Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bmakszim

    senior tag

    válasz Chaser #12 üzenetére

    A notebookcheck-nél a dVGA + i7 verziót tesztelték. Annál 35W-ra volt limitálva a CPU TDP.

  • rudi

    nagyúr

    válasz Chaser #12 üzenetére

    Így van! Egy kör és annyi. Rátesznek kb. 80 wattot egy kutyafütty ventilátorra egy közepesnél valamivel hosszabb bordán. Nem lesz melegebb a GeForce-os verzió sem, de a CPU vissza fog venni az órajeléből, amikor a VGA-t is meghajtják.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #34 üzenetére

    Ok, ebben igazad van. Cserében sokkal merevebb volt.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #37 üzenetére

    mármint melyik merevebb? itt van mindkettő, 40-es mindenben jobb kb, csak nem trendi', 60/70 macbook feeling, padban klasszisokkal jobb az tény

    Mondjuk ja meg kb 2* vastagabb mint az említett apple, de ja. A HP-k közül a 60/70P volt a legmerevebb... De azért majd nézd meg. Mondjuk azt elmagyarázhatnád, ha ilyen "szemfülesen" kiszúrtad milyen szabványoknak felel meg az emlegetett "konkurencia", vagy megszokás?

    viszont, ha már értesz hp-hoz

    Ha ez a stílus marad, akkor hamar befejezzük a beszélgetést. Ha valakit érdekel az informatika, akkor nem csak a HP érdekli.

    van track 60/70-en, de nincs hozzá a padon középső gomb...hol a hiba?:)van track 60/70-en, de nincs hozzá a padon középső gomb...hol a hiba?:)

    Valóban mondjuk kellemetlen a görgetésnél ez tény. Pár persze, ha pöcökegeret használsz. De ezt nem hoznám fel hibának.

    haswell szériánál bios tetszik, fn-ctrl felcserélhető, meg volt raid, meg elég testreszabható, de tényleg a gép is jó lenne - azt kivéve, hogy nekem szigetes billzet nem gyere be kategória -

    Van egy rossz hírem számodra: Ma nincs más. De azért ha majd találsz, akkor szólj... :N

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #42 üzenetére

    A HP EliteBook 60/70 nem unibody

    egy kérdés - láttál már kilazult zsanéros 60/70-est? én igen, többet is, 40-esből egy db-ot sem - itt újabb tp vonal, mert t510-nél szintén egy darabbal sem találkoztam -

    Meg 6440-et meg az összes ThinkPadből az elmúlt 2 évből. Meg Gyakorlatilag szinte mindenből. Meg kell húzni van ilyen.

    nem tudom mi gond a stílussal, látszik hogy értesz hp-hoz, ténymegállapítás, nem cinizmus:)
    egyébként csak kommunikálok

    Ebben az esetben semmi.

    én továbbra sem értem, mért van track ha nincs hozzá gomb?:) epic fail

    Ez jogos

    van viszont wifi kapcs, hangnémító és talán explorer vagy calculator :F

    Ez jogos

    60/70-nél már nincs, ha csúnyán néz rá az ember megkarcolódik

    És sajnos tud horpadni os ezért voltak kopásállóbban az azonos vázra panelre épülő ProBook-ok.

    viszont sandy szériából talán a legjobb választás összességében, na jó, e6520 sem rossz pl

    Szerintem is. Viszont a Dell említett szériáiban a piros lekopós csík elég kellemetlen hatást mutat.

    szerk: ha nem tévedek nagyot, 1-2 fujinál még van oldschool billzet
    utóbbi hónapokban igaz nem követtem, de pár tesztet tavaly év vége felé még néztem és nem szigetes rémlik, persze lehet tévedek

    Sajnos nincs. A Haswell-esekben még igen, az újabbakban sajnos nem nagyon van.

    ettől független tény, bár szubjektív, nekem nem jön be a szigetes billzet, nem is véletlen használok fő gépnek 8540-est, ez valamennyire leköveti a gépelésemet:D és kijelzőben legjobbak közt van

    Sajnos én is rühellem. Az utolsó még félig sima félig szigetes billentyűzetet a Dell adta, még a haswelles verziókban. De a régi billencsek szerintem is sokkal jobbak.

    (#45) sutszi

    Pedig van benne, de nem RollCage, hanem annál sokkal kevesebb "anyag" van benne.

    Azért ha összehasonlítom az én T61-emmel, akkor sehol nincs.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #70 üzenetére

    Azért ennyire nem rossz a helyzet. Azért meg kell ütni hogy horpadjon. Nekem van egy ProBook 6460B-m, ami mechanikailag egyenlő az EliteBook 8460p-vel, kivétel, hogy az elitebook fém burkolatú. Abban igazad van, hogy eléggé karcolódhat, mondjuk ehhez azért kell az is, hogy valaki például a fémcsatos óráját a kezén hordja, és napi szinten húzogassa a gépen azt. Vagy kell hogy valami a táskájában megkarcolja, de annyira nem gyenge, hogy ennyitől horpadjon.

    Ha lerúgod az asztalról akkor ok. vagy bekevágod az asztal sarkába, vagy hasonló.

    (#72) hemaka

    Soha :D

    Erre a legjobb félrebeszélés a ThinkPad designeres cikk volt.

