo? :Y

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #377 üzenetére

    "2017-es az írás ha jól értelmeztem.": az utolsó update lehet 2017-es...
    "A maradék 1% az pont az én meglátásomat írja le.": ez annyit tesz, hogy egyszerre egyformán tévedtek.
    "Nálam igen, Linux alatt sok nyomtató szolgáltatás hiányzik papír, patron töltöttsége": gondolom nagyvállalat vagy otthon, sok folyosón kell végigmenned, mire meglátod a nyomtatót, benne a papírtálca telítettségét... miért nem küldöd az inasod?

    "A szkennerek és (web-) kamerák egyes modelljei nem támogatottak": ez igaz. kinek a hibája? ugye, ha windowson nem az ms hibája, ha valamihez nincs rendes driver, akkor linuxon se?

    "konfig fájlok macerálása és megfelelő helyekre tétele": mi az, hogy konfigok megfelelő helyre tétele? összebarmolod a csomagkezelőd által felrakott dolgokat? mert ha te bármit is máshova tettél, mint a disztród, akkor ezért megy nálad minden rosszul. ez kb. az a szint, mintha letudtad volna a napodat a medvével, és utána még időpontot is kértél volna másnapra...

    "Avermedia tuneremet több hét netes kutakodás után": nekem volt többféle tunerem, pci-os, hardver tömörítős, usb-s, mindenféle, bedugtam, ment.

    "Ezt én a csökött agyammal úgy értelmezem hogy nincs egységes mappaszerkezet": úgy értelmezed, ahogy akarod, de a valóság ezzel szemben az, hogy VAN.

    "miért is nem hajlandó működni, mert amelyik mappába települt abba nincs joga írni": tehát megint találtál valami kacifántot, esetleg a sudo használatát sem érted, azért futottál bele ilyenbe? csak mert abevjava-t dögivel használnak linuxon, és jobban megy, mint windowson.

    csomagkezelő: van kettő, ami elterjedt, a többivel nem kell foglalkozni. most arról ne beszéljünk, hogy a deb mennyivel jobb és korszerűbb, mint a windows csomagkezelője. kb. mintha egy velorexet hasonlítanál egy chironhoz.

    "Distros tárolói nem állnak rendelkezésre minden nyílt forráskódú szoftvert": a debianod például pont megad mindent, csak a source-t kell beállítani az apt-hoz. mondjuk telepítés után gyárilag benne szokta hagyni, de nyilván kigyalultad, mint mindent, amit jól csinált a telepítő.

    "Akkor én peches vagyok.": az vagy. meg ügybuzgó. rossz párosítás :P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Dave™

    nagyúr

    válasz tordaitibi #385 üzenetére

    Archot azok szoktak használni, akiknek nem okoz gondot ha egy frissítésnél valami balul sül el, mert megoldják. Átlag usereknek ott van a pl. a Manjaro, amivel szintén próbálkoztál. Nyitottság és tanulni akarás nélkül nem fog menni, ahogyan sok minden más sem az életben. Mondom ezt szintén lelkes amatőrként.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tordaitibi #385 üzenetére

    Arch? Én Manjarora emlékeztem. Egyébként szerintem a két csomagkezelés és eltérő frissítési módszert használó disztrócsoport között ugrabugrálni nem biztos, hogy bölcs dolog mindaddig, míg egyiket nem ismered annyira, hogy könnyen elboldogulj vele. Mondjuk ha kapsz egy fekete képernyőt, konzollal el tudj navigálni és ne csak a fejedet vakard.

    No de én magyarázok itt neked, mikor én még neki se mertem futni az Archnak. (már ha ugyanarra gondolunk)

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #388 üzenetére

    te leírtad, hogy milyen nyomtató? nem.
    sok nyomtató, az ilyen hibajelentésektől hisztit szoktam kapni, kb. mint a "nem megy az internet" mondja olyan ember, akinek értenie kellene hozzá.

    megnéztem a kedvedért, a provisioning rendszerem 700 ezer oldalt nyomtatott, mióta használjuk, és mindet jól. pedig én adok az arcába rendesen.

    tehát nem tudom, hogy miért nyomtat ferdén a nyomtatód, de ha valaki ennyi esetben okozott hibát, mint amit te elmondtál magadról, nem nagy bátorság azt gondolni, hogy ezt is te okoztad.

    szerk: még annyit: nekem eddig kizárólag olyan esetekben makkant meg a frissítés, amikor Leonard barátunk kavarta.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tordaitibi #389 üzenetére

    Debiant ajánlották.

