Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz rudi #148 üzenetére

    "gyakorlatban meg 15,6 alatt a Full HD a legtöbb asztali operációs rendszernél inkább hátrányt, semmint előnyt jelent."
    Hát nemtom, nekem a 13"/fHD pont jó, a 12"/1366x768 az meg zavaróan kevés volt. Közelebb hajolni tudok, de ami nem fér ki rá, azt nem tudom hozzátoldani. A 4K már valóban értelmetlenül sok lenne, ahhoz azért nem árt a 32-40". Szívem szerint a 40"-et választanám, de abból csak VA paneles, PWM-es van, 32"-en még akad normális monitor is, de nem tudom nem kicsi-e ez a 4K-hoz.

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #150 üzenetére

    tények azok tények

    Legalábbis Te annak nevezed, de ha ennyire vágod a tényeket, akkor kb mindenkinek semmi a véleménye ami a tiédtől eltér.

    60/70 szériánál is próbáltad elbagatelizálni, hogy az teljesen jó, hogy van stick csak elfelejtettek hozzá középső gombot tervezni...aztán csak okéztad hogy epic fail, a 850-ben levő 10k-s noname kínai szar is az, nem kicsit hanem nagyon

    És gondolom csak a HP csinálja ezt ugye, illetve te tényeket állapítasz meg, akkor a DELL, Fujitsu 10* jobb paneleket tesz bele mint a HP ezek szerint, ugye az tény, hogy a többit elfelejtetted emlegetni? Neked a stick probléma, és az élettartam egy szinten van? Gyerekes... Mert bizony, a nagyvállalatoknál egész nap játszanak filmet néznek és nagyon fontos a jó panel minősége....

    Kötözködni nem kellene, mert más sem teszi.

    sztem evidens, hogy ha van egy szint azt tartjuk, nem minden szériánál lentebb visszük...

    De ezek szerint csak a HP, mert minden más jó? Értem....

    Figyelj IGAZAD van hagyjuk abba nem érted a piacot erről hagy ne én tehessek. Csak a HP szar minden szuper, és a TE 8540-ed egyenesen zseniális.... Szerintem hagyjuk... :)

    (#151) Dr. Akula

    Nekem a 14,1" -on a HD+ kényelmes a FHD már nem, a 12,5"-on a 1366*768 elmegy, de a HD+ mondjuk lehet még kényelmes lehetne. Szerintem ez függ az ember korától is. Minél idősebb valaki, annál jobban zavarja a nagyobb felbontás, persze ettől függetlenül a 1366*768 már csak kisebb gépeknél elfogadott, nálam is, mondjuk 12,5"-on 13,3-nál legalább nekem is HD+ kellene. 15,6-nál már jöhetne a FHD is.

    Persze e mellett fontos lehet milyen alkalmazásokat használ az ember.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Chaser

    titán

    válasz hallador #152 üzenetére

    segítek...

    8540-ben qrva jó panel van? - igen

    8560/70-ben már rosszabb? - igen

    850-ben qrva sz@r? - igen

    nem szubjektív, tény

    nincs középső gomb 60/70-en? - nincs

    eltűnt a dedikált hangerőszabályzó? - igen

    kalap sz@r a billzert pilács? - az
    /ráadásul főleg a kicsiken de 14-eseken is szeret "kontaktos" lenni, benyomva is pilácsol a szerencsétlen, de 15-ösöknél is találkoztam vele, de érdekes, 8540-nél egyetlen egy darabbal sem és az a pilács tökéletesen működik és mennyire érdekes, 40-es szériánál zsanér sem lazul, pedig két évvel öregebbek mint a 70-es széria és az a 60-assal együtt már ki tud lazulni -

    nem csak az én 8540-esem egyenesen zseniális, hanem mind
    egyik legjobb gép ami valaha kijött
    de én nem vagyok elfogult, részrehajló, hp bu_zi mint egyesek - akinek nem inge nem veszi fel :) -

    jó volt a t60 is nagyon, a t500 is, 200 is, de x230 sztem már kalap sz@r

    dellnől 4310 ami nagyon ott volt, utódok elmennek, 7440-ek sem rosszak

    szerk: én itt kiszálltam, ne nekem akard már megmagyarázni mi jó és mi nem, annak lehet sikerül aki még nem látta ezeket- aki pár raklapnyit látott annak nem fog -

    ma már nem a legjobbat kell keresni, hanem a legkisebb rosszat

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • hallador

    addikt

    válasz Chaser #153 üzenetére

    IGAZAD VAN OFF

    Te nem beszélgetsz kötöszködni jöttél nem baj csak hagyj békén! Mert láthatóan rám száltál ennyi... Segíts magadon és szállj le rólam köszi... :)

    zerk: én itt kiszálltam, ne nekem akard már megmagyarázni mi jó és mi nem,

    de én nem vagyok elfogult, részrehajló,(I) hp bu_zi (/I)mint egyesek - akinek nem inge nem veszi fel :) -

    Aki felnevelt annak mondj ilyet köszi.... Te vagy az tudod 8540. Azért a személyeskedést hagyd a kis haverjaidnak az óvodában... köszi..., meg a haverjaiddal elmegy ez de ez egy kulturált fórum azt hiszem, aki nem ide való az... De akinek nem inge ne vegye magára....