    [link]

    Szerinte minden fasza :DDD

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #73 üzenetére

    Ha csinálsz képeket az érdekelne engem is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Peter13

    senior tag

    válasz Chaser #82 üzenetére

    Jóvanna! :) nekem az etalon :P :D

    (nálam ez volt az első amivel tényleg dolgoztam is huzamosabban, és nem csak a fiókban lapult)

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Chaser #82 üzenetére

    X40/X41/X41 tablet meg még egy fokkal jobb volt összeszerelési minőségre az X60/X61(s, tablet) modelleknél, csak tökönlőtték lassú 1,8" IDE HDD-kkel őket.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #95 üzenetére

    az is igaz, ha egymás mellé rakunk egy core i első genes eb-t meg 4. genest, hát arról sem mondja meg senki hogy egy alom:) viszont az utód legalább trendi' és cép' ha már felépítésben nem sok köze is van az elődhöz

    Na ja mondjuk az is is, hogy legalább az elitebook megtartotta a minőségérzetet, amit a thinkpad nem. Meg megtartottam a supportot, ami a thinkpad nem, és megtartotta a tartósságát, amit a thinkpad nem, de a többiben igazad van. Ja meg ha ránézel, akkor tudod, hogy ez egy elitebook, de igaz a Dellre is, ha ránézel, akkor látod, hogy egy Latitude, a Fujitsu szintén ilyen, a thinkpadban mit is látsz? Egy 5 évvel ezelőtti ideapadet?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #92 üzenetére

    Itt szerintem nem az van amit mondasz, hanem inkább az, hogy a T60/61 szériák voltak az utolsók, amit még a Yamato labs tervezte a RollCage vázát, és a Sanmina rakta össze, LG gyártású alaplappal. A t400/500-at már nem az eredeti IBM recept szerint csinálták, hanem a Lenovo gyártotta Kínában, olyan is lett. Azért azt nem kellene kihangsúlyozni, hogy a konkurenciánál, mert a konkurens utolsó generációs Dell Latitude D6/830 már masszívabb volt a T400-nál a és a hűtése is jobb volt, szóval ezek ilyen urban legendek.
    Nem beszélve a HP EliteBook 6910/30p elég legendásak voltak. Itt ott jobb is mint a T400.
    Szóval ez a konkurenciánál jobb hűtés minimum sem igaz.
    dedikált VGA soha nem volt annyira előny ebben a kategóriában.

    (#97) Chaser

    nem mondtam volna meg hogy eb-t látok...:)

    Ja ez a G1-esekre igaz volt, de azért a G2-re megszokta az ember, a G3 meg egyértelmű volt, ennyi erővel a 8540 egy elég vacak valami volt az NC8430-hoz képest, ha ennyire jó volt szerinted a 8540, akkor nem láttál NC-t.

    fedlap nem tudom milyen lett, olyan érdekes, gumis, eltűnt a csak alu, meg eddig ugye ment 180 fokos nyitás, már nem, de jobban megtapogatva minőségi, de ha oda csapom egy 8540 mellé, vagy akár 60/70 mellé azért nézegetni kell rendesen mire kiderül ezek vmilyen testvérek:)

    Na ja ha a 8540 odacsapom egy NC8430 mellé, akkor kb semmi köze hozzá ennyi erővel.

    Amit nem vettél figyelembe, hogy a 820/40/50 ugyanolyan masszív mint a 8540, vagy a 8560/70. Ehhez képest egy T hol van egy T60-hoz képest? Szerinted?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #99 üzenetére

    szerk: dehogy uo. masszívak..próbáltál 850-es kijelzőt egy kézzel sarkánál felnyitni? én igen, olyan szépen tekeredik a kijelző öröm nézni..jah nem öröm, maga a gép része korrekt, de sehol nincs egy 8540-hez a masszivitása - érdekes is lenne, lecsukott kijelzővel vékonyabb a gép mint a 8540-nek csak a gép része

    Nem tudom most itt van előttem egy 820 G1, meg egy 840 G1 ne akard összehasonlítani egy x240-el, vagy egy t440-el mert elsírom magam, nem a HP-k miatt. Dehogy hajlik a kijelző. Konkrétan a 820 G1 olyan masszív, hogy két kézzel hajlítva is érezhetően masszív ezt nem tudom honnan vetted de nem igaz. Nem hogy próbáltam naponta használom!

    Mint mondtam a 8540 a kanyarban sincs egy NC-hez. Szóval nem a 8540 volt a HP legjobb gépe szerintem.

    6910/30-ról szó nem volt...:)

    Te a konkurenciáról beszéltél, nem volt az? Dehogynem csak jobban sikerült mint a T400.

    reteszt nézték be a mérnökök[/I Jogos hozzáteszem van pár példány, aminél ez nem jött elő, nekem is pl.

    de igaz, egyik leghalkabb/hűvösebb gép mai napig,

    Ez igaz a kor HP-ire is.

    szerk: billzet se olyan masszív, 40-esen aztán kell nyomni mire süpped picit a közepe, 8xx-nél nem kell túlzottan erőlködni, hogy nagyobbat süppedjen

    Akkor még egyszer előttem van egy 820 G1 nem süpped! Ez baromság ne is haragudj.

    de azok már ultrabookok, más világ, sokkal könnyebbek/vékonyabbak, ahhoz képest teljesen rendben vannak

    Nem ultrabook, csak vékonyabb.

    de közük nincs régebbi szériák masszivitásához, már 60/70-hez sem - ami 15"-nál 99%-ban ua. kívül-belül, belül van egy kis vari -

    Előttem van egy 820 G1, és egy 840 G1 ugyan olyan masszív mint a ProBook 6460B-m, ami mechanikailag egyenértékű az EliteBook 8460p-vel. Ami a legmasszívabb HP volt az elmúlt 6 évben.

