Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talmida

    Közösségépítő

    SOK ÖRÖMÖT, BOLDOGSÁGOT ÉS SIKERT KÍVÁNOK NEKED AZ ÚJ ESZTENDŐBEN!!! ;)

    IN GOD WE TRUST!

  • Dany007

    veterán

    Oh, hát ez megtisztelő, hogy még engem is megemlítesz! :)
    Csak az nem tetszik, hogy folyton és ezek szerint azóta is félreértesz.
    Soha egy szóval nem mondtam, hogy gond lenne az elhivatottságod, vagy, hogy webfejleszteni akarsz. Sőt, szerintem messze megemeli az önéletrajzodat ez a fajta elhivatottság, ami itt is látszik a fórumon.
    És újfent mondom, semmi probléma azzal, hogy te azt akarod csinálni, amit szeretsz!

    Régebbiekben én csak arra próbáltam célozni, hogy bizony nem mindig van lehetőség arra, hogy azt csináljuk amit szeretnénk!
    Elhiheted, én is szeretnék mondjuk egész nap fotót retusálni, vagy videót szerkeszteni / vágni, vagy hasonló. Mert imádom csinálni.
    De nincs rá lehetőségem, ezért azt csinálom ami van, ami fizet rendesen, megbízhatóan minden hónapban. Ez van. Ha jönne egy jobb lehetőség váltanék azonnal.
    Szal szerintem mindenki olyan területen szeretne dolgozni, amit imád csinálni, amivel jólérzi magát munka közben is. Ez számomra egyértelmű.

    A gond ott kezdődik, hogy te hiába vagy oda a webfejlesztésért, ha nem kapsz olyan területen munkát! Illetve, hogyha nem tudsz megélni belőle! Akkor hiába!
    Akkor mit tudsz csinálni? Vagy vársz amíg fel nem éled a tartalékaidat, vagy elvállalsz bármi nemű munkát, hogy megtudjatok majd élni. Nem? De ezzel te is tisztában vagy, semmi újat nem mondtam. Tudom h elvállalnál más melót is, beszéltük sokszor...

  • tildy

    nagyúr

    válasz Dany007 #3 üzenetére

    Ha van ilyen jellegű munka, akkor szerencsére meg lehet élni belőle. Mondjuk otthon én már 100Eből meg tudtam élni, albival.
    Kicsik az igényeim:U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • anjani182

    őstag

    válasz tildy #4 üzenetére

    Ez a fő baj! Neked elég ha "megélsz"...

    A 2 diploma elvette az eszed?!, 30 évesen nem megélni kellene, hanem minimum a saját lakásotokat kellene finanszírozni már jópár éve, normális kocsi, 150 nettót kellene minimum keresned Bp-n, meg a párodnak is...ebből szépen meg lehet élni, jutna a lakásra, kocsira, kajára stb. (még mielőtt azt mondod ez lehetetlen, elárulom nem az!, de most nem példálózok)

    Szóval így neked a fő bajod az, hogy hiába, hogy milyen fain munkáid voltak/vannak (valami Pannont emlegettél) te ebből nem tudsz megélni...nem tudod 30 évesen felépíteni az életed, nem élsz biztonságban, csak tengsz-lengsz...ez meg már az emberi belső tulajdonságnak tudható be, itt már nem játszik a tudás meg a diploma, mert az adott!

    Nem akarlak én bántani, csak viseld el mások véleményét, ha blogírásra adtad a fejed :) Ez az én privát véleményem!

    [ Szerkesztve ]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • tildy

    nagyúr

    válasz ollie #5 üzenetére

    Itt minimálisan 150 kell , per fő .

    Kalandor:
    Kinek mi a vegetálás. 100-120-ból nekünk futotta otthon mozira is , nyaralásra is. Mint írtam nincsenek nagy igényeim. Nem cserélem évente a gépem, (mac még csak meg sem mozgatja a fantáziám) a fényképezőm is legalább 6 éves, ruhában nem a márkásat veszem, hanem azt ami jól néz ki, és amiben jól érzem magam.
    Anjani : teszek a saját lakásra. Nem érdekel. Már mondtam. Nem fogok hitelből vásárolni.
    Kocsim volt, de eladtam, mert nem használtam ki.
    Amúgyis látom min megy át a lakótárs, 13 milláért vett otthon pár éve lakást, most 10.5ért sem tudja eladni. Budapest, frekventált hely pedig.... Nekem erre nicns szükségem, meg nem is otthon terveztem, tervezem az életet. A lakás röghöz köt.

    És kérlek te is viseld el az én véleményem: akinek hitelre van lakása azt hiszi, ő már elért valamit. Hát szerintem baromira nem. Mert lekötötte magát , mert bármi történik nehezen tud változtatni, és mindezek mellett NEM az övé a lakás. Lehet papíron igen, csak mikor majd megy a behajtó, mert nem tudsz fizetni, akkor nem. Mindezek mellett 20 évig fizethetsz havi százezret, ha van munkád ha nincs.

    Szóval mégegyszer: teszek a kocsira: ha kell kocsi, majd lesz, ahogyan volt korábban is. HA nincs szükségem rá, akkor meg nincs, ez nekem nem státusz.Ha kell lakás, majd lesz. Nekem a fejemben van a státusz, hogy szakmailag mire vagyok képes, és mit tudok elérni. Lásd jobban érdekel egy autónál az, hogy a triggert hogy tudom használni:D

    Egyébként otthon többet kaptam, mint amit írsz. :U Nem véletlen, hogy ki tudtam jönni ennyi megtakarítással .

