Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Male #10 üzenetére

    Ehhez az is hozzá tartozik, hogy például az SZTE BTK-n lehet úgy angol nyelvtanári diplomát szerezni, hogy nincs szóbeli vizsgája a hallgatónak. :U

    A nyelvvizsga hiányában diplomára várakozókat is meg lehet érteni. Teljesen más az élő nyelv és a nyelvvizsga-centrikus nyelv például a németben. Nagyon kevesen beszélik a Hochdeutsch-ot, ezzel szemben akinek csak egy Rigó utcai nyelvvizsgája van, az Bajorországban, vagy Svábországban jószerével éhen hal. Békéscsabán tettem le "Rigó utcai" nyelvvizsgát, a német felsőfok szóbelin a hanganyagot egy kétkazettás deck-kel és egy arra kötött 20 éves hangszóróval oldották meg a 40 fő vizsgázóra. 3 méterre ültem a hangfaltól, de semmit nem értettem, úgy recsegett-ropogott a "rendszer".
    De kell a reform az oktatásba, ma már nem vált ki egy középfokú nyelvvizsga egy nyelvi érettségit, de legalább az érettségivel nem jár legalább bizonyos eredmény felett a nyelvvizsga. :U
    A másik oldala: amelyik munkahelyemen használni is kellett a nyelvtudást, ott idegen nyelven is volt interjú, a nyelvvizsga megléte csak a beugró volt, de volt, ahol nem is kérték, csak tudjam használni.

    Ez meg olcsóbb már sosem lesz, ahogy a cunamit követő helyreállítás után sem lettek olcsóbbak a merevlemezek.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák