Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    100%-ig egyetértek veled.
    Sikerült olvasni az előző moderálatlan írást is.
    Azért elképesztő, hogy egyes emberek mit meg nem engednek maguknak.
    A legutóbbi bkv-s sztrájkos topicban is meg lett erősítve a ~ 200-250 ezres kereset.
    Egyik rokonom is dolgozott a volánnak, igaz ő távolsági járatokon. Ő itt vidéken 160-180-at keresett, ez kb 5-6 éve volt, legalábbis akkor beszéltünk erről legutóbb. Szóval teljesen reális az összeg fenn pesten.

    Ja és Bkv-s helyijáratos buszozás semmiképpen sem összekeverendő a kamionozással. Főként gamerkiller kollega miatt térek ki erre.
    Teljesen más országokon át vezetni egy kamiont, amikor az ember van, hogy egy hétig sincs otthon. Fürdeni alig-alig van lehetőség, aludni meg csak a hálófülkében... Ráadásul nem veszélytelen az út sem, mert sok parkolóban rablótámadásnak vannak kitéve a kamionosok. Van nekem is 1-2 kamionos ismerősöm, meséltek pár szép storyt.
    Szóval ennek semmi köze a BKV-sokhoz. Azok lenyomják a napi 8-10-12 órát, aztán mennek haza a családhoz. Ágyban alszanak és rendes fürdőben fürdenek naponta.

    Arról nem is beszélve, hogy a buszosok azért (is) váltogatják a járatokat, nehogy beleunjanak 1-1 már hónapok óta vezetett útvonalba.
    Szóval vérlázítónak tartom, hogy egy ilyen munkahelyen, ahol ennyit keresnek ilyen munkával, még fel vannak háborodva a kapott fizetés emelésen!
    Egyszerűen röhej!
    Mondjon már valaki mégegy olyan állást (törvényeset), ahol ilyen minimális végzettséggel kézhez havi 250 ezret lehet keresni??? Mert én nem tudok olyanról.
    Mi kell hozzá? Max egy 8 osztály, meg a jogosítvány. Ennyi.
    Egész nap ülnek a jól fűtött részen, mert a vezetőülés (környezete) mindig jól fűtött, és vezetnek. Persze, tudom én, hogy fárasztó napi 8 órát vezetni, nehogy valaki ezzel jöjjön. (arról nem is beszélve, hogy legtöbbször körönként tartanak 1 cigi vagy/és kávészünetet)
    De próbálnának meg 8-10-12 órában mondjuk betonozni! Kinn a hidegben, vagy épp a dög melegben! Pedig azok az emberek még a felét se keresik meg, és kb ugyan az a végzettség kell hozzá... Szóval aki ilyen munka után még siránkozik mert 'kevés' a havi 200 ezer forint kézhez, azt szépen elküldeném culágernek, vagy ácsnak vagy szinte akármi másnak, aztán majd megtudja, hogy mennyire jódolga is van...
    Röhej... Arról nembeszélve, hogy a magyar átlagemberek többsége egyén kis közép vagy nagyvállalkozásoknál dolgozik. Na ott próbáljon meg bárki sztrájkolni! Már a gyanú hallatán úgy bassznák ki másnap (akármilyen indokkal), hogy a lába nem éri a földet!
    És ezek meg itt nyomják a hepajt a havi 200 ezres keresettel, ami ha jóltudom durván a magyar átlak duplája!
    Szóval igenis teljesen jogos a felháborodás a sztrájk ellen!

  • Dany007

    veterán

    válasz concret_hp #3 üzenetére

    Én nem bruttó értékről beszéltem, hanem a kézhez kapott, adó és járulékmentes fizetésről. :) Anno nagybátyám mikor buszozott, ő azt a 160-180 ezret készhez kapta, nem a bruttója volt annyi. Vidéken.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz mephi666 #13 üzenetére

    Áh, a tömegközlekedést nemigazán lehet kihagyni.
    Ilyen időben akinek 5-6, pesten 10-20-30km-t kell utaznia a melóhelyig nemhinném, hogy biciklire ülne. Én legalábbis biztos nem :)
    Kurvajó dolguk van ott a Bkv-nál és szépen ki is használják a helyzetüket.
    Mint mondtam, én nem bruttó összegekről beszéltem, és a felhozott példám egy vidéki, falujáró buszsofőr fizetése volt. Gondolom Pesten jobban megfizetik. Szóval ha a 250-hez nem is, de a nettó 200-as keresetet még mindig valóságosnak látom, hogy ezek annyit simán megkeresnek.