    És ne hazudj! Mert ilyet nem mondtam! Te akarsz valamit bizonyítani amit nem tudom milyen kisebbségi érzésből fakad, de ez e te bajod! Én az élettartamról beszéltem te meg másról.

    szerk: én itt kiszálltam, ne nekem akard már megmagyarázni mi jó és mi nem, annak lehet sikerül aki még nem látta ezeket- aki pár raklapnyit látott annak nem fog -

    Itt csak Te láttál mindent...

    Végre köszi...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Halkow.

    senior tag

    Nem győzött meg :(
    m 2. Foglalat és az USB Type-C alap lett volna.

  • dash17291

    tag

    válasz Chaser #150 üzenetére

    Igen, a 650 G1-ben is kb. ennyire szar kijelző van, mint a jobb oldali gépben.

  • zaborav

    újonc

    Kb. 1,5 hónapja használom a T460p-t. Gondoltam érdemes lenne leírni, hogy ez a sorozat nem teljesen business class, pontosabban árat tekintve business class (nettó 500 felett volt a konfig), azonban minőségben ez egy teljesen átlagos minőség és erőteljes túlzásnak érzem az árat.
    Ami pozitív, hogy kicsi, nem zajos, jó a billentyűzete, cuki a háttérvilágítás, tényleg jól bírja az akksija és végre erősebb procival is elérhető.

    Miért nem tartom üzleti laptopnak?

    Tényleg a legolcsóbb FHD kijelzőt sikerült beletenni. Matt kijelzőt szeretem. Egyet tudok érteni azzal a kommentelővel, akinek megfájdul a feje, ha sokat dolgozik ezzel a géppel. Nekem speciel nincs ilyen bajom, de idegesítő, hogy olyan, mintha egy sűrű szövésű hálón keresztül néznéd a kijelzőt. Szvsz egy gagyi laptopot is kapsz ennél lényegesen jobb kijelzővel.Üzleti laptopokban nem láttam még ehhez fogható alja minőséget.

    Én sokat hozom-viszem a laptopot: dokkolóban használom bent a cégnél. Megvettük hozzá a legjobbnak ítélt (értsd legdrágább) dokkolót. Úgy indult a dolog, hogy nem látja az USB 2.0 portot (dokkoló portja), inaktív a külső billentyűzet. Kiderült (fórum), hogy a friss dokkolóhoz új FW szükséges. Mondom jó, frissítsünk. Frissítés után ugyanaz a helyzet. Szóval egy üzleti laptop néha elindul a dokkolóban néha meg nem. Bejössz a céghez és 20 percet bénázol, mire elindul a gép a dokkolóban. Kikapcs bekapcs, akksi ki/be, kiveszed a dokkolóból elaltatod/hibernálod utána teszed vissza.... érdekes játék, ajánlom a kedves kínai "fejlesztőknek".

    Másik dolog a dokkolóval, hogy ha megpróbálod felhajtani a kijelzőt, akkor simán kipattan a foglalatból. Ezen is berágtam és visszavittük. Kérdés nélkül cserélték a dokkolót, még magyarázni sem kellett. Az új dokkoló pont úgy működik, mint a fent említett első példány, csak itt néha még kép sincs, nem csak a billentyűzet/egér halott.

    Gép heti 1x minimum fagy. Annyit sikerült kitapasztalni, hogy ha fagy, utána jönnek garantáltan a dokkolós problémák is, ilyenkor előre felkészülök mielőtt dolgozni mennék, hogy lesz egy kidobott 20 percem, amíg életet lehelek a szerkezetbe.

    Hibernálás/alvás és azokból való indítás sikeressége véletlenszerű. Többnyire tárgyalások esetén nem működik. Tényleg így megy.... odamész ügyfélhez egy méregdrága géppel és az vagy lefagy, vagy el sem indul....