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz anjani182 #7 üzenetére

    Egyébként meg saját lakáshoz önerő is kéne, azt meg egyedül nem olyan könnyű összeszedni, bár az igaz, hogy a részemről már meglenne a 20%os önerő (amit ugye valamiből félre kellett tenni, ezt gondolom vágod! az egy dolog mennyiből élek meg, az meg egy másik, hogy mennyit rakok félre . Nem éltem fel a fizum, maradjunk ennyiben), de ugyebár közben volt itt egy kis magánéleti probléma is, ami tudom, téged abszolút hidegen hagy.

    Mindenesetre ellenben veled , én még jódarabig csak magamra számíthatok, mert egyszerűen a páromnak is el kell jutni egyfajta szakmai szintre, amit majd megfizetnek. Nem tehetek róla,a sors ilyen lapot osztott, hogy fiatalabbal kerültem össze, aki pályakezdő.
    És nem fogom csak amiatt elhagyni, mert jajj, nekem lakás kell, meg kocsi, és most és azonnal, és nekem olyan pasi kell, aki ezt meg tudja adni, és van már 30.
    Mert nem ez a lényeg.

    Otthon bármikor tudnék munkát találni, mert meg tudom csinálni, a Pannonos munka amit emlegettél egyébként a wapoldaluk volt.
    Ha otthon marado, maradhattam volna a munkahelyemen is. Csak épp más álmaim voltak. És szeretném azokat megvalósítani.
    Ja hogy az nem az, mint amit elvárnának tőlem? Hát bocsánat:D

    Egyébként annyit emlegeted ezt a kocsit, volt kapcsolatomban megvolt, 2 is (páromnak is , nekem is egy ), meg egy motor is, na bumm ? ÉS ? Számít valamit?

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • anjani182

    őstag

    válasz tildy #8 üzenetére

    Az a baj, hogy te választottad ezt, ami egy tipikus eset manapság:

    Vidéki vagy, felmész Bp. tanulni, diploma, utána munka, albérletben laksz. Ugyanezt szorozd meg kettővel, ha van párod. Na, akkor innen hogyan tovább?! Vagy anyuci-apuci aládtesz egy lakást, ami elég ritka, vagy marad az a verzió, hogy összegyűjtötök egy önrészt, és vesztek egy lakást hitelre. Tehát hiába teszel te a lakásra, összesen ez a 2 verzió van, és amikor te elkerültél Bp-re, gondolom nagyon jól tudtad mit vállalsz!

    Így nem értelek...mit vártál az élettől?! Mi a lófenéből veszel te lakást kp-re, ha nem maradtál a szülői ház közelében az első diploma után, kerestél volna a környéken munkát, van a közelben Bosch, Samsung, Lear, nem hiszem el hogy oda nem kell informatikus vagy hasonló! És akkor a fizetésed nagyon jelentős részét félre tudtad volna tenni, 2-3-4 év alatt megalapoztad volna a jövődet, lett volna egy jelentősebb összeg a számládon! És lett volna választásod a következő lépésről 25-26-27 évesen:

    Újabb diploma anyagi biztonság mellett?!

    Egy lakás önerő és összeköltözés a pároddal?!

    Kimenni külföldre szintén egy jelentősebb anyagi biztonság mellett?!

    Ez mind mind benne lett volna, ha nem így döntesz, nincs több opció, még egyszer mondom ezekkel kellett számolnod!

    Mondjuk úgy látom autóról is más a fogalmunk, neked kb annyi a lényeg, hogy guruljon :)

    Ismerek olyan pályakezdőt, aki az egyetem elvégzése után nettó 150-el kapott munkát Bp-n! Sőt több olyat ismerek, aki nettó 140-be van állami intézményeknél, szintén friss diplomások! Nagyon sok múlik az emberi tényezőn, nálad valami hiányzik, az tuti....

    [ Szerkesztve ]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #4 üzenetére

    Tudom :) De egyenlőre ottkint nincs... Így hiába vágysz rá.
    Muszáj valami melót találni, mert csak elpasszolod az összespórolt pénzt, aztán jön a 'the end'.
    Az alapján, amit a múltkor meséltél h hány hónapotok van még hátra, nincs már sok idő álommunkát keresni, muszáj lesz lassan valami helyet találni mert még a végén jöhettek haza :s
    Számomra még mindig hihetetlen, hogy eddig nem sikerült =/

  • tildy

    nagyúr

    válasz anjani182 #10 üzenetére

    Közelben????

    Jászberény 30 km. Szolnok 30 km. Fényszaru 50 km. Hatvan 70-80 km.
    Csak hogy az általad említett Boscht, meg Samsungot említsem.
    Nem volt olyan munka, ami nekem megfelelt volna, ad 1. ad 2, nemis volt szükségem saját lakásra, mert az albérlet jóval olcsóbb volt, mint amennyi a hitel lett volna.

