Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz anjani182 #7 üzenetére

    Egyébként meg saját lakáshoz önerő is kéne, azt meg egyedül nem olyan könnyű összeszedni, bár az igaz, hogy a részemről már meglenne a 20%os önerő (amit ugye valamiből félre kellett tenni, ezt gondolom vágod! az egy dolog mennyiből élek meg, az meg egy másik, hogy mennyit rakok félre . Nem éltem fel a fizum, maradjunk ennyiben), de ugyebár közben volt itt egy kis magánéleti probléma is, ami tudom, téged abszolút hidegen hagy.

    Mindenesetre ellenben veled , én még jódarabig csak magamra számíthatok, mert egyszerűen a páromnak is el kell jutni egyfajta szakmai szintre, amit majd megfizetnek. Nem tehetek róla,a sors ilyen lapot osztott, hogy fiatalabbal kerültem össze, aki pályakezdő.
    És nem fogom csak amiatt elhagyni, mert jajj, nekem lakás kell, meg kocsi, és most és azonnal, és nekem olyan pasi kell, aki ezt meg tudja adni, és van már 30.
    Mert nem ez a lényeg.

    Otthon bármikor tudnék munkát találni, mert meg tudom csinálni, a Pannonos munka amit emlegettél egyébként a wapoldaluk volt.
    Ha otthon marado, maradhattam volna a munkahelyemen is. Csak épp más álmaim voltak. És szeretném azokat megvalósítani.
    Ja hogy az nem az, mint amit elvárnának tőlem? Hát bocsánat:D

    Egyébként annyit emlegeted ezt a kocsit, volt kapcsolatomban megvolt, 2 is (páromnak is , nekem is egy ), meg egy motor is, na bumm ? ÉS ? Számít valamit?

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz anjani182 #10 üzenetére

    Közelben????

    Jászberény 30 km. Szolnok 30 km. Fényszaru 50 km. Hatvan 70-80 km.
    Csak hogy az általad említett Boscht, meg Samsungot említsem.
    Nem volt olyan munka, ami nekem megfelelt volna, ad 1. ad 2, nemis volt szükségem saját lakásra, mert az albérlet jóval olcsóbb volt, mint amennyi a hitel lett volna.

    Hogy tudtam volna otthon félrerakni? Ha ugyanannyit bele kell adnom otthona rezsibe , mintha albérletben laknék? Nem várják el, persze egy szülő nem nagyon várná el (de azért nekik is jólesik), de nekem égne az arcomról a bőr.
    Ha otthon laktam volna, és legalább 40et mindnen hónapban haza nem adok. KAjára, rezsire erre arra.
    Akkor meg inkább már élek külön, ugyanennyit befizetve (25 volt pesten a lakás ahol laktam, rezsivel együtt, fejenként, 3an voltunk , párommal jómagam, meg egy csaj lakott még ott)
    És akkor legalább nem szólnak bele az életembe.

    És akkor a fizetésed nagyon jelentős részét félre tudtad volna tenni, 2-3-4 év alatt megalapoztad volna a jövődet, lett volna egy jelentősebb összeg a számládon! És lett volna választásod a következő lépésről 25-26-27 évesen:

    Évekig 120t kaptam. Nem volt miből nagyon félretenni, egyszerűen nehezen kaptam 24 évesen olyan munkát, sőt nem is kaptam olyat, amit akartam. 27 voltam, mikor végre elkezdhettem ezt.

    ad 2 : 2.5 - 2.6 milla elég jelentős összeg? Igen vagy nem? Bár vajmi kevés közöd van a pénztárcámban vájkálni. Oké, ez most kicsit lentebb ment, de még mindig szép szám.

    arról már nem is beszélek , hogy az egy dolog hogy 100ból megélek. Csak nem ennyit kerestem.

    Kalandor: 1 éves Billerbeck matracot vettem unokatesómtól 20ért(70 az eredeti ára). Minőségi. Ágykeret nem volt, de nem is kellett, ha kell , majd a szomszédunkkal csináltatok, asztalos, és mivel segítünk neki másban, ő is gyakran segít nekünk.
    Jászberényben vásárolok gyakran az elvében, helyi gyártású bőr cipők, csizmák, 10 ezerért. Sosem volt még rajtam 10 ezer forintnál többe kerülő cipő. Ha veszek , akkor is általában szezon végén vásárolok, jókat lehet kifogni, viszonylag olcsón.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Esmein

    nagyúr

    válasz anjani182 #10 üzenetére

    Nem csak az az ember edes baratom, aki hitelre lakast vesz. Olyan embert meg nem ismerek, aki 30 eves kora elott kpben kicsengeti, hacsak nem osszelopta. Gondolkodj el egy kicsit.

    "I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

  • Esmein

    nagyúr

    válasz anjani182 #17 üzenetére

    Itt egy haz olyan 350 ezer font, szamold ki az forintban mennyi. Ha vettunk volna lakast 1 eve, most lenne 10 millio hitel rajta, vagy csak 8, eselyunk nem lett volna kijonni, így viszont volt. Az alberlet pedig egy szolgaltatas, amiert bizony fizetni kell. Ugyanannyit, mint a hitel torleszto, csak nem lesz hirtelen 2x annyi, mint az okosan valutaban felvett lakashitel, hanem a hazai piac donti el tovabbra is. Nem fogok a kardomba dolni, ha nem lesz sajat lakasom, itt ez a normalis, es fel is tudom fogni, hogy miert. 40 nm-es galeria a belvarosban 1 milla kornyeke, azt mar tisztesseges ember nem tudja kifizetni, legfeljebb egy bankar, vagy sales-es a bonuszokbol.