    Jól tették, csak későn. Ezzel kellett volna kezdened, akkor vagy tudnád használni a Linuxot vagy rég hagytad volna a fenébe.

    Még egy óvatos kérdés, Manjaro-t használtál 16 hónapig vagy Arch-ot? Nem kevered kicsit a kettőt? Tényleg nem piszkálni akarlak, de időnként benézek ezekbe a topikokba is és Arch topikban sose láttalak, Manjaro topikban meg bőségesen írogatsz 2018 év vége óta egészen most márciusig. Nem néznél utána melyiket használtad? ;)

    Ez párszor megtörtént.
    ctrl+F3 mindig kivisz konzolra

    Ez nem teljesen ugyanaz. :N Ha Te nyomogatod magadnak elő a konzolt, az nem ugyanaz, mint ha a rendszer unja meg a képedet, de végül is a telefonos segítség része gyakorlatilag közel ugyanaz. Igaz ez csak a telefon készségszintű használatát jelzi, nem a Linuxét.

    [ Szerkesztve ]

  • Dave™

    nagyúr

    válasz tordaitibi #392 üzenetére

    Mondjuk a Samsung nyomtató Windows 10 alól sem egyszerű, amióta visszavonta az MS a driverek hitelesítését a (talán a HP felvásárlás miatt?) és nem lehet csak úgy simán telepíteni. HP és Canon nyomtatókat próbáltam, tintasugaras meg lézer vegyesen, mind ment hibátlanul, elsőre. A hálózati scannerekkel nem vagyok jóban, de ez biztosan az én hozzá nem értésem is.

    szerk: A Manjaro annyira Arc, amennyire az Ubuntu Debian. Szinte semennyire, csak arra épül. Archot már telepíteni sem tudnál tutorial nélkül, az gyorsan elvette volna a kedved.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #392 üzenetére

    így lenne ötösöm a lottón, amikor fogadtam, hogy valami córesz nyomtatót vettél... tehát vettél egy hivatalosan windows only abszolút spúr gdi nyomtatót, és probléma, hogy nem megy linux alatt?
    hát így jártál.

    rakjál fel egy újabb ghostscriptet és az összes gs fontot.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Dave™

    nagyúr

    válasz tordaitibi #395 üzenetére

    Felesleges odaírni hogy Arch alapú, mert kb. mindenki tudja akit érdekel/érint hogy a Manjaro alapja az Arch. A lényeg, hogy nagyon más a kettő célközönsége, emiatt borzasztó megtévesztő összemosni őket. A nyomtatónál pedig Windows alatt is van gond bőven a Samukkal, de könnyen találni egyéb olyan hardvert is, ami nem, vagy nem jól fog menni Windows 10 alatt, legyen az webkamera, scanner, vagy hangkártya. HP és Canon nyomtatókkal nem nagyon szokott gond lenni Linux alatt.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #399 üzenetére

    nekem volt egy hp3055-ös nyomtatóm, hálózati kártyával, gyárilag postscript és pcl5/6 driverrel. mindent ki lehetett rajta nyomtatni.
    a mechanikája elfogyott, és mivel a cégben több kyocera nyomtató is van, egy akciós kyocerát vettem helyette. van benne postscript és pcl5/6 emuláció. mindent ki lehet rajta nyomtatni driver nélkül.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tordaitibi #401 üzenetére

    Akkor a Manjaro az egy konyhakész (felhasználókészre szoftverezett) Arch gyakorlatilag?

    Abszolút, sőt a Manjaro a legkonyhakészebb a klónok közül. ;)

    "felhasználókészre szoftverezett" - ez ugye megdőlni látszik, mivel Te is felhasználó vagy.

    Nézz bele ebbe a YT videóba a 4:05-től, bele is pörgethetsz utána. Ez fejből nem megy elsőre senkinek. Ne is próbáld.

    Érdekes, a másik "rávezetés" működik..? Talán nem süt belőle a cinizmus, azért.

    Aham, csak ez lehet! :R

    Egyébként mi a baj az építőjellegű cinizmussal? :N

    Ha ezt egy másik gépen megnyitod, szépen végig tudsz menni a telepítésen egyébként.

