Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izee

    senior tag

    Mindenkinek, aki a ''Hát igen a jót meg kell fizetni'' utat ismeri csak, mondanám, hogy tökéletesen elégedett vagyok a 350-es Chieftech GPS tápommal, ugyanis számomra meggyőzően halk, sztem aludni is lehet mellette könnyedén (amúgy fülelni kell, hogy halljam)
    +: Zalman 360W: 12V: 11A+15A, amire Rudiék kb bármit rá mernének kötni, ez a GPS meg 12V: 10A+15A, szóval ez is majdnem ott van.
    Márcsak annyi van hátra, hogy a szakik szerint FSP jobb mint DELTA vmivel, de átlagfelhasználó hol érzékeli ezeket? Sztem sehol, sejtésem szerint élettartamban sem. Mind2 minőségnek számít... +: ugyan a venti számomra tökéletesen halk, csak az aláírásban szereplő konfigot hajtja, tehát, lehet nem ismerem a max hangját. De amint mondani szokás, aki kajálós(=jó drága) gépet vesz az már a tápon se spórol(jon). A GPS-ről viszont azok számára írok, akik olcsóbb rendszert tudnak magukénak, és természetesen sajnálják a fölöslegesen kidobott pénzt...

    Megj: 1. Nemtom 400 vagy 450es GPS-nek hallottam hangját, ami viszont már tápokhoz képest talán hangosnak mondható. A gépben, amiben zalman volt a vga-hoz és alacsony fordulatszámon ment a D805 gyári hűtő, a táp volt a leghangosabb.
    2. Nem vagyok chieftech fan a legkisebb mértékben sem, amit írtam, az az igazság, tény:). Persze garanciát senkinek nem adok, h ua-ilyen jót kap ;)

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • izee

    senior tag

    Ja és a lényeg kimaradt: 19000Ft kontra 8700Ft (én ennyiért vettem a magamét egy jó kiskerben) Bár én speciel erre is azt mondom, hogy hát igen a jót meg kell fizetni...

    [Szerkesztve]

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • izee

    senior tag

    válasz rudi #26 üzenetére

    ok, de 350es chieftechet hallgattál már? Csakmert sztem(de csak sztem) bőven halkabb, mint a 400 és nagyobb társai (mind GPS). Szóval, ha a 450es(asszem ilyet teszteltetek csak) alapján ítélkezel, lehet, hogy rosszul teszed.
    A tökéletes megelégedésem részben az árképzésnek is szólt:), bár én örültem volna, ha codegen áron mérik :DDD Így nálam ez nem nagyon rúg labdába, meg különben is, seasonic akad olcsóbban is:)
    Normál esetben esélyem sem lenne pl zalman tápot meghallgatni, ezért én egy kicsit mérges vagyok(szoktam lenni), amikor úgy beszélnek róla, mintha bárki bármikor megtehetné. Pl. bótban (kicsi/nagy, mind1) ha van is ilyen (ami ritka), a kedvemér kötve hiszem, hogy beüzemelik, csak esetleg ha nagyon úgy tűnne nekik, hogy meg is veszem azonnal...máshonnan meg honnan teszteljem, ha nincs semmilyen kapcsolatom, és mégcsak nem is pesti vagyok(mert azért a pestiek erős előnyben vannak ilyen téren)? Mifelénk nem terjednek a zalmanok meg egyéb drágaságok, ált-ban kizárólag rendelésre hozzák őket, és az is ritka eset, mert nemnagyon ''kell'' senkinek. (Visszakanyrodva) most viszont talán sikerül rábírnom egy ismerősömet, aki nem sajnálja a pénzt, úgyhogy megpróbálom megtapasztalni a különbséget...
    És igen, megtehetik (a drágaságot) zalmanék, de mért tegyék, ha kevesebb haszonnal (és persze mások is követve majd ezt a példát) egyenesen egy jobb világot lehetne teremteni. :C Viszont azért az olyan ember aki ezt egyenesen díjazza (megtehetik és megteszik=kihasználnak), az egyrészt nincs magánál, másrészt fú de mérges vagyok rá :(((