    Fém merevítésű! Nem "üvegszálas" vagy kitudja milyen műanyag.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #101 üzenetére

    850-ről beszéltem, csavarodik a kijelző, billzet süpped, ha visszakapom levideozom neked azon ne múljon - nyilván nem olyan mértékben mint egy 100k-s lenovo, de erősen nem ajánlott egyik sarkánál kinyitni és billzet is sokkal jobban süpped mint 8540-nél /azon gyakorlatilag nem/

    Abban azonban megegyezhetúnk, hogy a Lenovo mai modelljei még ezeknél is jobban hajlanak. A HP 12,5 . 14,1-es mai EliteBook-jai szintén nem hajlanak, a 820 konkrétan semennyire.

    6930p jobb a 40-asnál masszivitásban..de nem hűtésben és nem technikailag, ugyanis csak ddr2 és nem volt váltható vga, pont

    Mondjuk a C2D-nél pont semmit nem ért a ddr3- Szóval ez azért annyira nem volt hátrány.

    az egy dolog, hogy 12 és 14" kategóriánál hasonló lehet a merevségük, de 15"-nál biztos hogy nem...semmi köze már a 60/70 szériához sem
    8460 14-es, meglepne ha masszívabb lenne egy 2560-nál - de 60/70széria kb minden méretben stabilan masszív volt, nyilván minél kisebbek annál jobban valamivel -

    Igen ez teljesen jogos. De azért sajnos a mai Lenovo-k még ennyire sem masszívak, nem hogy a T61, vagy a T4/500 szintjét nem érik el, se még a konkurenciáét sem. Semmilyen méretben. Ez alól a cikkben szereplő modell a kivétel, a többi T-re nem igaz.

    ha olvasol kinti fórumokat ott is köpködik - bár értelmetlenül, ultra, nyilván nem lehet olyan masszív, minden nem megy egyszerre -

    Holnap megnézem a 850 G1-et, a 820, és a 840 -et nehéz lenne köpködni, mert az ugyan vékony, de simán hozza a régebbi HP-k merevségét. A billentyűzete pedig nem süpped legalábbis a 820-asé biztosan nem.

    és továbbra sem egy mai tp-hez hasonlítom, hanem saját előd modelleihez, akár csak egy gennel korábbról

    Igen és, és pont olyan masszív.

    egyébként régen tp-nek pont az volt az értelme, gyakorlatilag lemodellezte az emberi testet
    műanyag a bőr, rollcage a csontváz, ami védi a belsőségeket:)
    ha szét is szállt egy tp és repültek/törtek a műanyagok, rollcage elnyelte a maradék energia szinte teljes egészét, alaplapra már alig jutott valami
    legjobb konstrukció amit kitalálhattak

    Na igen ameddig a Yamato Labs tervezte igen. Utána meg láthattuk az eredményeket.

    na most ez hp és dell fronton nem volt így, mert teljesen más felépítésűek, de nyilván nem arra terveznek semmit hogy dobálják

    Annyira nem a Dell Esetében a tri metal váz nagyon hasonlít a RollCage-hez, ugyan a RollCage volt előbb. A HP esetében valóban mások voltak a tervezési szempontok. Itt inkább a külső váz merevít, a belseje pedig kevesebb merevítést tartalmaz. De érzetre a masszívitás megvan.

    viszont ilyen szempontból régi tp-k nagyot virítottak..maiakról kár beszélni

    Na igen viszont pont a múlt héten voltam egy WorkShopon ahol demóztak a P50-es thinkpadekkel, azért az valóban hozza a régi p minőséget. Sajnos az ára kicsit el van szállva. De minőségben OK.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Chaser #103 üzenetére

    850 vs 8560/70p nem a legjobb felállás

    Ott azért volt egy bevallott kategóriaváltás, a 850 ultrabook lett, a munkagép kategória megszűnt a 8-as sorozatban, helyette maradt a 650 és a Zbook.

  • vhunor

    őstag

    válasz Chaser #47 üzenetére

    Neked jóval nagyobb a mintavételi poolod, mint nekem, de például én a 2540p-vel csak szívtam anno: spontán elrepedő keret, a kijelző műanyag kávája alatt elengedő ragasztó, hullámos billentyűzet (na ez igazi wtf kategória), meghaló hangkártya (ami már nem a HP sara). Ehhez képest párom 2570p-je vásárlás óta tiptop.