    Hogy tudtam volna otthon félrerakni? Ha ugyanannyit bele kell adnom otthona rezsibe , mintha albérletben laknék? Nem várják el, persze egy szülő nem nagyon várná el (de azért nekik is jólesik), de nekem égne az arcomról a bőr.
    Ha otthon laktam volna, és legalább 40et mindnen hónapban haza nem adok. KAjára, rezsire erre arra.
    Akkor meg inkább már élek külön, ugyanennyit befizetve (25 volt pesten a lakás ahol laktam, rezsivel együtt, fejenként, 3an voltunk , párommal jómagam, meg egy csaj lakott még ott)
    És akkor legalább nem szólnak bele az életembe.

    És akkor a fizetésed nagyon jelentős részét félre tudtad volna tenni, 2-3-4 év alatt megalapoztad volna a jövődet, lett volna egy jelentősebb összeg a számládon! És lett volna választásod a következő lépésről 25-26-27 évesen:

    Évekig 120t kaptam. Nem volt miből nagyon félretenni, egyszerűen nehezen kaptam 24 évesen olyan munkát, sőt nem is kaptam olyat, amit akartam. 27 voltam, mikor végre elkezdhettem ezt.

    ad 2 : 2.5 - 2.6 milla elég jelentős összeg? Igen vagy nem? Bár vajmi kevés közöd van a pénztárcámban vájkálni. Oké, ez most kicsit lentebb ment, de még mindig szép szám.

    arról már nem is beszélek , hogy az egy dolog hogy 100ból megélek. Csak nem ennyit kerestem.

    Kalandor: 1 éves Billerbeck matracot vettem unokatesómtól 20ért(70 az eredeti ára). Minőségi. Ágykeret nem volt, de nem is kellett, ha kell , majd a szomszédunkkal csináltatok, asztalos, és mivel segítünk neki másban, ő is gyakran segít nekünk.
    Jászberényben vásárolok gyakran az elvében, helyi gyártású bőr cipők, csizmák, 10 ezerért. Sosem volt még rajtam 10 ezer forintnál többe kerülő cipő. Ha veszek , akkor is általában szezon végén vásárolok, jókat lehet kifogni, viszonylag olcsón.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Esmein

    nagyúr

    válasz anjani182 #10 üzenetére

    Nem csak az az ember edes baratom, aki hitelre lakast vesz. Olyan embert meg nem ismerek, aki 30 eves kora elott kpben kicsengeti, hacsak nem osszelopta. Gondolkodj el egy kicsit.

    "I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

  • tildy

    nagyúr

    Komolyan mondom anjanitól hátast dobok.

    Nem az a jövő megalapozása, ha az ember ukkmukkfukk beleugrik egy házasságba, vagy lakáshitelbe. Ez pont nem az. Én a pénzemet félretettem, egy részét lekötöttem, egy részét befektettem. Nekem ez tűnik logikusabbnak. :U

    Az otthoni részre meg tényleg nem tudok mit mondani: szalagmunkást kerestek csak. Egyszer úgy 5 éve beadtam a hűtőgépgyárba az önéletrajzom, vissza sem hívtak. Ennyit az otthoni , jászsági lehetőségekről. (az meg aki otthon él a szüleivel 25 évesen,dolgozik és nem fizet haza semmit, nem száll be a rezsibe, megvan a magam véleménye... )

    Tényleg én vagyok a hülye, hogy nekem nem az az életcél, hogy saját lakás, kocsi minnél hamarabb ?
    Hogy nekem fontosabb félrerakni nehezebb időkre, mint az, hogy itt és most a jelenben olyan szuper legyen?

    Hogy mit vártam az élettől?
    Egyáltalán nem volt opcióként benne a budapesti lakásvétel úgy 35 éves koromig. Jahm szülőfalumban már lehetne, szomszéd házat 1-2 éve pont ennyiért adták el, mint amennyi a megtakarításom. Kellett nekem? Nem. Fizettem a másoddiplomát is, ami kb 300 ezer forintomba fájt, de megérte. Ezzel már felvennének épp a hűtőbe,mert villmérnök az kell nekik, csak nekem nincs kedvem oda menni.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • puttputt

    őstag

    válasz tildy #13 üzenetére

    Oké, ez most kicsit lentebb ment, de még mindig szép szám.

    Pontosan.
    Tehát; az sem mindegy, hogy hol, milyen körülmények között kapod azt a "szintén szépet".
    Nyugodtabb, jobb és biztatóbb (márpedig ti is előre terveztek...) körülmények között kevesebből, kicsit kevésbé luxuscikkek tengerében élni még mindig jobban megéri élni, mint...

    :LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

  • anjani182

    őstag

    válasz Esmein #14 üzenetére

    Az jobb, ha tolod bele az albiba a lóvét?! Gyakorlatilag a semmit fizeted...

    Másrészt leírtam, ezzel számolnotok kellett! Fentebb írtam pár lehetőséget, az emberek 98%-nak ez adódik...akkor mi a ti választásotok, miből lesz ház/lakás, meg tudod nekem mondani?! :U

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #11 üzenetére

    Amúgy még ezekhez a kiadásokhoz csak annyit, hogy én már 4 éve 85 ezret kapok kézhez havonta... :U + 12 ezer kajajegy, amit idéntől elfelejthetek... (köszönöm MagyarorSzágP)
    Ebből kb havi 55 ezer a fizetés napján elmegy! Nem, nem a kocsmába. Adom haza egy részét, telefonszámla (átlag 10-15ezer), van / volt egy hitelem a gépre, az havi 15 ezer volt., plusz a havi bérlet, hogy dolgozni járhassak 5.000 forint.