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • izee

    senior tag

    válasz Ősember #28 üzenetére

    Ja, sosem volt kikapcsolva...
    Csupán nem volt teljesen tényszerű számomra Rudi válasza...szóval még mindig várom, tudja-e milyen a 350esnek a hangja, mert annyit meg én tudok, h a 450esnek hangosabb ennél jelentősen. A proci passzívan üzemel, csak 45fok felett kapcsol rá, az meg csak komolyabb procimunkánál fordul elő:) A VGA-t viszont nemtom leszabályozni a gyárit. Nemtom, hogy kell. Viszont sztem meg fogom nézni, úgy hogy kihúzom az áramforrásból:D, nemhiszem, hogy megfőne az x700asom olyan könnyen. Szted?
    Jah, szubjektív a véleményem, ez egyértelmű, az is mindenképpen szubjektív, h mindenből a legjobbat, s legdrágábbat.
    Én biztos vok benne, h olyan halk amilyennek beállítom:) (sztem világosan írtam le), de attól még a zalman valszeg halkabb és én készséggel el is hiszem, de mondom, Rudi vagy vki más még nem győzött meg efelől. Mert úgy értékelem, mintha még senki nem is látott volna rajtam kívűl az én fajta tápomat. Enélkül pedig nem biztos h szerencsés ítélkezni...

    szerk: +ha halkabb is a zalman, az én mondanivalóm, hogy vajon elég nagy-e ennek a mértéke, hogy akár bárki számára is megérjen ennyi pluszt. (ok, azt kihagytam,h a zalman az csini fekete, FSP, stbstb...igen, valóban, mindenki maga döntse el, de nem kell mindenkit belerángatni ebbe a mókuskerékbe, a legeslegjobb keresésébe,mert sztem erősen kérdéses, h szüksége van-e rá :R )

    [Szerkesztve]

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • izee

    senior tag

    válasz Ősember #30 üzenetére

    Nembírtam kihúzni a kábelt, tán vmi 2 pöcköt kéne megnyomni hozzá 1xre, de képtelen vagyok rá:) Viszont a hűtőt sikerült leállítani akarata ellenére:D egy kicsit. Hát tény, hogy van hangja, de nem igazán tudtam felmérni, mert a szoba minimális alapzaja túl hangos volt ehhez...Várom a tüzetes vizsgálódást zalman vs chifi ügyben ha vki bizonyítékot akar letenni az asztalra, nem csak ígéretet :DDD (és sok szabadideje van:D)

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • izee

    senior tag

    válasz rudi #33 üzenetére

    Hijj, elvéreztem ;) Ok, akkor csak annyit mondanék, hogy ez egy egész jó alternatíva legfőképp azoknak akik még nemigazán ásták bele magukat a témába. És ilyen ember elég sok van az országban, vallljuk be :D

    1. Valóban látatlanban véleményeztem, de végig a zalmant állítottam be jobbnak, nemigaz? Vagy nem? Én csupán annak papoltam, h nem éri meg a felárat(bár kinek-kinek a pénztárcája szerint). Azért azt hadd tegyem hozzá gyorsba, h nem mindenkinek a buliköltségeit kell megszorítani, h kidobjon +10k-t, azér az nem csak úgy megy...
    1/b:) A tesztjeitek és egyéb írásaitokat nemcsak keresettel rendelkezők olvassák, azoknak egy kicsit nehezebb dolguk van. :))
    2. Á, féltem, hogy magadra veszed a díjazást, annak szántam csak, akinek inge. :R


    [Szerkesztve]

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • izee

    senior tag

    Tudjátok mit? Visszaszívom az egészet (márha ezt lehetne csak így...), az egészet! Legközelebb még jobban meggondolom, mit írok és hova, ha észt akarok osztani. Próbáltam vmi jót csinálni, de csak szétbarmoltam egy forumot. Meg különben is, a ''célközönségem'' nem itt van, hanem a nagy magyar tanyasi parasztoknál, akik nem láttak még gépet belülről. Ők azt hiszem, hogy beérik az én segítségemmel is, mert nemhiszem, hogy óriásinagy hülyeségeket mondtam volna. ;) :R

    [Szerkesztve]

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • izee

    senior tag

    válasz rudi #36 üzenetére

    Rendben van. Túltárgyaltuk.

    De mér zavar az téged, hogy az a táp az enyém? Ha cseréltünk volna az ismerősömmel és enyém lenne a halknak mondható gyári procchűtős, zalmanos vga-s, 400(vagy 450)W-os ellenben hangosnak mondható chieftech táp, és az övé az enyém, akkor is ezt és így mondtam volna róla.(gondolom...) Vagy ez is beleesik a hazabeszélésbe?

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

  • izee

    senior tag

    válasz Veriakilis #38 üzenetére

    Egyelőre nem cserélek, köszi. Amúgy úgy tervezem, h a következő szint nálam(tiszta RPG :DDD ) egy minél kompaktabb kis microatx-es ház+a belevalók. Bár ez az elgondolásom addig még 20x megváltozhat...:( (de mindenképpen szintet lépek :DDD LEVEL UP!)

    Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

Új hozzászólás Aktív témák