    "I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

  • anjani182

    őstag

    válasz anjani182 #23 üzenetére

    Egyébként akkor had példálózzak már én is!

    Álljon fennt az előbb említett 13 millás lakás, legyen kerek szám, válságban 10 millió és eladhatatlan, ezért megvennétek:

    30% önerő kell, tegyük fel, ez meglenne, 7M-t kell felvenni, keressetek mindketten az általam említett 150-150 ezret! (teljesen reális, általam ismert fiatal pár 2009-es friss diplomások ennyit keresnek juttatásokkal Bp-n, biztos meló stb.)

    6 évre 115-120k a törlesztő, most néztem lakáshitel kalkulátorokat + szocpol még lejönne! ha bevállalnátok x éven belül gyereket! Szerintem ez egyáltalán nem nagy áldozat fiatalon, ha 100-asból megéltek még kicsit (20-30k) félre is tudtok rakni! Nem értem mitől jobb, hogy 40 éves korodban majd veszel lakást, és nyugtázod, hogy de jó, meggürcőltél érte, de a banktól nem kellett félni...

    A lakás ára felfelé megy, legalábbis hosszútávon, és befektetés, plusz magadnak fizeted...no komment kategória, amit te egy lakásról meg a lakáshitelről elképzelsz! :(

    Oké vegyük még bele, hogy fél évet munkanélküli vagy, addig is jár valamicske segély, annyi biztosan, hogy még a lakást fizetitek, plusz szűkősen megélni, fél év alatt meg csak lehet találni munkát!

    Nem tudok mit mondani, ez az élet...te máshogyan gondolod, én így, zárjuk le, hiába beszélgetünk, csak elbeszélünk egymás mellett... :( Számomra a fent említett példa teljesen a realitás talaján mozog és teljesíthető! Nem tudok mást mondani...

    [ Szerkesztve ]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • tildy

    nagyúr

    válasz anjani182 #28 üzenetére

    Nem képzelem: itt van az egyik lakótárs. 7 millát vett fel, 5 éve fizeti, 13 milláért vette, 10ért sem nagyon akarják vinni , és 9.3al tartozik így a banknak.

    Esmein nem diplomás. Oké, tfh még így is megvolt a havi 300 kettőnknek.
    30% önerő nincs meg, nem tud a rokonság adni, gyorsan mozgatható pénzből , amihez hozzá lehet azonnal férni , van 15% mondjuk. 8.5 milla kell ,ez 10 évre havi 100000ft (svájci frank alaú hitelnél ), bár én hasonló kalkulációt csináltam másfél éve, akkor 90 ezres törlesztő volt, ugyanekkora összegre, 20 évre.
    Gyereket nem vállalok be előre a medve bőrére, főleg, hogy a szocpol is megszűnt már .

    Segélyekkel sem nagyon vagy tisztában: a segély kb 50 ezer forint. Jó ha kifutja a lakáshitel felét.
    Dany007: így van. Nekem az :) Pont azt hülyézték sokan így le a APrciék kiíírásában, amilyen én is vagyok. Nem érdekelne ha 600ért sz.rt kéne lapátolnom, de 2-300ért PHPban fejlesztenem. Ismered a döntésem, tudod melyiket tenném.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Mawyx

    senior tag

    válasz anjani182 #23 üzenetére

    Itt tartok a visszaolvasással, de nem birom ki...
    Te írtad máskor vmelyik topicba, hogy jókor voltál jó helyen. Nem mindenki lehet mindig jó helyen. Te se lennél ilyen nagyra magaddal akkor. Ment volna gimi után a hűtőgépgyárba szalagmunkára 50k-ért? (vagy nemtom mennyi volt akkor a minimál.) Ez ám az élet, apám. Abból összejött volna pár év alatt egy jobbféle 4személyes sátor ára :DDD Ehhez képest eddig se halt éhen meg most se, van hol lakni, volt kocsija, de megunta, szgépek, telik ruhára, fagyira, gyümis sörre, nyaralásra, angliai repjegyre stb stb

    Szerk: jobb kocsit meg saját lakást én is szeretnék majd, de fogalmam sincs hogyan, mert én nem voltam jókor jó helyen.
    Pl tanári fizetésből se telik lakásra az embernek. Hogy ne legyen senki tanár? Oké, a gyereked meg nem tud majd olvasni se meg számolni se, az ősember is elvolt valahogy :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz anjani182 #17 üzenetére

    "Az jobb, ha tolod bele az albiba a lóvét?! Gyakorlatilag a semmit fizeted..."

    Biztos? Lakáshitel részlet 100+, albérlet esetleg 50 körül, de lehet olcsóbban is, rezsi mindkettőnél még plusz. Utóbbinál a megmaradó pénzt be lehet fektetni, és mire a lakáshitelt kifizetnénk, addigra albérlet fizetése mellett minimum egy fél háznyit spóroltunk, amit persze korábban folyamatosan befektetve nem csak egy saját házra telik, hanem van egy vállalkozásunk is.

  • Szplöttyy

    senior tag

    válasz anjani182 #28 üzenetére

    Tényleg nem az én dolgom ilyen dolgokba belemagyarázni, 16éves kis pöcs létemre, szóval tényleg, csak 1 mondatot ragadnék ki, mindenféle flame nélkül.

    "+ szocpol még lejönne! ha bevállalnátok x éven belül gyereket"

    Ne azért vállaljon már az ember gyereket, hogy pénzt/támogatást kapjon utána... Mint ahogy nálam terhesség sincs... áldott állapot inkább.

    Ps. Tényleg nem flamet akartam kelteni, nem is olvastam még végig az egészet, csak ez a mondat picit "fájt".

    Smoke & Torque

Új hozzászólás Aktív témák