    Ergo marad havi 30-35 ezrem, amivel kitörölhetem a seggem, még így is, hogy otthon lakok.
    Nemtom a havi 100 ból hogy lehetett normálisan megélni, meg még félrerakni is, de le a kalappal!
    Ha nem keresnék maszekba még 2x annyit mint a fizetésem, nemtudom hogy tudnék normálisan megélni... Hogy tankolnék a kocsiba, ami apámé, de ugye ha használom akkor tankolom is + amortizációs díjakba is beszállok... Szal... Ha csak egy étterembe megyünk, akkor az már ~ 10 ezer / 2 fő. Ha esetleg moziba, akkor az is min. 5 ezer / 2 fő... Ha istenments elmennénk valahova kirándulni az mégtöbb... Szóval havi 100-ból úgyse tudnék megélni, hogy otthon lakok, nemhogy albiban...
    Igaz nekem talán valamivel magasabbak az igényeim, már ha ezt magasnak lehet nevezni. Hetente 1-2 doboz sör, meg 7végére egy üveg jófajta fehérbor, havonta 1x, max 2x egy étterem, esetleg havonta 1x egy kis kikapcsolódás, pest vagy a balaton környéke vagy hasonló... Ja meg az, hogy kétnaponta járok b.nőmhöz kocsival... :) Szal a havi benzinköltségem olyan ~ 20 körül van. Ja meg a havi cigi ~ 15 ezer... amiről tudom le kéne szokni...
    Szal ha ezt így csak saccra is összeadod már jóval túlléptem a fizetésemet, de még a havi 120-at is... pedig nem olyan eget rengetően nagy dolgokról van szó.

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #15 üzenetére

    Legalább akkor már talán nem én vagyok az aktuális gonosz beszólós! ;]
    Amúgy a lakás meg kocsi meg ilyenekkel szerintem mindenki a biztonságra akar utalni. Hogy legyen egy fix pont az ember életében.
    De persze nem kell mindenkinek ehhez ragaszkodnia.
    Nekem pl autóm nincs. Lehetett volna. Akár 50% befizetéssel egy 2006-os toyota celicát néztem ki magamnak. De egyszerűen még nem tudok úgy spórolni :) Ha valami eszembe jut és megtetszik, akkor megveszem. Végre, amióta keresek megtehetem ezt. És nagyon élvezem... :U Amíg ott van apám autója, addig minek vegyek mégegyet... : )
    De mostmár lassan én is kezdek a spórolás útjára térni... Nem lehet ezt a költekezősdit sokáig csinálni...

  • Esmein

    nagyúr

    válasz anjani182 #17 üzenetére

    Itt egy haz olyan 350 ezer font, szamold ki az forintban mennyi. Ha vettunk volna lakast 1 eve, most lenne 10 millio hitel rajta, vagy csak 8, eselyunk nem lett volna kijonni, így viszont volt. Az alberlet pedig egy szolgaltatas, amiert bizony fizetni kell. Ugyanannyit, mint a hitel torleszto, csak nem lesz hirtelen 2x annyi, mint az okosan valutaban felvett lakashitel, hanem a hazai piac donti el tovabbra is. Nem fogok a kardomba dolni, ha nem lesz sajat lakasom, itt ez a normalis, es fel is tudom fogni, hogy miert. 40 nm-es galeria a belvarosban 1 milla kornyeke, azt mar tisztesseges ember nem tudja kifizetni, legfeljebb egy bankar, vagy sales-es a bonuszokbol.

    "I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

  • tildy

    nagyúr

    válasz Dany007 #18 üzenetére

    25 ezer volt az albérlet. Ebédet a cég állta, azon kívűl max 20 ezer ment el kajára.
    a bérletet szintén fizették. Ez havi 45 ezer forint. Maradt kb 50 egyéb dolgokra. Telefon max 5 ezer forint volt egy hónapban. Ha nem volt szerencsém, akkor havi 120 -130 ment el összesen, de próbáltam 100-ba beleférni.

    Mozi mivel mindketten diákok voltunk , bár ugye dolgoztunk, max 3000 ft volt KETTŐNKNEK. És havonta 2-3 alkalommal beültünk.
    Hitelem nem volt, max a suli volt, amit félévente ki kellett fizetnem .

    Esmein :az azért már elég nagy ház. Egy kétszobás lakást kb. 200E körül már kapsz. Ja és otthon te 13 ezerért (az albi ennyi volt fejenként rezsi nélkül) hol kapsz lakáshitelt? Vagy ketten 26 ezerért? Megmondom: SEHOL.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Gergő_

    őstag

    válasz Esmein #20 üzenetére

    ezt nem teljesen értem. mi értelme van átváltani forintra kinti lakás árát? komolyan kérdezem, no offense

  • anjani182

    őstag

    válasz tildy #15 üzenetére

    Igen és majd 40 évesen fogsz szülni, meg majd 40 évesen rendezed be úgy a lakásod, ahogy szeretnéd mert már a tied és megéri 1 szöget beverni a falba meg olyan bútort venni, ami illik is oda...

    Tehát az életed 2/3-ad részét otthon, koliban és albérletben töltötted, közben csináltad az álommunkát! Hát ez marhajó...