    Aztán ott vannak a céges TP-ink, t430-ból kieső gomb (billentyűzetből), repedő ház, gyenge zsanér, hígfos üzemidő (másfél-két óra, ffs). A jelenleg használt full konzumer három éves 11-es Airem, aminek az egyik sarkát elcsapta egy autó és kihúzattam a topcase-t és igazi futkozós gép, ehhez képest üzleti feelingnek érződik.

    Kurva nagy a minőségi szórás.

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #103 üzenetére

    továbbra sem a lenovohoz vagy más gyártóhoz hasonlítottam a 8xx szériát, hanem saját előd modelleihez...:)
    850 vs 8560/70p nem a legjobb felállás

    Én sem állítottam ezt, csak annyit állítottam, hogy a 800-as generáció nem lett olyan rossz masszivitásban a Dellel, Fujitsu - van egy szinten van. És ha csak a merevséget nézem, akkor közel a 84/570-el azonos. Ha nem is a classic old school vonalat követi. Elég jól sikerültek szerintem a 800 -as széria darabjai, ahhoz képes, hogy milyen vékonyak.

    ddr2 vs ddr3 - hát 2x4gb necces volt sokáig mindkettőből, de már rég nem..tehát ma azért lehet upgradelni olcsón egy 400/500-ast

    Nekem mindig a maximális kiszerelés van a gépeimben szóval én ezzel nem foglalkozom. Most három notebookom van, egy ProBook 6460B (16 GB DDR3), egy Dell Latitude E5440 (16 GB DDR3L), és egy HP EliteBook 820 G1 (16 GB DDR3L), én erre áldozok, hogy mindig annyi legyen benne, amit bele lehet tenni.

    dell és hp külső burkolata azért nem olyan felépítésű volt, hogy nagy energiát elnyeljen, cserébe ha ott valami horpadt egy vagyon volt cserélni - nem mintha tp-nél új műanyag elem nem az lenne, de legalább cserélni egyszerűbb, és régen lego szinten működött -

    Igen ez a HP-nél határozottan igaz volt, mert ha a kijelzővel probléma volt, akkor a komplett fedlappal kellett cserélni az egészet, a Dell esetében egyszerűbb volt a dolog. A Dell D osztály erősebb volt kívül is mint a ThinkPadek. Az E64/500/64/510 volt aminél igazad van, az E64/520, már megint erősebb volt mint a ThinkPad. És ami fontos nem kopott le róla a sarkokban a borítás, mint a T-ről. Arról nem beszélve, hogy a D osztály zsanérja előbb tört le mint a fedlab ketté. Szóval dehogynem volt az masszív, a burkolata is.

    (#106) vhunor

    Neked jóval nagyobb a mintavételi poolod, mint nekem, de például én a 2540p-vel csak szívtam anno: spontán elrepedő keret, a kijelző műanyag kávája alatt elengedő ragasztó, hullámos billentyűzet (na ez igazi wtf kategória), meghaló hangkártya (ami már nem a HP sara). Ehhez képest párom 2570p-je vásárlás óta tiptop.

    Igen ott volt egy nagyon komoly minőségi váltás, A 60/70-es HP. ha mindennapi használatot nézem sokkal élhetőbb darabok szerintem is mint az elődök voltak. Nem volt rossz a 40p- s széria sem, de azért a 60/70 jobb szerintem is. Az ilyen tollal írható a burkolata, és hasonlók, nálunk az van ebből pár száz, nem mondom van amelyik behorpadt, de azért ritka.

    Aztán ott vannak a céges TP-ink, t430-ból kieső gomb (billentyűzetből), repedő ház, gyenge zsanér, hígfos üzemidő (másfél-két óra, ffs). A jelenleg használt full konzumer három éves 11-es Airem, aminek az egyik sarkát elcsapta egy autó és kihúzattam a topcase-t és igazi futkozós gép, ehhez képest üzleti feelingnek érződik.

    Sajnos a 30-as szériás ThinkPadektől kezdve nagyon érezhető a minőség romlása. aki régi thinkpades, az a T61-re is azt mondta, hogy na ez már nem az a ThinkPad pedig az még az eredeti gyártósorokon ment. Szóval ebben is egyetértek veled.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Chaser #120 üzenetére

    Tudom, 8560-asom van. Viszont azóta Ivy, Haswell, (Broadwell,) Skylake. Tehát a Sandy már nem igazán.

    szerk: én még 110 körül vettem, akkor még az Ivy-Haswell körül járt a legfrissebb.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Chaser #95 üzenetére

    Biztos drága volt a kék festék, nem fért bele a félmilkás árba. :)

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #118 üzenetére

    azért olyan régre nem kell visszanyúlni - nyilván egy 6910p minőség és élettartam mai gépeknél úgymond nem opciós:) -
    első genes core i hp-k és tp-k még elég korrektek, hp-ból 2. és 3. gen is, dellek se rosszak
    azokon túl már nagy tapasztalatom nincs

    Igen de a ha megnézed akkor a Skylake, Broadwell, Haswell (Hp EliteBook 820 G3/G3/G1, Dell Latitude E7440/50/70, Thinkpad T440/50/60).

    Három generáció, az Ivy a negyedik, a Sandy az ötödik, a Cire I a hatodik.