    Ilyenkor szépen azt kell csinálni, amit minden főnökség tesz. Sztrájk után az összeset kirúgni. Ennyi. Elbocsájtásra mindig lehet indokot találni. Ez nem is kérdés. A munkanélküliség pedig akkora, hogy szerintem legalább 4 ember jutna minden kirúgott Bkv-s helyére. Olyan emberek, akik megbecsülnék azt a havi ~ 200 kp-t.

    Ha az ápolók sztrájkolnának az megint más téma lenne. Van pár ápolócsajszi ismerősöm, 85-90-et kapnak kézhez. Aztán el lehet gondolkozni melyik terület érné meg a nagyobb fizetést?
    Az én fizetésem az elmúlt 4 évben nettó 80 ezerről 85 ezerre nőt... :U

    Amúgy kíváncsi vagyok mikor jön ide egy BKV párti, mert alig várom a választ arra a kérdésre, hogy melyik munkaterület az, ahol ilyen minimális végzettséggel ennyit fizetnek...

  • Dany007

    veterán

    válasz Lenry #17 üzenetére

    Később javítottam, hogy a 250k kézhez lehet kicsit sok, inkább 200.
    Ami biztos, azt későbbiekben leírtam, saját rokoni tapasztalat alapján, de az is jóval több, mint 80-110.
    Hja, és hozzá kell vennünk a BKV-sok éves nettó 500 ezres plusz juttatását. Ha leosszuk akkor az havi ~ 42.000 forint még pluszban.
    Tehát ha bruttó 250-et veszünk, akkor hmm az mennyi lehet... 140? talán.. + a havi 42 egyéb juttatás akkor az ~180 meg is van... szép... nesze nekem kellett az informatikai suli? Meg az építész technikusi? Inkább szereztem volna + 1 jogosítványt... :U

  • Dany007

    veterán

    válasz Lenry #22 üzenetére

    "ha "kicsiben" meg lehet ezt valósítani, akkor egy tízszer akkora városban, Istentudja mennyivel több pénzből miért nem?"

    Na vajon mért?: ) Mert Pesten sokkal nagyobb pénzekről van szó, egy sokkal nagyobb vezetői körről. Ergo sokkal könnyebb lenyúlni elrakni a pénzeket, mint vidéken, és sokkal kevésbé feltűnő ha 1-1 ember szarik az egészre. Sokkal többen vannak és sokkal több pénzt lopnak. És mivel az egész egy hatalmas cég / vállalkozás akármi, így mindez kevésbé feltűnő. Persze néha kibújik a szög a zsákból, és akkor van pár letartóztatás, meg ejnye-bejnye, aztán minden megy tovább.
    Btw, én azt hittem azért, hogy a múltkori 'hideg' miatti leállás már eléggé kiveri a biztosítékot, hozzátéve a milliós fiktív szerződésekhez, meg lenyúlásokhoz és talán lesz valami érdemi lépés, de nem. Szóval ezek után szinte bármi meg lehet csinálni. 1-2 ember talán le is csuknak, csak arra kell figyelni ne legyél az az 1-2 között... =/

    Amúgy nálunk itt Veszprémben vagy 10 éve kezdték lecserélni a buszokat egy újabb Neoplán típusúra. Na persze nem erre. Ez is neoplán... Hanem inkább ilyenekre.
    Ahhoz képest, hogy az egész folyamat >10 éve történt alig látni 4-5 darabot. A legtöbb járat még ma is a jó régi ikarusz buszokat jelenti. Persze párat lefestettek kékre, és ráírták, hogy együtt a kultúrállt közlekedésért... :U
    Ja, hát a festés helyett inkább a fűtést csinálnák meg. Mert ilyenkor reggel melóba menet az ember felszáll, és kb 10-15 percet vacog, mire a vacogástól bemelegszik egy kicsit.

