Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #44 üzenetére

    Szerintem az csak gond az Intelnek, hogy ez az "alja" náluk.
    Épp azért amit a továbbiakban írsz: az (ultra)mobil szegmens fejlődik a leginkább. Nemhogy csúcs procik, de az átlag desktop, sőt a felső/középkat mobil (notebook) szint is lassan érdektelen.

    Egyszerűen teljesítmény/fogyasztás mutatóban odáig jutottak, hogy egy átlag usernek elég ez is. Pár éve ez egy 40-50W cpu szintje volt, ami elég, aztán 35W. Tavalytól ha szétnézel a notik között szinte 90%-ban U-s 15W-os cpu-k dübörögnek. Most pedig elérjük lassan a kritikus szintet, mert ez már a passzív/tablet/mobil kategória. Ez ugye fizikai határ a hűtés miatt (+akksival is mostohán áll a mobil szegmens).
    Szóval fentebb hiába erősebb az Intel, szerintem nem érdekes, mert kikerül az ultramobil szegmensből, ill. nincs rá szüksége az emberek 95%-ának. Szvsz maradunk itt és még tovább csökken majd a fogyasztás és/vagy nő a teljesítmény ezen a szinten.
    Szerintem kezdődni fog a harc.

    Sw-ben az x86 előnye behozhatatlan, ott pedig a gpgpu segíthet, ha beindulna végre, akár Windows akár Android vonalon. Ez új terület, nincs monopol helyzet. (Azt pedig már csak zárójelben, hogy ha a gpu-ból is kijön végre a kraft akkor végleg bőven elég ez a szint az átlagusernek.)

    Mondjuk én munkagépnek a 15W-os Broadwellt kérném, de csak mert itt nem lényeg az ultramobil.
    Bár gyanítom, hogy ebben szegmensben már kisebb jóval lesz az előny a Haswellel szemben. Inkább csak a Turbo idők tolódnak ki, még 15W-on sem hiszem, hogy kifutja magát a cpu+igp egyszerre.
    Itt 4.5W-on is egy része csak igen rövid idejű "látszatelőny". A 4.5W TDP azért kegyetlenül visszafogja.

    A teszthez:
    - GPU-ban, konkrétan a 3DMark unlimited-ben jóval több pontra emlékszem a nemhivatalos bemutatóról. ?
    - A cpu, gpu tesztre a szokásos, már korábbi fájdalmam: totál más a tesztsor, mint desktopra. Értem, hogy a régi eredmények nem használhatóak, de minél később van egységesítve annál nehezebb. Márpedig lassan összeér a két szint.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #59 üzenetére

    Te írtál a teljesítmény alapú ARM vs Intel harcról. Én csak arra reagáltam, hogy hiába jobb fentebb az Intel, igazi harc - teljesítmény alapon - itt vagy még inkább lentebb lehet majd.

    Ez az egyik tényező... és valóban az x86 ennél erősebb, de az egy másik kérdés.
    Ott egyértelmű az előny - legalábbis a helyzeti előny a pár évtized x86 előny miatt, de erre meg a gpgpu/HSA vonalat írtam ami új lapot nyithat(na). Az egy minőségi előrelépés lenne, nem is kicsi. Több helyen kitolhatná a bebetonozott (és amúgy ósdi) x86 kódokat.
    De erre várni kell... még mindig.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz arn #84 üzenetére

    Kritikus tömeg alapján működhet. Ha mindenki bezárkózik és zsugorodik:
    1. a piac
    2. a technológiai gap
    ...akkor előbb utóbb eléri a piaci rés azt a méretet ahova érdemes betörni.

    Vagy egy meglévő PC gyártó gondolja meg magát vagy egy külső szereplő tör be. És itt most nem is klasszikus PC platformról beszélünk amúgy sem, hanem ultramobil (ARM-Android) platformról.
    Attól függ honnan nézzük: vagy az Intel tör be, vagy az ultramobil tört be PC felhasználási területre.

    Egy biztos, sw-ben az x86 előnye nagyon nagy, de hw-ben ebben a szegmensben az x86 még szerintem gyengébb. Plussz ha hozzávesszük, hogy az erős sw oldal a teljesítményt még lentebb húzza (mert ósdi) akkor még nagyobb a gap amire lőni lehet: szolidabban cpu-val, durvábban pedig gpgpu-val. Utóbbinál pedig az x86 sem előny önmagában.

  • sb

    veterán

    válasz rudi #95 üzenetére

    Órajelek/TDP-k alapján a 15W-ostól sem várok megváltást.
    A long run teszteket még Core-M-re se nyálaztam át, de az látszott 1-2 belinkelt árbából is, hogy amit látunk a benchmarkokban az igencsak a jéghegy csúcsa.

    Szóval én nem csodálkoznék, ha most azt látjuk egy rövid benchmarban, hogy 4.5W-ból -15% egy 15W Haswell U-hoz képest... 15W-ból meg +15% jön majd ki.