    Nem esik bele.

    onnantól lesz izgalmas, ha már ezek is kihaltak

    A probléma, hogy nagyon kevés, amire van garancia is, szóval sajnos ezeket lehet tekinteni kihaltnak jogilag. Nem jogilag pedig sokáig velünk lesznek még.

    ha új gépet kellene most vennem magamnak nem tudom mit vennék...ha ezer darabot cégnek akkor egyértelmű, ahonnan a legjobb részesedést ajánlják ;]

    Ez már 15 éve így megy, de amúgy, ha nekem kellene választani, akkor a sorrend 1. Fujitsu 2. Dell/HP kb ennyi.

    ezeket már olcsón lehet venni, 70-est is konfigtól függően 100k alatt sokszor gyári garral - attól függ épp melyik méret, sub gépek ára nagyon lenn van, legdrágább a 15-ös -
    60-as kéz alatt meg már 50-hez sokkal közelebb van legtöbb esetben, nagyon telített lett a piac és egyre többen árulják a business gépeket

    Az már nagyon ritka amire 3 ónapnál több garancia van. Sajnos, de inkább már nincs, szerintem az a helyzet, hogy a cégek 3 évig használják utána eladják, akkor van esély ilyen gépre, ha renew, ami már egyre kevesebb van a renew programot felszámolták, vagy elenyésző, a notebookstore kiszállása óta. Vagy ha valaki hozzájut egy egy olyan példányhoz, ami véletlenül vagy direkt 1 - 1,5 évesen nem használ egy adott cég, mert mondjuk kivonul, vagy bezár.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Chaser #127 üzenetére

    Persze hogy nem, épp ezért mondom hogy az ilyen célközönséget nehezebb átverni. Itt csak arra adnak ki pénzt amiért cserébe kapnak is valamit. Ha nincs meg a minőség, nem lesz mit megfizetni. Konzumer minőségért csak konzumer ár jár.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Chaser #134 üzenetére

    Amelyik cég ilyen beszerzést működtet, az meg is érdemli, és valójában nincs is szükségük jobbra, elég nekik a szar is. Ezek feltehetően eddig se vettek prémiumot, elég volt nekik a "4 giga 500" kategóriás konzumer.

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #134 üzenetére

    Ez nem egészen van így, ez amit leírtál a klasszikus magyar hogyan b@ssz..nk ki a userrel, hogy a főnök zsebében is több maradjon felfogás. Az a helyzet, hogy amiről beszélsz, az nem működik egy valódi nagyvállalatnál. Eleve ott indul, hogy egy nagyvállalatnál magyar kapzsi pistikét úgy b@ssz@k ki mint macskát szarni. Mert eleve nem dönti el mit használnak, a legtöbb ilyen nagyvállalat esetében eleve az anyavállalat dönti el, hogy milyen fajta 5 - 10 - 15 000 notebookot vegyen a magyar leány. Az az nincs az amiről beszélsz. Ez a magyar leszarjuk a munkavállalót. Jellemzően az a helyzet, hogy amiről Te beszélsz, az a 100 - 150 fős magyar multinak hisszük magunkat, de alapvetően garázscégnek is szarok vagyunk felfogás. Ezek a cégek jellemzően 5 - 6 éves business gépeket használnak, amik lassan hullanak el el, és amit a valódi business gépek helyett vesznek, small business gépeket, de abból is csak 10-et, meg 3 business gépet, mert hát erre van keret, és a melósok ott szopn@k a régi hulladékokkal. Majd ha ezek mennek tönkre megint csak olcsó vackokat vesznek, persze a vezetők jót kapnak a melósok meg Vostro-t, G400-as szériát. Mert hát olyan magyaros.

    Na ez nincs egy olyan cégnél, ahol vesznek 5 - 6 ezer notebookot évente. Mert ott nem spórolnak ilyen dolgokon, mert mindenki tudja, hogy ott a notebook ára nem oszt nem szoroz, persze itt is mehet xyz zsebébe pénz, de jellemzően nem a user kárára, mint a magyar "vállalkozó" esetében.
    Félreértések elkerülése végett, nem azt jelenti, hogy mindenkinek 1 terás ssd, és 16 GB ramot kap, fullhd ips kijelzővel, hanem azt, hogy mindenki kap egy alapgépet, amivel tud dolgozni, értelmesen. Ellentétben a magyar vállalkozóval, aki leszarja mivel dolgozik az alkalmazott, Ő csak pénzt akar kihúzni a cégből, ja hogy a user kárára? Na ez az ami nem jellemző, egy komolyabb multinál. Persze kivételek lehetnek.

    (#136) Dr. Akula

    Sajnos a magyar cégeknél valóban vannak ilyenek, nekünk is vannak ilyen ügyfeleink, de ezek nagy eséllyel magyar tulajdonosi körrel rendelkező, magyar felfogású management-el. Ezen cégeknek csak egy a céljuk, hogy zakatoljanak, de hogy jól is működjenek, az nem cél. Lehet szidni a multikat, de ott nincs az amit itt emlegetnek. Persze vannak kivételek, de ott is legalább konzisztensen csinálják nem úgy ahogyan a kis magyar cégek.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #139 üzenetére

    Nem ér véget az 5 - 6 éves ciklus, mert az össze Corporate gépre lehet venni 5 év garanciát, sőt adott cégek a gyári garit is kitolják 6 évre. Így nem nem fog kihalni. Azért az tény, hogy a mai például HP, és Dell gépek elég masszívak, még, ha nem is érik el a Sandy-s, Ivy-s gépeinek minőségét, de bőven van bennük potenciál. Annyira nem rosszak amennyire előadja egy két kolléga.
    Szóval azt azért az IT-studja, hogy egy gép addig gép ameddig van rá garancia, ameddig pedig adnak 5 évet, ha megveszed, addig de van 5 - 6 éves ciklus is.