    Szal az új buszaink, amikről képet is linkeltem, Lengyelországban leselejtezett buszok felújítva. Ezek nálunk az 'újbuszok'. Alacsony padlós ez is. A szigetelése már jobb. Télen melegebb. Viszont kb fele annyi hely van rajta mint egy ikaruszon. Az ülések se kényelmesebbek. És nincs rajta ablak. Jóformán egyetlen egy nyitható ablak sincsen. Nyáron kibírhatatlan. Kis mini félig nyíló ablakok vannak fent, meg a tetőablak, ami csak akkor ér valamit ha / gyorsan megy a busz / vagy és pont a levegő útjában állsz. Mindez vegyítve a kevés helyből adódó tömeggel és kész is a hőguta. Volt már olyan, hogy 2 megálló után inkább leszálltam, mert már nem lehetett bírni... Szal ennyit erről.
    Nálunk nem túl jó a helyzet. Nem tudok mire büszke lenni :)

  • Dany007

    veterán

    válasz MaciG #25 üzenetére

    Végre :) A másik oldal is képviselteti magát v.milyen szinten.
    Egy ápolónőn, vagy orvoson mennyi felelősség van?

    Btw, azt senki nem vitatja, hogy nem nehéz munka. Erről szó se volt. De akkor az _ágaskodó_ buszsofőr menjen el egy-két hónapig mondjuk betonozni ki az 5-7 fokba, vagy épp a 35-40 fokba! Havi nettó 90-100 ezer forintért. Na aztán térjünk vissza arra, hogy mi a kemény munka, meg mi nem.

  • Dany007

    veterán

    válasz MaciG #28 üzenetére

    Nem, nem is a felelősségen volt a hangsúly.
    Az ápolókon és az orvosokon sokkal nagyobb a felelősség.
    Amúgy a felelősség miért olyan sláger? Ki az, akin nincs felelősség egy munkahelyen?
    Meg miért olyan hűde nagy felelősség buszt vezetni? Mert utazik rajta 50-100 ember akiket nem kéne összetörni? Ez igaz. De olyan nagy dolog vezetni komolyabb baleset mentesen?
    Még csak sebességről sem beszélhetünk, mert a buszok nagyrésze a 60-70km/h-t alig üti meg. Belvárosban meg még annyit se. Pesten ráadásul egymást érik a lámpák sorra, tehát még lehetőség sincs olyan nagyon komoly balesetet csinálni.
    De most komolyan, egy buszsofőrnek, akinek az a munkája, nem pályakezdő, letette a megfelelő vizsgát, tényleg olyan baromi nagy dolog elvezetni egy buszt ~ 50km/h- val úgy, hogy ne törje össze (meg az utasokat se)?

    A másik kérdésem, amit már az elején is feltettem, hogy van még egy olyan állás, ahol ennyi pénzt lehet keresni (mint Pesten) olyan végzettséggel ami egy buszvezetéshez kell (most a jogosítványt leszámítva, mert az egyértelmű, az azon kívüli szükséges(!) végzettségre gondoltam)?

    (betonozás helyett mondhattam volna szinte bármit. Bármit ami fizikai munka, vagy legyen szellemi munka... ahol nem csak ülni kell egész nap. Lehet az szerkezet lakatos, ács, tetőfedő, hegesztő, stb... A betonozás azért jó példa, mert elég kemény fizikai munkáról van szó, és eléggé rendesen alul van fizetve, már ha egyáltalán kifizetik, a mai építőipar nem erről híres...)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz MaciG #34 üzenetére

    Tudom mire gondolsz :)
    Nálunk ezt rendszeresen csinálják. Sokszor még ülve is kapaszkodni kell, nehogy kiessen az ember az ülésből 1-1 kanyar közben. Van egy 40-50 körül sofőr, neki mániája, hogy az öreglányok előtt úgy vagizik, hogy eszeveszettül vezeti a buszt...
    Szal jah. Oda kéne figyelni, mégse sokan teszik.