    [ Szerkesztve ]

  • PELLE

    tag

    válasz tordaitibi #401 üzenetére

    Van itt pár videó magyar nyelven, válogathatsz. Telepítések, miegyéb. A #8, a hogyan kérdezz, mert az is nagyon fontos. A hogyan kérdezzünk okosan, egy másik szöveges változata, ami nagyon keményen fogalmaz, de elolvasni azért el lehet.
    Videó(k) -> Linux Mind-től
    https://www.youtube.com/channel/UCiZKOL9u29USCXjOkH2Psrw/videos
    ----------------------------------------------------------
    Magyar Linux Videók
    [link]
    ----------------------------------------------------------

    Hogyan kérdezzünk okosan?
    https://hu.blackpanther.hu/tudasbazis/hogy-kerdezzunk-okosan/

    [ Szerkesztve ]

  • válasz tordaitibi #1 üzenetére

    Még csak az elejét olvastam el az írásodnak de sajnos nem tudok azonosulni vele.

    Miért baj az, hogy sok féle linux van?
    A változatosság gyönyörködtet és így sokkal jobban ki tudod (tudnád) választani mire van szükséged.

    "Az biztos hogy a Linux az első Google keresésnél elvérzik egy átlagembernek."
    Annak az átlagembernek igen aki egyáltalán nem hajlandó semminek utána olvasni csak nézi a disztrók neveit és ettől megzavarodik. Az ilyen embernek viszont az lenne a kérdésem, hogy milyen indíttatásból, mi miatt akar egyáltalán linuxot? Neki a windows való! rákeres letölti felrakja, örül és nem zavarja meg a sokaság...

    "Már most elmondom, anti -terminálos, -terminál emulátoros, -parancsoros és -PowerShelles alkat vagyok. "
    Akkor elmondom neked, hogy a mai kimondottan kezdő felhasználóknak írt linux rendszereket hónapokig használhatod úgy, hogy a terminálra rá sem nézel. Persze ha speciális igényeid vannak a rendszerrel kapcsolatban akkor a rendszer elvár tőled némi rugalmasságot ez tény.

    idáig jutottam...

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tordaitibi #415 üzenetére

    Már bocsi, de Debiant használsz nem? Köztudott, hogy az a függőségek leghisztisebb királynője. Nem bántani akarlak, de ha nem tudod kezelni a Debian hisztis függőséggel kapcsolatos nyekergéseit, attól még nem a Debian meg a Linux lesz a hibás. Használj abszolút kezdőknek való disztrót és kezdd el az elején, mert ez így siralmas. Felraksz egy nem kezdő disztrót és nem tudod használni! Honnan is tudnád, amikor még a legkezdőbarátabb Linux Mint-et sem tudtad?

    Lassan tényleg unalmas a folytonos nyekergésed. Debianhoz tanulnod kell, sokat, qrva sokat. Ha az alapokat kihagyod, akkor viszont semmi értelme itt aszkétikáznod.

    Rakj már fel egy nyamvadt Winx-et aztán felejtsd el a Linuxot!

  • válasz tordaitibi #415 üzenetére

    Tényleg nem akarlak megbántani de mint írod, ha problémád adódik akkor netes oldalakról pötyögsz be dolgokat. Ennek mi értelme? Mi a fittyfenének használsz debiant? Olvastam, hogy használtál Mint-et is és azzal is gondjaid voltak. gondolod akkor a debiannal nem lesz???? :F
    Ez olyan mint ha azt mondaná valaki, hogy "nem megy az angol nyelv, na akkor belevágunk a Kínaiba".....

    Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #415 üzenetére

    tényleg úgy akartál samba megosztást csinálni, hogy nem volt fent a samba? rotfl. azé' jó, hogy autóversenyre nem jelentkezel jogsi és autó nélkül...

    először is hozd rendbe a /etc/apt/sources.list fájlodat.
    másodszor futtass:
    1. apt-get update
    2. apt-get -f install

    parancsokat. és azt a szájbavert tetves sudo-t felejtsd már el egy életre.
    ha rendszergazda dolgot akarsz csinálni, akkor indíts el egy rendes, root login shell-es terminált. elvileg előfordulhat, hogy a szívásaid egy részét a sudo okozza.

    szerintem csináld azt, hogy legyalulod nullára a debiant a diszkedről, minden szemetet és elbarmolást. rakd fel nulláról, újra, és amikor ROOT JELSZÓT KÉR, ADJ NEKI!