    Vagy neked nem pálya a házasság és a család?! Szerintem ez sokkal fontosabb, minthogy kockulj egy gép előtt és programozz...

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #21 üzenetére

    Az mondjuk szép... Én nem jönnék ki így... Egy 20-ast csak úgy költök kajára, hogy otthon mindig minden nap van kaja... Plusz a cigi... Ennyi kell :)

    Amúgy egyet kell értenem anjani182-vel is. Igaz nem ilyen erőteljesen, de én is kb így képzelem az életemet.
    Kell egy biztos pont. Egy lakás. Ami az enyém! vagy az enyém lesz, de legalábbis az a havi 70-80 ezer arra megy, hogy egyszer az enyém legyen, csak az enyém :) Így nyugodt szívvel alakíthatom stb... Persze ehhez is kell egy biztos munkahely, hogy ammiatt már ne kelljen költözni. A kocsi is fontos, de még fontosabb lesz ha lesz gyerekem. Bármi történik, akkor bizony kell egy kocsi. Éjszaka ügyeletre, vagy esetleg kórházba, vagy elfutni egy gyógyszerért, de szerintem nem kell ragozni mennyire hasznos lehet egy autó ha van már egy gyerek...
    Na, de ezek mellé persze azt is meg kell érteni, ha valaki nem akarja így helyhez kötni magát. Nincs ezzel semmi gond. Nagyjából.

  • tildy

    nagyúr

    válasz Gergő_ #22 üzenetére

    Nem váltotta át :U Az otthoni szitut mondta. Otthon egy 10 millás hitel havi 80-100 ezres törlesztővel 20 évre van. Sem ő sem én nem akartunk otthon maradni.

    Anjani: és ha akkor szülök? Miért baj? Egyelőre nem pálya a házasság. Mindennek megvan a maga ideje.

    Nekem ami a legbiztosabb pont: az önmagam .Az akaraterőm, a kitartásom. Minden más sokkal hamarabb változhat és változik is.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Esmein

    nagyúr

    válasz Gergő_ #22 üzenetére

    Ugy jobban osszehasonlithato.

    anjani: erdekelne mennyi mindent hasznalsz, ami nem a tied. Atfogalmazom, mennyivel vagy minuszban a bankok fele.

    szerk.: mint a valsag is bizonyitja, az agy nelkuli hitelfelvetel, es az eron feluli vallalas nem jo strategia, sem globalis sem szemelyes szinten.

    [ Szerkesztve ]

    "I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

  • Shim

    őstag

    válasz tildy #25 üzenetére

    35 fölött egyre veszélyesebb rád és a gyerekre nézve is. Egyre nagyobb lesz a komplikációk és születési rendellenességek esélye.

    Religion – causing genocides over differing imaginary friends

  • anjani182

    őstag

    válasz anjani182 #23 üzenetére

    Egyébként akkor had példálózzak már én is!

    Álljon fennt az előbb említett 13 millás lakás, legyen kerek szám, válságban 10 millió és eladhatatlan, ezért megvennétek:

    30% önerő kell, tegyük fel, ez meglenne, 7M-t kell felvenni, keressetek mindketten az általam említett 150-150 ezret! (teljesen reális, általam ismert fiatal pár 2009-es friss diplomások ennyit keresnek juttatásokkal Bp-n, biztos meló stb.)

    6 évre 115-120k a törlesztő, most néztem lakáshitel kalkulátorokat + szocpol még lejönne! ha bevállalnátok x éven belül gyereket! Szerintem ez egyáltalán nem nagy áldozat fiatalon, ha 100-asból megéltek még kicsit (20-30k) félre is tudtok rakni! Nem értem mitől jobb, hogy 40 éves korodban majd veszel lakást, és nyugtázod, hogy de jó, meggürcőltél érte, de a banktól nem kellett félni...

    A lakás ára felfelé megy, legalábbis hosszútávon, és befektetés, plusz magadnak fizeted...no komment kategória, amit te egy lakásról meg a lakáshitelről elképzelsz! :(

    Oké vegyük még bele, hogy fél évet munkanélküli vagy, addig is jár valamicske segély, annyi biztosan, hogy még a lakást fizetitek, plusz szűkősen megélni, fél év alatt meg csak lehet találni munkát!

    Nem tudok mit mondani, ez az élet...te máshogyan gondolod, én így, zárjuk le, hiába beszélgetünk, csak elbeszélünk egymás mellett... :( Számomra a fent említett példa teljesen a realitás talaján mozog és teljesíthető! Nem tudok mást mondani...

    [ Szerkesztve ]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #25 üzenetére

    Amúgy szerintem az a különbség, hogy neked a munka az életcélod. Hogy abban dolgozhass, amit szeretsz csinálni.

    Nálam, és talán Janinál is a munka csak egy eszköz. Egy eszköz arra, hogy elérjem vele a céljaimat, hogy olyan életet és életszínvonalat teremtsek magamnak, ami számomra megfelelő. És pont. Kb ennyit számít a munka, hogy megkeressem vele azt a pénzt, amire szükségem van az élethez. Eljön a délután 4 óra, és céges telefon kikapcs, eszembe nem jut az egész, és magasról teszek is rá.
    Biztos hülyém hangzik, de ha szarlapátolással kereshetnék havi 5-600 ezer forintot itthon, akkor azt csinálnám...