    Amúgy ha hiszed ha nem :) Mostanában nekem is megfordult a fejemben a dolog. De tényleg... Itt a környéken ráadásul nem is olyan vészes a forgalom. Mit nekem informatika, meg grafika, meg nyomda :) Ha elmennék sofőrnek ~ dupla ennyit keresnék. És bejelentve.
    Szal komolyan megfordult a fejemben.

  • Dany007

    veterán

    válasz MaciG #45 üzenetére

    Igen igen, igyekeztem kihangsúlyozni, hogy a BKV-ról beszélek. És többször kiemeltem a Pestet, hogy Pesten így meg úgy :)
    Szóval sorry ha félreérthető voltam. Nem általánosítottam. Egyszer írtam le egy rokon fizetését aki vidéki.

  • Dany007

    veterán

    válasz KRS_91 #77 üzenetére

    Nem, itt még csak nem is arról van szó, hogy 'tanulatlan balfaszok' lennének.
    Csupán annyi, hogy ahhoz a munkakörhöz messze nem kell olyan szintű végzettség, mint egy orvosnak, vagy tanárnak vagy akárkinek, és mégis több pénzt keresnek.
    De még ezzel se lenne gond.
    De nekik nem elég, hogy még így is több pénz keresnek, mint az átlag, de még a 13%-os emelés sem elég nekik! Érted?
    Nem elég, hogy emelést is kapnak! Most, amikor az ember örül ha van munkája, még nekiállnak sztrájkolni, mert _nekik_ kevés az a 13%!
    Na ez a durva nem az anális szex! :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Vladi #88 üzenetére

    Igen, ezt a másik oldalról is meg lehet nézni, és kb akkor is ugyan ez jönne le lényegként...

  • Dany007

    veterán

    válasz Vladi #99 üzenetére

    4.:
    Ez tényleg érdekes kérdés, és teljesen jogos is.
    De abba is gondolj bele, hogy a munkavállalók nagyrésze kis, közép vagy nagyvállalkozásoknál dolgoznak, ahol nem lehet sztrájkolni.
    Ha jól tudom 200 munkás fölött kötelező szakszervezetet is létrehozni. Namármost szerintem ebből van kevesebb... A legtöbb ember magáncégnél dolgozik, ahol esély sincs sztrájkra, sőt, már ha szóba jön valami ilyenis kirúgnak egy szó nélkül.

    Ezen kívül én arra lennék kíváncsi, hogy akkor a médiában emlegetett bruttó 250 + juttatás az most a 100 egységbe tartozik, vagy a 70-be? Mert nem mind1.

    @Ollie: wow, akkor megintcsak hiányosak az ismereteim. Úgy tudtam 200 fölött kötelező, legalábbis apám főnöke ezért vigyáz nagyon a létszámra, nehogy meghaladja. Ott már rúgtak ki embert azért, mert szóba hozta a sztrájk dolgot, igaz csak poén szinten... Btw, ezek szerint a helyet még rosszabb.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Echoo #109 üzenetére

    "ha holnap közölnék vele a munkahelyén, hogy oké, nincs béremelés viszont pár eddigi kedvezményt elvonnak?"

    Az elmúlt 5 évben 5 ezer forint fizetésemelést kaptunk a cégnél. Ezt is tavaly előtt.
    És igen, eddig járt az a bizonyos étkezési utalvány, de a megadóztatás miatt bizony jövőre már mi se kapjuk.
    Szóval erről ennyit...

    Ilyen alapon aztán tényleg megállhatna az egész ország és kezdhetne sztrájkolni... :U

    Nekem tipikusan az a feeling jön le az ilyen hozzászólásokból, hogy húdeszar nekem, mert csak 140-et keresek, és még azt a kis 6 ezer forintot is meg akarják vonni... És mindenki más milyen bunkó meg paraszt...