    A business class azt jelenti, hogy megbízható a szerkezet, tehát működik a teljes ökoszisztéma; dokkolóval vagy anélkül, a dokkoló része az egésznek. Stabilitás nálam azt jelenti, hogy mondjuk évi 2-3 fagyás és évi 1x megengedett egy kékhalál. Fontos a kifogástalan külcsín, melynek része kellene, hogy legyen a minőségi display és a business classnak adnia kellene egy olyan biztonságérzetet, hogy azokon a bizonyos napokon sem lesz probléma ... legalábbis a laptopoddal biztosan nem. A T460p nem ad ilyen biztonságérzetet. Occó és tipikus kínai termék lett ez a T460p, ami jónak jó, de tele van kompromisszummal...sok pénzért

  • gecsoz

    aktív tag

    Sziasztok,

    Nem tudom az ide írok közül ki az akinek van is új szériás ThinkPad -je, és ki az akinek nincs, de engedjétek meg, hogy leírjam az én igazi, gyakorlatban szerzett tapasztalataimat.

    T41 -el kezdtem, majd T400, T420, és most T450 -em van (i5, 14"-os 1600x900 matt, 1belső aksi, 1 külső aksi méghozzá a legkissebb méret, és 256GB SSD)

    Igen, valóban változott a TP sorozat folyamatosan.
    Hogy jó vagy rossz irányba azt mindenki döntse el maga, de nekem ezek a meglátásaim:

    - a régi kis ledes billentyűzet megvilágításbál sokkal jobb az új, háttérvilágításos billentyűzet
    igaz a régi kislámpa megvilágította az asztalt is, de cserébe a működése nagyon függöt attól, hogy milyen szögbe van állítva a képernyő, és ez így nagyon szar volt szerintem.

    - szép volt a kék enter, meg a speckó IBM / Lenovo gombok, de őszntén szólva, az utóbbi 15 év alatt 50 -nél többször biztosan nem nyomtam meg őket. Nem hiányoznak egyáltalán.

    - nincs kis zár, amivel a képernyő és a laptop váz összezáródik ez tény, de nem is hiányzik, annyira stabil mikor zárva van, hogy nem jelent gondot. Ugyan akkor a régi T420 zárja mikor eltörött akkor amíg meg nem javították addig hímestojásként kellett bánnom a géppel, mert 1-2cm -re mindíg kinyílt a kijelző magától..

    - vékonyabb, nincs rollcage váz, stb. A hétköznapi használatban nem érzem hiányát még úgy sem, hogy a munkám miatt napi szinten viszem magammal hátizsákban. Tény, hogy Logitech Kinetik táskában van, és az védi szépen, de eddig mindent kibírt az új "gyenge" ház is

    - legyen inkább nagyobb nehezebb, de legyen masszívabb. Ezzel nem értek egyet. Iszonyat jó érzés, hogy majdnem feleannyi a súlya, mint a T420 -nak, ugyanakkor nagyobb a teljesítménye, és tovább működik aksiról, élvezem, és soha többet nem akarok nehezebb gépet :)

    - nincs optikai meghajtó, és így bővíthetőség sem ez elsőre nekem is fura volt. De igazán a windows telepítséen kívül alig használtam már DVD eddig is. Egyetlen gond, hogy így most az asztali pc -t használom, ha audio cd -t akarok írni. Ennyit kibírok :D Hogy nem lehet bővíteni második HDD -vel, ezt sem érzem gondnak. Ez egy laptop, van benne 256GB SSD, kettéosztva, rajta az oprendszer, programok, és a munkához minden. Adobe Creative Suit -tól a Visual Studio -ig. Bőven elférnek az adatok és a programok is rajta, ha meg nem lenne elég, akkor van már 512 vagy 1024 GB -os SSD is. De az SD kártya olvasóba is vettem egy márkás, stabil 256GB -os SD kártyát, és azt használom backup -nak. Tökéletesen működik. Filmeket, zenéket nem ezen tárolok. Miért is tenném? Ez egy laptop, egy munkaeszköz, nem szórakoztató központ.. Arra ott az asztali pc, htpc, házimozi, stb..

    Szóval szerintem próbáljátok ki, használjátok legalább fél évig, és utána mondjatok vélemnényt, és ne csak sírjatok a múlton.

    Igenis érdemes lecserélni a régi TP -t, egy új TP -re.
    Próbáld ki, jó lesz! :D

  • gecsoz

    aktív tag

    válasz zaborav #158 üzenetére

    Ha rossz a géped, javíttasd meg, ne szenvedj a géppel.
    Be kell vinni, nézzétek itt a gép, itt a dokkoló, oldjátok meg, vagy kérem vissza a pénzt.
    Ennyi, nem dühöngeni, meg idegeskedni!

    A fagyásos tuti nem a TP miatt vannak, hanem valami szofveres gond.

Új hozzászólás Aktív témák