Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jodován

    tag

    válasz 04ahgy #32 üzenetére

    mennyire jó, h. egy hazai pálya teszt, megkérdőjelezhető térhangzást produkáló fülese miket indít el a fórumban. igen-igen. megy az intézményes agybutítás ezerrel. azt meg így lehet csinálni. befolyásolni az érzékszerveket, érzelmeket, értelmet. a hangosított élő zene is már problémás számomra. a felvétel meg ugye jó kis kihívásokat tartogat. 1x volt olyan, h. behunyt szemmel ''éreztem'' hol szólalnak meg a hangok a színpadon. 2 hangfal volt, hanglemez (vinyl-vmi dzsezz volt), meg a lejátszója (ami eléggé húzós volt). én meg naívan azt hittem dvd-ről, sacd-ről fogunk minőségibb (192/24) digitálist hallgatni, de minimum az audio cd szint megmarad, erre azt nyomják mindenhonnan, hogy a veszteségesen tömörített hangformátumok cd minőséget adnak x kbps-en. hát persze, mert már annyira butított a hallásunk. szinte mindenkin flessmemós lossy lejátszó lóg, azt se tutják mi az, és jó esetben 200 kbps környéki mp3 is van rajta, de nem ez a jellemző. hanem, hogy lossy-ból írt audio cd-ről rippelt újra meg újra tömörített kaki. meg ugye a keményen hallható veszteséges hang a gyári dvd korongokon.

    mondjuk érdekelne alacsony áron, megbízható szünetmentes/feszingadozásvédő, de tudom gugli, meg más totyik. úgyhogy hali!

    ui: nem értettem, h. a 2.0 asztali hangszórómon, miért van benyomódva a sorround gomb. aztán rájöttem, h. mindig akkor veszek észre ilyet, mikor ''emépháromlejátszótakarok'' hugom használta utóljára a gépet. igaz ő még nem élt mikor apum hanglemezekkel & audifil cuccokkal foglalkozott.

    persze a lossy audio-nak is van értelme, csak ésszel, kérem!

    [Szerkesztve]

    sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

Új hozzászólás Aktív témák