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • #64791808

    törölt tag

    válasz tordaitibi #446 üzenetére

    Szo szerint, ahogy leirtad. Ha csak ezt akarod kihallani az egeszbol, akkor tedd ezt.

    Most akkor egy epito jellegu kritika: tegyel fel egy Win10-et. Allom a licenszet.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz tordaitibi #446 üzenetére

    Az eddigiek és a most leírtak alapján is azt lehet mondani, hogy az alapvető dolgokkal, fogalmakkal nem vagy tisztában és ez a problémáid gyökere.

    Például emlegeted a gyári csomagtelepítőket, míg itt mindenki az alap csomagkezelésről ír és nem az ilyen olyan GUI-s csomagkezelőről. Amit a Debian függőség kezeléséről írtam, az akkor jellemző, ha nem verzióazonos csomagokat akar valaki felrakni ill külső forrásból telepít. A tűrolókban megvan minden, ami kell a működéshez, aki ennél is többet akar, annak ismernie kell az apt csomagkezelést. Ez ennyire egyszerű. ;)

    A debian ezzel foglalkozó oldalán leírtakat követve, a samba telepítése az első parancsnál lukra futott

    Mint többször szóba került, a Te skilledhez még nem a Debian való. Mégis azt használod. Ez a Linux hibája lenne vagy a Te hülyeséged?

    Csak halkan jegyzem meg, hogy az utóbbi hónapokban jó pár ember váltott desktop Linuxra és kérdeztek, válaszokat kaptak és roppant vígan használják azóta is a Linuxos gépeiket. Egyik fórumtárs összehalászott alkatrészekből rakott össze gépet és alsótagozatos gyerekei olyan vígan használják Linux-szal, hogy csak na!

    Szóval konklúziót levontad, nem vitatkozom veled, igazad van! :K

    Ahelyett, hogy ezen pörögsz évekig, rakj fel egy neked való oprendszert végre.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz tordaitibi #446 üzenetére

    Te mindent megpróbáltál és mindent megtettél, mégis gonosz módon cserben hagytak. Mekkora egy aljanép a linuxos közösség. :(

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #446 üzenetére

    a problémáid megoldásának az első lépése, hogy először egy gyártó által leírt, jól meghatározott állapotba kellene hozni a rendszeredet. ez lehet:
    1. szakértő által rendberakott jelenlegi debian
    2. általad rendberakott jelenlegi debian
    3. nulláról friss telepített debian
    4. windows 10.

    miután azt senki nem hiszi már el rólad, hogy a 2.-t meg tudod csinálni, az első pont pedig túl sok segítséget igényelne másoktól, így marad a 3. vagy a 4.

    ha van egy definit rendszered, akkor lehet elkezdeni a le nem fedett szolgáltatások telepítésére.

    szerintem 4.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #495 üzenetére

    e"Mindegy mert már nem is keresem a megoldást, ez a teljesen hihetetlen kategória, olyan számítástechnikai eset amire sosem lesz egzakt magyarázat."
    Szerintem is.
    Nálam nincs nagy diverzitás, Ubuntu pár gépen, Debian kettőn (egy parancssoros szervernek, egy használós XFCE-vel), van egy Fedora asszonynak tesztelésre, ennyi. (Meg volt teszten XEN kerneles Debian is.) De különösebb hibákat egy sem csinált. Pláne nem az elmúlt tizenévben, amióta Linux van itt mindenen.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • válasz tordaitibi #500 üzenetére

    Örülök, hogy sikerült megoldást találni és használni Linuxot is!
    Ahogy olvasom, nem is volt egyszerű, így GRAT! :C

    Swap: Ne hari, de mindegy, hogy dinamikus, vagy fix méretű, mivel a Win véletlen szerűen írja a meghajtókat.
    Ráadásul ezzel azért nem kísérleteztem eleget, mivel egy Xp frissítés elbaszta ezt a lehetőséget, (sajnos közben hibát is javított, muszáj volt feltenni...) és meglehetősen sok program (Eleinte csak játékok) kezdtek panaszkodni a fix méretű SWAP-re...
    Plusz probléma, hogy a fix méretet akkor is folyamatosan olvassa-írja, amikor nem kell ennyi...
    ..ez sokszor lassíthat.
    Amennyiben túl kicsi, néhány programnak nem elég.
    Amennyiben túl nagy, lassít...