    Az más kérdés, hogy jellemzően nem a multi csinál ilyet, mert a multi esetében az 5 év az nem jellemző, 3 legfeljebb 4 éves korban csere. Ez inkább a klasszikus kisebb cégekre igazak. Mint a fentebb említett magyar multi féle cégek.

    Azért amit most ütök 820-as így 1,5 évesen eléggé egyben van, ez ha nincs benne semmilyen tervezett elavulási alkatrész menni fog még 4 évig.

    A Lenovo-t direkt nem említettem, mert ott a minőség már relatív.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #141 üzenetére

    Nem értelmezted amit leírtam!

    hiába masszívak ha az alaplapok minősége már enyhén kérdőjeles - meg a többié is, bár billzet pl filléres egy laphoz képest -

    Amit nem tudunk ugye, mert azért azt te sem gondoltad egészen komolyan ugye? A mai rossznak tartott 800 -as sorozat, vagy Dell Latitude7000-es nem hullik 2 évesen sőt jól érzi magát, lehet, hogy 3 évesen hullani fog, de eddig kirívó hiba nincs, ez a Dell-re Fujitsura is igaz.

    garkiterjesztéssel ok 5-6 év, 6 év garos gépet mondjuk még nem láttam

    Én sem de a kis magyar piacon vannak olyan cégek, akik az 5 éves garis gépre, ha náluk vetted a garkiterjesztést, és nem egy hanem mondjuk legalább 50 - 100 gépre, akkor adnak +1 évet ez nem gyári gari lesz persze, hanem a nagyker adja, vannak ilyenek, találkoztam már vele. Az hogy te nem láttál ilyet nem jelent semmit.

    hp-nál is elég relatív, ha egy gyártónak van pofája 5-600k-s zenbookba 10k-s noname panelt rakni ami 100k-s konzumer lenovo szint ott már komoly bajok vannak -

    Na most akkor megint nem egyről beszélünk, remélem nem direkt, én az élettartamról beszéltem, nem a panel minőségéről. Ennyi erővel minden szar egy 300 000-es gamer msi mellett mert abba ips van nem? Ne már...

    vannak - ugyanazt belerakják amit 850-be, már ott is szégyen, de csúcs gépnél...?:) én ha ezt újan akartam volna megvenni 350-400k körül, sztem röhögőgörcsben vitt volna el a mentő amikor bekapcsolom a boltban

    Szerinted de most komolyan, egy 15 000 fős multit szerinted komolyan érdekel? - az ilyen gyerekes miért nincs IPS a gépemben debil viselkedés? Nem érdekli, az érdekli, hogy a géppel lehessen dolgozni lehet? IGEN. Akkor szerintem a panel téma aminek semmi köze az élettartamhoz itt le is zárulhat ugye?

    Ha Te tényleg azt gondolod, hogy a Lenovo X azért lesz jobb mert IPS van benne, akkor valamit nagyon elnéztél, mert a valódi nagyvállalatnál ez senkit nem érdekel.

    Egy helyen tudom ezt elképzelni, de ott direkt úgy is rendelik a gépet, hogy IPS rgb kompatibilitás ISV stb, ha terveznek, ott meg nem az általad említett ZBook-ot veszik, hanem olyan verziót amibe IPS van, mert van, csak az más árkategória.

    Ez az egyik fele, a másik fele amit szerintem direkt mert nem hiszem hogy nem tudod, csak kötözködni akarsz, ami nem baj ,csak fárasztó, ha valaki x 100, x1000 géper vesz, ez nem 3 - 400 ezerért veszi, hanem 200 ezerért vagy olcsóbban, ha az ÁFÁ-t is visszaigényelte, és 3 éven belül le is írja az adóból, aminél meg nagy ívben tojik rá, hogy IPS vagy TN, de arra is, hogy milyen a fényereje, neki az számít, hogy 3 évig menjen, esetleg 4-ig.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #143 üzenetére

    majd 2-3 év múlva derül ki milyen arányban hullik a 8xx

    Igen én is ezt mondtam most ezt felesleges volt leírni megint, mintha a te ötleted lett volna, ma nem hullik ez tény, szóval a következtetésed, hogy rossz az alaplap és majd jól tönkremegy mindjárt minimum sületlenség.

    debilezni nem kellene...nem ips-ről volt szó, a 8540-ben sem ips van, de jéééééééé ips szintű tn, pár generációval ezelőtt futotta rá és ez a gép újan nem 600k volt...most 2x annyiba kerülő modellbe is a 10k-s noname panelt rakják? hagyjuk már

    Szerintem is hagyjuk ,mert ugye az elfogadott mindenki által, hogy az Apple azért olyan drága mert megveszik, a mostani business gépek, meg azért olyan olcsók, mert több 100-at vesznek minimum belőlük. És akkor már nem fekszik amit hőzöngesz, hogy több 400 ezer a gép, mert ott majdnem egy small business árban adják... Akkor már.

    kár védeni a mundér becsületét, 100 emberből 100 melyik panelt bámulná?