    Csak azt is észre kéne venni, hogy a helyzeted, amiben vagy, ahol dolgozol az átlaghoz képest jó! Mert a magyar átlag ~ 90-100 forintot keres netto. A legtöbb kisvállalkozó nem ad semmiféle kafetériát. Se juttatást se semmit. És a legtöbb helyen örülhetsz, ha bejelentenek, és nem semmiznek ki. Nálunk a cégnél az átlag fél év, ami után hajlandó bejelenteni a főnök, de persze akkor is csak min. bérre. De volt már olyan, hogy a kezdő csajt a 3 hónap próba után szó nélkül kirúgta csak mert sokat 'izélt' a bejelentés miatt.
    Jaj de szar nekem is... micsináljak? Sztrájkoljak? Ja, nem bocs, akkor már aznap kirúgnának a picsába... :U

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Echoo #114 üzenetére

    De ebben igazad is van. Ahogy másnak is igazat adtam, aki ezt felhozta.
    De ha én 140-et +6 ezret keresnék, összetenném a két kezemet! :)
    Az egyéni 'maszek' vállalkozók soha nem fogják megengedni, hogy szakszervezet, vagy hasonló legyen. Egyszerűen nem érdekük. Kismillió a munkanélküli, ha valakinek nem tetszik, akkor menjen, van helyette 15 másik! Inkább 150 másik. Szó szerint.
    Nálunk a cégnél 2 ember lett idegbeteg, idegösszeomlásos. És kb 6-an váltak el azóta, hogy a céghez jöttek. Azonkívül nem volt még olyan nő a cégnél, akit nem bőgetett volna meg az a faszkalap főnökünk... Szóval gondolhatod, hogy ez se egy leányálom.
    De nemigazán lehet micsinálni.

    Oké, nálatok lehet. Sztrájk. Én nem sajnálom. Csak ez nem az a helyzet. Ennyi. Nincs abban a helyzetben se az ország se az emberek, hogy meg lehessen tenni havi ~ 150-es jövedelem mellett még sztrájkoljak többért... Mégtöbbért, miközben az a nyilvánvaló helyzet van az országban ami.

  • Dany007

    veterán

    válasz Echoo #117 üzenetére

    Pedig van benne igazság amit mondasz! Sőt.
    Csak itthon erre ma nincs lehetőség. A pénz beszél.
    Nem hinném, hogy ezért kirúgnának, de nem írom le mit írtál, biztos megvolt rá az okod, hogy kitöröld.
    Amúgy lehet a szakszervezetet kéne negyedelni, és akkor a megmaradó igazgatói meg egyéb díjakat, nem beszélve az adminisztrációról, meg bürokráciáról ... el lehetne osztani a dolgozók között...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz MaciG #138 üzenetére

    Na, hát pedig ezt mondom én is. Így megy ez.
    Aztán az, hogy most perelnek... Ehh, ez olyan nyílt titok, vagy ki nem mondott tény szerű dolog. Amikor mindenki tudja, hogy a sztrájk miatt rúgták ki őket, de voltaképp bármilyen indokkal ki lehet rúgni egy embert. És azt már bizonyítani senki se tudja, hogy nem azért az indokért, amit kitaláltak.
    Szóval ha a vezetésnek volt esze, és jól kitalálta azt az indokot, akkor esélytelen a pereskedés.
    Meg ha jól tudom van azonnali felmondás is, amikor mégcsak indokolni se kell, hogy miért...

  • Dany007

    veterán

    válasz Realradical #141 üzenetére

    Na, de ezek szerint megoldható. Van rá lehetőség. Egy ilyen cég meg mint a bkv, meg a posta, szerintem elég rafkós ahhoz, hogy ezt simán kivitelezze.

    @TheShow: csak u.a. tudom mondani. Azért ha nagyon akarják lehet kellő, törvényes indokot találni. Olyat, amit alapesetben a cég figyelmen kívül hagy mert lényegtelen. Mondjuk a késés. Vagy hasonló.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Kalandor #145 üzenetére

    Egyértelmű, én se úgy értettem, hogy a sztrájk miatt fognak kirúgni :)
    De utána, majd ha eltelik egy kis idő, biztos, hogy találnak egy olyan indokot, amivel el lehet bocsájtani az alkalmazottat. Vagy így vagy úgy. Azonnali felmondás is lehet, amennyiben csak pár éve van ott a dolgozó, akkor még végkielégítés se jár neki.