    Ügyfelek esetében sohasem tudod, mikor mi jön...
    ..lehetetlenség belőni jól!
    Magadnak lehetséges, hogy farigcsálod és átállítod, amikor más kell, de az ügyfélhez ilyen miatt kimenni: szakmaiatlan, égő, stb. GÁZ. ;)

    Oda univerzális megoldás kell!

    + indok, amivel az ilyen internetes eszmecserékben a legtöbben nem számolnak:
    Rengeteg beállítást eszközöltem egy "szűz" win telepítése után, sok-sok Reg kódot adtam hozzá, stb! (Több 100 spéci tuning és beállítás gyűlt össze az évek alatt!!!)
    Lehetséges, hogy a Te telepítéseden, a Te beállításaiddal az úgy működik, azonban másén, más beállításokkal nem! ;)
    Ez egy alapvető hibafaktor a kommunikációban, a legtöbbször elfelejtik, hogy az ilyesmi komplex rendszert alkot! (?ár abban az esetben, ha elpiszkálod a "szűz" rendszert!)

    Olvasol valahol egy Tuning-Beállítási tippet. Ezel legtöbbször "szűz" rendszernél vannak beállítva, tök jók...
    ..aztán Nálad valamiért semmi nem úgy akar beválni, mint a cikkben!
    Nyilván kimaradt, hogy Nálad nem "gyári" szabván beállítások vannak, igen sok minden lehet hatással az új beállítások hatékonyságára!

    Több ezer teszt és telepítés van mögöttem... ;)
    Volt olyan nap, hogy a helységben 20-nál több gép volt körbetéve az asztalokon, amin folyamatosan körben jártam...
    ..csak egy ideig, azonos gépek esetében működött, hogy partíció klónozással csináltam gépeket.

    Minden ügyfelemnek (Több 1000 telepítés 2000 óta!) így telepítettem, jelentősen gyorsult minden rendszer...
    Talán az első 2-4 évben nem annyira, amikor a kísérletezgetés ment.
    Ők azonban 6-18 havonta hozták takarítani a gépet, mert ugyan stabil volt, de a win szereti a szemét gyűjtögetést.
    Aztán a későbbiekben már ez sem kellett, meglehetősen jó takarító programok jelentek meg, amik nálam az alapértelmezett telepítés részét képezték.
    Ezután aki nem piszkált bele a gépbe, az 1,5-5 évig nem jött.

    Vagy a rendszer bírta addig, vagy a gép.
    A legtöbben hardver csere miatt jöttek, olyan stabil volt a gépük, addig nem kellett! (Ez azért a Windowsra annyira nem jellemző ám...)
    Különben igazad van, hogy külön HDD-n még gyorsabb, elég sűrűn előfordult olyan gép, amiben alapból több HDD volt.
    Ilyenkor természetesen nem az alap HDD-re került a SWAP. ;)

    Illetve SSD + HDD esetében C és Swap SSD-n, adatok HDD-n.

    Aztán 2014 óta már nem ezzel foglalkozom, de néha betalál 1-1 régi kuncsaft, aki közben barát is lett. Sajnos máshol nem kapják ezt meg, így a Win10FOS-sal is csinálok néha telepítést, mert ugye muszáj... :DDD :DDD :DDD
    Érdekes módon a legtöbb régi telepítő eszközöm és tuning ugyanúgy működik, pedig állítólag a Win10 "újra lett írva"... :N :N :N
    Hát a Fa**t. ;)

    Különben az a Hibrid rendszer igen érdekes lehet, szerintem vagy ide, ha hosszabb, akkor pedig egy külön blog bejegyzésbe (Amit akkor ide is linkelj kérlek!) készíts róla egy leírást!

    KXubuntu: én szívesen olvasnék róla! ,)

    "Az, hogy működik, még nem jelenti azt, hogy hibátlan." - "Azt mondják, hogy elmebajban szenvedek. De én nem szenvedek, ÉLVEZEM minden percét!"

Új hozzászólás Aktív témák