    Csak azt értsd meg végre, hogy amit írsz igazad van de ez nem érdekli azokat akik dolgoznak rajta. Hiába sikítozik szervizes Bélám, hogy hol az IPS, ha könyvelő Margitnak ez pontosan megfelel. És ez akkor is így lesz ha még többször leírod, és akkor sem fog az élettartamra kihatni ha még többször leírod. Mondhatnám a téma az üzleti világban nem releváns!

    Ha nem akarod érteni csak kötözködni, akkor hagyjad ne válaszolj, mert nem lesz vége, te a múltban élsz ezzel mit kezdjek?

    Itt maximum Te kardoskodsz az igazad mellett, csak éppen nem bundér vagy nem az, senkit nem érdekel, hogy ki mit bámul azt értsd meg végre, mert azt sem tudja hogy mi az az IPS, meg majd nem IPS minőségű TN stb.... Ez gyerekes ne is haragudj...

    az 5 éves szintén hp eb-ben van, akkor még sikerült nem noname sz@rt rakni bc. vonalba
    ez speciel excelre se való, annyira színei sincsenek hogy az ember feje belefájdul

    Akkor menj el orvoshoz, mert a sok 100 000 irodai munkásnak nem.

    Ha neked nem tettszik, akkor vegyél MSI-t ennyi röviden.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #146 üzenetére

    engem mint végfelhasználói nem érdekel 1000dbos ár, nyilvan ha konzumerbol vennék annyit ugyanúgy egyedi ár lenne...

    Nem is egy felhasználónak készült így akkor most megint ott tartunk, hogy nem releváns Te vagy más egy személy mit gondol!. Hogy téged mi érdekel, az meg nem releváns ebben az esetben. Vegyél Lenovo-t abban jó a panel.

    kepzeld, nagyon sokakat érdekel a panel, konyvelo szinten is
    rengetegen panaszkodnak hogy megfajdult a szemük, fejük par óra után
    az emberi agy olyan mókás, hogy próbálja kitalálni milyen színeket lát
    en speciel és sokan mások még nem a fejünket akarjuk a kijelzőhöz igazítani hanem fordítva...

    Értem nekünk kb 600 ügyfelünk van. Na most több olyan is, akinek van 5000 + notebookja, nem panaszkodtak még sem a Dellre, sem a HP-ra, a Lenovo-ra sem mint kijelző, mert ez nem fontos, azon a hiszti szinten, ahogyan most előadod.

    10 orat is bamulhatom a 8540et, semmi bajom nincs

    ettől a sz@rtol 1 óra után minden bajom volt

    Nekem sem az E5440, 6460B, 820 G1 esetében. Akkor most err mit mondjak. Nyilván ha neked bajod volt a több 100 000 usernek is, tehát a gép használhatatlan, akkor miért ebből adnak el ennyit? Vagy hibádzik a logikád? Mondjuk az is érdrkrs, hogy ha már nem tudtál belekotni semmibe, mert egyértelműen elfogytak az érveid, akkor előjöttél a kijelzővel. IGAZAD VAN? csak nagy ívben leszarja a fogyasztóközönség, akkor is, ha fejre állsz.

    en annyira a jelenben élek, hogy pontosan tudom egyre jobban törekednek jó minőségű panelekre ebben a szegmensben is, mert bizony már telefonokban tabletekben olyan panelek vannak hogy muszáj lereagalni valahogy
    nincs rá igény hanuka már a múlté, szóval kettőnk közül nem én élek a múltban:)

    IGAZAD VAN ! Ok akkor hagyjuk abba, mert Te magadat nézed a nagyvállalatok ,meg nem a Te véleményedre hallgatnak, van ilyen.

    (#144) rudi

    Sajnos igazad van, ezt én is így látom 2014-ben történt valami a Lenovo-nál, mondjuk a többieknél is, de a Lenovo-nál jött le a legjobban, ez a dolog. Egyedül a kijelző, amiben a Lenovo nagyot alkotott. De minden másban sajnos a többiek minősége alá ment, pedig azért a HP/Dell esetében is érezhető volt a különbség, a régebbi modellekhez képest.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • rudi

    nagyúr

    válasz Chaser #146 üzenetére

    Húzós kérdés ez a kijelzős, kb. mindenkinek igaza van benne a saját véleményével, de valójában senkinek sincsen.

    Egyrészt a vállalati gépek döntő többségét ugye tömegével veszik olyan céges konstrukcióban, amiben annak, aki végül a gépet használni fogja gyakran nincs ráhatása a kijelző típusára. Akiket ez bármi okból nem zavar, azok szép csendben teszik a dolgukat, nem reklamálnak sehol, belőlük van a legtöbb.