    40-50%-kal pedig én is kiegyeznék. :)

  • sb

    veterán

    válasz #32839680 #102 üzenetére

    Bevallom nem ismerem az IOS felhozatalt de én is nagyon-nagyon meg lennék lepve, ha bármilyen szakon használt programok mind lennének rá Win helyett.

    A másik a - vélhetően - rengeteg beadandó ill. jegyzetelés.
    1. Jegyzetelés mobil módban: ha egy kis BT billt hordoz az ember az is plussz már és sokra nem jó.
    2. 5-20-(-40) oldal megírása, jellemzően otthon. Ez egy kis BT billel halál lenne szerintem.
    3. De ha mégis, akkor ilyen képernyőméret kellemetlen huzamos használatra, doksikhoz. De akármilyen tervező, elemző sw-t is megnéznék ekkora kijelzőn meddig bírná az ember.

    (A korábbi hsz-ben írt 4-500W-os desktop gép fogyasztás jelentős tétele meg megmosolyogtató. Inkább legyen 40-50W, ha a fenti célokra kell. :) )

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz pakriksz #115 üzenetére

    És egy mini billen beletolsz 80 oldalt? Egészségedre.
    Ha meg full klavit veszel akkor sokra mész a tabbal.

    10" körüli kijelző is nagyon felhasználóbarát erre a célra asztal mellett. De egy fejlesztőkörnyezetre, Matlabra, térképszoftverre, bármilyen szimulációs, tervező cuccra...
    De ezt mind írtam kb. 5-tel fentebb.

  • sb

    veterán

    válasz Auratech #127 üzenetére

    Neked nem jött át a tesztből, hogy a 2 magnak is kb. 2x ekkora TDP kellene. IGP-vel együtt, ami meg egyre komolyabb, inkább 3-4x ekkora a stabil teljesítményhez.

    Mag amúgy is mire kéne 8 mag ma bárkinek? Notiba? :Y

  • sb

    veterán

    válasz rudi #143 üzenetére

    Két kérdés:

    1. Amit már kérdeztem. Ice Storm Unlimited a legelső netes mérések alapján ugyanúgy 50k körül dobott, mint az U-s Haswellek. Így illeszkedne a többi teszt általi mérésekbe is (Persze az 6W-on volt, nem 4.5). Itt nincs valami gond?

    2. Más jellegű: A normál noti Broadwell-ek milyen árban jönnek. Gondolom ott a szokásos Ivy/Haswell szerinti árazás kéne legyen, nem? 15W-ból rendes notiba én azt várnám.
    (A többi kívánságom hasonló, ami elhangzott: vékony, hosszú üzemidős, 13-14", IPS. De 200k körül is jó lesz az. :D)

  • sb

    veterán

    válasz rudi #152 üzenetére

    Jó hír, hogy lesz teszt. :)

    A többivel nekem nincs gondom. A maiaknál vékonyabb nem kell szvsz.
    Amit várok, hogy:
    1. Ne 3-400k között, aranyárban mérjék a 1.5kg körüli és még használható, igényes notikat.
    2. Ne legyen teljesítmény/hűtés probléma. (nyilván ami jó azért k* drága... meg ami félig jó az is :) )
    Tudom, hogy ez utóbbi látszatra ellentmond a vékonyságnak, de ma már szerintem eljutottak arra a szinte ami elégséges.
    - Ivy-ig mentek az M-es 35W-os procik, de az nagyon sok egy vékony gépbe.
    - Haswelltől meg átastek a ló túlsó oldalára, szinte csak U-s procikat árulnak, ott meg már szvsz nincs gond a hővel, hanggal, akksival a 15W miatt, de a teljesítmény igencsak megsínyli. Persze 99%-ban elég mindenkinek egy pár perces Turbo, de azért az vicc, hogy az i7-ek, de még az i5-ök (persze sok különbség nincs is köztük) egy része is throttlingol sokszor. Az biztos, hogy az átlagnotiban visszalépés volt teljesítményben az M->U váltás miatt.

    Viszont talán most a Broadwellel elérünk oda, hogy a 15W-ból kényelmesen kijön 10 percen felül is ugyanaz az (erősebb féle) i5 körüli teljesítmény. És akkor rendben lennénk. Kicsit több kraft is lenne újra, fogyasztás 15W marad, ezzel hűtés, akkuidő megoldva, vékonyság maradhat.
    Bónuszként jöhet a 10W-ra lekonfigurálható TDP.

  • sb

    veterán

    válasz rudi #154 üzenetére

    Az energiahatékonyság talán javult annyit, hogy épp arra lesz elég a nagyobb TDP, hogy ne legyen lefojtva mint a 15W-os Haswell.

    Egyedül attól tartok amit még az eredeti cikkhez írtam: A 4.5W-ról kiderült, hogy azért igen jelentős limit. Sőt, még a 6W is. Ráadásul gyanítom, hogy idle/light load környékén van nagyobb előrelépés és nem a max fogyasztás környékén. Szóval olyan óriási csodára nem számítok.
    De végül is nem kell, hogy 15W-ból 1.5-2x gyorsabb legyen a Haswellnél. Elég lenne ha tényleg a throttlingot eliminálja és a cpu+igp is jobban elvan egymás mellett terhelésen.