  • tildy

    nagyúr

    válasz anjani182 #28 üzenetére

    Nem képzelem: itt van az egyik lakótárs. 7 millát vett fel, 5 éve fizeti, 13 milláért vette, 10ért sem nagyon akarják vinni , és 9.3al tartozik így a banknak.

    Esmein nem diplomás. Oké, tfh még így is megvolt a havi 300 kettőnknek.
    30% önerő nincs meg, nem tud a rokonság adni, gyorsan mozgatható pénzből , amihez hozzá lehet azonnal férni , van 15% mondjuk. 8.5 milla kell ,ez 10 évre havi 100000ft (svájci frank alaú hitelnél ), bár én hasonló kalkulációt csináltam másfél éve, akkor 90 ezres törlesztő volt, ugyanekkora összegre, 20 évre.
    Gyereket nem vállalok be előre a medve bőrére, főleg, hogy a szocpol is megszűnt már .

    Segélyekkel sem nagyon vagy tisztában: a segély kb 50 ezer forint. Jó ha kifutja a lakáshitel felét.
    Dany007: így van. Nekem az :) Pont azt hülyézték sokan így le a APrciék kiíírásában, amilyen én is vagyok. Nem érdekelne ha 600ért sz.rt kéne lapátolnom, de 2-300ért PHPban fejlesztenem. Ismered a döntésem, tudod melyiket tenném.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #29 üzenetére

    Hadd példálozzak már én is egy kicsit :D
    Csak mert most így elgondolkodtam anyámékon, hogy mi hogy szereztük ezt a lakást amiben most is élünk.
    Szóval, a mostani lakást anyámék már 1993-ban kifizették. Azóta nincs rajta semmilyen kölcsön se hitel se semmi. Nem nagy eresztés, egy sima 1+ 3 félszobás panel. Tényleg nem nagy szám, de egy kétgyerekes családnak bőven elég és megfelelő.
    Anyám 60-ban született, vagyis 93-ban 33 éves volt, apám 34.
    Vagyis, anyáméknak még a 30-as éveik közepe előtt volt saját (szó szerint saját) lakásuk, plusz akkor már megvolt a kocsink is, egy akkor 9 éves Ford Sierra.
    Ja és hozzájön a dologhoz, hogy anyám a mávnál dolgozott egy sima irodai melósként. Ahogy emlékszem akkoriban még írógépen kellett gépelniük. Apám pedig asztalos volt, és azóta is. Szóval semmi extra állás, vagy munka...

  • anjani182

    őstag

    válasz Esmein #26 üzenetére

    Múltkor már említettem, az autó!

    tildy: igen, de nem lesztek egyszerre mindketten munkanélküliek! Szocpolt akkor benéztem, bocsi, de a kalkuláció helytáll.

    [ Szerkesztve ]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • Gergő_

    őstag

    válasz tildy #25 üzenetére

    szerintem ez átváltás :U :P
    "Itt egy haz olyan 350 ezer font, szamold ki az forintban mennyi. "

  • tildy

    nagyúr

    válasz Gergő_ #34 üzenetére

    Utólag már én is rájöttem:D
    Anjani: ha 30 évesen ki van fizetve a lakásod, úgy, hogy a kapcsolatod sem változott az utóbbi időben, és mindketten ennyire jól kerestek, stb, akkor minden elismerésem. Ezt is mondtam.
    Ha kétszer is nulláról kezdted újra, akkor szintén.
    Tényleg ne adja az ég, hogy szétmenjetek, és szinte a semmiből kelljen újra "építkezned".

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • biker

    nagyúr

    válasz Dany007 #31 üzenetére

    Szóval, a mostani lakást anyámék már 1993-ban kifizették. Azóta nincs rajta semmilyen kölcsön se hitel se semmi. Nem nagy eresztés, egy sima 1+ 3 félszobás panel. Tényleg nem nagy szám, de egy kétgyerekes családnak bőven elég és megfelelő.
    Anyám 60-ban született, vagyis 93-ban 33 éves volt, apám 34.
    Vagyis, anyáméknak még a 30-as éveik közepe előtt volt saját (szó szerint saját) lakásuk, plusz akkor már megvolt a kocsink is, egy akkor 9 éves Ford Sierra.

    ehhe, ehhe, ez a mondat így hangzik:

    anyámék már 30 évesen megvehették azt az önkormányzati panelt a piaci ár 1/3-áért, amiben laknak,,,,,

    mert ez abban az időben úgy ment, hogy megvehetted a bérelt lakásodat, amit 5 évig nem adhattál el.

    én is szeretnék venni ilyen áron lakást, csak már elfogytak. ill. anyáméké még megvan, de jelenleg a mienket fizetjük hitelből, ők meg nem tudják megvenni, bérlik tovább.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Brumi

    senior tag

    válasz Esmein #14 üzenetére

    Nem csak az az ember edes baratom, aki hitelre lakast vesz. Olyan embert meg nem ismerek, aki 30 eves kora elott kpben kicsengeti, hacsak nem osszelopta. Gondolkodj el egy kicsit.

    Szerintem ezen a kijelentésen neked kellene elgondolkodni! 7 éve dolgozom, 5 éve vettem egy új kocsit, tavaly egy komplett 50nm-es lakás áráért újítottam fel egy régit a saját ízlésem szerint, és ki van fizetve kp-ből. Nem loptam.

    Ja és idén leszek 30...