    Akiket zavar, azok viszont telekürtülik vele a IT részleget, a HR részleget, a céges pihenőhelyet, a fórumot, mindent. Pedig jellemzően azért van bajuk, mert klimatizált helységben dolgoznak rosszul belőtt ergonómiával (megvilágítás, kontraszt, látószög, minden) és nem tartják (vagy tarthatják be) az ajánlott szüneteket. Nekik is bőven-bőven jó lehet a TN panel, ha rájuk szánnak egy kis időt megfelelő megvilágítás, fényerő, kontraszt és üléspozíció beállításnál - csodákat tudnak tenni ezek a dolgok. Ki lehet szúrni pl. csomó olyan alkalmazottat, aki brutális háttér/kijelző kontrasztaránnyal tolja, olyat is aki emiatt nagyon lehúzza a fényerős és ott nem a panel típusa, hanem a PWM háttérvilágítás csap neki oda.

    Réges-régen egyetemen foglalkoztunk ilyennel vizuálergonómia és felhasználói felület tervezés kurzusokon. Nem tudom, hogy kitenyésztett orvosi ló vagy valód példa volt-e az az eset, amikor a júzer valami brutális szögből felülről nézte a kijelzőjét és torz színekre, fejfájásra panaszkodott. Kapott 20 centivel mélyebb asztalt, amin előbbre tolhatta a gépét és minden jobb lett :)

    Ami meg a panelek minőségét és felbontását illeti. Szerintem csak marketing kapcsolat van a kézi készülékek és a notebookok képfelbontása között. Egyes cégek elkezdték tolni, hogy Full HD meg WQHD meg 4K kijelző notebookban, mert ezek a fogalmak a köztudatban vannak, lehet rájuk vásárlót fogni. gyakorlatban meg 15,6 alatt a Full HD a legtöbb asztali operációs rendszernél inkább hátrányt, semmint előnyt jelent.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #150 üzenetére

    tények azok tények

    Legalábbis Te annak nevezed, de ha ennyire vágod a tényeket, akkor kb mindenkinek semmi a véleménye ami a tiédtől eltér.

    60/70 szériánál is próbáltad elbagatelizálni, hogy az teljesen jó, hogy van stick csak elfelejtettek hozzá középső gombot tervezni...aztán csak okéztad hogy epic fail, a 850-ben levő 10k-s noname kínai szar is az, nem kicsit hanem nagyon

    És gondolom csak a HP csinálja ezt ugye, illetve te tényeket állapítasz meg, akkor a DELL, Fujitsu 10* jobb paneleket tesz bele mint a HP ezek szerint, ugye az tény, hogy a többit elfelejtetted emlegetni? Neked a stick probléma, és az élettartam egy szinten van? Gyerekes... Mert bizony, a nagyvállalatoknál egész nap játszanak filmet néznek és nagyon fontos a jó panel minősége....

    Kötözködni nem kellene, mert más sem teszi.

    sztem evidens, hogy ha van egy szint azt tartjuk, nem minden szériánál lentebb visszük...

    De ezek szerint csak a HP, mert minden más jó? Értem....

    Figyelj IGAZAD van hagyjuk abba nem érted a piacot erről hagy ne én tehessek. Csak a HP szar minden szuper, és a TE 8540-ed egyenesen zseniális.... Szerintem hagyjuk... :)

    (#151) Dr. Akula

    Nekem a 14,1" -on a HD+ kényelmes a FHD már nem, a 12,5"-on a 1366*768 elmegy, de a HD+ mondjuk lehet még kényelmes lehetne. Szerintem ez függ az ember korától is. Minél idősebb valaki, annál jobban zavarja a nagyobb felbontás, persze ettől függetlenül a 1366*768 már csak kisebb gépeknél elfogadott, nálam is, mondjuk 12,5"-on 13,3-nál legalább nekem is HD+ kellene. 15,6-nál már jöhetne a FHD is.

    Persze e mellett fontos lehet milyen alkalmazásokat használ az ember.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #153 üzenetére

    IGAZAD VAN OFF

    Te nem beszélgetsz kötöszködni jöttél nem baj csak hagyj békén! Mert láthatóan rám száltál ennyi... Segíts magadon és szállj le rólam köszi... :)

    zerk: én itt kiszálltam, ne nekem akard már megmagyarázni mi jó és mi nem,

    de én nem vagyok elfogult, részrehajló,(I) hp bu_zi (/I)mint egyesek - akinek nem inge nem veszi fel :) -

    Aki felnevelt annak mondj ilyet köszi.... Te vagy az tudod 8540. Azért a személyeskedést hagyd a kis haverjaidnak az óvodában... köszi..., meg a haverjaiddal elmegy ez de ez egy kulturált fórum azt hiszem, aki nem ide való az... De akinek nem inge ne vegye magára....

    És ne hazudj! Mert ilyet nem mondtam! Te akarsz valamit bizonyítani amit nem tudom milyen kisebbségi érzésből fakad, de ez e te bajod! Én az élettartamról beszéltem te meg másról.

    szerk: én itt kiszálltam, ne nekem akard már megmagyarázni mi jó és mi nem, annak lehet sikerül aki még nem látta ezeket- aki pár raklapnyit látott annak nem fog -

    Itt csak Te láttál mindent...

    Végre köszi...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • dash17291

    tag

    válasz Chaser #150 üzenetére

    Igen, a 650 G1-ben is kb. ennyire szar kijelző van, mint a jobb oldali gépben.

Új hozzászólás Aktív témák