  • Dany007

    veterán

    válasz Kalandor #147 üzenetére

    Engem azért akartak már kirúgni mert netezek meló közben :) , aztán azért is mert dohányzok. Meg azért is mert hátradőltem a székben és úgy ülök a gép előtt. Most más hirtelen nem jut eszembe :)

  • Dany007

    veterán

    válasz localhost #150 üzenetére

    :) :R
    "munkavégzési kötelezettségének nem tesz eleget"

    Ez azért elég tág fogalom. És értelmezés ill. munkaszerződés kérdése csupán.

    " munkavállaló jelentős mértékben, ismételten elkésik"
    Na, szerintem ezt se olyan nehéz elérni, de tapasztalatom szerint a legtöbb helyen bizonyos szintig elnézik.

    "Hogy mit csinálsz a munkahelyeden azt sajnos a munkáltató mondja meg.
    De sok ilyen jogesetet oldottunk meg az egyetemen :D"

    Na ezért mondom én, hogy egy köcsög de rafkós munkáltató simán talál indokot a kirúgásra.
    Amúgy milyen egyetemre jártál? Csak nem valami jogásznak bölcsésznek tanultál? : o

    @BITBOYS: Nem, nem benzinkutas :) Grafikai munkákat csinálok, nyomdai előkészítek, ügyfeleket fogadok, 2 digitális nyomtatógépen dolgozok, meg raktáros is vagyok egyben, + adminisztrátor. Ja meg néha dekoratőr is.. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz localhost #156 üzenetére

    Jajaja, értem.
    Jó ezeket tudni amúgy. Hátha egyszer szükség lesz rá.
    Nálam mondjuk pont az a fura helyzet áll elő, hogy netezés közben is végzem a számomra kiadott munkát. Ugyanis a gép most is itt zakatol mellettem. Folyamatosan.
    De ezek szerint csak fenyegetőznek meg szivatnak minket folyamatosan ezzel a ki lesz rúgva szöveggel... Mert még írásbeli figyelmeztetést se kaptam :)
    Igaz volt már olyan, hogy egy nap mindkét főnököm ki akart rúgni.. szóban... Aztán amikor kiderült mind a hárman röhögtünk rajta... persze én nem túl őszintén... De nekik nagyon élvezetes volt.

    @localhost: :C ne is mond. Pár hónapja felmerült a hír, hogy a gépekre figyelő progit fognak telepíteni. Mi is a neve... ööö az a cég csinálja, amelyik az everestet is. Átnéztem kicsit, és tényleg nem lehet kijátszani... max ha v.hogy letiltom, de kaptam olyan infot is, hogy nembiztos h le tudom, de tök mind1, ha letiltom akkor meg az tűnik fel egyből...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz raczger #178 üzenetére

    Most nemazért, de én ezt elolvastam, és a nagyrésze a bérrel, vagy a juttatásokkal kapcsolatos.

    Na, akkor idézek:

    "- 2010. évben nem kíván a munkavállalók számára béremelést biztosítani."

    "- a havi 8.000 forint értékű meleg étkeztetési utalvány elfogadását oly módon, hogy megszünteti az évvégi 45.000Ft.- értékű vásárlási utalvány biztosítását ( ez éves szinten netto 21.000 Ft veszteség a munkavállalónak)"

    Hát komolyan mondom, megszakad a szívem... :U Tegye fel a kezét aki idén béremelést kapott? És aki kap még meleg étkeztetési utalványt? És aki kapott évvégi vásárlási utalványt? :U

    Tény, hogy benne van az is, amit a BKV sikkasztott, ne a dolgozóival fizettesse meg. Meg az is, hogy a 100 milliós végkielégítéseket se a dolgozókon szedjék össze.
    Szal ebben mindben igazat is adok nekik...

    De ettől a ~ 3 ponttól eltekintve, a többi nem szól másról, mint hogy 'csak' 8.000Ft.- értékben kapnak kajautalványt. Meg, hogy nem emelik 2010-ben a fizetésüket...
    Hát komolyan mondom, szerintem nem tudják micsináljanak jódolgukban..

Új hozzászólás Aktív témák