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

  • Brumi

    senior tag

    válasz Kalandor #40 üzenetére

    Én sem azt állítom, hogy ez teljesen normális és mindenki számára adott, mert nekem szerencsém is volt. De nem csak külföldön lehet érvényesülni, hanem itthon is, és lehet itt is jól keresni. Azért hozzáteszem, hogy a 7 év alatt ez a negyedik munkahelyem, és voltam munkanélküli is (igaz, csak 2,5 hónapig). Most azt csinálom, amit mindig is szerettem volna, és szerencsére meg is becsülnek.
    Szerintem a legfontosabb az, hogy az ember ragaszkodjon az elképzeléseihez, de azok legyenek reálisak. És ha valami beteljesült, akkor rögtön kell új cél, amiért érdemes küzdeni, mert ez visz előre.

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

  • Mawyx

    senior tag

    válasz anjani182 #23 üzenetére

    Itt tartok a visszaolvasással, de nem birom ki...
    Te írtad máskor vmelyik topicba, hogy jókor voltál jó helyen. Nem mindenki lehet mindig jó helyen. Te se lennél ilyen nagyra magaddal akkor. Ment volna gimi után a hűtőgépgyárba szalagmunkára 50k-ért? (vagy nemtom mennyi volt akkor a minimál.) Ez ám az élet, apám. Abból összejött volna pár év alatt egy jobbféle 4személyes sátor ára :DDD Ehhez képest eddig se halt éhen meg most se, van hol lakni, volt kocsija, de megunta, szgépek, telik ruhára, fagyira, gyümis sörre, nyaralásra, angliai repjegyre stb stb

    Szerk: jobb kocsit meg saját lakást én is szeretnék majd, de fogalmam sincs hogyan, mert én nem voltam jókor jó helyen.
    Pl tanári fizetésből se telik lakásra az embernek. Hogy ne legyen senki tanár? Oké, a gyereked meg nem tud majd olvasni se meg számolni se, az ősember is elvolt valahogy :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

  • gaborbol

    őstag

    Hat Tildy ezt a topikot erdemes volt nyitnod, most legalabb megtudhattad, hogy rendesen elcseszted az eleted. Se lakas, se kocsi se gyerek se hazassag, 30 eves korodra eleted megcsomorlott, parkolopalyara kerultel ...

    Bezzeg nekem volt annyi eszem, hogy halgattam a szulok allando eneklesere, kikoltoztem az albibol, es vettem egy 20 eves panelt 3 eve akkori piaci aron 9.1M-ert(5,5M hitel) Megmondtak ok is, akar csak itt joparan, ingatlanon nem tudsz bukni az, csak tobbet fog erni.Es ez tenyleg igy van meg itt USA-ban is,elkepzelhetetlen hogy megforduljon a trend. Most az ingatlanosok 6,5 kore rakjak, mert azert csak fel van ujjitva, na de 20 ev mulva, akarom mondani mar csak 17, es akkor az enyem lesz egy feltehetoen egy szetmalo omladozo betonkocka. Ez melle mar csak egy kocsit kene behiteleznem mindegy mit csak uj legyen es akkor,es akkor elegedett is lehetnek, meg a kornyezetem is, nem logok ki a sorbol. Es nekem meg az alomnetto bejelentett 120K is megvolt, mondhatni osszejott az elet,csak en is voltam akkora marha, hogy elovettem a borondoket.

    Iden ev elejen kulfoldet valsztottuk, villanyszerelokent kaptam munkat mikor kijottem marciusban, 1 honapja rendszergazdakent dolgozom egy kis informatikai cegnel, haladunk szepen elore. Gyakorlatilag mar most elertrem amire vagytam, igen ezt otthon is meg lehet valositani, igen mindenkinek megvan ra a lehetosege, es a maga utja is.

    A lenyeg mar megvan, tudod mit szeretnel csinalni, es ez az ertek, ne is add fel semmiert. Mindegy milyen ut visz oda, ha elerted,ugyis csak az fog szamitani. Ne legy turelmetlen magaddal szemben, ha 1 ev akkor egy, ha 3 akkor 3, ha nem kulfold akkor MO, vagy ep forditva. Sajnos nem mindenkinek adatik meg,hogy pusztan 100%-ban onerobol, ertem ez azalatt, hogy 18 eves koraban egy borondel elkoccol otthonrol ures zsebbel es 30 eves korara egy lakas arat kolti autofelujjitasra. Van ilyen is mint tudjuk,de nem ez a jellemzo, hanem joesetben a 2. bekezdesben leirtak.

    Megvan a 4. progi akkor kuld at megint,meg fogjak erteni.
    Ide felveteliztem a mostani ceghez, 22 e-mail valtasunk volt a cegtulajjal mire felvettek kb 1 het leforgasa alatt :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • tildy

    nagyúr

    válasz Brumi #41 üzenetére

    Ha valakinek ninc sszülői hátszél, akkor valljuk be , nem olyan könnyű.
    Nem vagyok rossz szakember, talán a pannonos példa a legjobb rá, de mégsem tudtam igazán jól keresni.
    Csaj, informatikus? Nem, nem lehet igazán jó. Gondolhatod mekkora visszalépés volt, amikor linux gurunak kevés voltam, pedig imádtam a munkát (Siemens PSE) , és évekig helpdeskeznem kellett. Kvázi 27 múltam, mikorra olyan munkám lett , amit szeretek is, sőt imádok, és 28 lettem, mikor egyáltalán úgy kerestem, hogy félre is tudtam rakni.
    Nincs mindenkinek szerencséje...
    MEllesleg 7 év alatt nekem is 4 munkahely volt:
    fejlesztő backup-restore
    helpdesk
    junior php fejlesztő
    php fejlesztő.

