Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    válasz _Voyage_ #3 üzenetére

    Igazából ezekben az ügyekben csak az a szomorú, hogy néhány kis taknyos miatt a rendes emberek is bizalmatlanokká válnak és mindenki már alapból tartózkodva áll neki az egész üzletelésnek. Itt vagyok én, ha venni akarok valamit akkor marad a posta vagy a bolti termék, de mit tegyek, ha nincs keretem arra, hogy újat vegyek? Várjak fél évet, amíg a szomszéd városból meghirdet valaki valamit és személyesen el tudok menni érte?

    Sajnálom, hogy téged is átvertek, remélem azért pozitív végkifejlete lesz az ügynek, mondom ezt annak tudatában, hogy sajnos ritkább az ilyen végkifejlet ezekben az esetekben :(

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    válasz _Voyage_ #5 üzenetére

    Anno engem jó pár évvel ezelőtt személyesen is sikerült átverni. Bár ez így nem teljesen helytálló, mert nem én mentem el a processzorért, hanem az egyik barátom. Barton magos 2500+ proci volt és nagy ugrást jelentett volna a gépem teljesítményében, úgyhogy megbeszéltem itt a PH-n az eladó sráccal, azt mondta semmi gond, lejön Csongrádra vonattal X napon és személyesen átadja a procit. Épp nem értem rá, de elküldtem egyik barátom a pénzzel, hogy vegye át. Meg is történt, vissza is hozta a procit, ami gondosan és alaposan egy műanyag cd tokba volt becsomagolva, kipárnázva, leragasztva, egy szavam nem lehetett rá és örültem is, hogy ennyire odafigyelt rá. Hazamentem, nagy nehezen kibontottam és... akkor vettem észre hogy a proci meg van sülve és az alján egy hihetetlen nagy égésfolt található. Ezért volt az olyan nagy gonddal becsomagolva... És akkoriban nem 2 forint volt egy Barton processzor. Aztán persze nem sokkal később megláttam a topikot, hogy a kedves eladó még másokat is megkárosított, sokkal nagyobb összegekkel is, de mint a legtöbb ilyen ügynek, ennek se lett számomra pozitív végkifejlete. Tanulópénz volt és lett egy kulcstartó procim. Ez csak egy példa arra, hogy személyes találkozó alkalmával is át lehet verni bárkit, ha nincs alkalom vagy lehetőség próbára.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    válasz _Voyage_ #7 üzenetére

    A proci felső része tökéletesen látszott, a típusjel és a gyári szám is, csak úgy volt megoldva, hogy az alja és az égésfolt ne látszódjon kibontás nélkül. De ez persze az én saram is, ha én megyek biztosan kibontom és kiderül a turpisság. Tanulópénz, hogy az ember sokkal óvatosabb legyen olyan esetekben, amikor nem ismeri az illetőt. A piros és fekete pontok is adhatnak egy jó támpontot és azokat is szoktam figyelni üzletelés előtt. Az egy napos vagy friss reges, de több terméket és meglepően olcsón hirdető újoncokkal viszont előítéletes vagyok, ami lehet hiba, de jobb félni, mint megijedni.

    Ez a fénykép a személyiről dolog megint csak hasznos és jó ötlet, de én tipikusan olyan ember vagyok (voltam), aki alapesetben mindig jót feltételez a másikról, mivel én sem vertem még át soha senkit és nem is szándékozom. És hajlamos voltam azt hinni, hogy mások is ilyenek.
    Rengeteg sikeres üzletem volt, postán és személyesen is, olyan is, ahol az én eladott termékem a vevőnél első indítás alkalmával fogta és megadta magát. Pedig előző este még tökéletesen működött nálam és személyesen is történt meg az adásvétel. Joggal gondolhatta volna a vásárló, hogy át akarom vágni és hibás hardvert sóztam rá, de egyszerűen csak szerencsétlen volt a helyzet és rosszkor halt meg szegény HDD. De nem kezdtünk el sarat dobálni egymásra, hanem megoldottuk úgy, hogy senki se szenvedjen kárt. Sajnos csak 1-2 ember van, aki visszaél mások bizalmával, miattuk viszont senki se üzletelhet nyugodtan, mindig ébernek kell lenni.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    válasz _Voyage_ #9 üzenetére

    Az biztos, hogy tényleg tejes mértékben korrekt voltál a sráccal, dicséretes az ilyesmi :)

    Ezek szerint az általad vállalt garanciális időn belül adta meg magát nála a kártya? Csak mert ha mondjuk tuning közben vagy túl magas órajel miatt, esetleg egy rendetlenkedő táp túlfeszültsége miatt, akkor az viszont nem biztos, hogy a te felelősséged.

    Én általában 3 nap kipróbálási garanciát szoktam adni minden hirdetett termékre, hiszen az a cél, hogy rendesen működjön és ennyi idő bőven elég ennek a kiderítésére. Aztán pedig ha Vérpistike egy új tuning biost akar flashelni a csillivilli radeonba és elcseszi, majd pedig felháborodva megkeres, hogy nem megy a kártya, akkor ahhoz nekem már az ég adta világon semmi közöm.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    válasz _Voyage_ #11 üzenetére

    Hát akkor nálatok is pont olyan szerencsétlen volt a helyzet, mint anno nálunk a HDD-vel. Nálam még tökéletes kivétel pillanatáig, aztán a beszereléskor első indításnál már nem volt jó a vevőnél.

    De a hozzáállásod és reakciód a helyzetre tényleg dicséretes :)

    A három nappal kapcsolatban is igazad van, viszont valamelyest megnyugvást ad a vevőnek és biztosítja róla, hogy nem hibás terméket akarok eladni neki. Az egész a kölcsönös bizalmon alapul és szerencsére az esetek 99 százalékában tisztességes és korrekt üzletfeleim voltak. Akár eladásról, akár egy termék megvételéről van szó, szeretem ha az illetőnek van valami nyoma itt a PH-n... szinte minden régi motorost ismerek nickről és van, akiben feltétel nélkül megbízom, az ilyen embereknek akár előre is utalok.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Új hozzászólás Aktív témák