Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anjani182

    őstag

    válasz tildy #4 üzenetére

    Ez a fő baj! Neked elég ha "megélsz"...

    A 2 diploma elvette az eszed?!, 30 évesen nem megélni kellene, hanem minimum a saját lakásotokat kellene finanszírozni már jópár éve, normális kocsi, 150 nettót kellene minimum keresned Bp-n, meg a párodnak is...ebből szépen meg lehet élni, jutna a lakásra, kocsira, kajára stb. (még mielőtt azt mondod ez lehetetlen, elárulom nem az!, de most nem példálózok)

    Szóval így neked a fő bajod az, hogy hiába, hogy milyen fain munkáid voltak/vannak (valami Pannont emlegettél) te ebből nem tudsz megélni...nem tudod 30 évesen felépíteni az életed, nem élsz biztonságban, csak tengsz-lengsz...ez meg már az emberi belső tulajdonságnak tudható be, itt már nem játszik a tudás meg a diploma, mert az adott!

    Nem akarlak én bántani, csak viseld el mások véleményét, ha blogírásra adtad a fejed :) Ez az én privát véleményem!

    [ Szerkesztve ]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • anjani182

    őstag

    válasz tildy #8 üzenetére

    Az a baj, hogy te választottad ezt, ami egy tipikus eset manapság:

    Vidéki vagy, felmész Bp. tanulni, diploma, utána munka, albérletben laksz. Ugyanezt szorozd meg kettővel, ha van párod. Na, akkor innen hogyan tovább?! Vagy anyuci-apuci aládtesz egy lakást, ami elég ritka, vagy marad az a verzió, hogy összegyűjtötök egy önrészt, és vesztek egy lakást hitelre. Tehát hiába teszel te a lakásra, összesen ez a 2 verzió van, és amikor te elkerültél Bp-re, gondolom nagyon jól tudtad mit vállalsz!

    Így nem értelek...mit vártál az élettől?! Mi a lófenéből veszel te lakást kp-re, ha nem maradtál a szülői ház közelében az első diploma után, kerestél volna a környéken munkát, van a közelben Bosch, Samsung, Lear, nem hiszem el hogy oda nem kell informatikus vagy hasonló! És akkor a fizetésed nagyon jelentős részét félre tudtad volna tenni, 2-3-4 év alatt megalapoztad volna a jövődet, lett volna egy jelentősebb összeg a számládon! És lett volna választásod a következő lépésről 25-26-27 évesen:

    Újabb diploma anyagi biztonság mellett?!

    Egy lakás önerő és összeköltözés a pároddal?!

    Kimenni külföldre szintén egy jelentősebb anyagi biztonság mellett?!

    Ez mind mind benne lett volna, ha nem így döntesz, nincs több opció, még egyszer mondom ezekkel kellett számolnod!

    Mondjuk úgy látom autóról is más a fogalmunk, neked kb annyi a lényeg, hogy guruljon :)

    Ismerek olyan pályakezdőt, aki az egyetem elvégzése után nettó 150-el kapott munkát Bp-n! Sőt több olyat ismerek, aki nettó 140-be van állami intézményeknél, szintén friss diplomások! Nagyon sok múlik az emberi tényezőn, nálad valami hiányzik, az tuti....

    [ Szerkesztve ]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • anjani182

    őstag

    válasz Esmein #14 üzenetére

    Az jobb, ha tolod bele az albiba a lóvét?! Gyakorlatilag a semmit fizeted...

    Másrészt leírtam, ezzel számolnotok kellett! Fentebb írtam pár lehetőséget, az emberek 98%-nak ez adódik...akkor mi a ti választásotok, miből lesz ház/lakás, meg tudod nekem mondani?! :U

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • anjani182

    őstag

    válasz tildy #15 üzenetére

    Igen és majd 40 évesen fogsz szülni, meg majd 40 évesen rendezed be úgy a lakásod, ahogy szeretnéd mert már a tied és megéri 1 szöget beverni a falba meg olyan bútort venni, ami illik is oda...

    Tehát az életed 2/3-ad részét otthon, koliban és albérletben töltötted, közben csináltad az álommunkát! Hát ez marhajó...

    Vagy neked nem pálya a házasság és a család?! Szerintem ez sokkal fontosabb, minthogy kockulj egy gép előtt és programozz...

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • anjani182

    őstag

    válasz anjani182 #23 üzenetére

    Egyébként akkor had példálózzak már én is!

    Álljon fennt az előbb említett 13 millás lakás, legyen kerek szám, válságban 10 millió és eladhatatlan, ezért megvennétek:

    30% önerő kell, tegyük fel, ez meglenne, 7M-t kell felvenni, keressetek mindketten az általam említett 150-150 ezret! (teljesen reális, általam ismert fiatal pár 2009-es friss diplomások ennyit keresnek juttatásokkal Bp-n, biztos meló stb.)

    6 évre 115-120k a törlesztő, most néztem lakáshitel kalkulátorokat + szocpol még lejönne! ha bevállalnátok x éven belül gyereket! Szerintem ez egyáltalán nem nagy áldozat fiatalon, ha 100-asból megéltek még kicsit (20-30k) félre is tudtok rakni! Nem értem mitől jobb, hogy 40 éves korodban majd veszel lakást, és nyugtázod, hogy de jó, meggürcőltél érte, de a banktól nem kellett félni...

    A lakás ára felfelé megy, legalábbis hosszútávon, és befektetés, plusz magadnak fizeted...no komment kategória, amit te egy lakásról meg a lakáshitelről elképzelsz! :(

    Oké vegyük még bele, hogy fél évet munkanélküli vagy, addig is jár valamicske segély, annyi biztosan, hogy még a lakást fizetitek, plusz szűkősen megélni, fél év alatt meg csak lehet találni munkát!

    Nem tudok mit mondani, ez az élet...te máshogyan gondolod, én így, zárjuk le, hiába beszélgetünk, csak elbeszélünk egymás mellett... :( Számomra a fent említett példa teljesen a realitás talaján mozog és teljesíthető! Nem tudok mást mondani...

    [ Szerkesztve ]

    Forever and ever, let's make this last forever.

  • anjani182

    őstag

    válasz Esmein #26 üzenetére

    Múltkor már említettem, az autó!

    tildy: igen, de nem lesztek egyszerre mindketten munkanélküliek! Szocpolt akkor benéztem, bocsi, de a kalkuláció helytáll.

    [ Szerkesztve ]

    Forever and ever, let's make this last forever.

Új hozzászólás Aktív témák