    Lakásra való akkor gyűlt volna össze, ha az elején olyan munkám van, mint volt a Siemensnél.

    gaborbol: nem érzem megcsömörlöttnek az életem. Sőt még csak rossznak sem.
    Ha valaki szerintsaját kocsi , saját lakás , gyerek nélkül senki vagyok, arról megtartom a magam kis véleményét.
    Nem ezek dolgok birtoklásától, vagy a bank általi birtoklásál lesz valakiből ember.

    Persze elbactam. Elbactam, mert nem adott két tojást, meg egy virslit a szüleimtől kapott kromoszóma nekem, hogy ne kelljen kétszer annyit trappolnom, ha uugyanazt el akarom érni. Hogy ne csak a fejem alatt lévő dolgokat lássák, hanem azt ami a fejemben van, és ne csak én, hanem ők is higyjenek abban, hogy meg tudom csinálni (küldtek már el úgy interjúról , hogy biztos meg tudom csinálni? De hát nő vagyok...)
    De kösz, szerintem akinek egy távfűtéses panelja van , aminek a rezsije 70-80E , jobban elbacta az életét, mint jómagam.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz gaborbol #44 üzenetére

    Na lehet félreértettem valamit, elnézést is érte . NEkem nem volt hátszél. Se önerő se semmi. Sőt a főiskolát (koli kaja) én fizettem 19 éves koromtól , mert a szüleim azt mondták, otthagyom az eltét, oké, akkor innentől nem támogatunk. Nem támogattak.

    Most viszont alszom, mert holnap reggel 7.45kor kezdek egy helyen (NOVOTEL szálloda, Tower) , amivel ki szeretném azt az időszakot bekkelni, amíg normális -értsd nekem megfelelő fejlesztői- munkám nincs.
    Az pedig elmond valamit, hogy dec. vége óta nem dolgozom a munkahelyemen, és mégis megkerestek, hogy ezt vagy azt sürgősen csináljam már meg, mert tudom, mit hol kell változtatni.
    Reggel fel kell hívnom még két embert , mert aludtam 9kor , mikor hívtak(fejfájás rulez, szvsz jön a hó) . Lenne suitable (nekem való) developer meló.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • tildy

    nagyúr

    válasz caizzz #36 üzenetére

    Nem. Tvből néztük.
    Elmondani nem lehet azt az érzést, mikor a Big Ben megszólalt:) :U

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • gaborbol

    őstag

    válasz tildy #47 üzenetére

    Minden elismeresm komolyan mondom, amikor a KKMF-n kezdtem az infot emlekszem 400 fos eloado terem 396 FF 4 csaj.Gondolom mit erezhettek elso heten.... Kulonben sanos tenyleg ez van, hja csaj informatikus, es egybol eloitelet, itt azert eleg nagy aranyban vannak noi fonok, neha meg is lepnek rendesen annyira ott vannak szakmailag.

    En is a "magam ura" vagyok a foiskola kezdete ota, se egy melohelyre nem kerultem be ismeros/csalad altal, se anyagi tamogatsban nem tudtak reszesiteni otthonrol, megis elertem amit szerettem volna.Kicsik a lepesek, ugy konnyebb :)

    [ Szerkesztve ]

  • biker

    nagyúr

    válasz Brumi #39 üzenetére

    Szerintem ezen a kijelentésen neked kellene elgondolkodni! 7 éve dolgozom, 5 éve vettem egy új kocsit, tavaly egy komplett 50nm-es lakás áráért újítottam fel egy régit a saját ízlésem szerint, és ki van fizetve kp-ből. Nem loptam.

    akkor minimum politikus vagy.

    számoljunk. (bocsi, elsőre rosszul számoltam)

    új kocsi, alsó-közép kategória: 3milla, két évi fizuból félretéve :U
    lakás régi ára+felújítás új 50nm árral kalkulálva 10-13milla 5évi fizuból félretéve :U

    alsó hangon 13milla/7év, = 1,8milla/év megtakarítás, vagyis havi min. 150.000Ft félretéve, mivel gondolom ettél, ittál is ez olyan nettó 300k-s fizetést feltételez, pályakezdőként, első 7évre.

    vagy kerestél 150-et, anyuék etettek itattak, és mindet eltetted.

    egyik sem jobb, nem irigyelni akarlak, csak jelzem, kb annyira átlagos és jó a példád, mint mikor Klapka azt nyilatkozta, mindenki szorgalommal eljuthat az ő szintjére. hahahahhaha

    priviben elárulhatnád, miből lehet kezdőként ennyit keresni, ami legális is :) én is szeretném, mert egyelőre van saját kocsi, de nem új, és van lakás, csak hitelre.

    [ Szerkesztve ]

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • caizzz

    aktív tag

    válasz tildy #47 üzenetére

    Kicsit irigyellek most, pénteken Hospitality @ Matter. [link] :O

    marakujás kőbányai

Új hozzászólás Aktív témák