    Most előkerestem az itteni cikket a mobil kínálattal. Hát elég érdekes. Mintha ezerféle variáció lenne egy témára (és azonos árban).

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz bitblueduck #159 üzenetére

    OFF és nem akarom becsmérelni az itteni teszteket, mert nem rosszak. A kapacitási limiteket is megértem, de:

    Azért azt lássuk be, hogy ha valami hiányzik egy tesztből. Mondjuk kevés vga van benne, mint a múltkori 960-asban vagy itt a mobil teszteknél az általam sokat emlegetett desktoppal egységes tesztsor hiányzik, vagy mondjuk egy hangteszt... ez mind olyan amit google-n meg lehet keresni és kiad jó pár tesztet amiben mindenki megtalálhatja amit keres.

    Én is ezt tettem amikor 1-2 egyéb dologra is kíváncsi voltam az itteni teszten kívül.
    Csak keresés közben felmerül a kérdés, hogy ha más teszteket nézegetek akkor itt mi az amit plusszban kapok. Egy komplexebb teszt kinyitása után mi az az ok, ami miatt visszakattintasz a kevésbé komplex ittenire?

    szerk: Félreértés ne legyen, ezt most nem a képekre mondom, mert 100 képet, játékot, beállítást nem tartalmazhat nyilván a teszt mindenki szája íze szerint. De úgy általánosan a "google keresés"-re reagálhatnékom támadt. :) Azért van igény amit nem árt figyelembe kell.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz rudi #168 üzenetére

    Akkor még egyszer az első mondatom:
    "nem akarom becsmérelni az itteni teszteket, mert nem rosszak. A kapacitási limiteket is megértem"

    Tehát korántsem hihetetlen és felfoghatatlan, ahogy írtad.

    Ettől még a tény tény marad. Mindkét dolog igaz és megalapozott:
    1. Nincs több kapacitásotok. Teljesen érthető.
    2. Ettől még egy rövidebb tesztben ha nem találja meg az ember a számítását és elkattint máshova akkor kevésbé fog visszakattintani.

    Egy példa amit írtam: A GTX 960 tesztben nem csak arra voltam kíváncsi, hogy milyen egyéb vga-k vannak +-10%-on belül hanem, hogy mennyi előrelépést jelent... pl. egy 7850-ről, vagy bármi másról (ami nyilván nem +-10%-on belül van mert arról felesleges váltani). Nyilván ott van mellette egy 760 vagy bármi más, amiről tudhatnám, hogy mennyivel van a 7850 felett már korábbról. És akkor a 760 960 aránya megadja a választ, de épp ezért jó egy kész grafikonra pillantani, hogy ne keresgélni, fejben összerakni, megjegyezni, kutatni kelljen azt amit az ember keres.

    Még egyszer hangsúlyozom: ez egy példa. Azért írtam le, hogy érthető legyen, szerintem teljesen normális és 10-ből 10 ember ezt csinálná (más tesztet keres ilyenkor). De nem azt jelenti, hogy a ti tesztjeitek ne lennének jók, és főleg nem azt, hogy a kapacitáshoz képest kevesek lennének. A kapacitás egy teljesen más tényező, ami szintén létezik és megkerülhetetlen.

  • sb

    veterán

    válasz rudi #173 üzenetére

    Én több részre bontanám azért a kérdést:
    - Lehet, hogy túl sok Abut olvasok, de szerintem a (gp)gpu + HSA résszel az AMD nem tudott volna ennél többet kihozni. Szerintem a lusta, semmiből pénzt csinálni akaró extrém költségérzékeny fejlesztői réteget megmozdítani kb. lehetetlen. És a siker csakis ettől függ miután a hw-ket letették az asztalra. Erre mozdultak a termékeik felével. Erre lehet mondani, hogy marketing hiba, de nincs nagyon köztes megoldás. Maradnak a régi elveknél vagy váltanak. (ill. bocs, mindkettőt is lehet csinálni, ahogy Intel, de csak több pénzből. :) )
    - A másik irány a hagyományos cpu fejlesztés. Itt meg se vezetői, se marketing döntési problémát nem látok. Itt a szakmai/tervezői részleg mondott csődöt szvsz.
    - A harmadik dolog - ami nekem érthetetlen - hogy ha az első két pont ellenére (hogy nem a hw-n múlik, hanem az sw-n, ill. mégis jó lesz egy apu) mégis sikerül életképes terméket kihozni akkor azzal miért nem tudnak valamit kezdeni. Mintha gyártásba se kerülne semmi amire amúgy lehetne igény.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz ukornel #176 üzenetére

    De ez is (vezető)mérnöki feladat.
    Legalábbis remélem, hogy a szakmai vezetés dönti el merre fejlesszenek, nem a cégvezetés. :)

Új hozzászólás Aktív témák